Az Achillesz világ jövője

Legyen végjáték (csodák kora) az Achillesz világon?


  • Összes szavazó
    199

DeletedUser3355

Vendég
Igen a szavazatom!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser10341

Vendég
udv!

nem igen akartam belefojni csak olvasgatam mit irnak a tobbiek de csak leirom a velemenyem
en meg az elejen szavaztam s igenel de ha ujra megtehetnem nem-el szavaznek!
ez a szerver igy jo ahogy van de ha mar vegjatekra kerul sor akkor ne a csodaepites legyen szerintem se
habar nekem mindegy mert a mi szovetsegunk tutti nem fog komuveskedni ,mi belese fogunk a csodaepitesbe ha lesz akkor sem!
amugy mindenki ugy jatszodja a jatekot ahogy neki megfelel s ideje engedni nincs mit szamokal jonni h ilyen statisztika meg olyan statisztika!
azert amiert nem tamad anyit valaki atol meg elvezheti a jatekot,
tudok jopar embert az elensegtol is ki mar joideje nem tamad vedo jatekos haterbe meghuzodik s kuldi a vedelmet par napba egyszer lep fel,ilyen van minden szovetsegbe!
ha keveslitek a kihivast mar nincs kihivas ugyerzitek akkor kezdjetek uj szervert ott lesznek uj kihivasok uj ellenfelek uj csatak!
sokan vannak ugy h meg egy szervert tuti nem kezdenne meg s elorolkezdje az egeszet!
 

DeletedUser

Vendég
Kedves lara!

Nem akartam,de csak hozzászólok a te hozzászólásodhoz!
Nem"bizonygatni"akarok....DE...Én amióta csak játszom MINDEN ESETBEN nálamnál jóval erősebb ellenfélel vettem fel a harcot és a jelenlegi 100 városaimnak a 65%-a az ellenfeleim városaiból van és nem szellemek foglalásából!Volt olyan ellenfelem akinek 100-al több városa volt az enyéimtől és amikor belefáradt a folyamatos támadásaimba akkor törölte magát és az így keletkezett szellemeit foglaltam el nagyobb részben...nagyon nem szívesen foglaltam a megmaradt 35%-ban belsőket,de azt is kell néha,h.ne az ellenség kezébe kerűljenek,de ezt gondolom nem kell neked sem mondani!Azért pedig"elnézésedet"kérem,h.néha dolgoznom is kell mint a legtöbbünknek!
Lennénk csak kicsit közelebb egymáshoz megmutatnám neked,h.mennyire vagyok támadó szellemű játékos...!:)
A jelenlegi ellenfeleim tudják,akikkel kölcsönösen tiszteljük is egymást attól még,h.nagy csatákat vívunk amikor nekik vagy nekem felgyűlnek a támadóink!
Harcos végjáték?Ebben benne vagyok!Vagy maradjon ez a világ meg azoknak akik maradni szeretnének...ti pedig akik a játék helyett a statsztikával foglalkoztok és olyat állítotok amiknek a hátterét nem látjátok és menni szeretnétek...csak egy gombnyomás és már"hol voltatok hol nem lettetek"töröljétek magatokat!
Ennyi!:)
 

DeletedUser3355

Vendég
Üdv Mindenkinek!
Ebből én sem maradhatok ki! :D
Én rögtön az elején IGEN-nel szavaztam, és nem változtatnám meg.
Nagyon sajnálom, hogy már ez a világ meghalt. Sok értelme már nincs itt játszani. Se csodákkal, se anélkül. Ezt az aktivitásom is mutatja.
Ha volna értelme, visszajönnék rendesen harcolni, de így semmi értelme. Közel 300 várossal játszom, de sok élvezetet nem nyújt már. Ezért is kezdtem más szervert.
DE találjunk ki valami belső célt, ha már a tervezők ezt nem teszik meg, és próbáljunk valami életet vinni a játékba. Vagy szép lassan haljon ki ez a szerver...
Üdv.:
Balázs
 

DeletedUser1886

Vendég
Semmi baj azzal, ha valaki alig támad. Csak akkor a nem szavazatát ne azzal indokolja, hogy ő bizony azért van itt, mert harcolni akar.
5 éve játszom, nem kezdek új szervert.
Akik régóta itt vannak azok tudják, hogy csak mi vagyunk ellenfelei egymásnak, a morál igencsak behatárolja azokat, akiket érdemes megtámadni.
Tehát játék helyett statisztikát bujok...? :DDDDDD Tényleg, ez valóban látszik is azon a fránya statisztikán. :DDDD És támadni nem csak közelből lehet. :DDDD
 

DeletedUser1886

Vendég
Még egy apró statisztikai megjegyzés: a mátrix szerint a szerveren kicsivel több, mint 700 aktív játékos van és közel 900 olyan, aki inaktív. Tehát a játékosoknak több, mint a fele nem játszik. Mi játszunk annak ellenére, hogy szeretnénk valami végjátékot a szerverre. De ha megfogadjuk predator javaslatát hogy hol voltunk, hogy nem leszünk, akkor kérdésessé válik az is, hogy lesz-e elég aktív játékos ahhoz, hogy a tulajdonosok továbbra is fenntartsák a szervert.... mert nem annyian törölnénk, amennyien a szavazatunkat az igenre leadtuk, hanem annak a számnak a többszörösével számoljatok.
 

DeletedUser

Vendég
Csak úgy mondom, hogy nyár van!Vizen kell lenni nem statot bújni!
 

DeletedUser

Vendég
"Kedves"lara és lórántka! :)

Ha CSAK TE támadtál volna messziről engem,akkor viszonoztam volna a"szivességet"de ketten közel 600 várossal rendelkezők támadtok nálatok egy 6x gyengébb ellenfelet??Hát ezt mindennek nevezném csak fair játéknak nem!!!
Ez sokmindent elárúl a jellemetekről!!!
Nincs is mit hozzátok füznöm"ezután"!
 

DeletedUser1886

Vendég
"Kedves"lara és lórántka! :)

Ha CSAK TE támadtál volna messziről engem,akkor viszonoztam volna a"szivességet"de ketten közel 600 várossal rendelkezők támadtok nálatok egy 6x gyengébb ellenfelet??Hát ezt mindennek nevezném csak fair játéknak nem!!!
Ez sokmindent elárúl a jellemetekről!!!
Nincs is mit hozzátok füznöm"ezután"!

Harcolni akartál, legalábbis azt állítottad. A támadásaim mindegyike 24 órán túlról indult, szóval egész biztos, hogy volt elég időd felkészülni rá. És viszonozni is lett volna. És nem 600 városból támadtunk, ne túlozz. Dehogyis vagy te hatszor gyengébb. Ellenfelek adják fel a játékot a támadásaid miatt. Hogy lennél már gyenge?
Fair játék? Az sem az, hogy prémiumos játékosok támadnak nem prémiumosokat. Az sem az, hogy okostelefonnal rendelkezők játszanak olyanok ellen, akiknek nincs ilyen a birtokukban. Az ellenfeleinknél divattá vált fiókhelyettesítés sem fair játék. Viszont ebben nagyon jók, ugyanis alig kapják el őket érte... tablet, mobilinternet, telefonról bejelentkezés, stb. Soroljam? Ebben a játékban nincs egyenlő mérce. És kérlek, semmi szükség személyeskedésre, meg arra sem, hogy boncolgassuk, kinek milyen a jelleme. Nem ismersz, fogalmad se lehet róla. Ha én is az alapján ítélnélek meg, amiket itt a fórumon olvastam tőled, bizonyára én is tévednék sok dologban.
 

DeletedUser9070

Vendég
Kedves Játékosok!

Ez egy, a véleménynyilvánításra, szavazásra, és ezek megbeszélésére létrehozott fórum, és kezdünk nagyon eltérni a tárgytól, és a hozzászólások is egyre inkább személyeskedésbe mennek át.
Megkérek mindenkit, hogy maradjatok a tárgynál, és ezt a fajta vitát folytassátok máshol, és ne itt.

Porphyrion
 

DeletedUser

Vendég
Moderálva.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser9070

Vendég
Kedves Játékos!

Ez a fórum olyan része, ahol nem automatikusan jelennek meg a hozzászólások, hanem azokat a support engedélyezi.
 

DeletedUser

Vendég
A személyeskedésnek részemről vége!
A te hozzászólásodra csak annyiban reagálnék még,h.én TÉGED"kértelek fel keringőre"erre ti"KETTEN"jöttetek!Ennyi.

A végjáték esetleges harcos befejezése lehetőségére azt mondom,hogy akik a Húsvéti Nyuszik ellen fognak menni,azok rám és az összes támadóimra számíthatnak!

Ui:Elnézést kérek a supporttól a személyeskedésért!Csak amiatt mentem át kicsit ebbe,mivel kíváncsi voltam a tisztelt igennel szavazók táborában arra a gondolatomra amit föntebb írva meg is valósítottam,h."úgy lesz e"ahogy gondoltam és erre meg is kaptam azt a választ amit sejtettem,h.úgy fog történni"ahogy"történt is!
Akárhogy is lesz e világ sorsa...akik maradnak azoknak további izgalmakban,csatákban,foglalásokban gazdag kellemes játékot kívánok!:)
Akik pedig menni szeretnének,menjenek senki nem tartja vissza őket...nekik köszönjük az eddig részvételt!
További szép napot mindenkinek!
Sziasztok.
 

DeletedUser

Vendég
Miközben kiléptem az oldalról a következő gondolatok jutottak még eszembe...

Végjátéktól függetlenűl!

1.Akik évek óta játszanak itt és a körülöttük lévő összes ellenségeik nagyrészétől megszabadúltak és emiatt nincs már értelme játszaniuk mert nincs senki aki meg merné őket támadni azokat is meg lehet érteni,h.pont emiatt szeretnék azt,h.IGEN legyen vége ennek a világnak..is,mint azoknak a világoknak ahol vagy kevés játékos játszik,vagy ugyanez a helyzet,mint amit az imént leírtam.

2.Akik(köztük én is)továbbra is szeretnének ebben a világban játszni,azokat is meg lehet érteni,mivel nekik még vannak a közelben ellenségeik akikkel jókat tudnak csatázni,emiatt van értelme a további játéknak is és emiatt NEM szeretnék ha ez a világ bezárúlna.

3.A játék vezetősége úgy látja h.mivel kevesen fizetnek be prémiumot és így túl költséges ezen szerver fenntartása,emiatt kénytelenek lesznek bezárni ezt a világot is...meg lehet érteni.

Hogy MINDENKI jó"szájízzel"tudjon ezen világ bezárásakor távozni innen azt csak úgy lehet elérni,ha a fönti érveket figyelembe véve egy olyan döntés születik ami mindenkinek jó!
Mára már nagyon sok tengeren kialakúltak az erőviszonyok,azaz sok olyan tenger van ahol 1 szövetség uralja azon tengert/tengereket,így ha most úgy zárnák be ezt a világot(ahol a megnyitásakor szó sem volt csodázásról)h.elkezdődne itt is a csodaépítés,az minden olyan szövetségnek rosszúl esne akik mindent megtettek az elmúlt évek során azért,h.ott ahol zömében ők vannak fölényben minden más szövetséggel szemben"kikáltanának"egy szövetséget ezen világ urainak,eléve ezzel nagyon sok prémiumos játékos kedvét is attól,h.valaha is itt játszon a grepolison még egyszer,főleg ha ezen prémiumosok többsége nem abban a szövetségben lenne amelyik E Világ Ura lett,de közben egy olyan másik szövetségben van akik szintén uralnak egy-két tengert.

Tehát ennek tükrében az álláspontom a következő:

1.Vagy legyen addig meg ez a játék,amíg már csak 1 olyan szövi marad amelyik a több tenger uralma fölött rendelkezik mint más szövik,és legyenek a végén így ŐK a legjogosabban ezen világ urai.

2.Végtelen játék esetén legyen Hősök Csarnoka,ahová csak a ranglista elején álló léphet be.

3.Bár elépzelésem sincs arról,h.hogy lehet megvalósítani egy harcos végjátékot úgy,ha mondjuk a 35-ös tenger urai kivégzik az összes körülöttük lévő más szöviket és ugyanígy tesznek a 85-ös tenger urai,mert akkor ezen megmaradt két szövi,"HOGY"fogja egymást legyőzni"72"vagy ettől több óráról!??De ez csak egy gondolat :) ...szóval legyen Harcos Végjáték.

4.Ne legyen SENKI ezen világ ura,SEM csodépítés,SEM Hősök Csarnoka,SEM harcos végjáték...hanem legyen minden olyan szövi azon tenger Ura ahol min.legalább 1000 várossal jelen vannak és így zárúljon be ez a világ ha már SAJNOS mindenképp elkerűlhetetlen ennek bekövetkezése!

Ezen javaslataimat elsősorban a játék vezetőségének vázoltam fel...de természetesen a többi játékosnak is szól,h.nektek mi a véleményetek erről!...?

Szerintem ezek a legjobb alternatívák.
 

DeletedUser5524

Vendég
Megoldás lehetne például ?
a körlevél megérkezett és tudatva lett végre, nem ér annyit ez a hősi világ, hogy érdemi véget csináljanak - és láthatóan nem lesz a végeredmény, vég
akkor marad a szellem!
Lee
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser1886

Vendég
Ez a világ nem ösztönöz a harcra. Kezdődik azzal, hogy a védekező játékos előnyösebb helyzetben van, mint a támadó, jobban kifizetődik harci pontokban a védekezés, mint a támadás.
Aztán folytatódik azzal, hogy aki csak a nyersire hajt és sokat fesztiválozik, az gyorsabban termel új szintet a foglaláshoz, átlagosan 3 naponta. És ez nem változik akkor sem, amikor valakinek 10 vagy 1000 városa van. Ha harcolsz, és elveszíted az egységeidet, sokkal több nyersanyagba kerül a pótlásuk. Tehát az építgető, szellemvárosokból, inaktív játékosok városaiból nyersit fosztogató játékosoknak áll itt a világ.
Amikor regisztráltam erre a szerverre akkor azt hittem, hogy itt nem úgy lesz, mint máshol. Itt az boldogul jobban, aki harcol. Hiszen elit világnak lett meghirdetve. De a metodika itt is ugyanaz. Harc nélkül gyorsabb a fejlődés. És persze itt vannak a szellemvárosok, meg az inaktívok, meg a tiltott játékosok városai... Kezdettől fogva nem lett volna szabad engedni ezen városok foglalását sem szövetségesnek, sem ellenfélnek. Rá kellett volna szorítani a játékosokat, hogy ha várost akarnak, akkor azt egymástól kell elvenniük. Még az alapítást sem engedtem volna egy hősi világban. Szóval már az elején el lett rontva a dolog. Máshogy kellett volna súlyozni ezt a szervert.
És nem segített rajta az sem, hogy tavaly nyáron aztán visszaminősítették sima harci világgá. Jobban mondva még azzá sem, mert 1 éve bárki regisztrálhat, viszont végjáték az nincs. Többen hivatkoztak itt arra, hogy ennek a világnak nem is ígértek véget. Igaz. De azt se mondták, hogy megszűnik majd hősi világnak lenni és mégis így lett. Ha már elveszítettük a hősi mivoltunkat, kapjuk meg azt, ami minden harci világnak jár: a végjáték lehetőségét. Most is azt gondolom, ez így fair. Elismerem azon játékosok igényét, akik mondjuk tavaly nyár óta regisztráltak ide, hogy ők játszani akarnak. De nekik, akik nem úgy jöttek ide, hogy ez egy hősi szerver, úgy érzem nincs joguk ahhoz, hogy minket küldjenek másik szerverre végjátékozni. Minket, akik hősi szerverre regisztráltunk, akik végigküzdöttük magunkat az összes világ ide regelt játékosain, akik életben maradtunk, felülkerekedtünk rajtuk. Itt, a sűrűjében, a szerver közepén. Az igazságérzetem azt mondja, jogunk van ahhoz, hogy hősként fejezzük be ezt a szervert. Jogunk van ahhoz, hogy befejezzük. És nem úgy, hogy törlünk. Predator köszöni az eddigi részvételt... cinikus és sértő megjegyzés volt.
 

DeletedUser1886

Vendég
Kedves Predator!

Azt hiszem, te még mindig nem értesz valamit kristálytisztán, engedd meg, hogy elmagyarázzam:

A végjátékkal nem záródik be a szerver. Mindenki játszhat tovább utána is, aki akar. Egészen addig, amíg a játékosok száma annyira le nem csökken, hogy a szervert be kell zárni. Tehát a végjáték a szerver bezárására és a játszani akarók harci kedvére nincs hatással.

És akik azt mondják, hogy végjátékkal nagyon sok lesz azok száma, akik befejezik a csodák építése után... hát ez lehetséges. De akkor mégiscsak mi vagyunk többen, mi, akik szeretnénk befejezni.

És végül egy utolsó megjegyzés: miért szájhagyomány útján kellett elterjednie - ha egyáltalán elterjedt - annak, hogy itt szavazás van, a szerver sorsa fog eldőlni. Miért nem volt erről support körlevél? Miért nem tájékoztatta senki hivatalosan a játékosokat a lehetőségről? Sok szövetség egyetlen tagját sem látom a szavazók között. Talán nem is tudják, hogy létezik ez a szavazás.
 

DeletedUser10114

Vendég
Régen szóltam hozzá, most is röviden tervezem (majd meglátjuk, mi lesz belőle).

Igennel szavaztam, mert szeretném, ha lezárulna már achilles, mert nem szeretném cserben hagyni a társaimat, viszont pihentetni szeretném e játékot. Nekem is hosszú volt, s ha ezt az időt idegennyelv megtanulására fordítottam volna, már folyékonyan beszélnék akár kínaiul is. DE!!! Ne általánosítsunk, kérem. Ha néhányunk számára már csak nyűg, már unalmas és fárasztó, attól még lehetnek olyanok, akik élvezik, kedvelik, akik számára még pozitív élményeket nyújt achilles, baráti együttműködést. És igenis lehetnek más tengereken érdemi harcok. De ha csupán heti/havi 1-2 kisebb akcióban vesz részt valaki, attól még élvezheti. Ne legyünk velük szemben lekezelőek, ne értékeljük le mások játékát, játékkedvét.
Nem harci pontokban mérik a játékkedvet, néha még a harciasságot sem. Például kétlem, erősen, hogy a szerver top1 támadója lenne a legharciasabb, legjobb támadó. SŐT!!!!!!! Az is megtörténhet, hogy a támadó pontjainak felét szellemek és inaktívak kipucolásában szerezte. Van olyan játékos, akinek 200 fölötti városa van, de nem azért, mert jó harcos, hanem mert mindig talált szellemszigeteket, ahonnan újra és újra feltölthette tarsolyát. Ma már Achilles ranglistája nem tükrözi a valódi érdemeket, csak részben.
Igaz, valahogy egyensúlyba kéne hozni a dolgokat, valami értelmeset kitalálni, behozni e szerverre. Hiszen Hősi világ, s hogyan nézne ki, ha néhány tenger nyár végére szellemtemetővé válna? Ha az első 10 játékos most abba hagyná, kb 3508 város válna szellemmé. Hmmm. Fél tengernyi? Több? Egy kupacban?
Szükséges egy értelmes végjáték kifejlesztése. Hősi világnak indult, s mi lett belőle :(
 
Fent