épületek

DeletedUser

Vendég
Köszi a választ!
Kérlek ne érts félre, Messalina. Nem arról van szó, hogy nem érdekel, vagy nem fogom fel, amit írsz. Nagyon is sokat adok akár a Te, akár más harcos véleményére. És ezt komolyan írom! Csupán arról van szó, hogy - mivel egyet-egyet lehet választani mindkét oszlopból - nagyon meg kell gondolni, hogy melyiket fejleszti ki az ember... :rolleyes:
És - mi tagadás - nehéz választanom.
Még egyszer köszönöm az együttműködést mindenkinek! :)


Visszatérve a speciális épületekre: sokan dicsértétek az orákulumot. Akkor biztosan így van...
Ugyanígy a másik oszlopból a termálfürdőt...
Kár hogy csak egyet-egyet lehet választani...

A másik, ami érdekelne, hogy az akadémiában milyen épületeket érdemes kifejleszteni.
Én eddig "azon az elven működök " hogy minden támadó/védekező egységet érdemes kifejleszteni (legyen az akár tengeri, akár szárazföldi), mert utóvégre bármikor kerülhet védekező/támadó helyzetbe az ember. Bár az is igaz, hogy ha erős támadó sereget fejlesztek ki, és rettegésben tartom a környéket, azzal is sokat nyerek...
Nem tudom, jól gondolkodok-e...
-----------------
Az épületek közül az ekét és a kerámiát hangsúlyozta ki szabobalazsG /#96/.
Kötyke!
A többi épülettel mi a helyzet?
/kérlek válaszoljatok!/
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Egyébként fejlesztések :)
De lényeg a lényeg, várostípustól függ.
Ha védekező városod van, parittyást és lovast például felesleges kifejleszteni, mivel abban elég gyengék.

Amit én 1értelműen marhaságnak tartok:
emelő - szerintem mindegy, hogy 10 vagy 9 óra alatt épül fel egy épület, úgyis az éjszaka közepe lesz, ha meg két magas szintű bányát építek, emelővel is legalább 24 óra, szenátus 24 elég gyors építés számomra.

meteorológia - nincs túl sok értelme, ha gyorsan kell odaérned, esetleg. De mivel szigeten belül csak farmolni tudsz (szerintem 1-2 perc ilyenkor mind1), és ez nagyjából a városok közt is vonatkozik, ha meg hajókkal mész, akkor úgyis mind1, mivel a hajók sebessége meghatározó


Ez már várostól függően kifejleszthető szerintem:
építészet - ha van egy kisvárosod, ott szép mennyiséget spórolhatsz meg ha kifejleszted 2000 pontnál, viszont ha foglalsz egy 12000 pontos várost, ott már nem lenne belőle túl sok hasznod, hacsak másra nem tudod költeni

gyors szállító - kapacitása kisebb mint a szállítóé (1 lakosra nézva és priccsek kifejlesztésével számolva is némileg), ha jelzőkkel mész akkor hasznis lehet, mert nem lassítja le a flottád, viszont hódításnál a normál szállító is elég, mivel a gyarmatosító döglassú

egységek - támadóváros: parittyás, lovas; védekező város: íjász
> hoplita és harci szekér - védekezőnél az egyiket érdemes kifejleszteni, egyébként jók a támadóértékei, szóval döntsd el
falanx - szárazföldi seregnél hasznos

hajók - védésnél: birema; támadásnál: jelzőhajó
> trirema - döntsd el, támadásban és védekezésben is jó, de 1 lakosra nézve gyengébbek az értékei külön-külön (birema védésben, jelző támadásban jobb nála)
döfőorr - tengeren hasznos

zsákmány - ha annyira sokat jársz más játékosokat (tele raktárral) farmolni..., végülis... miért is ne? :)

priccsek - szállítós támadásoknál kifejezetten hasznos

egységképzést gyorsítók - nos, van benne valami... döntsd el, bár háborús övezetben szerintem hasznos lehet

egységképzés árát csökkentők - mint az előbbi


Nem szerepel minden. A többit döntsd el magad, vagy írja le más! ;)
Én már fáradt vagyok így késő este... :D
 

DeletedUser

Vendég
Csak egy vélemény ha már épületekről van szó:
Mekkora ökörség az hogy a fal nem véd a tenger felöl....
teljesen irreális...:eek:
 

DeletedUser

Vendég
miért lenne irreális?
a vízben is legyen fal, hogy ne tudjál kimenni a hajókkal :D
ilyen nem létezik, a flottát nem védte sose semmilyen fal
 

DeletedUser

Vendég
szabobalazsG köszi a tájékoztatást! :)
Szívesen venném más(ok)tól is a tájékoztatást ez ügyben, úgyhogy ha valakinek van erre hajlandósága, ideje, türelme, azt megkérem, közölje le!
Előre is köszi: Üdv: kzsolti73
 

DeletedUser

Vendég
Csak egy vélemény ha már épületekről van szó:
Mekkora ökörség az hogy a fal nem véd a tenger felöl....
teljesen irreális...:eek:

De igenis véd!
Igaz nem hajók csak tenger felől jövő szárazföldi seregek ellen. ;)

De ahogy Edem mondta, vízben lévő fal hülyeség. Egy ilyen:
1.) Borzasztó drága lenne
2.) Instabil lenne
3a.) Ha lyukat hagysz a saját hajóknak, simán bemennek az ellenségesek is
3b.) Ha kapu/záróhíd stb. lenne, simán áttörnék az ellenséges flották
3c.) Ha nincs semmi kijárat, - ahogy Edem mondta - hogy a fenébe közlekednének a te hajóid?! :eek::D
 

DeletedUser

Vendég
én még hozzátenném hogy a fal sokat számít, egy 20-as fal már olyan erős mintha állandóan éjszakai bónuszban lennél, csak a tengeri csatában nem érvényesül (ami azért elég jelentős védelmi bónusz, föleg ha jön hozzá éjszakai bónusz :rolleyes:)
Bár lehetne itt naphosszáig vitatkozni ezen hogy megéri e (szerintem mindig megéri legalább 20-as szintűre építeni)
 

DeletedUser

Vendég
Ö....
bocsika... azt hiszem férre értelmeztem a Fal leírását... :D

igazatok van... én vagyok a láma
 

DeletedUser

Vendég
Azt szeretném kérdezni, hogy az építkezésnél a 2 oszlop legalsó négy-négy épületéből csak egyet lehet építeni?? és hogy azt (pl: kereskedőház) le lehet rombolni???
 

DeletedUser

Vendég
A legalsó négy-négy épületből csak egyet-egyet lehet megépíteni, és mint minden épületet, azokat is le lehet rombolni.
 

DeletedUser

Vendég
Kiegészítem még annyival, hogy a könyvtárat nem bonthatod le, ha nincsen 12 szabad fejlesztési pontod.
Meg szerintem ha nincs 240 vagy 300 szabad lakos, akkor a termált sem, de azt nincs értelme lerombolni :)
 

DeletedUser

Vendég
Köszönöm szépen. értek mindent! csak annyi hogy hogyan lehet akkor lerombolni?? én épp a kereskedőházat szeretném. vagy inkább ne? köszi előre is ;)
 

DeletedUser

Vendég
a szenátusban van 2 opció: Építés, Bontás, alapjáratban építésen van, de ha a bontásra kattolsz, akkor eldöntheted, hogy mit bontasz...
 

DeletedUser

Vendég
Hali!

A torony, amely megnöveli a védekező fél védelmi pontjait 10%-kal azokra a csapatokra is hat, amelyek éppen erősítésként segédkeznek a védekezésben?
A torony a tengeri, vagy csak a szárazföldi csapatokra hat?

Ha 2 város azonos istent/nőt imád, és mindkét városban van szobor, akkor nem csak a szintek szerinti áldástermelés de a + 20-20% is összeadódik?

Köszönöm!
ketch
 

DeletedUser

Vendég
1.) szárazföldi, mindenre, ami abban a városban védekezik.

2.) Az istenszobor 5 templomszintet jelent, nem pedig 20% pluszt.
 

DeletedUser

Vendég
Max.

Hi!

Azt szeretném kérdezni, hogy ki lehet-e maxolni egy város. Úgyértem fel lehet-e nyomatni az összes épületet a mx. szintjére?

És egy újabb kérdés:

Az igaz-e, hogy ha építesz egy könyvtárat, vagy valamilyen plusz épületet, akkor ha lerombolod nem tudsz újat építeni a helyére?

A válaszotokat előre is köszönöm!
 

DeletedUser

Vendég
Igen, fellehet az összes épületet "nyomatni".

Ha lebontod az előző speciális épületet, utána újra választhatsz, hogy mit építesz fel a helyére.
 
Fent