Grepolis 2.0 - játékos visszajelzések

DeletedUser

Vendég
Thétán találtam egy apró hibát, ami más világokon nem fordul elő: Kétszer, vagy többször egy üzenet írásánál a küldés gombra kattintva annyiszor küld el egy üzenetet, ahányszor a küldésre kattintottam.

Nálam az alfán is megtörténik :)
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok, nekem egyedül abba nem tetszik a 2.0 hogy ha az egyik szövi felépít 4 csodát akkor vége a világnak és ők mennek tovább a hősök világába mi meg kedhetjük előről. Vagy ez nem így fog történni?? Mert a sugóba szavaiból amit írnak ezt vettem ki.

jah és még egy kérdés, azt írja a sugó hogy a szigeten van egy kör alakú homokos rész ahol meg lehet építeni a csodákat. én eddig nem találtam olyan szigetet amin van...Hol lehet ezeket fellelni??

Ne duplaposztolj! Használd az Edit Reply gombot hozzászólásod szerkesztéséhez! - szerk. Erpi
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Amint egy szövetség felépít négy csodát, a világ lezárul és a legérdemesebbek átlépnek a Hősök Világába.
Szerintem ez nem olyan gond, mivel a világ indulásától számított 9. hónapban indulhat el a Csodák építése, ha adottak a feltételek, amiket a Súgóban olvashatsz.
Egy Csoda felépítése nagyon sok nyersanyagot igényel, aminek összeszedéséhez is idő kell. Ezen felül foglalásokkal meg is lehet akadályozni a Csodák felépítését.
Ezek fényében nem egyik napról a másikra fog lezárulni a világ.
Ráadásul ezen idő alatt lesznek új világok is, ahol nyugodtan lehet folytatni a játékot!

A kör alakú homokos részt azért nem látjátok, mert még nem indult el a Világcsodák Korszaka. Amint teljesülnek a feltételek, a Csodák helye is meg fog jelenni a szigeteken.
 

DeletedUser

Vendég
Köszönöm válaszod így már telljesen világos!!!!!!!!!!!
 

DeletedUser

Vendég
falufarmolás

Sikerült pont a célkitűzés ellentétét elérni. Eddig 48 óránként kellett foglalkozni egy faluval, akkor is csak fél percet, míg elküldtem egy rakat erősítést, és egy farmolást, ami elhoz 6000 nyerset.

Most 5 percenként kell a falvakkal foglalkozni, "hála" annak, hogy úgy lehet elhozni a legtöbb nyersanyagot. Ráadásul már távolról sincs szó automatizmusról. A leghosszabb időtartam is csak 6 óra.

Ahhoz képest, hogy anno arról volt szó (ha jól értettem), hogy EGYSZER a játék folyamán beültetek x katonát a faluba, és a falu folyamatosan tolni fogja a nyersanyagot a városba, mintha bánya lenne (tehát többet nem kell kattogni), elég nagy visszalépés. Hogy gondoljátok? Ha lesz valakinek 20-30 szigeten városa, akkor folyamatosan a farmolással fog foglalkozni? Avagy teljesen lehetetlen lesz JÓL játszani, azaz a lehetőségeket maximálisan kihasználni?

Remélem, hogy egyéb világokon jó sokára lesz ez bevezetve, és nem kell az Alfásoknak is kattogógéppé kockulniuk majd. Vagy legalábbis addigra elfogy a prémiumom.
 

DeletedUser

Vendég
Egyetértek Felix-szel.

Így egy maximálisan kifejlesztett falunál (ami rengeteg nyersibe is kerül), csak minimális mennyiségű nyersanyagot lehet szerezni. Vagy rendkívül hosszú ideig kell várni, ha nagyobb mennyiséget viszünk el, ami meg mondható pocsékolásnak.
Ha 6-os szintűre felfejlesztjük, akkor is csak kétszer annyi nyersanyagot lehet elvinni belőle, és így ha valaki 24 óra on-line, ami ugye lehetetlen, akkor is hosszú napok alatt térülne csak meg, és mivel kell aludni és a többség dolgozik/tanul is, így mire megtérül a fejlesztés, addigra már akár 1 hónap is eltelik (úgy hogy közben 5percenként klikk a falvakra) :p:D

Ha van egy 8000 pontos városom mondjuk, akkor mi a fenét kezdjek 80-80 nyersanyaggal (vagy 160 a zsámánnyal), ha fosztogatás, akkor is csak duplája, vagy órákig kell várni, hogy újra mehessünk ráadásul az elvitt nyersanyagmennyiséghez képest drasztikusan lecsökken a falu hangulata (a jelenlegi "-48% hangulat/6000 nyersanyag/100% erő" helyett) :D

Vagyis ha valaki nem akar napokig farmolgatni, igen elenyésző mennyiségű nyersanyagot tud csak szerezni. :mad:
 

DeletedUser102

Vendég
Én is egyet éretek a leirtakal:):)

Tehát nyomatni a bányákat minnél magasabbra és hérát minnél hamarabb:):)

Ne duplaposztolj! Használd az Edit Reply gombot a hozzászólásod szerkesztéséhez! - szerk. Erpi
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
én nekem a csapatok követelésével van bajom, 4 hoplitáért -40 hangulat? hát ez még viccnek is rossz. És legközelebbi fosztás 12 órával később? :mad::eek:
 

DeletedUser

Vendég
Ne abban gondolkozz, hogy van EGY 8000 pontos városod, hanem van mondjuk 20 városod, városonként 8 faluval, falvanként 3 klikkeléssel 5 percenként. Azaz 480 klikkelés 5 percenként (szerencsére azért kevesebb, mint 100/perc), amiért kapsz 3200 nyersanyagot. Nem a mennyiséggel van bajom, hanem azzal, hogy aknakeresővé silányítja a játékot. Az meg van a Windowsban is gyárilag.

Egyetlen előnye van ennek a rendszernek (remélhetőleg így működik), hogy ha jól sejtem, akkor minden város sarcolhatja a falvakat -> ha egy szigeten 2,3 vagy több városod van, akkor többet hozhatsz ki egy faluból, tehát nem érdemes mindig újabb-és-újabb szigetre költözni.
 

DeletedUser

Vendég
Játékoshoz vannak a falvak rendelve. Ha egy szigeten két városod van, akkor is csak egyszer "aknakeresőzheted" végig a falvakat adott időn belül. Itt jegyzem meg: játékosként untam, hogy farmolósereget kell fenntartanom, amivel effektíve nem tudtam semerre menni, sőt, hajós városokban a hajók elől foglalták a helyet.

Nos, a 2.0 magyarországi indulása előtti tesztnapokban volt alkalmam kipróbálni, hogy milyen a farmolóseregek nélküli játék.

Kényelmes.

Több forrást fordíthattam Dragonrk és Erpi támadására :)
 

DeletedUser

Vendég
üdv

nha mostmár szerintem azért bevezethetnék a többi szerverre is,mert szerintem elég jó és nem nagyon észleltem hibát....
 

DeletedUser

Vendég
Tehát nem farmoltál? Vagy nem jól farmoltál? Tudod, az eredeti verzióban is kímélheted magad, ha nem farmolsz. Úgy is kényelmes. Azonban... Egy stratégiai játékot vagy játszom, vagy nem játszom. Játszogatni nem szoktam. Ez körülbelül olyan, mintha Catanban lenne olyan szabály, hogy ha kézenállsz játék közben, akkor extra birkát meg vasat kapsz. Lehet, hogy nem lenne ebben az esetben olyan népszerű az a játék??? (ráadásul, ha folyamatosan a tolladat csattogtatod, akkor nem az történik, hogy egy idő után megvernek a felidegesedett játékostársak, hanem kétszer jöhetsz egy körben)

Már mééé kéne felesleges farmolóseregeket fenntartani? Csak jól kell szervezni a városokat, hajós város mellé tenni szárazföldi várost, és máris nem vesz el a hajók elől.

"Játékoshoz vannak a falvak rendelve. Ha egy szigeten két városod van, akkor is csak egyszer "aknakeresőzheted" végig a falvakat adott időn belül."

Na ettől féltem. Éljen a logika, gratula a tervezőknek :D:D:D Lelki szemeim előtt megjelenik a falu főtere, ahol hirdetmény van kiakasztva: "Este buli, a sziget egyik Ura elfoglalta a szomszédját. Mostantól kevesebb adót kell fizetnünk. A csökkenő adót az esti részegségre fordítjuk. Aláírás: Jack, a falu bírája PS: mostantól mindenkinek kötelező napi szinten Athénének áldozni, hogy a többi szomszédot is nyírja ki a hadúr. Ha ez megtörténik, arany életünk lesz!!!"
 

DeletedUser

Vendég
P.S.: Jack, ha ma este is részegen jössz haza, neked kell egyedül felépítened a szigeten a csodát kilenc hónap múlva!

Aláírás: Jackné.

Az 1.x verzióban csak eleinte farmoltam belső falvakat. Aztán játékosokat :) Ahogy kell. Most viszont a belső falvakra nem kell külön erőforrást fenntartani (továbbra is állítom), így nyitva az út egy agresszívabb támadó stratégia előtt.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Eddig se kellett extra csapat rá. 150 lovas vagy ennek megfelelő íjász (szekér) kell egy farmoláshoz. Ilyen csapatok meg amúgy is vannak. Csak kétműszakosak. Délelőtt támadnak, este farmolnak. Jah, és kétnaponta kell csak egy faluval foglalkozni.

Ha meg nem használod ki a szabályok adta összes lehetőséget, akkor csak játszogatsz. Az meg nem szellemi kihívás. Pl mostantól a vallásom nem engedi, hogy elfogadjam a többistenhitet, tehát nem használok áldásokat. Avagy pont ellenkezőleg, nekem nem kellenek a sakktáblára püspökök. Azok nélkül játszom!

Szóval továbbra is remélem, hogy addig ez nem lesz bevezetve, míg el nem fogy a prémiumom.
 

DeletedUser

Vendég
Az újra az ember kevéssé nyitott. Ilyenek vagyunk, ez jellemzi egész fajunkat. A paradigmaváltásokhoz mindig generációváltások kellettek. Te az első napokban regisztráltál, egy éve játszol ugyanolyan felületen. Az új verzió gyökeres változást hozott a játékban. Ez vagy tetszik valakinek, vagy nem. A régi motorosok, akik sikerrel vitték a fiókjukat egy bizonyos, az idők során kialakult stratégia mellett, bizonnyal nehezebben fogadják el, mint az újonnan regisztrálók.

Egy apróságra hadd hívjam fel a figyelmet: az Általános Szerződési Feltételeket elfogadtad te is, amikor ebbe a játékba regisztráltál. Ennek 3. § III. bekezdése az alábbiak szerint szól:
"Az InnoGames szolgáltatása a játék aktuális változatának rendelkezésre bocsátásából áll. Az InnoGames által kínált valamennyi játék folyamatosan átdolgozásra és aktualizálásra kerül, hogy minél szélesebb felhasználói kör számára vonzó maradjon."

Tehát lehet ágálni ellene, azonban egy dolgot tudomásul kell venni: a játékokat a fejlesztők folyamatosan fejlesztik, és az újabb és újabb verziók - amelyek egyébiránt a széles játékosközösség általános igényeinek alapul vételével kerülnek kialakításra, nem pedig hipp-hopp, elvadult fejlesztői ötletek alapján - felül fogják írni a régebbieket.

Nem tudjuk még, hogy a fejlesztés ezt követően egy szálon megy tovább (2.0 és ez upgrade-et is jelent a korábbi világokon), avagy két szálon (1.x a korábbi világokon és 2.x az újakon), nem tudjuk, mi az InnoGames ezzel foglalkozó divíziójának az elképzelése. Amint erről értesülésünk lesz, a support vezetője a szokásos kommunikációs csatornákon tájékoztatja a játékosokat.
 

DeletedUser102

Vendég
Hát én régi Motoros vagyok mégis tetszik az uj verzio Febuár 11 ota játszom és test szerver Német szerver .Ja és 30 szor kezdem elöröl :Mégis tetszik ujra és ujra bele vágok:Mert egyszer el akarok jutni addig hogy a csodát fel épitsük:):):)
 

DeletedUser

Vendég
hmmm, előkerültek a paragrafusok :) Csak minek? Egy szóval se mondtam, hogy visszakérem a pénzem, csak leírtam, hogy miért NEM játszanék egy ilyen játékkal. Csak valahogy nem akarod megérteni. Ezenkívül nem ágálok, csak elgondolkodom azon, hogy hova utaljam a következő 15.000 körüli összeget.

Egy stratégiai játék számomra akkor stratégiai játék, ha a lehetőségeidhez (erőforrásaimhoz) képest a lehető legjobbat tudom "alkotni". Jelen esetben ez kockulást jelent. Félgőzzel meg nincs értelme játszani.

Talán elkerülte a figyelmedet, miközben változásra képtelennek bélyegeztél (hozzáteszem, hogy ebben van valami, rühellem, ha valami negatív irányba változik. ha már változás, akkor tessék fejlődni), hogy semmi mással nem volt bajom, ráadásul még felvezettem egy hasonló megoldást, ami szintén gyökeresen eltér a jelenlegitől, csak nem kell elkoptatnod az egered. Jah, és stratégiai döntést kell hoznod közben :)

Az utolsó bekezdésedre: az fejlesztő cég nem saját maga ellensége, tehát csak idő kérdése, hogy mikor lesz mindenhol ugyanaz a verzió. Ha kellőképp tökölnek, akkor majd mindenhol 3.0 lesz, ha meg rendesen odateszik magukat és bevállalósak (plusz nem gagyi fejlesztőknek adnak hó végén fizetést), akkor jövőhéten már 2.0 lesz mindenhol. Volt már szerencsém párhuzamosan futó verziókkal dolgoznom, hát nem egy leányálom. Szóval szerintem csak idő kérdése. Remélem, hogy jó sok idő kérdése.
 

DeletedUser

Vendég
Visszaolvastam, amit leírtam. Nem bélyegeztelek változásra képtelennek, pusztán rámutattam, hogy elfogadom: aki a régi rendszerben játszik egy éve, az nehezen fogja akceptálni az új verzió hozta változásokat - a fejlődést.

Félgőzzel valóban nincs értelme játszani. De míg eddig a gőz egyik felét (legalábbis eleinte) farmolásra fordítottuk, és csak a másik felét fordítottuk a szomszédaink nevelésére, addig ezt követően gyakorlatilag azonnal a pedagógiai módszereink környezetünkben történő ismertetésével kezdhetjük :D

Azaz kezdhetitek. Én már nem valószínű, hogy a jövőben játszom. Mert ahogy mondtad: azt (teszem hozzá: IS) vagy teljes gőzzel érdemes, vagy sehogy. :)
 

DeletedUser

Vendég
Ismét megemlítem: minden változás elfogadva, még a csillivilli tökfölösleges kinézet változás is. Majd valahogy megszokom, hogy a térképen is macerás visszamenni a városodhoz, hogy ugyan ablakban nyílnak az épületek, de a főablakból nem lehet őket kihúzni, és látni alatta a térképet, hogy a beígért istendömping helyett az új világokon is csak négy isten lesz, hogy megjelent a morál, ami miatt gazdaságosabb ünnepelni, mint játszani, stb, stb...

Lehet, hogy félreértem a rendszert, és tudsz egy olyan módszert, amiről én nem tudok. Szóval hogy tudok egyszerűen, gyorsan, hatékonyan (azaz maximális nyersanyagot) farmolni? Lesz olyan PF, ami automatikusan farmolja a falvakat, és én tudok közben a harccal foglalkozni? Ahelyett, hogy ötpercenként kattognék végig a szigeteimen? Merthogy ha játszol, akkor nyersanyaghiány lesz, márpedig 12 óra alatt elindítani 7*21 jelző építését farmolás nélkül elég macerás.
 

DeletedUser

Vendég
Az ablakok minimalizálhatók, és akkor alatta látod a térképet.

A morál Delta szerveren jelent meg először, vagyis az 1.x verzióban.

A játék automatizálását célzó szkriptek és botok használata a 2.x verziókban is tilos lesz :)
 
Fent