Tippek,Stratégiák

DeletedUser

Vendég
Én most olvastam topicot én 14% falut fossztottam ugy hogy nemhalt meg csak 1-2 katonám (5% már nem jó ötlet meghalt összes katonám):D:D
 

DeletedUser

Vendég
Az eredmény függ a falu erejétől is. Ha 14% a hangulat, de mellette az erő is csak 2-3%, akkor igen, csak egy-két katonád fog meghalni.
 

DeletedUser

Vendég
öszesitve 20 as erő meg 14 es hangulat de márt kemény sarlot és vasvilát fognak
 

DeletedUser

Vendég
No akkor számoljunk egy kicsit. 20-as erő mellett mennyi nyersanyagot tudtál elhozni? Gyanítom, max. 2-300-at (összesen). Mennyi egységed halt meg? legyen mondjuk - lőjünk erősen alá - 3 kardos. Mennyibe kerül 3 kardos? 285 fa + 255 ezüst = 540 egységnyi nyersi.

Hoppá.
 

DeletedUser2483

Vendég
Hóditás másképpen

Sziasztok!

Kérlek segitsetek az alábbi témában:

Ha az "A" városomból támadom "C" várost felkelés szitása móddal mert itt több a rendelkezésre álló egység, szóba jöhet e a hóditás sikere hogy ha a célponthoz közelebb eső "B" városomból küldöm majd el a gyarmatositó hajómat a felkelés második szakaszában.

Erre a "keresztmódszerre" nem találtam eddig hozzászólást. Elvileg a kúltúra pontok megvannak, mindkét város ("A" és "B") az enyém. "B" városban gyarmatositó hajó megépitve...

Köszönöm!
 

DeletedUser

Vendég
Igen. A kultúrpontok játékoshoz kötődnek, nem városhoz. A lázítás is játékoshoz kötődik, nem városhoz. Tehát ha "A" városodból támadod "C" várost, akkor a közelebbi "B" városodból - ha ott ki van fejlesztve a hódítás - a lázadás kiteljesedésével elindíthatod a hajót, az foglal majd.
 

DeletedUser3619

Vendég
?

Sziasztok!

Epsilonba kezdem el a játékot, jelenleg 800 ponttal letelt a kezdővédelmem mint szomszédaimnak is...Egy 300 pont körüli (láthatóan nem aktív) játékos felé vetettem az irányt. Remélem jól tettem... :) ?
Kérdéseim a következők lennének mint kezdő játékos:
Érdemes a termelőkre összpontosítani a fejlesztést vagy inkább a kikötőt és a hajó fejlesztésekre (akadémia) menjek rá? Inkább védekező vagy támadó felállás a jobb?
A környékemen (szomszédos szigeteken is) átlagosan 700 de van 1000-1200 pontos játékos is...tudom nem árulják el a pontok a haderőt, de, érdekelne hogy milyen támadóerővel rendelkezhet egy agresszívabb játékos, aki pl. farmolásból él és kőkeményen a kiképzésre és a kikötő elérésére hajt?Mennyi az a pontszám, amikor már lehet számolni hajóval való támadásra is?

Ice
 

DeletedUser

Vendég
a kikötőre hajts
ez mindig esetenként változik, de ismeritek a mondást (ami nekem is bevált): "legjobb védekezés a támadás"
ha eléri egy agresszív a 1000 pontot és nincs nagy számú védő csapatod akkor azonnal képez, mert onnantól már szép számú támadó csapatok képezhetők! (ezt már csak én tudom mert agresszív játékos vagyok)
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!

Epsilonba kezdem el a játékot, jelenleg 800 ponttal letelt a kezdővédelmem mint szomszédaimnak is...Egy 300 pont körüli (láthatóan nem aktív) játékos felé vetettem az irányt. Remélem jól tettem... :) ?
Kérdéseim a következők lennének mint kezdő játékos:
Érdemes a termelőkre összpontosítani a fejlesztést vagy inkább a kikötőt és a hajó fejlesztésekre (akadémia) menjek rá? Inkább védekező vagy támadó felállás a jobb?

Szerintem a termelőket huzzad felfelé elöszöre és a raktárt.
minden nyersit nyomjad a seregbe-bányába-fatelepbe!
MINDIG amikor van nyersid azonnal használd fel, hogy ne tudják elvenni tőled!
Közben képez nagy (300-400) számu parittyást olcsó és hatékony támadó csapat ezzel kordában tartod a kissebb városokat.
Ha nagyobb sereg jön minden nyersanyagot rakjál kaszárnyába-kikőtöbe-verembe!!!!
A seregedet pedig küldjed ki, az üres várostól elmegy a támadó kedv eléggé hamar / vagy küldjed te meg ő rá te seregedet :D lesz meglepi rendesen !!
A kardforgatokat szintén nőveld mert a támadó parittyásokat ezzel tudod megállitani,
Íjjászok szerintem csak gépfalu farmolásra jó én nem használom másra ,nem is fejlesztem 60-70 főnél tovább.
Hoplita kíváló védő egység, a szekeres jó védő és támadó egység gyors-erős több oldalilag felhasználható./farmozásra kiválóan alkalmas béke időben!!/
 

DeletedUser3619

Vendég
Köszi a tippeket!

Végül is a kikötőre mentem ill. most már van templom is...a bányákat hanyagoltam mert úgy vettem észre hogy szépen megélek a szigetlakókból egyenlőre. Ezek fejlesztése most köv. Viszont a templomos résznél Zeusz és Posszeidon ra hajazok inkább...Szerintetek melyik lehet az ideálisabb? Előbbi szárazföldre dominál viszont sok áldást használ...az utóbbi meg tengeren nyomul de mintha kevesebb áldást használna per tulajdonság...hmmm nem tudom..:confused:...
 

DeletedUser102

Vendég
Hát a nyilasok sok nyersit hoznak DE ++ Meg figyeltem nagyobb játékosok foglani jöttek Utána küldtek katonákat az elfoglalni akaro városomba amit még láttam:600 kardos 300 nyilas 300 hopi :tehát igy ez nagyon jo védelem szerintem is:):)
 

DeletedUser1928

Vendég
Sziasztok,
a társaim komoly csatákat vívnak egy ellenséges klánnal tőlem 16-18 óra távolságban. Hogyan segíthetem őket ilyen távolságból? Mivel kell ilyen távolságból támadni? A fejlesztésekkel jól állok és nagyon sok jelzőm is van egy helyen. Köszönöm.
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem leghatékonyabban áldásokkal segítheted ilyen messziről őket. Mert mire a hajó odaér, a várost bőven bevédik, ily módon reménytelen a sikeres támadás.
 

DeletedUser1928

Vendég
Köszönöm a választ. És ilyen távolságból a csak jelzőkkel való támadásnak sincs értelme?
 

DeletedUser

Vendég
Nem igazán. Betámadsz max. 250 jelzővel, erre ő tizensok óra alatt begyűjt oda 1700 biremát, és akkor még csak meg sem erőltette magát. Az eredmény nem kérdéses.
 

DeletedUser1928

Vendég
Meg lehet oldani valahogy, hogy a támadó csapatokra ne lehessen pusztító varázslatot tenni?
 

DeletedUser1598

Vendég
hogy teszel rá még a gonoszok előtt egy jó varázslatot:)
 

DeletedUser1928

Vendég
Az áttöréses támadást próbáltátok alkalmazni? Mit tapasztaltatok?
 

DeletedUser

Vendég
Olyan esetben, ahol sok birema, de kevés szárazföldi védő védi a városokat, hatékony lehet, lázításnál. De mivel a biremákat úgyis le kell győzni, célszerűbb inkább az ilyen városokat szárazföld felől belázítani, a támadósereget pedig tartogatni addigra, amíg a jelzők ki nem takarítják a kikötőt.
 

DeletedUser1928

Vendég
Sziasztok,
az a kérdésem, hogy mivel lehet legjobban védekezni a jelzős támadások ellen? 50 jelzővel támadtam, mind odavesztek és csak 310 harci pontot szereztem. Sajnos nem kérdezhetem meg a megtámadott játékostól. Köszönöm.
 
Fent