Városfoglalás Lépésről-Lépésre (Alpha, Béta)

DeletedUser

Vendég
Csak Alpha és Béta szerverekre vonatkozik.

Városfoglalás lépésről-lépésre. (Angol fórum, Darksnux leírása)

Mielőtt bármibe belekezdenél első dolgod, hogy meggyőződj róla, megvan-e a megfelelő Kulturális Szinted. Minden játékos 2. szinten kezd, tehát egyből lehetősége van egy új város alapítására/foglalására. Hogy elérd a 3. Kulturális Szintet, 3 Kulturális pontra van szükséged, hogy a 4. szintet, ahhoz 9 pontra van szükséged, és így tovább. A Kulturális Szint limitálva van. Attól függ, hogy hány városod van.

1. Építsd fel a Raktárat minimum 11. szintre.

2. Építsd fel az Akadémiát minimum 28. szintre. (Ezen a szinten lehet kifejleszteni a Hódítást)

3. Fejleszd tovább a Raktáradat 23-as szintre.(vagy ha az Akadémiánál kifejlesztetted a Kerámiát, akkor nem kell eddig) Ez azért szükséges, mert a Hódítás fejlesztéshez, minden alapanyagból 16.000 egység kell.

4. Fejleszd ki az Akadémiánál a Felfedezőhajót és a Hódítást.

5. Építsd fel a Kikötőt minimum 20. szintre.

6. Építs egy Felfedezőhajót. Fontos: Hogy megépítsd a hajót, szükséged van 170 lakosra + 10.000 egység fa/kő/ezüst-re. (Lakosságot visszakapod, ha a Hódítás sikeres volt, vagy elpusztítják a hajódat). Hódításhoz mindenképp Felfedezőhajóra van szükséged, még ha a melletted levő várost akarod elfoglalni is.

7. Keress magadnak célpontot. Első lépésben, a teljes hadseregét el kell pusztítanod (Tengeri flottáját is). Fontos: A célpontod bárki lehet, akár 200 ponttal rendelkező is, de kár rá elpazarolni a Felfedezőhajót.

8. Miután kipucoltad a várost indítsd meg a Hódító sereget és adj a csapathoz hozzá egy Felfedezőhajót is. Ha Felfedezőhajó van a csapatban, a támadás automatikusan városfoglalásba megy át.

8.1. A Felfedezőhajó sebbegése 3. Ezzel mindig számolj.

9. Amikor megérkezel a városhoz, első a tengeri csata, ezért ne felejts el támadóhajókat is vinni, utána következik a szárazföldi. (Természetesen csak, akkor, ha vannak élő egységei a célpontnak)

10. Ha sikeresen vetted a 9. pontban foglaltakat, akkor elfoglaltad a várost és kezdetét veszi a Hódítás ami:
- Célpont játékos elveszti uralmát a városa felett, többet nem kap információt az ott lévő egységekről, nem tud építeni, vagy egységeket gyártani.
- Elkezdődik a 24 órás visszaszámlálás, ha a Célpont játékos kifejlesztette a Demokráciát, akkor ez az idő 26,4 óra.
- Egyetlen támadó egységedet se tudod visszahívni, amíg tart a Hódítás, úgyhogy jól gondold meg miket küldesz oda.

Ha megakarod nézni, hogy áll a Hódításod, illetve milyen csapatok vannak jelen, simán nyomj rá a Hódító seregre a jobb oldali menüben, és megkapod a kért információkat
conquerscreen2.jpg


11. Félsikernél jársz, tied a város védelmének az irányítása.
Nagyon fontos: A Felfedezőhajó beérkezésétől kezdve aki a városba "Támogatást" küld az a te sereged mellé állítja be őket. Visszafoglaláshoz támadni kell a várost.

Továbbiak: Te vagy a védő, ha bármelyik fronton vesztesz (szárazföldi, tengeri), akkor a Hódítás sikertelen lesz. Érdemes rengeteg Harci szekérrel támadni, mert védelemben is nagyon erősek.
Érdemes tudni: Te a Védőfalon belül vagy, illetve az éjszakai bónusz is neked számít.

Ha meg akarod nézni, a közelgő csapatokat, a hódítás alatt lévő város felé, akkor nyomj rá a jobb oldali menüben a Hódító seregre, a felugró ablakon pedig a második ikonra. Itt az összes város felé közeledő csapatot láthatod.
conquerscreen-1.jpg


12. Ha meg tudod védeni, 24 (vagy 26,4) óra elteltével a város a tiéd.


Kérdések:
Mi történik a játékossal, akinek meghódítottam a városát? A város elveszett. Ha a Célpont játékosnak nincs több városa, akkor új várost építhet fel, ha még van kedve hozzá.
Célpont játékos, akinek ép megszállva tartják a városát, tudja milyen egységek védenek, és hogy ezek mennyien vannak? Célpont játékos többet nem fér hozzá a városához, ezért nem tudja mik voltak a támadó erők, és hogy ezek mennyien voltak/vannak.
Hogy kell megsemmisíteni a Felfedezőhajót, simán elpusztítom, vagy megkel ölni a támadó egységeket? vagy mindkettő? Mindkettő félig-meddig. A Felfedező hajót a szárazföldi csapatok védik, amíg 1 kardos is él, addig nem lehet megsemmisíteni. Viszont, ha az összes szárazföldi csapatot megsemmisíted, akkor az is meghal, mind1 mekkora a Tengeri flottája(Ezt csak szigeten belüli védéssel lehetséges, különben a Tengeri flottán is átkel magad küzdeni)
Mi van, ha két Felfedezőhajót küldök? Teljesen felesleges, nem lesz rövidebb az idő.
Ha én vagyok a célpont, és kiküldtem csapatokat farmolni, közben kiköt a Felfedezőhajó, akkor mi történik? Miután visszatérnek a csapataid harcba szálnak a Hódítókkal.
Mi a különbség a kolonizálás és a hódítás között? Kolonizálás, azaz új város létrehozása, ezt a térképen kalapáccsal jelölt városoknál tudod megtenni, ide nem kell sereget küldened, elég a Felfedezőhajó. Hódítás, más játékos városának az elszedését jelenti, amit csak nagy sereggel tudsz megtenni. Inaktív városokat(Szürke zászlóval jelölt) is csak Meghódítani tudod.
Az lenne a kérdésem, hogy én a Gammán (nevezzük a mi Béta Világunknak) játszom, ahol 2x a sebsebég, ez miben befolyásolja a hódítást? Csak a Hódítást befolyásolja, falualapítás továbbra is 24 óra marad, viszont a Hódítás csak 12 óra.


Kulturális pontok, avagy hány városom lehet:
Első 10 szint

1. Oszlop = X városhoz mit kell teljesíteni (Csak a 2. oszlopot nézd)
2. Oszlop = X Kulturális Szinthez mit kell teljesíteni
3. Oszlop = Kellő Kulturális pont, a második oszlopban található Szint feloldásához
4. Oszlop = Minimum városok száma, 2. oszlopban található Kulturális szint feloldásához.

Kód beillesztése:
[B]Város[/B] [B]Kulturális Szint[/B]   [B]Kulturális Pont [/B]  [B]Min. Város[/B]
3	     3     	       3                2
4	     4     	       9                3
5	     5                18                4
6	     6      	      30                5
7	     7	     	      45                6
8	     8	     	      63                7
9	     9	     	      84                8
10	    10	             108                9
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Thx

Ez nagyon hasznos infó így az elején, köszi a felvilágosítást!:D
 

DeletedUser

Vendég
Frissítve:

Új városokhoz mit kell teljesíteni. Kulturális Szintek követelményei.

Fordítás alatt:

Egység áttekintések / Legjobb fejlesztések/építések
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Az esetleges milícíákat, amiket berakhat a tisztító csapatok és a kolonizáló hajó közé az számít valamit?
Megakadályozhatja a foglalást?
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Ha már beért a gyarmatosítóhajó, már nem tud semmit csinálni a városával, ha minden egységet (szárazföldi/tengeri) megöltél.
Mielőtt odaérsz a városhoz, és ő előhívja a milliciát, akik legyőzik a te támadó szárazföldi csapataidat, akkor buktad a foglalást. (el se kezdted)
 

DeletedUser619

Vendég
Valaki írta, hogy más városának elfoglalásához nem kell hódítóhajó, csak egy új város építéséhez.
Ez tényleg így van?
 

DeletedUser

Vendég
Kis kiegészítés: Bétán a falualapítás 24 óra, foglalás viszont 12.
Elég érdekes, valószínűleg javítani fogják, mert nem túl logikus.


szerk:Bocsánat, nem vettem észre.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Igen ezt már én is észrevettem, kitértem rá a fő postban^^
 

DeletedUser619

Vendég
Kis kiegészítés: Bétán a falualapítás 24 óra, foglalás viszont 12.
Elég érdekes, valószínűleg javítani fogják, mert nem túl logikus.


szerk:Bocsánat, nem vettem észre.

És várható, hogy javítják? Van erről valami hivatalos infó valahol? Mert a logikáját tényleg nem értem.
És hogyan fogják javítani? Városalapítás 12 óra a foglalás meg 24? Valójában az lenne a logikus, mert akkor az éjszakai bónuszt is csökkenthetnék 5 órára ha már mindent feleznek.
 

DeletedUser

Vendég
Foglalás 12 óra. Szerintem is egy hiba, bár a szerversebsebéggel lehet összefüggésben, de ebben az esetben a falualapításnak is 12 órának kellene lennie, ami jelenleg nem így van.. Valóban egy jól időzített hódítást szinte lehetetlen kivédni. Mondjuk ez nem teljesen igaz, mert kilehet, de értem az álláspontodat.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Hello!
nekem az lenne a kérdésem hogy foglalni szeretnék menni, és az ellenfélnek van 1db szállítóhajója, ha az nem pusztul el akkor nem lesz sikeres a hódítás?vagy pedig igen?
 

DeletedUser

Vendég
Ha foglalni mész, muszáj legyőznöd az ellenfelet.
Így tehát nem maradnak csapatai.
Ha nem tudod legyőzni őket, hazajönnek a vitézek.

Shruikan:
Nagyon remélem nem növelik a foglalási időt, így is a védekezést segíti a játék.
 

DeletedUser

Vendég
Ha foglalni mész, muszáj legyőznöd az ellenfelet.
Így tehát nem maradnak csapatai.
Ha nem tudod legyőzni őket, hazajönnek a vitézek.

Shruikan:
Nagyon remélem nem növelik a foglalási időt, így is a védekezést segíti a játék.

de az a baj hogy szimulátorba hiába irok be akár 1000 Triremák-ot akkor se pusztul el az az egy hajó :S
jah am. ugy akarom hogy egybe küldök mindent, hogy késöbb ne keljen védöt küldeni hanem már ott maradnak
 

DeletedUser

Vendég
Megnyugtatlak: megfelelő támadás esetén el fog pusztulni.
A szimulátor szállító hajó, és gyarmatosító hajó esetén nem megbízható.
Ha elpusztítod a szárazföldi egységeket, utána a bárka is veszik.
 

DeletedUser

Vendég
Azt írták, hogy minden egységét le kell gyozni, de mik van, ha épp az egységei máshol vannak, pl. támogatásban vagy támadáson. Akkor olyan, mintha ott sem lennének, vagy mikor az én csapataim beérenek, akkor hazateremnek és harcolnak?
 
Fent