épületek

DeletedUser

Vendég
Hogy adná? Stabil épületként csak abban a városban működik, ahol a csata zajlik. És véd.
 

DeletedUser

Vendég
A szöveg első mondata értelmezhető úgy is, hogy minden tekintetben növel. Így viszont van értelme építeni?

- Torony: ha offenzív stratégiát csinálsz, akkor haszna nem sok, mert "védekezésnél" a foglalót erősíti. Itt természetesen a támadóval való védekezésre gondolok, azaz felszabadításra a régi rendszerben. Ahelyett, hogy erősíteném a foglalót az épülettel, inkább 60-nal több támadóval foglalok vissza.

- Szobor: gyökös függvény, és a max áldás úgyis csak 500 lehet, tehát egy idő után teljesen értelmetlen tovább húzni a templomokat. Vagyis ezt is. Ez persze csak akkor igaz, ha már sok város van

- Orákulum: az ellenséges kémeket ezüsttel kell lecsapni, az meg még tanyát se foglal :)

- Kereskedőház: kíváncsi lennék, hogy egyáltalán építette-e valaki. 10-es szintű piaccal lehet normálisan kereskedni, 5000 kereskedő meg mindenre elég.

Valakinél ellenvélemény? Hátha valamit nem veszek figyelembe :S
 

DeletedUser

Vendég
Orákulum: az ezüstnek van jobb helye is, mint a kémek zsebében, ámellenben ha támadás készülődik ellened, első dolga a komolyabb ellenfélnek, hogy kémlel. Rákészülhetsz.
 

DeletedUser

Vendég
...és akkor az hogy is működik? olyan mátrixosan? :D

Szóval... még nem láttam felépítve, mert eddig ezüsttel soha nem volt bajom, mindig csak a kővel, igaz, hogy olyan szigeten voltak a városaim, ahol az volt minuszos. Tudatlanul úgy tudom elképzelni, hogy a bejövők közt látom a kémkedéseket is, és nem csak utólag sikertelenség esetén kapok jelentést.

Másrészt meg eddig hathatósabb volt egy ismerős a támadók szövetségében ;) A hús-vér orákulum két-három nappal az első kémlelés előtt már szólt. Ezt tudja az épület is? :p
 

DeletedUser

Vendég
Ha lekémlelsz egy várost, pl. 150000 ezüsttel :), mert az már jó sok és annyi 99% eséllyel nincs a célveremben (a farmokban meg végképp nincs), akkor is tudja, ha lekémleled, mert az orákulum jelzi. Még ha 0 ezüst is van a célpont veremben. :D

Szóval ez az orákulum értelme ;)
 

DeletedUser

Vendég
Város

azt szeretném megtudni hogy más játékosoktól el lehet e foglalni városokat?
 

DeletedUser

Vendég
speciális épületek - melyik legyen?

Sziasztok!
Engem momentán az érdekelne, hogy a speciális épületekből melyeket célszerű leginkább kifejleszteni. Fontos kérdés, mert csak egyet-egyet lehet.
Felix a #82 hozzászólásából - köszönet érte ! :) - azt hámoztam ki, hogy a torony és a szobor közül érdemes választani, míg a másik kettőnek (orákulum és kereskedőház) nem sok értelme van - annál is inkább, mivel a 4 közül csak egyet lehet felépíteni. Mármost nagy dilemma előtt vagyok a kérdést illetően: torony vagy szobor... szerintetek hosszú távon melyik előnyösebb? :confused:
-------------
A másik oszlopból - a kultúrpontok gyűjtése miatt - a szinház lenne jó, de érdekelne a könyvtár is. Ti melyiket választanátok/választottátok? :rolleyes:
 

DeletedUser

Vendég
Egyetértek Messával.

De még kiegészíteném:
Könyvtárral semmire sem mész, mert csak akkor hasznos az a 12 fejlesztési pont, ha minden marhaságot kifejlesztesz pluszba.

Pl. meteorológiától csak a szigeten belüli egységmozgások lesznek gyorsabbak, de csak pár perccel. Ezért nincs is sok értelme szerintem. (1/3 könyvtár)

Védő stratégiájú városban nem fejleszted ki a parittyást, a lovast és a jelzőhajót (1 és 2/3 könyvtár)
Támadóvárosban nem fejleszted ki az íjászt, a biremát (1 és 1/3 könytár)

Csak ennyivel 'megspórolsz' ~2 könyvtárat :D


A termál 40-es tanyánál +240 lakos (+300, de 60 lakosba kerül az építése)
Ebből elég jelentős +végő/támadó sereget/flottát tudsz képezni ;)

Színházat 1 városban építettem, ott szoktam használni, egy másikban az előző tulaj épített, de nem használtam, ezért bontás lett a sorsa és termált építettem a helyére. :)
 

DeletedUser1598

Vendég
Szerintem a legjobb a termálfürdő és torony, vagy a termálfürdő és orákulum... Hajós városba fürdő helyett világítótorony... szerintem
 

DeletedUser

Vendég
Termál/orákulum ha engem kérdeztek. Bár engem már egyre kevésbé lesz érdemes kérdezni, lassan a feledés homálya borul rám minden szerveren :)
 

DeletedUser

Vendég
Egyertelmuen termal es orkalum.
Nekem 1 varosomba van szinhaz, amit hasznalok, 1-be meg egy konyvtar amit az amator tulajdonosa epitett...raadasul el is fejlesztette mindenfele hulyesegre:S
 

DeletedUser

Vendég
Köszi a válaszokat!
Szóval, véleményetek szerint a termált kell kifejleszteni.
De mi van akkor, ha az akadémiában kifejlesztem az ekét?
Az eke nem egyenértékű a termállal?
Vagy netán arról van szó, hogy ez eke egyszeri népesség-növerkedést ad, a termálfürdő meg (a tanya újabb szintre emelésével - gondolom én... ) folyamatos +10% jelent? /csak találgatok.../
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Nem az eke még PLUSZBA 200 lakos.

Akik még nem olyan tapasztaltak, azoknak üzenem:
Mielőtt elköltitek a meteorológia, emelő és társaira az akadémia összes kutatópontját fejlesszétek ki a kerámiát és az ekét MINDENKÉPPEN! :mad:

Visszatérve az eke és fürdőre:
3000 lakos - 40-es tanya
+200 lakos - Eke kifejlesztése
+240 lakos - Termál (300 lenne, de a költségek -60, ezért 240)
3440 lakos

Azért ebből egész jó + sereget építhetsz a meglévő mellé. :)
 

DeletedUser

Vendég
Kötyke! :)
SzabobalazsG, ha jól vettem ki a szavaidat, a Termállal - a példádat alapul véve - 40 lakossal kapok többet, mintha az ekét építeném ki: ekével kapok 200 lakost, a termállal (beleszámítva a költségeket) 240-et.
Az a 40 lakos ennyire megéri...? Vagy a későbbiekben több lesz a termállal nyert plusz-lakosság 40-nél? (remélem, értitek a kérdést :))
Mert ha igen, akkor tényleg megéri a termál...

Ja... és melyik használhatóbb/jobb ebből az oszlopból? A szobor, vagy az (őr)torony?
/kérlek, válaszoljatok!/
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Külön, külön kapsz értük 200 illetve 240 lakost, mindenképpen meg éri mindkettőt kifejleszteni.
 

DeletedUser

Vendég
Az orákulum. De tudom, ezt hiába írom le ezredszerre, pont nem érdekli azt, aki kérdez :D
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem a kérdés összetett, mert attól függ, hogy milyen terepen van a város... Ha harcos, akkor őrtorony+termál, orákulum se jön rosszul, de a könyvtár is mentett meg hülye gazdiktól:p
 
Fent