épületek

DeletedUser

Vendég
Olyat nem láthattál, mert pl. a könyvtár és termálfürdő avagy az orákulum és torony páros egyazon területet foglalja el, ergo egyszerre még photoshoppal sem építhető :)))

De lényeg a tényekben: természetesen minden épület megépíthető, és ha a városodban az összeset szeretnéd látni, vedd elő a photoshopot/gimpet/corelt, és hajrá :) Játékon belül nem fog menni.
 

DeletedUser

Vendég
Az durva, ha a torony, orákulum, istenszobor, kereskedőház egy helyre van építve!
Én eddig csak olyan képet láttam, ahol 3 500 pontos volt építve: Orákulum, Termálfürdő, Világítótorony
Itt a kép:
Grepolis%2BTown%2B-%2BThermal%2BAnd%2BOracle.jpg
 

DeletedUser

Vendég
hali
ha lebontok épületet akkor a fejlesztések nem vesznek el???
 

DeletedUser

Vendég
Nem vesznek el, viszont nem is tudod élvezni azok áldásos következményeit.
 

DeletedUser

Vendég
az akadémiát pár szinttel lebontom akkor az ott fejlesztett dolgok áldásnak minősülnek ??!! hasztalanok lesznek?
Az ikariamban is van seregfejlesztés és ha lebontom az épületet minden fejlesztésem megmarad és tudom használni maradéktalanul.
Valahogy nekem nem akar ez a játék beindulni ,legalábbis még idegen egy kicsit habár a harmadik városom húzom
 

DeletedUser

Vendég
Nem, Messalina a templomra gondolt. Az akadémiát ha bontod, akkor megmaradnak a fejlesztések. Gondolj bele: Ha levillámoznak és megrongálja az akadémiád és elvesznek az adott fejlesztések, az elég durva nem?!
Mondjuk 28-as ak.-nál, ha kifejleszted a hódítást, és levillámoznak, akkor eltűnne a hódítás? Te Úristen meddig tartana újra csinálni:)
 

DeletedUser

Vendég
Nem, Messalina nem a templomra gondolt.

Ha a 28-as akadémiát levillámozod amiben egyébként ki volt fejlesztve a hódítás, akkor nem tudsz hódítani abból a városból, míg vissza nem építed az akadémiát a 28. szintig. A fejlesztés megmarad, de a hatását nem fogod élvezni.
 

DeletedUser1598

Vendég
az akadémiát pár szinttel lebontom akkor az ott fejlesztett dolgok áldásnak minősülnek ??!! hasztalanok lesznek?
Az ikariamban is...

No lám, a Hordás(?) beindult:)

Messa Gépezet mondta:
Ha a 28-as akadémiát levillámozod amiben egyébként ki volt fejlesztve a hódítás... A fejlesztés megmarad, de a hatását nem fogod élvezni.

Egy kérdés, ha már ennyi villám cikázik itt: Ha van egy faluban egy 6-os fal, és egy templom. Ha a falat lerombolják, akkor először vissza kell húznom a falat, hogy tudjam tovább építeni a templomot. UGYÉ?
 

DeletedUser

Vendég
Röviden és tömören, csak akkor nem lenne 10 karakter :) : Igen
 

DeletedUser1928

Vendég
Sziasztok,
nekem az a kérdésem, hogy a kaszárnyát és a kikötőt milyen szintig érdemes fejleszteni. Erről több véleményt hallottam de kiváncsi vagyok a tapasztaltabbak véleményére is. Köszönöm.
 

DeletedUser

Vendég
Maxig, hogy vissza tudd hamar pótolni az egységeket. Szerintem.
 

DeletedUser1928

Vendég
Köszönöm a választ. A piacteret meddig célszerű fejleszteni?
 

DeletedUser

Vendég
Függően attól, hogy védő- vagy támadó városról van szó, továbbá hogy a te beállítottságod inkább defenzív vagy offenzív, más-más szintig. 12 és max. között.
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok,
nekem az a kérdésem, hogy a kaszárnyát és a kikötőt milyen szintig érdemes fejleszteni. Erről több véleményt hallottam de kiváncsi vagyok a tapasztaltabbak véleményére is. Köszönöm.

Az én véleményem:
Ha szeretnéd, hogy minél gyorsabban épüljenek a hajók/katonák, max. szint.
Ha csak a követelményeket akarod teljesíteni, akkor kikötő 20, kaszárnya 5-15 (attól függően, akarsz-e lovast (10-es kaszárnya kell), harci szekeret (15-ös))
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
mindig max.-ra érdemes mind 2-t, mert úgy gyorsabb a képzés és ha kikutatsz más gyorsító technológiákat az akadémián akkor iszonyat gyorsan képződnek az egységek, ami egy harc kellős közepén nagy előny ;)
 

DeletedUser

Vendég
Nem, Messalina nem a templomra gondolt.

Ha a 28-as akadémiát levillámozod amiben egyébként ki volt fejlesztve a hódítás, akkor nem tudsz hódítani abból a városból, míg vissza nem építed az akadémiát a 28. szintig. A fejlesztés megmarad, de a hatását nem fogod élvezni.

Ez csak a hódításra vonatkozik, azaz nem tudok ilyen támadást indítani, vagy a "passzív" fejlesztésekre is? Pl döfőorr? Köszi a választ :)
 

DeletedUser

Vendég
Köszi a választ. A kérdés sajnos elméletivé silányult. Igaz, hogy egy tengeri védő várost összehozok egy 19. szintű akadémia pontjaiból, tehát elvben vissza tudnám bontani. Csakhogy... ez 33 népességfelszabadulást jelent, szemben azzal, hogy nem tudok rendezvényeket csinálni a városban. Ahhoz sajna kell a 30. szint :( Tehát következésképp: az akadémiát mindenhol célszerű maxra tolni :(
 

DeletedUser

Vendég
...és már jön is a következő kérdés. Ha jól rémlik, akkor az ŐRtorony szövege anno az volt, hogy védekezés +10%-ot ad. Most Torony a neve, és a megjelenő szövegnél a szenátusban nincs kiemelve, hogy csak védekezésre adná ezt a bónuszt. Azonban a Wikiben csak védekezés van. Illetve a szimulátorban is csak a védekezőnél lehet bepipálni. Jól sejtem, hogy értelmes módon változott a funkciója? Már támadásra is adja a bónuszt?
 
Fent