Városfoglalás Lépésről-Lépésre (Alpha, Béta)

DeletedUser

Vendég
Ha voltak máshol egységei,pl. farmoláson,és akkor érnek haza,amikor már foglalsz,akkor ők is harcolnak.
 

DeletedUser

Vendég
az lenne a kérdésem a foglalással kapcsolatba ha sikeresen befejeződik a falufoglalás akkor megmarad a gyarmatosító hajom, vagy az elveszik ?
 

DeletedUser

Vendég
Gyarmatosító hajó eltűnik, a 170 szabad lakost visszakapod.

Ha nem foglaltál, hanem alapítottál, akkor még a nyersanyagot is visszakapod, épületek formájában.
 

DeletedUser

Vendég
ha megszallok egy varost, bosegesen vannak szarazfoldi egysegek, de vedo hajo keves van. megprobaljak masok megtamadni a megszallt varost jelzohajokkal es legyozik a biremakat, de szarazfoldi egysegeket nem kuldenek. ilyenkor mi van?

1.elpusztulnak a szallitohajok?
2. elpusztul a gyarmatosito hajo? (hallottam olyat is, hogy csak siman visszater az eredeti varosba)


az tolvastam, ha szarazfoldon tamadnak es nem sikerul megvedeni a varost, akkor sikertelen a hoditas. de mi van ha csak tengeri erokkel jonnek es ott nem sikerul megvedeni, mikozben a szarazfoldi egysegek vigan soroznek.
 

DeletedUser

Vendég
Pont egy ilyen esetem volt nemrég. Támadott várost segítettem, és csak jelzőhajókat küldtem támadni. Miután megérkeztek, elpusztították az összes védő hajót, és a Gyarmatosító hajót is. A bent lévő hódító sereg meg fogta magát, és haza ment.
Tehát küldj rendesen tengeri védelmet is. :)
 

DeletedUser

Vendég
az szep... :)
tehat elpusztitottad a biremakat esetleg gyujtohajokat, elpusztult a gyarm.hajo is, ezutan a sereg hazament? mi volt a szallitokkal? azok nem pusztultak el? vagy ha elpusztultak, akkor hogyan ment haza sereg?
 

DeletedUser

Vendég
Mint már volt róla szó, a szállítók nem pusztulnak el amíg van kit szállítani.
 

DeletedUser

Vendég
Én azt hittem tenger felől a gyarmatosítóhajót nem lehet elpusztítani ha vannak még megszálló szárazföldi egységek a városban. Ezt még Moira írta annak idején. Már mint azt, hogy ha 1 db katonád is életben van a foglalóseregedből akkor hiába vernek meg tengeren a foglalást nem bukod.
 

DeletedUser

Vendég
Íme a bizonyíték ;)

ment_s2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Hát ez tényleg érdekes. Ezek szerint tenger felől is beton biztosnak kell lennie a foglalásnak. Köszi az infót.
 

DeletedUser

Vendég
sziasztok lenne egy kerdesem mi van akor ha azilleto varosnak nincs kikotoje es nincs tnegerhez kozel a szarazfold belsejeben van eben az esetben mire vanszuksegem hogy elfoglahasam
a vlasztelore koszonom
 

DeletedUser

Vendég
Ellenseges falu foglalasa

2x is megprobaltam elfoglalni egy varost
a tamadas megindul mint ''Varos foglalasa'' de nem tortenik semmi a csapatom visszajon a gyarmatosito halyoval egyutt. A falunak incs serege. Aval a kulturalis pontal nem vagyok tisztaba .
 

DeletedUser

Vendég
Nincs elég kultúrális pontod. Gondolom a harmadik falut szeretnéd foglalni. Lenn ahol a kulturális pontokat mutatja van egy csík abban egy szám/szám páros.

No ennek 3/3-on kell lennie.
 

DeletedUser

Vendég
Akkor 3/9 ha már elfoglaltad a 3. faludat. Amíg nem foglaltad el addig 3/3 szerintem.
 

DeletedUser

Vendég
Akkor pontosítsunk!
A harmadik városhoz 3-as kultúra szint kell. Ezt feljebb jelzi :

--------Kulturális szint: 3------Városok: 2/3
=ha még nem foglaltad el a harmadik városod, de már megvan a hármas kultúraszinted.

Alul a kultúra pontokat jelzi pld.: 2/3 ez azt jelenti, még egy kutúra pont kell a következő kultúra szinthez.
3/3 at soha nem mutat, mert 3 nál átvált a következőre :3/9
 
Fent