épületek

DeletedUser

Vendég
Üdv.

Valaki meg tudná mondani hogy ha kifejlesztettem max-ra a tanyát,, akkor honnan lehet embert szerezni?? Erre gyors választ kérek, mert nagyon érdekel. Előre is köszi.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Amennyiben a tanyát maximumra kifejlesztetted, az alábbi lehetőségek állnak még előtted a szabad népesség növelésére:
- az Akadémián az Eke kifejlesztése (+200fő)
- termálfürdő építése
- csaták, ahol a seregeid elhullanak
- épületek bontása.
 

DeletedUser

Vendég
De az eke csak arra a napra ad +200 embert!! Vagy nem?? Meg a termálfürdő meg minden napra?? + az épületek bontásánál + 4 vagy 5 embert ad +-ba!!
 

DeletedUser

Vendég
Az Eke arra az időre ad plusz népességet, míg az Akadémián ki van fejlesztve.
Ugyanez érvényes a Termálfürdőre is, amíg nem rombolod le, addig adja a plusz népességet.
Az épületek visszabontása valóban kevés népességet ad darabonként, de ha a felesleges épületek közül többet visszabontasz, akkor több szabad népességhez is juthatsz. Ez akkor lesz problémás, ha levillámozzák egy épületedet, és szeretnéd visszaépíteni, de a bontások miatt nem tudod, ilyenkor mindent újra fel kell építeni, ami szükséges a levillámozott épület felépítéséhez.
 

DeletedUser

Vendég
De nekem az eke nem ad minden nap +200 embert, sőt, nem ad semmit. Pedig kifejlesztettem. Ez nagyon fura! Erre mit mondasz?
 

DeletedUser

Vendég
Az Eke egyszer ad +200 népességet, mikor kifejlesztetted, nem naponta.
 

DeletedUser

Vendég
Szóval, ha kitörlöm, és ujra megcsinálom, akkor ad még 200-at??
Meg a termálfürdő naponta ad??
 

DeletedUser

Vendég
Amennyiben kitörlöd az Eke fejlesztést, akkor a +200 népesség is elveszik, tehát a törléssel 200 fővel csökken a szabad népességed.
Ugyanez érvényes a Termálfürdő visszabontására is.
 

DeletedUser

Vendég
És hogyha akkor, amikor kitörlöd nincs 200 embered akkor mi van?
 

DeletedUser

Vendég
Egyszerű.

Bemész a tanyába.

Ott ez van:

Jelenlegi népesség: X
Jelenlegi népességkorlát: Y


Ha a jelenlegi népességkorlátnál az "Y" szám helyén 3000 van, akkor 40-es a tanyád.
Ha az "Y" szám helyén 3200 van, akkor 40-es a tanyád és ki van fejlesztve az eke.
Ha 3300, akkor 40-es a tanyád és van termálod de nincs eke.
Ha 3500, akkor 40-es a tanyád, van eke, van termálfürdő.



Az épületek visszabontásánál tényleg arra kell figyelni, amit Erpi bont.
Persze ha több városod lesz, azok specializálva lesznek (pl. szárazföldi védő, biremás, jelzős, stb.). A biremás és jelzős városokban a kaszárnyát elég kicsi szintre le lehet bontani, mivel ott szárazföldi sereget úgysem képzel, a kaszárnya/kikötő szintje pedig csak a képzés sebességét befolyásolja (kivéve néhány egységet, amihez meghatározott szintű épület kell).
Szenátus csak az építési sebességet csökkenti, vagyis ha az alsó soros épületeid megvannak, akkor nyugodtan visszabonthatod, mert elég sok lakost ér (ha visszabontod 25. szintről 16-ra, akkor úgy 45-50 lakost kapsz).

Levillámozni az alsó sorban lévő épületeket (amelyikből csak 1-1-et tudsz felépíteni), nem lehet. Tehát ezeket biztosan nem rongálja meg villám sem, utána a legnagyobb szenátus szint (15.) a templomhoz kell, vagyis ha a 16-os szenátusból egyet le is villámoznak, még akkor is tudsz mindent építeni ;)

(részletkérdés, hogyha kisebb a szenátus és levillámozzák a tanyát vagy egy bányát, akkor jelentősen több idő azt visszaépíteni)
 

DeletedUser

Vendég
Béjbi szerintem véletlenül a 2x sebességnél való értéket írták be.
 

DeletedUser

Vendég
automatikus lerombolódás

Sziasztok!
Miért van az, hogy én nem adtam ki rombolásra parancsot és mégis 1 szinttel alacsonyabbra bontotta a szenátust "valaki"?
 

DeletedUser1598

Vendég
Biztos valaki küldött rád egy villámot, ami a szenátust találta el.
 

DeletedUser

Vendég
A témához nem kapcsolódó, off hozzászólások törlésre kerültek!

Kérek mindenkit, hogy a kérdéseket, problémákat a megfelelő témában és formában tegyétek közzé! Amennyiben nincs megfelelő téma, akkor nyissatok egyet, de ne olyan témákat szemeteljünk tele, amik nem az adott kérdéshez tartoznak.
 

DeletedUser9235

Vendég
én azt akarom megtudni, hogy van-e valami stratégia, hogy milyen épületet milyen épület után érdemes megépíteni meg utánna fejleszteni vagy tök m1 mert mikor mire van szükségem?
a választ előre is köszönöm :)
 

DeletedUser

Vendég
Ha vannak preferált célok, akkor természetesen az annak megfelelő épületeket. Ha nincs előre eltervezett célja a városodnak, és békésnek mondható a környék, akkor szerintem jó egyneletesen mindent. Érdemes figyelni arra, hogy vannak bizonyos "függőségek", vagyis akkor építhetsz bizonyos épületeket, illetve toborozhatsz bizonyos egységeket, ha valamely más épület elért egy bizonyos szintet.
Ha nem annyira békés a környék, érdemes a falat és a kaszárnyát minél előbb felhúzni, a minél előbbhöz meg a szenátust, ahhoz viszont, főleg a végén kell nagy raktár, amit nyilván akkor tudsz megtölteni, ha magasan művelt nyersanyagforrásaid vannak. Ha már a nyersanyagoknál tartunk, jön mindennap Velerios, a fönícia kalmár, akivel nagyon megéri kereskedni, főleg, ha jó nagy a kikötőd. Persze ez időnként akár felesleget is termel, tehát lehet, hogy mégis inkább a piaccal érdemes kezdeni. De ha sokat kereskedsz, előbb-utóbb biztos lesznek irigyeid, szóval mégis inkább a kaszárnya a fontos, meg a verem, hogy ne tudják kikémlelni az egységeidet olyan könnyen. Persze egy csomó dolgot lehet könnyíteni fejlesztésekkel, de ahhoz meg inkább az akadémát érdemes tolni, arra úgyis szükség lesz később is. Ja, és egy jól megválasztott isten is sokat segít, tehát a templomot sem szabad hanyagolni :) Maradt ki valami? Ja, a tanya. Na, anélkül el sem tudsz indulni...
Röviden: igen, mikor mire van szükség.
 

DeletedUser8893

Vendég
Csak úgy kiváncsiságból érdekelne,hogy,ha visszabontok az akadémián annyi fejlesztést ami egy város kultúrja akkor mi lesz ,hogy ha kevesebb kultúrom lesz mint ahány kell a városaimhoz? :'D
 
Fent