Tippek,Stratégiák

DeletedUser

Vendég
Hadd idézzek a Grepolis nyitó oldaláról:

"Építs csodás városokat,
köss erős szövetségeket,
használd ki az istenek hatalmát,
hódítsd meg a világot!"​

Köss erős szövetségeket :) Elméletileg lehetséges a nagy szövetség elleni védekezés is, szorgalmas ugribugrival, több várossal, folyamatos sereggyártással, de ez a játék részben a közösségről szól. Könnyebb, ha nem egyedül vagy. Mint oly sok minden az életben.
 

DeletedUser1928

Vendég
Sziasztok,
Lenne még egy kérdésem. A falvak hány százalékos hangulatig nem fognak védekezni a fosztogatások miatt?
 

DeletedUser1598

Vendég
75% fölött nem védekeznek 50% alatt van, amikor nagy az esélye, hogy védekeznek. Aztán egyre nagyobb az esély az ellenállásra, annak függvényében, hogy milyen kicsi a hangulat. (Fordított arányosság;))
 

DeletedUser1928

Vendég
Köszönöm a válaszokat. És mit lehet tenni, hogy növekedjen a hangulat?
 

DeletedUser

Vendég
Ha szorgalmatosan erősíted a falvakat a fosztogatások mellett, akkor a hangulat gyorsabban növekszik.

Nem javaslom azonban, hogy a fenti értékek alatti hangulatú falvacskát próbálj meg erősíteni, mert a dühös parasztok nem nézik, hogy fosztani jössz-e vagy adni, a vasvilla a kezükben van :)
 

DeletedUser1928

Vendég
Most pont pórul jártam. Amikor az egyik falut erősíteni akartam a parasztok rám támadtak, úgy mint ahogy az egyik hozzászóló leírta. 12 íjászt vesztettem. Legalább tanultam az esetből.
 

DeletedUser1922

Vendég
szállítóhajók leszedése

A kérdésem a következő lenne. Szeretnék egy várost legalább lebénítani azáltal, hogy a szállítóhajóitól megfosztom minél kevesebb szárazföldi egységem elvesztésével. A városra jellemző hogy fullon van szárazföldi támadóval és az ezekhez szükséges szállítókkal + kevés csatahajó. kb 400 lovas, 60 szállító, 10 triremák. Akárhogy szimulátorozom és megyek oda fölényben a szállítók sehogy sem akarnak elpusztulni. Pedig ha kisvárost farmolok mindig elpusztulnak.
Azt értem, hogy szárazföldi és tengeri egységeket is kell küldenem, hogy kialakuljon a csata még akkor is ha esetleg csatahajója épp nincs otthon vagy nincs is.

A válaszokat előre is köszönöm!
 

DeletedUser

Vendég
A kérdésem a következő lenne. Szeretnék egy várost legalább lebénítani azáltal, hogy a szállítóhajóitól megfosztom minél kevesebb szárazföldi egységem elvesztésével. A városra jellemző hogy fullon van szárazföldi támadóval és az ezekhez szükséges szállítókkal + kevés csatahajó. kb 400 lovas, 60 szállító, 10 triremák. Akárhogy szimulátorozom és megyek oda fölényben a szállítók sehogy sem akarnak elpusztulni. Pedig ha kisvárost farmolok mindig elpusztulnak.
Azt értem, hogy szárazföldi és tengeri egységeket is kell küldenem, hogy kialakuljon a csata még akkor is ha esetleg csatahajója épp nincs otthon vagy nincs is.

A válaszokat előre is köszönöm!

Hol van, hol nem van, van egy kicsi világ a Nagyvilágban. Ez a kicsi világ majdnem úgy működik, mint a Nagyvilág, néhány apró eltéréssel. Ebben a kicsi világban is parasztok élik békés mindennapjaikat, mígnem a Nagyvilág egy lakosa (gyk.: Te, az ellenfeled, mindegy, a Játékos) be nem sorozza őket, vagy nem ad nekik munkát valamilyen épületben, avagy hajón, lovas mellett fegyverhordozóként, netán mitológiai egység állatgondozójaként.

Ebben a kicsi világban a harcosok néha a fair play szabályai szerint harcolnak. Többnyire amíg van militáris célpont, addig a békéseket nem bántják. Amikor a jelzőhajó a partok közelébe ér, és kapitánya kiadja a tűzparancsot, a tengerészei nem hajlandók a szállítóhajókra lőni, amíg meg nem bizonyosodnak róla, hogy már nincs olyan szárazföldi katona, akinek értelmetlen halálát az okozhatja, hogy a sztratégosza a fegyvertelen szállítóhajóra parancsolja, eléküldvén az ellenségnek őt. Vagy valami hasonló.

Ahogy azt már többen, több helyen kifejtették: a szállítóhajók akkor haláloznak el, ha már nincs szárazföldi egység a városban. Tehát előbb a szárazföldi egységeket kell kitakarítanod a falak mögül.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser1922

Vendég
Köszönöm a kimerítő választ.
Esküszöm sok helyen próbáltam utána nézni mielőtt kérdeztem.
 

DeletedUser

Vendég
Nekem olyan kérdésem, lenne: Egyik város szeretném elfoglalni és előtte tisztogatom. Na már most az ellenfélnek nincs se támadó hajója se védő hajója, de kapott valakitől támogatást - szállító hajók -. Hiába támadom a jelzőkkel nem szedik ki sehogy sem.

Hogy lehet ezeket a hajókat elpusztítani?
 

DeletedUser

Vendég
A védő félnél lévő szállítóhajók csak akkor pusztulnak el ha a szárazföldi csatát is megnyered. Azaz hiába támadsz csak flottával az nem tud kárt tenni bennük.
Küldj sereget is a flottával.
 

DeletedUser

Vendég
diadalmenet felkeléskor

ha az ellent akarom foglalni, meg diadalmenetet rendez,akkor az mit befolyásol?
mert tudom hogy ér valamit,de nem tudom mit :S
 

DeletedUser

Vendég
semmit nem befolyasol, csak a kulturalis szintet noveli meg igy tudsz majd további varost alapitani vagy foglalni
 

DeletedUser

Vendég
nem,akkor kérdezeem ha én A vagyok,és foglaom B-t,és B csinálja a diadalmenetet,akkor A - nak valami szoppancs lesz,csak nem tudom hogy mi :D
 

DeletedUser1928

Vendég
Ha csapatokat küldök egy szövetségesem támogatására és harcra kerül sor, akkor az általam küldött csapatok után ki kapja a harci pontokat?
 
Fent