Sigma?

  • Témaindító DeletedUser8693
  • Kezdés ideje

DeletedUser9156

Vendég
természetesen mindenkinek más az ízlése, és az a jó, így minden játékost meg tudnak szólítani a Grepolisban. van akinek az új foglalási jön be, van akinek meg a régi. én mindkettőt kedvelem. régi foglalásin kezdtem, több régi foglalási rendű szerveren is jártam, majd pedig regiztem a pi szerverre is, ahol is megszerettem az új foglalási rendet is. mindkét rendnek meg van a szépsége, és nehézségei is, és épp ez benne a jó. viszont tény, hogy többen az új foglalási rendnek örültek volna jobban.
 

DeletedUser8693

Vendég
" így minden játékost meg tudnak szólítani a Grepolisban."

Épp ezen van a hangsúly, hogy az elkövetkező 3-4-5 hónapban ez nem fog megvalósulni.
 

DeletedUser9156

Vendég
igen tudom... a 16:02-es hozzászólásomban pont ezt írtam le :(
én is jobban örülnék egy új foglalásinak...
 

DeletedUser

Vendég
Tudom, hogy semmi esély rá, de a régi foglalási rend és a 400 fős taglétszám közül valamelyiket meg kéne változtatni, vagy mind a kettőt.
 

DeletedUser9484

Vendég
De azt is nézzétek, hogy rég nem volt gyors, régi foglalási rendű szerver.
 

DeletedUser9231

Vendég
Igen már lassan...sőt sztem több mint 1 éve, hogy a Nű elindult. És tleg mindenkinek megvan a maga ízlése foglalási rendet illetően, de volt egy "durva" hozzászólás, hogy most már mindegyik szerónak újnak kéne lennie. Sztem nem lenne jó, mert ha belegondolsz a grepolisnak a bölcsője a régi foglalás és sokak ezt szerették meg ezért sok lenne a kieső játékos.
A 2 foglalási rend amúgy nagyon különbözik egymástól a régi inkább taktikázós míg az új az "erőből mindent" stílus sztem (taktikázáson értem be lehet engedni és utána kiütni) kinek a pap, kinek a papné. Én speciel a régit nagyon szeretem :)
Viszont abszolút 1-et értek a többiekkel 400 fős szövi luxus. Az 50 jobban tetszene egy gyors világba max. 100.
 

DeletedUser

Vendég
alapjaiban nem is lenne annyira rossz
de 400 fő???
400????!
omg
ez kb. egy egész tenger játékosa egy szövetségben
kb. 30-50 vezető kell hozzá...
 

DeletedUser

Vendég
Hiába, ilyenek vagyunk mi emberek :)

Egy topicban ment a találgatás gyors vagy lassú szerver indul e majd.
Egy másikban szavazatokat gyűjtöttek, hogy gyors induljon, és lássatok csodát, 3-as szerót kaptunk.

Most meg más paraméterekkel vannak gondjaink :D
Mint írták is, a Pihez képest változásokat akartak. Így tudták megoldani és/vagy így látták jónak.

Szörnyűek vagyunk! :)
Sajnos mindenkinek nem tudnak a kedvére tenni. Szerintem mindennap azon vannak, hogy ezt mégis meg tudják valósítani.
Mindenkinek van 2 lehetősége: regelés vagy kihagyás. :)
 

DeletedUser9624

Vendég
Már megint egy régi rend:mad: Csináltak most kettőt egymás után!
 

DeletedUser

Vendég
Hála istennek régi foglalási rend, a 400 fős szövi oly szinten nem zavar, hogy eddig is voltak így "nagy szövik" rengeteg közép vagy alsó kategóriás játékossal és eddig szerintem nem sok maradt fent, azok is csak mert elég védett helyen vagy távol a nagy csatáktól. A taglétszám egyáltalán nem arányos általában a szövi valós erejével. Mert ha tegyük föl erős szövi betoborozza az alja játékosokat akkor egy idő után azzal is kell foglalkozni, hogy a sok inaktívat legalább belsőben elfoglalni ne jöjjenek be más szövik rajtuk keresztül. És akkor már az esetleges ellenséghez nem marad kultúr/katona. Nem is beszélve a " komolyabb játékosokat", mennyire hátráltatja az, hogy mellettük minden kék, zöld.. Persze főleg az elején lesznek ilyen óriás szövik de szerintem szépen lassan mind lemorzsolódnak, főleg ha jól megszokott csapatok is jelen lesznek a szerveren akik már az elején ki sakkozzák a mazsolákat.
 

DeletedUser

Vendég
Egyetértek veled Xeros.

Amúgy szerintem sokan elsiklanak egy újítás felett, vagy csak nekem lenne újdonság?
Időzítés elkerülés:5 mp

Ez nekem nagyon szimpi!
Nűn vagyok jelen pillanatnyilag, úgyhogy sok újdonságot nekem a szigma nem hozna, kivétel ez az ami mozgatja a fantáziám ...
 

DeletedUser9231

Vendég
Ez az újítás nekem is tetszik. Jól gondolom, hogy ez az 1. magyar szerver amin használjuk majd ezt???
Am én a 3-as egységsebességre is kíváncsi leszek. Eléggé repülők lesznek :D
 

DeletedUser

Vendég
Én nem tudom, hogy ott leszek e a szerveren. A Rho-t most fejeztem be, na persze lehet, hogy nem tudok ellenállni... :D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser9302

Vendég
És 3-as!
3-as egység!
400 max. Tags.!

Nekem ez már megéri!
 

Moira

Ex-CM
Mindig próbáljuk figyelembe venni a játékos igényeket, ezeket közvetítem a vezetőség felé. Nézzük természetesen azt is, hogy most éppen milyen világok állnak nyitva a regisztrációra és melyeken lehet játszani. A Pi világ most zárult le, és az új foglalási renddel működött. Jelenleg kettő harcos világ van nyitva a regisztrációnak és mindkettő régi foglalási rendű. Vannak érvek mind a régi, mind az új foglalás mellett. Próbáltam a kérelmekből és a fórumból megállapítani, hogy van-e erős preferencia a játékosok oldaláról valamilyen foglalási rend mellett, de nem találtam ilyet. Persze lehet, hogy eltértek az evidenciáink és ezért nem volt róla sok szó a fórumokon és az ügyfélszolgálati rendszerben. Azért hírdettem ki jóval hamarabb a világ nyitását, mint a paramétereket, hogy legyen esély minden véleményt meghallgatni. Pont azért került sor az egység sebesség és az időzítés módosítására, mert úgy láttam, hogy igény van egy pörgősebb világra. Jelenleg egy olyan világ van, ahol 5 másodperces az időzítési szabály, az a hősi világ, ott ugyanis alapból le van csökkentve ez a faktor. A következő világ(ok?) új foglalással indulnak. Időpontot azért nem tudunk mondani, mert mindig függ attól, hogy az éppen aktív világok hogyan alakulnak. Ha hirtelen bezár 4-5 régi világunk, akkor nagyobb eséllyel indul új szerver.

A szövetségi taglétszám választás nem tipikus egy gyors világnál. Jellemzően a paraméterekkel is arrafelé irányítjuk a játékosokat, hogy kis, de szorosan együttműködő csoportokba tagozódjanak. Több panasz is érkezett hozzánk ezzel kapcsolatban, különösen a csodák korának idején, ahol hasznos, ha a konfoderációk egy szövetségbe tudnának törömülni. A 400-as határ egy maximum, egész biztos vagyok benne, hogy nagyon sok kicsi szövetség is létre fog jönni. A keretet nem kell kitölteni, csak a lehetőség van nyitva.

Ceteris paribus valószínűsítem, hogy a következő világ maximum 2-es sebességgel és új foglalási renddel fog indulni. Persze sosem látni előre, hogy akkor és ott milyen világok lesznek épp nyitva.

Remélem, hogy mindenki kérdésére, érdeklődésére kitértem, ha esetleg nem, akkor jelezzétek.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser7981

Vendég
Tisztelt mindenki!

Aki nagyon oda van most, hogy nem indul lázítós szerver annak ajánlani tudom az angol teszt szervert.

Világ paraméterei:
- Játék sebessége: 5;
- Egység sebessége: 2;
- Kereskedelem sebessége: 2;
- Éjszakai bónusz (23h-06h) ;
- Kezdővédelem (2 nap) ;
- Szövetségi limit: 75 fő
- Lázítás
- Moral: aktív

Aki egy meglévő magyar csapathoz akar bekerülni, az vegyen fel skype-ra: nova0718

Pierro
 

DeletedUser

Vendég
Moira csak egyet kérnénk,és ez nektek is kedvez.
A prémiumos,illetve a nagy játékosok nem szeretik a morált.
Illetve a közepes nagyságúak se.
Mivel 400 fős szövetségek fognak létrejönni,ezért maradnak majd a selejtek foglalásai,és ezzel a morállal meg végképp lehetettlenné teszitek a megélhetést.
a morált nem lehetne eltörölni?
 

DeletedUser

Vendég
Őszint leszek.
És ezt megint sok ember nevében mondom,akikkel beszéltem.
Ez a szerver így el lesz totálisan rontva,inkább várják az új világot ezután,mert ennek a paraméterei több helyen is ellentmondanak egymásnak.
 

DeletedUser

Vendég
Moira azt mondtad nincs nagyobb összefogás.
Ha lenne akkor el lehetne gondolkozni más paramétereken.
Miért nem indítasz szavazást?
meg lenne a szavazónépség ereje,hogy egy szerethető világot létrehozzunk
 
Fent