Sigma?

  • Témaindító DeletedUser8693
  • Kezdés ideje

DeletedUser

Vendég
Látom megjöttek azok is akik a régi foglalási rend melett vannak.
Rendben,ha az tetszik nekik.
De nem tudok hova regisztrálni ahol ne régi foglalási rend lenne!
Ez itt a nagy baj!
Inkább nem játszok komolyabban,mert kimondom.
Nagyon nem szeretem az efajta foglalást.
Én még ha lázítanak akkor is inkább én foglalom el őt típus vagyok.
Nem ez a védekezős játékos...
Mert ide inkább védekezni járnak az emberek.

Üdv.
Már megbocsáss de az új foglalási rendű világban is kell védekezni.
Ha te nem így látod nem tudom milyen játékos vagy.
mindegyik világnak meg van a maga izgalma.
Azért arra kíváncsi lennék,hogy ha belázítanak akkor te hogy foglalod el azt aki téged lázított.
Már mint,ha nem egy kezdő tapasztalatlan játékosról van szó
 

DeletedUser102

Vendég
Szerintem meg pont a védekezőknek jó az uj foglalási rend 24 az rengeteg idő addigra oda ér az egész szövi :ez igy van a Pin is kegyetlen nehéz foglalni ha egy jó 100 fős szövibe vagy)Tehát a legózóknak:)
 

DeletedUser

Vendég
nem azt mondom,hogy nem kell védekezni
de kell
de ha kitudom számítani a gyarmi pontos idejét
amire 12órát kell várni
és a gyarmi legrövidebb idővel is 15perc
akkor tudok időre betolni 900-1000 birit a gyarmira és elsüllyed
 

DeletedUser9302

Vendég
És az egyvárososok?
Majd akasztanak a szögről 1000 birit.
Hamar előnyre tesznek szert a PRÉMIUMOSOK és az ő gyarmijukat, mint kezdő nem véded ki!
 

DeletedUser

Vendég
igen ez a foglalási rend is szúrja a szememet
de ami igazán szúrja az a morál!és a 400 taglétszám!
1-2 szövetség úgy is lesz aki 80-90%-ig kihasználja,mert gyűjtő szövetség
most jön az a rész,hogy mert sok kezdő van,ezért szétszóródik a védelem és könyebb foglalni
igen ám
de ha talpraesett vezetők vannak az élén akkor már veszett ügy
 

DeletedUser

Vendég
volt már rá példa mikor 20 városos nekem jött ,és még kezdő voltam
de mégis 2 évig a szerveren voltam,és nem szedtek le
igaz a szövetség is melettem volt
na de erre vannak
 

DeletedUser9302

Vendég
Még jó hogy a fórumosok 26 városomat nem titulálták tapasztalatnak, így nem vagyok talpraesett vezető... :D
 

DeletedUser

Vendég
egyébként meg igazatok van
nincs értelme vitázni
6-9 hónapig úgy se indul gyors világ új foglalási renddel
 

DeletedUser

Vendég
kb. 3 havonta indulnak a szerverek, azt pedig ki lehet húzni gyors foglalási rend nélkül is. :)

Mellesleg ha ennyire stabilak voltak már az elképzeléseid miért nem kezdted el gyűjtögetni a támogatókat sokkal hamarabb? o_O
 

DeletedUser

Vendég
Azért nem kezdtem el ,mert bíztam abban,hogy ha minden világ régi foglalási rendű világ,akkor nem lesz megint egy.
És hiba volt.
"ÁLLÍTÓLAG erre van vevő"
 

DeletedUser9302

Vendég
Kár zúgolódni nem megyünk vele sokra :(
Hanyagoljuk a rendet és a morált.

Beszéljünk inkább arról ami jó lesz benne :D :D :eek:
 

DeletedUser

Vendég
És az mi ?
jó a gyosasága ami tetszik
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Peti ne tedd itt magadat ehhez még éretlen vagy 16 évesen, nem hiába lettek ezek a paraméterek.
Menj inkább tanulni az a dolgod.
(nekem sem tetszik ez a szerver beállítás de ez van)
 

DeletedUser8461

Vendég
Én sem vagyok sokkal idősebb peti-nél, de igen, a paraméterekkel értelmetlen foglalkozni. Amint lehetőség adódik, akkor ki kell fejteni a véleményeteket.

Mellesleg hozzátenném, hogy nem 1 évet kell várni egy új szerverre, átlagosan 3 havonta indulnak új szerverek, és ahogyan azt Moira is leírta, a következő előre láthatóan 2-es sebességű, és új rendű lesz.
 

Moira

Ex-CM
Mivel ez a beszélgetés kezd rossz irányba menni, ezért itt és most kiadok egy figyelmeztetést, hogy a személyeskedést kerüljük el, mert a továbbiakban nem leszek elnéző vele (pont azért, mert itt kitettem a figyelmeztetést). [Csak a pontosítás kedvéért, személyeskedés alatt egymásra mutogatást, vádolást, leszólást értek. Természetesen a világ paramétereivel kapcsolatos negatív és pozitív véleményeket továbbra is ki lehet fejteni (káromkodás nélkül).]

Mindig figyeltünk a játékos világ beállításainál arra, hogy van-e igény és milyen mértékű támogatottságot tud felmutatni. Ha lett volna látható igény arra, hogy új foglalási rend legyen, természetesen amellett kardoskodtam volna. A döntésnek, hogy most ennyi régi világ van egyrészt a véletlen az oka, másrészt pedig az az igény, hogy eltérő dolgok jöjjenek létre. Amennyiben kivesszük az összes elemet, ami a jelen fórumban negatívként jelent meg, akkor megkapjuk a Pí világot. A Pí világra ugyan regisztrálni nem lehet, de még megy. Nem zajlottak le mind a csaták, folyamatban van. Nem várható sehol sem, hogy egy már létező világ paramétereivel indítsanak új világot. Ahogy az sem, hogy minden gyors világ azonos berendezkedésű lesz. Jellemzően gyors-lassú világ váltakozik, ám volt már, hogy nem így alakult, mert éppen máshogy voltak az aktív és működő világok elosztva.

A 400-as szövetségi taglétszám limitet nem fogom módosítani. Ugyanis ez egy lehetőség, amivel lehet élni, vagy sem. Döntés kérdése. De sok panasz érkezett azzal kapcsolatban, hogy miért mindig olyan kevés a taglétszám a gyors világokon. Most van rá mód, hogy ne legyen. De ez nem kizáró, hanem megengedő feltétel. Leszenek nagyon hatékony kis szövetségek is a játékban. Senki nem parancsol rá egy szövetségi vezetőre sem, hogy mindenkit vegyen fel automatikusan 400 tagig.

A morál nagyon sok szempontból túlértékelt történet. Minél nagyobb a pontszám, annál kevésbé számít. Ráadásul maximum 100%-ig, tehát az éjszakai bónuszig megy fel. A cél, hogy 50 várososként ne az 1 várososakat támadd, hanem a 30 várososokat. Ott még nem fog érvényesülni a malusz.

A foglalási rendben hagytam teret, gondoltam, megnézem, hogy milyen reakciók vannak, és ha elég meggyőző a visszajelzések aránya, akkor hajlandó vagyok újra felvetni még indulás előtt a vezetőségnek a módosítást. Ugyanakkor sajnálom, de nem látom egyértelműen, hogy az új hódítási rend lenne a preferencia. Látom, hogy vannak, akik nagyon nem szeretik és vannak, akik kedvelik. Látom, hogy főleg az az oldal, aki nem szereti, vehemens véleménnyel van a dologról. De nincs elég jelenlét, kérelem, levél, szavazás ahhoz, hogy egy nappal a bevezetés előtt módosítsak a dolgokon.

Igen, sajnos az, hogy ki mit vesz evidenciának, az nagyon eltérő és mindig, mindenhol gondot szokott okozni. Kihírdettem a világot előre. VOlt már más világoknál, hogy szavazás volt róla és ha nem is azonnal, de a következő világnál a lehető legteljesebb mértékben figyelembe vettük a kifejezésre juttatott igényeket. Ez pedig egy kulcsszó: időben kifejezésre juttatott igények.
Ha érkezett volna 200+ igény, hogy márpedig mindenképpen új foglalási rend lenne, akkor lenne értelme kardoskodni a változás mellet. Egyelőre nem látom bizonyítottnak, hogy valóban ennyi népszerűségi eltérés lenne a preferenciák között. De holnapig még van idő.
 
Utoljára szerkesztve:

Moira

Ex-CM
Pontosan azt mondtam, hogy ha lenne olyan nagy támogatottsága az új foglalási rendnek, akkor holnap az indulna. Ha tehát ezt akarják a játékosok, akkor szóljanak. De egyelőre azt látom, hogy 10-15 személy jelzi itt azt a preferenciát. De ennél jóval több játékos van. Nem fogok egy nappal a világ bevezetése előtt 10-15 játékos véleménye alapján világ paramétert módosítani. 100-200 játékos esetén már más lenne a helyzet. A jelen állapotban nem lehet azt az általános következtetést levonni, hogy az új foglalási rend (azon játékosok többségénél, akik a gyors világot preferálják) népszerűbb. Ha lenne alap. amire nézve ilyen kijelentést tehetnék, vagy akár csak úgy is, hogy valószínűsíthető az adatok alapján, hogy a gyors világon játszók többsége az új foglalási rendszert preferálja, akkor nem lenne kérdés a dolog. A gyors világ kapcsán a kérelem rendszer is aktív volt, többen írtak, kérdezték, kérték. A foglalási rend kapcsán egy jelzés sem érkezett sehonnan. Ha pedig nincs jelzés, akkor más logikai aspektusokat fogunk számba venni. Én nagyon pártolom a fórum használatot, vagy más módon való jelzéseket, mert mi nem vagyunk ott aktívan a játékos világok mindennapjaiban, mi nem hallgatunk bele a szövetségi tereferékbe. Ezeket a játékosok ismerik, és ők tudják elmondani nekünk. A kérés pusztán az, hogy vokalizálják a kívánságokat. Minden további nélkül lehet ösztönözni a szövetségi tagokat, hogy a fórumon adják le voksaikat pl.
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem teljesen mindegy mikor milyen foglalási rendű világ indul.
Akinek tetszik az adott világ regisztrál,akinek nem az nem regisztrál,hanem vár.
Ennyi.
Olvasgattam vissza és elég szomorúan vettem észre,hogy nem tudtok örülni annak,hogy indul egy gyors világszerintem elég jó paraméterekkel.
Neki állnak páran reklamálni,hogy már megint régi foglalású világ indult.
Mikor egymás után indítottak új foglalású világot akkor miért nem reklamáltak ?
Kappa,Lambda,Mű.
Mindegy úgy látom bárhogy is próbálnak a játékosok kedvére tenni sehogy sem sikerül.
A másik meg szerintem teljesen mindegy hogy régi,vagy új a foglalás,ha jó a szövetség amibe vagy és összetartó akkor nehéz foglalni tőled.
 

DeletedUser

Vendég
Fentiekben egyetértek. Bár már írtam, hogy örülök ennek a szervernek, kifejteném miért is ellenzem az új foglalási rendet. Mindjárt az elején leszögezem, hogy játszottam már nem is egyszer új foglalási rendszerrel de valahogy sose fogott meg. És mellé az, hogy most hősökön (kecs20) pár várossal elgondolkodok, hogy új foglalási rend lenne, szerintem nem lehetne foglalni. Abban meg így nem látok sok fantáziát játszani. Mellesleg párszor látom hogy 6-7 óra alatt 15-16e biri vándorol egyes városokban, és ha 12 óra van rá?? Én ezt egy pörgős szervernek, olyannak ahol azok akik nem talpra esettek gyorsan kibuknak (még az is lehet, hogy én is) tele ellenféllel, na és persze komoly harcos szervernek képzelem el, hisz minden adott hozzá. És mivel nem játszok más szerveren, így tökéletesnek találom ezt a szervert egy kis "vérfrissítésre". :D
 
Fent