Városfoglalás Lépésről-Lépésre (Alpha, Béta)

DeletedUser

Vendég
12 órán át, ez a legminimálisabb idő, ami a játékban lesz foglaláskor.
 

DeletedUser

Vendég
Elnézést Epsilonon nem csak 6 órán át kell megvédeni a várost (4x-es sebesség miatt?)
 

DeletedUser

Vendég
De igen. A 12 órás minimum ennél a szervernél mégsem lett alkalmazva.
 

DeletedUser

Vendég
Nem vagyok egy matematikai zseni de az istenér nem jön ki hogy hogyan jön ki ezeknek a pontoknak az összege.
Lehet hogy láma vagyok de le vezetné valaki a számítás lépésről lépésre?

Kulturális pontok, avagy hány városom lehet:
Első 10 szint

1. Oszlop = X városhoz mit kell teljesíteni (Csak a 2. oszlopot nézd)
2. Oszlop = X Kulturális Szinthez mit kell teljesíteni
3. Oszlop = Kellő Kulturális pont, a második oszlopban található Szint feloldásához
4. Oszlop = Minimum városok száma, 2. oszlopban található Kulturális szint feloldásához.

Kód:

Város Kulturális Szint Kulturális Pont Min. Város
3 3 3 2
4 4 9 3
5 5 18 4
6 6 30 5
7 7 45 6
8 8 63 7
9 9 84 8
10 10 108 9
 

DeletedUser

Vendég
Lenne egy kerdesem amit nem talaltam meg a sugoba:

Ha epp tamogatok egy masik varost minden egysegemmel, de kozben befoglalnak akkor mi tortenik?
Azaz a tamogatott csapatok automatikusan visszaternek es harcba szallnak v en hivhatom oket vissza.
Es ha kozben elfoglaltak akkor a seregek ott maradnak vegleges tamogataskent a masik varosban v torlodnek?

Elore is kosz
G
 

DeletedUser

Vendég
Nem vagyok egy matematikai zseni de az istenér nem jön ki hogy hogyan jön ki ezeknek a pontoknak az összege.
Lehet hogy láma vagyok de le vezetné valaki a számítás lépésről lépésre?

A kello kulturpontok szintekhez merve:

szint kulturpont
3 3
4 9 [3+6] (3+6)
5 18 [9+9] (9+6+3)
6 30 [18+12] (18+9+3)
7 45 [30+15] (30+12+3)
8 63 [45+18] (45+15+3)
9 84 [63+21] (63+18+3)
10 108 [84+24] (108+21+3)

Nem tod mennyire attekintheto igy, de ez 2 allandoan novekvo erteket takar.
Van az elso szam ami mindig az elozo kulturszinthez szukseges pont + ehez jon egy masik szintenkent 3-mal novekvo ertek...

Rem igy vilagos
 

DeletedUser

Vendég
Itt megtalálható egy pontos képlet is, hogy miként lehet kiszámolni az adott szinthez szükséges kultúrpontok mennyiséget. (Köszönet érte Messá-nak)

Dragonrk
 

DeletedUser

Vendég
Értem!

Köszönöm a választ!

Mondtam hogy nem vagyok matek zseni :D
 

DeletedUser

Vendég
Lenne egy kerdesem amit nem talaltam meg a sugoba:

Ha epp tamogatok egy masik varost minden egysegemmel, de kozben befoglalnak akkor mi tortenik?
Azaz a tamogatott csapatok automatikusan visszaternek es harcba szallnak v en hivhatom oket vissza.
Es ha kozben elfoglaltak akkor a seregek ott maradnak vegleges tamogataskent a masik varosban v torlodnek?

Elore is kosz
G


Eltűnnek a nagy semmibe, vagyis törlődnek.
 

DeletedUser

Vendég
Na már most én követtem az utasításokat de a felfedezőhajó vissza tért a támadásból! Most elsőre bármilyen sereggle felkelést kell indítani mi lejárta után kell a felfedezőhajót küldeni mert ami le van írva az nem működik !
 

DeletedUser

Vendég
nézd meg a kultúra pontodat, lehet hogy nem elég
másrészt meg ez az alpha és a béta, hol akarsz kirobbantani felkelést, itt a égi foglalási rend van, nem az új :p
 

DeletedUser

Vendég
Egy frissítés ráférne a topicra, már nem 24 hanem 8 óra stb...
Ez a kezdőket összezavarhatja!
 

DeletedUser

Vendég
Az, hogy hány óra a szerversebességtől függ. 1-es sebességnél (Alpha, ami az alap), ott most is 24 óra.
 

DeletedUser

Vendég
Ezt nem is gondoltam:)
Amúgy az a "Felfedezőhajó", is bezavarhat:D
 
Fent