Tippek,Stratégiák

DeletedUser

Vendég
A cím egyértelmű.Ide jöhet minden tipp,kezdőknek,haladóknak.Ki mit ajánl,mit hogy fejlessz stb.
 

DeletedUser

Vendég
Tengeri Hadviselés

A tengeri hadviselést sokan elhanyagolhatónak tartják,holott van olyan fontos mint a szárazföldi haderő.

A hadihajók megállítják a partraszálló szállítókat,ezáltal kevesebb katona jut ki a partra,így könnyeb védekezni a szárazföldön.Ez fordítva is működik.Támadáskor több katonád szállhat partra,így hatásosabb a támadás.

Támadó hadihajók

Alapvetően 2 hajótipus alkalmas igazán támadásra(a hidrát leszámítva),ez a trireme és a jelző(könnyű)hajó.

Egy lakosra jutó támadóerő
Trireme:11,25
Jelzőhajó:20

A jelzőhajó gyorsabb is,ám én a trireme-t ajánlom,mégpedig a védekezése miatt,amit később taglalok is.A játék elején a jelzőhajó,később a trireme a favorit.

Védekező hajók

A támadáshoz hasonlóan itt is 2 hajótipus használható igazán(a hidrát ismét nem számolva),a biréma és triréma.

Egy lakosra jutó védőerő
Trireme:15,625
Biréma:20

Ezzel eggyütt itt is a trireme-t ajánlom,a sokoldalúsága miatt.A játék eleje felé jobb választás a biréma védekezésre,ám később,amikor a trireme is elérhető távolságba kerül,mindenképpen őt ajánlom.


A számok szerint védekezésben a bireme jobb,támadásban pedig a jelzőhajó jobb mint a trireme.De itt közel sem számokról van szó.A trireme azért jobb,mert ötvözi mindkét hajó tulajdonságait,csak kissé lebutított formában.

Egy háború közepén kicst sem fognak érdekelni a számok,csupán az,hogy minél nagyobb védőerőt képezz egységnyi idő alatt.Erre jó a trireme.

Egy birémából és egy jelzőhajóból erősebb támadó és védőerőt lehet kihozni,és olcsóbb is,de egy trireme gyorsabban elkészül mint a fenti két hajó,így több védelmet/támadőerőt tudsz minél hamarabb szerezni.

A trireme-t leginkább a KH-s nehézlovashoz hasonlítanám.Drága,de erős elit egység.

Egyenlőre kicsi soványra sikeredett,később még írok hozzá.És bocs a szóismétlésekért.


A következő részben taglalom a szállítóhajókat.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Egy kis helyesbítést közbeszurnék.
A harci szekér 1 népességre jutó védőértéke az általad említettel szemben a következő:

19, 4, 14.
 

DeletedUser

Vendég
Egy kis helyesbítést közbeszurnék.
A harci szekér 1 népességre jutó védőértéke az általad említettel szemben a következő:

19, 4, 14.


igen de olyan lassu a fejlesztés hogy szinte beleöszülök mire meglessz a kikötöm:mad:
 

DeletedUser

Vendég
Hányszor és hány helyen mondjam még el. :p

Tessék hozzászokni ennek a szervernek a sebességéhez. Elindítaz egy fejlsztést 7-8 óra és szépen hátradőlsz a székedban. Kapálgatsz egy kicsit kinn a kertben, bulizolsz egy kicsit itt - ott. Visszajössz és még mindig nincs semmi elveszve. Minden megy a maga útján. Jó ez így ahogyan van. Persze azoknak akik naphosszat a gép elött ülnek és ezzel szeretnének előnyre szert tenni a többiekkel szemben akiknek kevesebb ideje van a játékkal foglalkozni egy kicsit bosszantó. De tessék elfogadni. :D:D
 

DeletedUser

Vendég
Hányszor és hány helyen mondjam még el. :p

Tessék hozzászokni ennek a szervernek a sebességéhez. Elindítaz egy fejlsztést 7-8 óra és szépen hátradőlsz a székedban. Kapálgatsz egy kicsit kinn a kertben, bulizolsz egy kicsit itt - ott. Visszajössz és még mindig nincs semmi elveszve. Minden megy a maga útján. Jó ez így ahogyan van. Persze azoknak akik naphosszat a gép elött ülnek és ezzel szeretnének előnyre szert tenni a többiekkel szemben akiknek kevesebb ideje van a játékkal foglalkozni egy kicsit bosszantó. De tessék elfogadni. :D:D

vagy csak szimplán veszel prémiumot és felgyorsítod az eseményeket.
Én 2-3 nappal voltam elmaradva a KH-s társaimtól akik előbb regeltek ide.
Vettem prémiumot aztán már meg is előztem őket.
Persze kinek, hogy engedi a pénztárcája.

Én az elsőnél még nem számoltam aztán 2 hét alatt elfogyott.
Viszont most már nincs szükségem rá, hogy nyeregbe maradjak.
 

DeletedUser

Vendég
Ti mióta játszotok, hogy már hadihajókat küldtök ki?
 

DeletedUser

Vendég
Ti mióta játszotok, hogy már hadihajókat küldtök ki?

egy hét alatt el lehet érni a kikötőt nyugodtan, de nem érdemes ráhajtani az elején pont azért, mert a hadihajók kifejlesztéséhez, legyártásához még úgysincs meg a kellő infrastruktúrád
 

DeletedUser

Vendég
nah igen, meg a leggyengébb hajóhoz is 13mas akadémia kell, ami nem olcsó dolog... :p Engem nem is az ára zavar, hanem hogy a raktárat is nyomni kell miatta, ami sok idő... :S
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem 7végére lesznek gyakori esetek, hogy a szomszéd szigetekre már átlátogatnak páran.
Biztosan lesz mindenkinek 1-2 buktás dolog, bár a hajókat még drágának tartom. Szerintem még nem éri meg a hajós kirándulás.
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem 7végére lesznek gyakori esetek, hogy a szomszéd szigetekre már átlátogatnak páran.
Biztosan lesz mindenkinek 1-2 buktás dolog, bár a hajókat még drágának tartom. Szerintem még nem éri meg a hajós kirándulás.

Én már rég meglátogattam pár delikvenst a szomszédos szigeten,egyesek nem örültek neki,őket napi rendszerességgel látogatom,pusztán a barátság ápolása miatt:D
 

DeletedUser

Vendég
én is megcsináltam a kikötőt, de egyenlőre teljesen feleslegesen
a szigeten is van még 19 falu és még 8 belső falu
persze azért kipróbáltam a dolgot csak annyi a probléma vele,h 5 hajó is kell, ha hozni is akarok valamit a másik szigetről:(
 

DeletedUser

Vendég
én is megcsináltam a kikötőt, de egyenlőre teljesen feleslegesen
a szigeten is van még 19 falu és még 8 belső falu
persze azért kipróbáltam a dolgot csak annyi a probléma vele,h 5 hajó is kell, ha hozni is akarok valamit a másik szigetről:(

Hogy érted hogy 5 hajó is kell?Ha küldesz pl 1 hajót tele íjászokkal,akkor azok annnyit hoznak,amennyi az íjászok kapacitása.
 

DeletedUser

Vendég
a hajók támadóértéke csak másik hajó ellen érvényes vagy a támadott város lakosai ellen is?
más:itt nem tudtok olyan oldalt,ahol támadás-szervező van?ha van...
 

DeletedUser

Vendég
Azzal egyet értek, hogy nagyon unalmas egyfolytában egy csomó ideig várni, amíg megépül az épület, úgyhogy órákig várok... És a húgom is nyüstöl, hogy mikor adom már oda a gépet, és azt hiszi, ő jobban tudja, mennyi a 10 perc, mint a program... De tök jó lenne, ha végre lenne kikötőm, vagy ha már több épületem is lenne :rolleyes:
 

DeletedUser

Vendég
Csata Stratégia.

Sziasztok.

Kezdő vagyok. Szeretnék többet megtudni a csatákról.
Mi a jó támadó és védő seregösszetétel?
Mi a jó támadó és védő stratégia?
Hogy támadjak és fosszak ki egy falut?

Válaszokat előre is köszi.
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok.

Kezdő vagyok. Szeretnék többet megtudni a csatákról.
Mi a jó támadó és védő seregösszetétel?
Mi a jó támadó és védő stratégia?
Hogy támadjak és fosszak ki egy falut?

Válaszokat előre is köszi.

Olvasd végig a fórumot szerintem. Pár helyen ezek a dolgok meg lettek már válaszolva (márha létezik rájuk értelmes válasz:)
 
Fent