Tippek,Stratégiák

DeletedUser

Vendég
Biremával és gyújtóhajóval. A gyújtó rákfenéje, hogy bár 1:1-ben irt, csak akkor lép működésbe, ha már minden egyéb halott a kikötőben.
 

DeletedUser1928

Vendég
Ma lázitottam egy várost úgy hogy több mint 200 biremából csak néhányat szedtem le. A foglaláskor szükséges az összes védő hajóját legyőzni vagy elég ha városban lévő sereget legyőzöm?
 

DeletedUser

Vendég
Lázításhoz csak szárazföldi győzelem kell, foglaláshoz azonban mind szárazföldön, mind tengeren le kell győznöd a városban állomásozó seregeket.
 

DeletedUser1928

Vendég
Azt szeretném kérdezni, hogy támadáshoz egy vagy több komponensű sereget érdemes küldeni? Tudom, hogy ez attól függ, hogy mi van a védőnek de ha nem tudjátok kikémkedni akkor mi válik be jobban? Láttam már több leírást a támadó sereg összeállítására de mind más arányt javasolt és olyat is olvastam ami az egy komponensű támadó sereget jobbnak tartja. Most akkor hogy érdemes fejleszteni a támadó városokat?
 

DeletedUser

Vendég
mindig vegyes válogatott javaslok, mert: egymást kiegészítik (lásd: ha egyedül küldöd a küklopszot a hoplitáknak, harciszekereknek, akkor néhány ember (max 20) meghal, és a küklopsz is, de ha sok hoplitával külöd el, akkor az ellenfelet jobban aprítja!
 

DeletedUser1928

Vendég
Köszönöm a választ. Ha sikerül a kémkedés és megtudom a védők összeállitását akkor a támadó sereget ugy kell összeállitani, hogy főként olyan támadó fegyvereik legyenek amelyekre a védők a leggyengébbek? Például akkor ha főleg ijjászok vannak akkor főleg lovasokat kell küldeni, kiegészitve egyébb támadókkal?
 

DeletedUser

Vendég
No igen. Az íjászokat kifejezetten a hopliták elleni védekezésre találták ki, Specnalz ne beszélj zöldségeket :)

Stefi1969: igen. Ha van kémjelentésed, akkor célszerű úgy alakítani a támadósereget, hogy a védőből minél többet üssön ki.
 

DeletedUser

Vendég
akkor most elarulnatok egy kulissza titkot ti atlagban hogy allitjatok ossze a tamado seregetek varosonkent? nekem alltalban 400 parittya 150 hoplita es 350 lovas+szallitohajok es 25 jelzo es ti? itt kivancsi vagyok a ti velemenyetekre is
 

DeletedUser

Vendég
Vannak homogén támadó városaim, meg vegyes városaim is.
A vegyesk általában 20-25 jelző, 500 parittyás, 350 hoplita, 200 lovas, 20-30 katapult és gyorsszállítók.
Kata nem mindegyikben van, helyettük csinálok hoplitát meg lovast.
De sokszor attól függ ki ellen készülsz támadni, és honnan.

Egyébként meg teljesen mindegy az arány, sok különbség nincs, de jobb ha van mindenféle kombinációd mert akkor egy kémlelés után lehet válogatni hogy melyiket érdemes előkapni.
 

DeletedUser1928

Vendég
Köszönöm a válaszokat. Most már csak arra lennék kíváncsi, hogy támadáskor mennyire célszerű katapultokat használni? Ha nagyon lerombolom a falat akkor foglalás után építhetem újra. Ha megmarad a fal akkor nagyok lehetnek a veszteségek. Ti általában hány katapulttal támadtok?
 

DeletedUser

Vendég
én a specializált városok elvét vallom, azaz az egyikben csak parittyást képzek míg a másikban csak jelzőket és vannak specializált védő városaim is, ezekre még nem volt szükség, ezek egy része csak biremát gyárt míg a másik vegyes szárazföldi védelmet. Ez a felállás az én szövetségemben is elfogadott, pedig nem kicsi
 

DeletedUser

Vendég
természetesen én is specializált városokat tartok fenn: csak jelzős, csak biremás, sz.földi védő (COMBO) sz. földi támadó (most csak hoplitát gyártok)
, foglaló, ha nincs háború, lődöröghetnek az embereim itt:D
 

DeletedUser

Vendég
nekem mindig van háború, együt mozgok a fronttal, ezért van sok hp-m :D;)
 

DeletedUser

Vendég
én meg hozom a frontot a 63-ason:D:p
Előbb is lazán megöltem 37 triremát, 10 biremát, most jön majd a partra szállás. Ráadásul Normandia városom mellett... Tiszta véletlen nem?!
 

DeletedUser1928

Vendég
És mi a véleményetek a trirema gyártásról? Valóban nincs szerepük?
 

DeletedUser

Vendég
védeni rosszabb a biremánál, támadni gagyibb a jelzőnél, lassú, drága, nem szeretem.
 

DeletedUser1928

Vendég
Azért kérdeztem mert ha rajtaütnek a jelzővárosomon akkor lenullázták a flottámat. Hogy véditek őket? A triremának van védő ereje is.
 

DeletedUser

Vendég
Van. Én most nem árulnám el, hogyan védem őket, legalábbis nem nyilvánosan. De védhetők :)
 
Fent