Tippek,Stratégiák

DeletedUser

Vendég
Játékosokat kell támadnod, és a megölt egységek után kapod, illetve védekezésért is kapsz.
 

DeletedUser

Vendég
Csak és kizárólag képzett seregért ad pontot a játék!
Azaz milíciáért NEM :(
gyalogosok 1pont, lovasok 3, harci szekér 4... azaz nem egységet hanem képzésből eredő népességszámot vesz alapul (a gyarmatosító hajó 170pontot ér)
Támadáskor csak a legyőzött seregért kapsz pontot (tehát a saját elvesztett csapatokért NEM)
Védekezéskor szerencsére nem tudom :p , de erős a gyanúm, hogy csak a leölt támadókért.
 

DeletedUser

Vendég
ha a seregem olyan katonákból áll ami például CSAPATOK KÖVETELÉSE (AKADÉMIA 7) vagy ATHÉNÉ Istennő VÉDELMEZŐ (5 VÉLETLENSZERŰ KATONÁT KAPSZ) varázslatának köszönhetem és így győzök le valakit akkor is kapok harci pontot?
 

DeletedUser

Vendég
Persze, az a lényeg, hogy ölj le player által képzett egységeket. :)
 

DeletedUser

Vendég
támogatás

Hy all...új vagyok és a gammán játszok. A kérdésem az lenne, hogy lehetséges-e az, hogy egy villámtámadásra megtörténjen az alábbi:
A játékos/Héra/ 100%-os szárazföldi egység kiképzés (őt a szövetséges B szállítja és támogatja hajókkal)
B játékos/Poszeidón/ 100%-os kikötői gyártás
C játékos /Zeusz/ +10% tengeri támadóértéket ad B hajóinak
D játékos /Athéné/ +10%-ban szárazföldi egységeket erősít A számára

Röviden ilyen kombót meglehet csinálni?!
 

DeletedUser

Vendég
Nem lehet.
Nem tudod más egységeit szállítani, és nem tudsz más seregére "csata" varázslatot használni.
 

DeletedUser

Vendég
Amennyiben viszont több falud van és ott különböző isteneket imádsz és van rá elég áldásod akkor megoldható (habár az 500-as limit elég alacsonynak tűnik...)
 

DeletedUser

Vendég
Egy támadó seregre csak egy varázslat mondható, függetlenül attól, hogy azt ki teszi. Tehát ha például a támadó rátesz egy Hősiességet, a védő már baglyozni sem tudja.

Mindettől függetlenül más város egységeit nem lehet szállítani, és más által indított vagy kapott támadásra sem lehet varázsolni.
 

DeletedUser

Vendég
felkelés

az után érdeklődnék, hogy a felkelést kilehet valahogy védeni?
vagy innentől szinte semmi sanszunk a foglalókkal szemben?:eek:
 

DeletedUser

Vendég
A felkelés szítása után (gondolom, gammára vonatkozik a kérdésed) a szövetségeseid küldhetnek védelmet a falvadba, ha érsz nekik annyit. A gyarmatosító hajóval érkező seregeknek mind szárazföldön, mind tengeren győzni kell a felkelés kirobbanását követően ahhoz, hogy elfoglalják a városodat.
 

DeletedUser

Vendég
egyedül nem tudom kivédeni?
nem lehet valahogy letörni a lázadást? a normál világban is lelehet törni a lázadásokat így vagy úgy
mert az lenne a logikus ha lenne valami fejlesztés vagy a kultúrpont bevetésével vagy akármivel
mert ez így nagyon egyoldalú a felkeléskor az egész sereg eltűnt a szövi társamnál
akkor innentől az erős szövetségeké a világ ők tovább erősödnek a kicsi szövetségek meg lassan kihalnak??????
 

DeletedUser

Vendég
Lényegében: igen.

Egyedül is ki tudod védeni, ha van megfelelő védelmed. Bár általában a felkelés kirobbantását úgy szokták kezdeni, hogy győznek a város fölött, vagyis ha nem vagy elég ügyes ahhoz, hogy kiugrálj a támadások elől, akkor bizony oda a sereged.
 

DeletedUser1928

Vendég
Sziasztok,
Csak néhány napja játszom és tapasztalatlan vagyok. Még csak 650 pontom van. Benne vagyok egy kissebb szövetségben és visszautasitottam egy másikat. Erre kilátásba helyezték a városom elfoglalását. Mit fejlesszek ki és hogyan tudok sikeresen védekezni?
Köszönöm.
Üdv mindenkinek
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok,
Csak néhány napja játszom és tapasztalatlan vagyok. Még csak 650 pontom van. Benne vagyok egy kissebb szövetségben és visszautasitottam egy másikat. Erre kilátásba helyezték a városom elfoglalását. Mit fejlesszek ki és hogyan tudok sikeresen védekezni?
Köszönöm.
Üdv mindenkinek

Hát hogy egy klasszikust idézzek: nem a pontok fogják megvédeni a várost, hanem a sereg :)

Védők: kardforgató, íjász, (lovasok ellen a hoplita), harci szekér, tengeren biréma. Szárazföldön a két gyalogbékát erőltesd. Az íjász farmolni is nagyon jó, így amikor gépnél vagy, seregek ne legyenek a falaidon belül, járják csak szépen a környéket a kis plusz nyersikért. Ezen felül húzd a falat, ahogy bírod, sokat tesz a védelemre :)

----------------
kieg.: 2. sz. forgatókönyv: ráhajtasz a támadókra (parittyás, lovas, jelzőhajó), aztán adsz egy kis leckét tiszteletből annak, aki megfenyegetett...


Röviden és tömören. Bővebben esetleg játékon belül.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser1928

Vendég
Köszönöm a választ. Lenne még egy kérdésem. Lehetséges, hogy egy nagy szövetség támadásával szemben egyedül is meg tudjam védeni magam? Van erre esély vagy feltétlenül segitséget kell kérjek a szövetségeseimtől?
 

DeletedUser

Vendég
Természetesen lehetséges, de nem valószínű. Mindenesetre, ha támadnak, mindenképpen rakd be a milíciát is védeni.
 
Fent