Kérdés

DeletedUser

Vendég
Népesség növekedése

Üdv Mindenkinek!
Régóta küszködök a szabad-népesség hiányával.
Természetesen tudom, hogy a népesség gyarapítását a következőképpen lehet megtenni:
1. A tanya szintjének emelésével
2. Az Eke kifejlesztésével
3. Csata után, veszteségek révén
Ezen kívül van-e más lehetőség?
Mert ha a veszteségeket így visszakapom szabad népesség formájában, akkor nem jutok előrébb (hiszen ugyanazt a népességet használom fel újra)
Ja, és mi van akkor, ha maximálisra emelem a tanya szintjét? Utána már csak a veszteségekből lesz emberem?
 

DeletedUser

Vendég
igen, meg város bontásból (én nem bontok semmit, mert kevés embert adnak)
 

DeletedUser3544

Vendég
népesség

kzsolti73:
4. Termálfürdő (ezt kihagytad a felsorolásodból!)

Egyébként igen, ha elérted a népesség maximumot egy városban (3500 fő) utána ugyanazokat tudod csak visszagyártani. Legtöbb ember szvsz nem várost bont, hanem csatázik, és az ott, veszteségei által keletkezett szabad népességből gyárt újra katonákat. Nekem ez tetszik így.

Tippem:
Csatázz, háborúzz sokat és foglalj és ha lesz pl. 10 városod az már 35.000 fős lakosság, amit irányíthatsz. Nem elég??!! :)

Üdv
 

DeletedUser

Vendég
Nem bebetonozzák hanem munkába állnak így nem szabad a népesség
 

DeletedUser

Vendég
Na igen, de egyszer kemleltem egy nagyon durva varost...
Alig volt par k pontja, ezert gondoltam megnezem milyen, erre...
Az egesz varosba volt egy 40.es tanya, termal furdo es egy 15.os kaszarny, 1. kikoto es 25.os fal...
A varos tele volt katonakkal es szallitokkal...
Nagyon durva volt latni..:)

Szerintetek megeri az ilyen?
 

DeletedUser

Vendég
Persze hogy meg, ezek az igazi száraz támadó vagy védő városok :)
 

DeletedUser

Vendég
Jaja...
Csak azon gondolkoztam, hogy nem egyeduli varoskent kellene a szigeten...
 

DeletedUser

Vendég
amikor egyetlen várossal költözöl egy szigetre, akkor védd be a legjobban tudásod szerint és gyárts támadó jellegű embereket ebben a városban. Így el tudod foglalni azon a szigeten az újabb városokat!
 

DeletedUser132

Vendég
Sziasztok!
Engem az érdekelne milyen szabály van a város átadásokra?Pl ha valaki segít foglalni a másiknak Gyarmatosítóhajóval mert neki közelebb van ez után pedig átadja a jogos tulajnak aki mondjuk takarította ez szabályos vagy van erre egy kimondott tiltás?
 

DeletedUser1598

Vendég
Nincsen semmi tiltás, legalábbis én nem tudok róla, és nem is tiltottak ki hasonlóért:)
 

DeletedUser

Vendég
Nem tarthatsz fenn várost X játékosnak. Tehát nem vonhatod ki előle a seregeidet, miközben más elől bevéded a várost. Mindenkinek azonos esélyt kell biztosítani a foglalására. A másik játékos legfeljebb az információval lehet előrébb (tehát megírod neki, hogy üres a város, jöhet ha kell a szerveren lázítani, ha nem kell, foglalni)
 

DeletedUser132

Vendég
Harc nélkül üres várost akkor átlehet adni szövetségen belül ?
 

DeletedUser1598

Vendég
Ha tehát foglalok egy várost, és odaadom másnak, az szabálytalanság???:eek:
 

DeletedUser

Vendég
Ha X elől véded, míg Y elől nem, az szabálytalan. Ha X, és Y elől azonos mértékben véded vagy nem véded, az szabályos. Ha X elől "kitámadsz" a városból, tehát azzal a szándékkal támadsz más játékost, hogy a város X előtt üres legyen, akkor az szabálytalan.
 

DeletedUser132

Vendég
Nem tarthatsz fenn várost X játékosnak. Tehát nem vonhatod ki előle a seregeidet, miközben más elől bevéded a várost. Mindenkinek azonos esélyt kell biztosítani a foglalására. A másik játékos legfeljebb az információval lehet előrébb (tehát megírod neki, hogy üres a város, jöhet ha kell a szerveren lázítani, ha nem kell, foglalni)

Szóval akkor nem és ha fogom és csak egy minimális védelmet hagyok bent amit ő könnyű szerrel leüt?Akkor az szabályosnak vehető pl bent hagyok 2 biremát meg egy maroknyi kardost!Mivel nem vontam ki mind így nem ütközik a szabályba!
 

DeletedUser1598

Vendég
Tehát kiürítem a várost, majd szólok a klántársamnak, hogy üres, ő meg elfoglalja, az ok. De ha jön egy külsős, aki el akarja foglalni, én meg bevédem a várost, és kiürítem, mikor jön a szövetségi társam és kiürítem, hogy elfoglalja, az már nem szabályos... Jól értelmezem??
 

DeletedUser

Vendég
Lordpb: jól értelmezed.
Anubisz: emellett más elől sem védheted be.
 

DeletedUser132

Vendég
Nah már meg is van értem én ezt!Mondjuk X elfoglalja a várost de szövitár aki legyen Z védi le aki később el akarja majd a foglalni a várost mivel messzebb van akkor nem ütközik szabályba mivel Y on tól nem X védi a várost hanem egy 3 ik fél azaz z !:)Szóval ebben az esetben már átadható a város mivel csak a foglaló egységek mentek be és ugye azt foglalás után visszahívja X így Z előtt szabad az út csak a saját védelmét az érkezés előtt ki kell hívni ne járjon pórul!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Fent