Tippek,Stratégiák

DeletedUser

Vendég
Én a gép falvak farmolásával kapcsolatban kérdeznék.
Én úgy tapasztaltam hogy olyan 50% hangulatig nem támadnak vissza a falvak.
És itt a kérdés:
ha ki fejlesztem a Diplomáciát ami ugye úgy hangzik
A diplomácia 20%-kal csökkenti a falvakban az ellenállás veszélyét.
Akkor az 50% 30-ra csökken?

----

Az másik kérdés a Titkosírás
Azt írja hogy 20% megnehezíti a kémkedést.
Tehát ha pl be rakok 1000 aranyat a verembe akkor 1000+200+1 arany kell hogy ne bukjon le kém?


Kérlek
a) ne idézd be az előző hozzászólást
b) ha te szóltál hozzá utoljára, akkor az Edit Reply gomb segítségével módosítsd a hozzászólásodat, ne pedig újat hozz létre.

Messalina
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
nem, 1000 ezüst is elég, de ha mondjuk a kémlelendő személynek van 900 ezüstje a veremben akkor az még +-ba 20% a meglévőhöz, azaz a meglévő ezüst 120%-át fogja kapni azaz 1081 ezüst kell hogy le tud kémleni stb.
 

DeletedUser

Vendég
A cím egyértelmű.Ide jöhet minden tipp,kezdőknek,haladóknak.Ki mit ajánl,mit hogy fejlessz stb.

Szia
Szintén lenne egy visszatérő problémám. Ha valaki gyujtóhajókat gyárt védekezés szempontjából, és ha jön egy támadás másik tengerről hajókkal, akkor az rendjén van, hogy egyetlen egy gyujtóhajó sem megy veszendőbe? Mert az ismertetőbe azt írják, hogy a gyujtóhajó megsemmisít egy ellenséges hajót, nálam ez másként működik. Ha tud valaki akkor szívesen veszem a segítséget.
Köszi
sszia
 

DeletedUser1928

Vendég
Szia,
én úgy tudom, hogy a gyújtóhajó nem pusztítja el a szállító hajókat.
 

DeletedUser4254

Vendég
Helló, valaki tudna válaszolni nekem. Az a kérdésem h a szimulátor szerint ha egy várost nem egy időben támadom meg, tehát a csapataim fele támad, majd odaér valamival később a másik fele. Ez több veszteséget mutat mind ha egyszerre egy időben támadok az egész seregemmel. Ez tényleg így van v a szimulátor nem megfelelő? És ezzel kapcsoltban: össze lehet hangolni a több városból indított támadást h egy időben érkezzenek meg a támadott városba?
 

DeletedUser

Vendég
1. igen, lehetséges mert a 1. csapat által levet értékek visszamennek a 2. csapat érkezésére és ezért több ember kell hogy lemészárold a maradék embert, mint ha egy támadásban küldenéd őket
2. Nem lehetetlen, de ehhez nagyon ügyesnek kell lenned ;)
 

DeletedUser1928

Vendég
A gyarmathajó elpusztításához elég a jelzős támadás vagy le kell győzzem a város védő seregét is úgy mint a bárkák esetében?
 

DeletedUser

Vendég
Gyarmathajót akkor tudsz jelzőkkel kiütni, ha az éppen nem foglalás stádiumában van. Tehát ha otthon parkol.
 

DeletedUser1928

Vendég
Sziasztok,
felmerült bennem még egy kérdés. Mikor tanácsos kitérni a támadások elől? Engem eddig csak jelentéktelen támadások értek és nem voltak veszélyesek de a társaimat folyamatosan támadják. Mi ilyenkor a legjobb stratégia?
 

DeletedUser

Vendég
ilyenkor ha több támadás jönn, akkor érdemes az elsők elöl kitérni, mert az utolsók ilyenkor már csak sarcolások. Ha viszont sokk támadás jön, és a utolsó támadás után kéretlen támogatás jön akkor mindegyik elöl érdemes kitérni csak az utolsó elöl NEM, mert az GY HAJÓ LESZ.
Ha eddig gyenge támadásokat kaptál és még mindig próbálkoznak több kisebbel annál már dönts te, mert azok kis és közepes erejű támadások
 

DeletedUser4461

Vendég
Városalapítás

Sziasztok :)
Szerettem volna alpítani egy várost az egyik szigeten mert pár barátom is ott van viszont 60 óra az út. Amikor el akartam küldeni a gyarmatosítót akkor kaptam a hibaüzenetet hogy a gyarmatosító hajó maximum 48 órás útra képes. :eek: Van valami mód rá hogy hosszabb útra küldjem? Előre is köszi a választ. :)
Üdv:Arasorn
 

DeletedUser

Vendég
Világító torony, és térképészet fejlesztése. Kettő együtt 25%-kal növeli a távolságot, illetve az egységek sebességét.
 

DeletedUser

Vendég
ilyenkor ha több támadás jönn, akkor érdemes az elsők elöl kitérni, mert az utolsók ilyenkor már csak sarcolások. Ha viszont sokk támadás jön, és a utolsó támadás után kéretlen támogatás jön akkor mindegyik elöl érdemes kitérni csak az utolsó elöl NEM, mert az GY HAJÓ LESZ.
Ha eddig gyenge támadásokat kaptál és még mindig próbálkoznak több kisebbel annál már dönts te, mert azok kis és közepes erejű támadások

ez nem jó stratégia, én is szoktam küldeni kamutámadásokat a foglaló beérkezése utánra is, ha az elé beáll ám legyen, de addigra már benn vagyok a városban
 

DeletedUser1928

Vendég
Ha gépnél vagy akkor a távolságból és az időből ki tudod következtetni, hogy benne van-e a Gy. hajó. Az ötleted hogy még küldől egy kamutámadást nagyon jó.
 

DeletedUser

Vendég
ez nem jó stratégia, én is szoktam küldeni kamutámadásokat a foglaló beérkezése utánra is, ha az elé beáll ám legyen, de addigra már benn vagyok a városban

Akkor mér tudtam ezzel a taktikával egyrés visszaverni egy gy hajót nemrég, de biztos ami biztos mindig van a közelben egy mindent elsöprő támadó seregem :D
 

DeletedUser

Vendég
azért tudtad visszaverni mert még nem volt komoly támadód aki gondol az ilyen húzásokra is
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Fent