Az Achillesz világ jövője

Legyen végjáték (csodák kora) az Achillesz világon?


  • Összes szavazó
    199

DeletedUser

Vendég
Nemmel szavaztam, bár Achillesen már jó ideje nem játszom. A csodakor megöli a harcikedvet, de tagadhatatlan valami lezárás kell. Még régebben olvastam valahol, az egyik fejlesztő igérte dolgoznak egy másik izgalmasabb, újabb befejezésen ami leválthatja a csdakort.
smiley_emoticons_kolobok-sanduhr.gif
 

Moira

Ex-CM
Régebben vot egy igéret az egyik fejlesztőtől, már nem tudom hol olvastam, abban arról volt szó, dolgoznak azon, hogy a csodakor helyett valami más lezárás legyen, akkor azt írták ehez idő kell. Ez ha nem tévedek kb 2 éve volt. Jó lenne tudni, van e még tervben valami ilyesmi, és ha van akkor milyen szakaszban, vagy kb mikor lesz belőle valami.

Benne van az idei ütemtervben, pont most kerül majd fókuszba a tervezők asztalán. Egyelőre mi sem tudjuk, hogy újragondolás, vagy teljesen új játék jön helyette, illetve milyen koncepciókat dolgoztak, dolgoznak ki. Amit tenni tudtunk, azt folyamatosan megtettük, a találkozókon mindig életben tartottam a témát, ahogy valamennyi játékosi aggályt és kérést is egy helyre gyűjtöttem és eljuttattam a vezetőknek, kiegészítve a support oldali meglátásokkal. Remélhetőleg ezen aspektusok mind integrálásra kerülnek. De ez nem fejlesztési szakaszban van. A fejlesztés sebessége attól függ, hogy egyensúly újrateremtés történik, vagy teljesen új végjáték, esetleg egy kombinációja ezeknek. Amint ennél pontosabbat tudok, azt azonnal kommunikálni fogom, mert tudom, hogy ez sokak érdeklődésére tarthat számot. Ezzel kapcsolatban, illetve egy más témával kapcsolatban kikerült egy hivatalos állásfoglalás az angol fórumokra (itt), amelyben megerősítik, hogy most a a játékmenet közepére és végére fognak fókuszálni a vezetőségben.
 

DeletedUser

Vendég
Köszönjük az információt. Azt hiszem sokunk nevében szólok, amikor azt írom várjuk a fejleményeket.
smiley_emoticons_party.gif
 

DeletedUser1886

Vendég
Sziasztok!

Van egy kérdésem: azok a játékosok is szavaznak, akik - mint ahogy Talana - nem is játszanak az Achillesen? Miért?
A következő dolog: egyszer már, amikor a hősi világot visszaminősítették sima harci világgá, beharangozták nekünk a végjátékot. Végjáték nem lett, viszont ráengedtek a szerverre egy rakás játékost, akik nagyon nagy többsége nem tudott megmaradni itt több okból. Ezeket most nem részletezném. A csalódást se, amit akkor éreztünk, amikor kiderült, hogy semmiféle végjáték nem lesz. Meg lehet nézni a szerver játékos statisztikáját, mennyien hagyták abba azóta, és valójában mennyi aktív játékos maradt még a szerveren.
Valóban többet érdemelne azon játékosok sokasága, akik a kezdetektől játszanak itt, mint egy csodaépítős végjátékot. Volt is erre ígéret, hogy átdolgozzák ezt. De ezen ígéret óta is végre lett hajtva több fejlesztés, gondolok itt a szigetküldetésekre, vagy az időről időre alkalomhoz illő kampányjátékokra, stb. Miért pont az maradt ki, amit a játékosok nagy többsége valóban tényleg gyűlöl: a csodaépítés? Valószínűleg a tulajdonosok is tudják, hogy a játékosok nem szeretik ezt a fajta végjátékot, ám évek óta nem látjuk semmi jelét annak, hogy bármi is történne ennek akár csak az átdolgozására is.
Megírtam már többször, sokakat már csupán a társak tartanak a szerveren, vannak játékosok, akik a 400 város felé közelítenek, aminek a karbantartása is rengeteg idő, és akkor még csatákról nem is nagyon esett szó. Nekem jelenleg 236 városom van. Mire végignézem - és itt csak fél percet szánok akkor mindegyikre -, az 2 teljes óra!!!! És még nem olvastam el akkor egyetlen levelet sem, nem néztem meg egy jelentést sem, nem támadtam, stb. Már legalább másfél éve nem farmolom a falvakat, nem csinálok szigetküldetéseket, mert egyszerűen NINCS RÁ IDŐM! Nagyon sokat ezért hagyják abba, mert olyan városszámmal rendelkeznek már, hogy annyi időt nem tudnak rászánni a játékra. Még prémiummal sem.
Aztán a harcok... több, mint 3 éve játszunk már itt. A morál miatt természetesen csak azokkal harcolunk, akik ugyanúgy régóta itt vannak. Ismerjük őket és ők is ismernek bennünket. Kis túlzással azt mondhatom, hogy még azt is tudjuk egymásról, hogy mikor vesszük a levegőt. És egy közepesnél jobb játékost elég nehéz meglepni. Meg aztán mi van akkor, ha valamelyikünk elveszít a 250-300, vagy ennél is több városából egyet? Változik vele bármi is? Ebben a jelenlegi formációban egyszerűen képtelenség legyőzni a másikat. Csak akkor sikerülhet, ha az történik, mint nemrég, hogy egyik volt csapattárunk idegei mondták fel a szolgálatot.
Aki nem csinálta végig ezt, az nem tudhatja. Véleményem szerint fogalma sincs ezekről, nem kapja a társaktól a leveleket nap, mint nap, nem kellett újra és újra erőt vennie magát a folytatáshoz, amikor régi társai hagyták abba a játékot mellette, szóval számomra sokkal több érv szól a végjáték mellett. Az Achilles egy kihalóban lévő világ, mert vannak nála gyorsabb, jobb, több játékélményt nyújtó szerverek. A lehető legrosszabb, ami történhet vele az az, hogy hagyjuk így, végelgyengülésben kimúlni.
 

frixy

New Member
Üdvözöllek!

Részben igazad van, de részben nem.
Én szinte a kezdetek óta játszom ezen a világon. Magát a játékot 2009-09-29 én kezdtem és azóta folyamatosan jelen vagyok, építem a városokat és vívom a csatákat. Te is tudod, hogy egy várost nem két nap alatt lehet felhúzni. Nem tudom, hogy mi a jó abban, hogy hónapok hosszú sora alatt felépítesz 30-40 várost és azok a csodák kiépítései után semmivé válnak mert leállt a szerver és oda lesz mindened. Ez teljesen illúzió romboló dolog szerintem! Végre van egy szerver ami úgymond végtelen, lehet rajta játszani mert nem ér véget sohasem. És Ti a többség úgy döntötök, hogy ennek is legyen vége. Ez olyan mintha saját Magatok ellenségei lennétek. Nem is értem!?
Köszönöm, hogy elolvastad levelem, további kellemes hétvégét és jó játékot kívánok!
 

DeletedUser10615

Vendég
Én speciel pont a csodamentessége miatt játszom csak ezen a szerveren. Nekem csalódás lenne, ha itt is el kellene kezdeni építkezni. Nemmel szavaztam.
 

szeletelő

New Member
Én speciel pont a csodamentessége miatt játszom csak ezen a szerveren. Nekem csalódás lenne, ha itt is el kellene kezdeni építkezni. Nemmel szavaztam.

Ne zárják be a világot. Végre komolyabb klánharcok is kialakulhatnak. Most tartunk a annál a fázisnál, ami miatt az emberek játszanak.
A véleményem, és kérésem: NEM
 

DeletedUser10617

Vendég
Csatlakozom az előttem szolokhoz! Mi értelme lenne egy unalmas nyersanyag pakolgatásnak? Most vannak és ez után is lesznek nagy harcok a világban és ezt nem kellene megszakítani!
Egyértelmű: NEM
 

DeletedUser

Vendég
Én lassan 2 éve játszom az Achilles világban...itt értem el az összes igazi sikereimet a játékban,itt tanúltam a legtöbbet.itt szereztem olyan vírtuális barátokat akikkel a való életben is szívesen találkoznék akikkel együt harcolunk,beszélgetünk a saját fórumunkon,szóval engem nagyon sok minden köt ide így ITT szeretnék még nagyon sokáig játszani!
A szavazatom egyértelmű:NEM
Aki menni akar az menjen,van elég másik világ ahol épthet csodákat amennyit csak akar én JÁTSZANI szeretnék és itt!
 

DeletedUser10583

Vendég
Én speciel pont a csodamentessége miatt játszom csak ezen a szerveren. Nekem csalódás lenne, ha itt is el kellene kezdeni építkezni. Nemmel szavaztam.

Ne legyen vége a világnak! Végre komolyabb klánok is kialakultak, megmutatkozik az összetartozás, és lassan egy nagy család lesz a klánokból.
Ne robbantsák szét ezt a közösséget!
A válaszom egyértelmű: NEM
Előre is köszönettel: szeletelő

A szövitársaim már mindent elmondtak előttem. Eggyertértek velük!
Orbitális hiba lenne beárni az Achillesz-t.

Azonban szerintem egy újabb csodák nélküli világ enyhítené a csalódást, egy esetleges bezárás után.
Én viszont nemmel szavazok!
 

DeletedUser1886

Vendég
Kedves frixy!

Nem tudom, hogy hogyan lehetséges közel 3 és fél évnyi játék után ezen a szerveren még csak ennyi városod? Elég fura. Tehát vagy nem töltesz vele 2-3 percnél több időt egy nap, vagy valamikor már egyszer vagy többször pihenőt tartottál, de azt képtelenségnek tartom, hogy egy olyan játékos, aki a kezdetektől játszik ott álljon a ranglistán, ahol te.
Nem alakulnak ki komolyabb klánharcok. Éppen ezt magyaráztam az előző hozzászólásomban. Semmi ilyesmiről nincs szó. A játékosok többsége elfáradt, vagyis belefáradt.

Kedves Szeletelő!

Valóban nagyon jó közösségek alakultak ki, baráti társaságok jöttek létre, sőt a mi szövetségünkben előfordult nem egy eset, hogy a közös játékból aztán közös élet lett. És ezt nem hiszem, hogy az tartja életben, hogy játszunk. És persze lehetőség van arra is, hogy a kialakult baráti társaságok együtt regisztráljanak egy másik szerverre tovább folytatva a közös játékot. Ezt semmi sem tiltja.

Valóban nem kevés idő felépíteni egy saját kis birodalmat, sok időbe, sok-sok csatába, némelyeknek sok pénzébe is kerül. És ha lesz végjáték, aki akar, tovább játszhat. Azt azonban senki se higgye, hogy játékosokat kényszeríteni lehet arra, hogy játszanak. Akkor se fognak maradni, ha nem lesz végjáték. Ezt kellene megérteni végre: aki be akarja fejezni, az be fogja fejezni. Végjáték ide vagy oda. Mi csak azért próbáljuk kiharcolni a végjátékot, hogy ez a befejezés méltó módon történhessen meg.
 

DeletedUser10114

Vendég
Ne legyen vége a világnak! Végre komolyabb klánok is kialakultak, megmutatkozik az összetartozás, és lassan egy nagy család lesz a klánokból.
Ne robbantsák szét ezt a közösséget!


Miért lenne vége a világnak? Hiszen minden világ élt a csodák felépítése után is, addig, amíg a létszám nem csökkent bizonyos szint alá.

"Végre komolyabb klánok is kialakultak"? Szerintem e kérdésben is el vagy tévedve. "nagy család"? Egy harci játékban nem alakulnak családok, hiszen harcolnak. Te nem harcolsz?

Ami pedig frixy-t illeti, javasolom neki a Hyperborea-t, ott is el legózhat. És másoknak is javasolom, akik végtelen játékot szeretnének.
 

DeletedUser

Vendég
nemmel szavaztam mert szeretném ha ez a világ megmaradna.azok akik éveken keresztül "összekovácsolodtak" miért ne maradhatnának együt?:)
smiley_emoticons_cuinlove.gif
 

DeletedUser

Vendég
Ezen hozzászólásomat ugyanúgy írom most a játék vezetőségének(Grepolis csapata),mint az itt lévő összes játékosnak!
Azt véleményem szerint is mindenképpen el kellene ismerni ha valaki itt évek óta játszik és felkerűlt a Ranglista elejére,ezért az álláspontom a következő!
Most is azon a véleményen vagyok,h.NE zárják be ezt a világot,viszont azok akik a föntebb írt Ranglista elején van így ha az a valaki szeretné már abbahgyani itt a játékot,akkor méltó elismerésűl kapjon valamilyen komoly medált és mivel ez a Hősök világa,kerűljön be mondjuk pl.a HŐSÖK CSARNOKÁBA és tőrlődjenek úgy a városai,h.azt senki ne tudja foglalni!Természetesen aki most legelől van az a hősök csarnokában is legyen úgy elismerve,h.ő volt az Első,Második,stb.. aki beléphetett oda!Ezzel úgy gondolom,h.méltóképp el lenne ismerve mindenki érdeme aki itt játszott és ért el komoly sikereket,míg akik továbbra is itt játszanak,azoknak meglenne az a céjuk,h.ők is bekerűlhessenek az igazi Elit közé,amiért végülis megalakult ez a világ is az elején,h.ide csak azok kerűlhessenek be akik máshol már"letettek valamit az asztalra"!
Mi a véleményetek ezen felvetésemről...?
Ugyanúgy kérdezem most a Tisztelt játékostársaimat,mint ahogy a Tisztelt Grepolis Csapat vezetőségét!
Üdvözlettel:predator6000
 

DeletedUser

Vendég
Véleményem szerint ezt nem azért csinálják mert valakiknek fontos a végjáték.Gondolom ezt senki nem gondolja komolyan!
Egyszerűen nem folyik be annyi pénz ebből a világból mint azt remélték!!!! Gondolom nem nyereséges, hát zárjuk be.
Ezért akkor szavazzunk és persze tudjuk már jól, hogy úgy is az lesz amit Ők akarnak.A csodák építése elveszi a játék lényegét.Aki csodát akar, az inkább vegye elő a Gazdálkodj Okosan Társasjátékot és játszón azzal.

A nyersanyag küldözgetésében én semmilyen játékot nem látok.Küldeni a nyersit a csodába. Ez lenne a játék?
Miért nem lehet ezt a világot így meghagyni?
Ráadásul először megnyitották a regisztrációt mindenkinek,evvel felhígították a ezt a világot mindenféle emberrel, akik most szavaznak.
Kezd ez nekem hasonlítani amit most a való életben is lehet látni.Jól meg leszünk szívatva.
Nem tudom, de mintha már egyszer lett volna szavazás? Erről vagy nem?
 
Fent