Kérdés

  • Témaindító DeletedUser6200
  • Kezdés ideje

DeletedUser

Vendég
Hogy lehet kikapcsolni ezt a tengerfeltüntetést?
Engem nagyon idegesít.
 

DeletedUser

Vendég
Ez a grepolis report converter (egy kiegészítő program) "hibája".
Ha van a Grepolis képernyőjén, a jobb alsó sarokban egy kis polipocska, ez a program fenn van a gépeden.
Kikapcsolni úgy lehet, hogy rákattintasz a polipra, és a "settings" fülön kiveszed a pipát a "Display numbers seas" felirat elől.

K.
 

DeletedUser9415

Vendég
Nekem is megjelentek a tengerszámok, először azt gondoltam, hogy most vezették be. De mos már tudom, hogy a GRC volt a tettes. :)
Köszi.
 

DeletedUser

Vendég
Szeretném kérdezni,hogy a phalanx fejlesztés a hajókra is hat e és csak az én városomban vagy ha támadok/foglalok más várost ott is hat e a hajókra és sz.f.-ekre is? Mert valahol olvastam,h nem mindenre hat de nem találom hol.
 

DeletedUser8461

Vendég
Szia tomorrow,

Ha a városodban kifejleszted a phalanx fejlesztést, akkor a saját szárazföldi egységeid 10%-kal erősebbek lesznek. Ezen kívül, ha valaki támogat téged, akkor a támogatott egységek is erősebbek lesznek, mert a fejlesztés magára a városra hat. Viszont ha te támogatsz egy várost, ahol ez nincs kifejlesztve, akkor nem érvényes rá, így az egységek nem kapnak bónuszt.
 

DeletedUser

Vendég
Igaz phalanxot elvileg csak szárazföldön lehetséges formázni,de azért beleírhatták volna,h szárazföldi illetve,h csak a városra hat. Mert az a része nem ésszerű,h a katonáim megtanulják és ha másik városba küldöm őket támogatni akkor elfelejtik. :) Illetve támadásban is elvileg tudnak falanxal mozogni előre,tehát úgy is mennie kellene. De lehet rosszul logikázom.
Akdémia fejlesztéseknél a wikin egyébként leírhatnák mi,hogy múködik és mikor nem jó,mert ott is csak annyi van írva amennyi a játékon belül is a leíráshoz így meg sok értelme nincs a súgónak.
Pl. az áttörést sem igazán értem,hogy működik. Mert ugye van több lehetőség. Segíti a szárazföldieknek a partraszállást ugyebár,de a hajók támadó értéke 50%-al csökken. Pl. ha van 100 biri a városban és küldök rá 50 jelzőt meg 200 sz,f.-it pl. akkor a szárazföldiekből partraszállhat valamennyi gondolom,de a jelzők csak 50%-al sebeznek a birikre gondolom. De mivan ha csak jelzőt küldök 50-et. Akkor is hat rá a -50%? Illetve ha pl. gyarmival megy jelző+sz.f. akkor a gyarmi is bejuthat az áttörés által, holott nem nyerek tengeren a jelzőkkel?
 

DeletedUser8461

Vendég
Az áttörés segítségével több szállítóhajó jut át a tengeri blokádon. A te példád szerint ha küldesz 50 jelzőt, 100 biremára, akkor (0%-os, tehát abszolút semleges szerencsével) 57 birema fog elsüllyedni. Feltételezzük fel, hogy az 50 jelző mellé küldesz 100 szállítóhajót. Ha nincs kifejlesztve az áttörés, akkor a maradék 43 birema mellett kb. 20 fog elsüllyedni. De ha ki van fejlesztve az áttörés, akkor ez leredukálódik 10-11-re (mert ugye több birema fog bent maradni, mivel gyengébbek a jelzők).

Az elsüllyedt hajók száma a bent évő biremáktól függ, vagyis ha küldesz 30 jelzőt, és 100 szállítóhajót, és a támadást követően 1 birema túléli, akkor kb. 1-2 szállítód fog elsüllyedni. De ha marad 100, akkor ez már 40-50. 300 birema felett az átjutó szállítóhajók száma (fejlesztéstől függetlenül) katasztrófális rátát mutat.

Ha nem küldesz támadóhajót mellé, akkor teljesen mindegy, hogy kifejlesztetted-e az áttörést, ott mindegyik elsüllyed.

A gyarmatosító hajó érkezésénél viszont az a lényeg, hogy mind tengeren, mind szárazföldön teljesen üres legyen a város. A gyarmatosító hajó nem tud áttörni, az csak szállítóhajókra vonatkozik.

Remélem minden kérdésedre választ adtam.
 

DeletedUser

Vendég
Ő kicsit belegabajodtam ebbe többszöri átolvasás után is. Tehát ha csak jelzőt küldök akkor nem lesznek 50%-al gyengébbek,mert nem hat rájuk az áttörés csak akkor ha szállítók is vannak a jelzők melett?
Megéri egyébként kifejleszteni vagy hanyagolható?
Néztem az fejlesztséek topicot de ott ugye úgy vanh támadó,védő tengeri vagy szárazföldi. De ugye aki nemrég kezdte a játékot mint én és nincs több városa az nem fog specializálódni mivel egy várossal kell megoldania mindent így egyik fejlesztési útmutató sem jó hozzá.
 

DeletedUser8461

Vendég
A fejlesztés a városra hat. Vagyis az teljesen mindegy, hogy a jelzők mellé küldesz e szállítóhajót, a jelzők a városból indultak ki, így hat rájuk a fejlesztés, és ezért 50%-kal gyengébbek. Én tanácsolom, hogy fejleszd ki, ha több városod lesz, mert elég sok idő újracsinálni egy komplett szárazföldi támadó várost, és ha elsüllyednek, az igencsak idegesítő. Azon a pár jelzőn nem múlik, amiket melelttük küldesz, nem számít, hogy gyengébbek, ha több városod lesz, ott már specializálódhatsz jelzős városokra, amik kompenzálják a veszteségedet.
 

DeletedUser

Vendég
Bocsáss meg - TyRioN BlacK -, de az áttörés nem minden esetben hat a kiküldött csapatokra.

tomorrow82 mielőtt indítanád a támadásod, és a városodban ki van fejlesztve az áttörés, a "támadás" gomb felett megjelenik 2 kis ikon.
Az első a "Normál támadás", a második az "Áttörés".
Mielőtt elindítanád, ki tudod választani milyen módon történjen a harci cselekmény.

Új foglalási rendnél ezeken felül még a "Lázítás"-t is itt tudod kiválasztani, természetesen amennyiben ki van fejlesztve.


Annyit még hozzátennék, hogy ha a szárazföldi egységeid más városokba küldted védeni/támadni a falanxot nem felejtik el, a +10% hat rájuk akkor is.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser9667

Vendég
Mikor fog normálisan működni a legújabb pach????
Állandóan kifagy vmi a chrome alatt!!!!

Most pl az építkezés nyersanyagköltsége nem ugrik fel.
Valamint már jó ideje, nagyon lassan frissít a barakkban.

Előre is köszi az infót!!!
 

DeletedUser

Vendég
Bocsáss meg - TyRioN BlacK -, de az áttörés nem minden esetben hat a kiküldött csapatokra.

tomorrow82 mielőtt indítanád a támadásod, és a városodban ki van fejlesztve az áttörés, a "támadás" gomb felett megjelenik 2 kis ikon.
Az első a "Normál támadás", a második az "Áttörés".
Mielőtt elindítanád, ki tudod választani milyen módon történjen a harci cselekmény.

Új foglalási rendnél ezeken felül még a "Lázítás"-t is itt tudod kiválasztani, természetesen amennyiben ki van fejlesztve.


Annyit még hozzátennék, hogy ha a szárazföldi egységeid más városokba küldted védeni/támadni a falanxot nem felejtik el, a +10% hat rájuk akkor is.
Régi foglalási rend van.

Akkor tehát így érdemes lehet az áttörés kifejlesztése,mert a jelzős támadásoknál normállal támadok és a gyarmisnál mennek a szállítók akkor meg áttöréssel. Nem?
Hát így első városban elég nehéz a fejlesztés,mert mindenképp kimarad pár hasznos dolog. Eddig van parittyás,íjász,hoplita,városőrség,zsákmány,lovas,birema,jelző,hajóépítő,gyors szállító,eke,priccs. 42 pont van még,de kellene szekér,katapult,áttörés,phalanx,döfőorr,térképészet meg még lehet a matematika is. De ennyire nem elég. Lehet a városőrséget és a kerámiát törölnöm kell majd,de még akkor sem lesz elég sztem.
 

DeletedUser9415

Vendég
Igen, kimarad pár hasznos dolog, de majd a többi városodnál könnyebb dolgod lesz.
 

DeletedUser

Vendég
Ez tipikusan az a helyzet, amiben 100 megkérdezett játékos százféle választ fog adni :)
Ennek a játéknak az alapja a stratégia: azaz egy adott környezetben, a környezeted feléd érkező kihívásaira kell a legoptimálisabban reagálnod, ez pedig éppen minden esetben más és más. Én például egyáltalán nem használok áttörést, mert az egyéni stílusomba nem illik bele. Nincs olyan, hogy "tökéletes" városkialakítás, vagy "tökéletes" hadsereg, mert ezeket mindig a környezeted határozza meg. Ha a szomszédod, aki az ellenfeled, csak szekerekkel dolgozik, és te foglalni, legyőzni akarod, kénytelen leszel az ehhez szükséges egységet használni támadáshoz, és a szekér ellen legjobban védő egységet pedig a védekezéshez.
Pár hónap játék után általában rá lehet érezni a játék finomságaira, nekem nagyon sokat segített a kezdeti időszakokban a szimulátor, számtalan variációban próbáltam ki a csaták kimenetelét, váltogatva benne a hadsereg összetételét, prémiumokat, varázslatokat.
A másik óriási segítség pedig a szövetségeseim tapasztalata volt, merem állítani, hogy legalább annyit számított, mint a hadsereg.
 

DeletedUser102

Vendég
Sziasztok :)Már megint uj felület jön s mikor?? Devblog.grepoli.com gon már van fénykép róla:)
 

DeletedUser

Vendég
Az ahogyan elnézem a mobil verzió lesz, mert a képek méretarányán látszik, hogy nem számítógépes monitorhoz készült a kép.
 

DeletedUser102

Vendég
Sziasztok:)

Olvasom a fejlesztésbe elkezdték fejleszteni:Herro világ ami mindenki részére el érhető lesz tudni erről valami??
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!
A 175 pontos városokra a regisztrációtól számítva mennyi napot kell várni;hogy szellem legyen?
 

DeletedUser

Vendég
lehet hogy most már tudod de azért ide írom 14 napot ( de lehet hogy rosszul tudom ha rosszul tudom akkor bocs :D)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Fent