Városfoglalás Lépésről-Lépésre (Gamma, Delta)

DeletedUser

Vendég
A lázítás ideje lejártát követően, a lázadás ideje alatt kell beérnie a gyarmathajónak. Tehát ha 28 órára van a támadott város gyarmathajóval, akkor elé a 11 órás menetidejű lázító sereget úgy kell időzítened, hogy elindítod a gyarmathajót, majd pedig 5 óra múlva a lázító sereget.
 

DeletedUser

Vendég
Köszönöm a gyors választ!

Nekem már sikerült úgy elfoglalnom várost, hogy a lázítás után ért be a gyarmatosítóhajó. Bár lehet, hogy csak az emlékezetem csal... :)
 

DeletedUser

Vendég
A lázítás után, a lázadás ideje alatt (piros ököl a külső felkelések mezőben).
 

DeletedUser

Vendég
ezt mind tudom, már 3 várost foglaltam, ez lett volna a 4. Csak egyetlen egy dologgal nem voltam tisztában
 

DeletedUser

Vendég
Valami nem kerek.

Sziasztok!
A tanácsotokat kérném!
A 4. és 5. várost szeretném foglalni, de sehogy nem sikerül. Szellem város mind a kettő. Sima támadással már vagy 6-7 szer próbálkoztam gyarmat hajó, katonák, hadi hajók, és csak fosztottak. Megpróbáltam ugyanezt lázítással is de úgy is csak ez az eredmény.
3 városom van, 3/9-s a kultúr pontom, levezényeltem már pluszban 2 diadal menetet és egy városi fesztivált. Mi a baj, hogy mégse tudom elfoglalni az üres városokat, amit egyébként én tisztítottam meg.
Köszönöm előre is a válaszotokat: Ketcikian
 

DeletedUser

Vendég
3/9 Kultúrponttal csak 3 városod lehet. Ha megnézed a csíkot akkor a jobb oldali részénél van egy másik érték ami 3/3 lesz, azaz 3 a városkapacitásod, és már felhasználtad. Előbb új szintet kell lépned, azaz 9/18-at kell látnod a kultúrpontnál, hogy egy új várost tudj foglalni.
 

DeletedUser

Vendég
Köszi a választ.
Ez most azt jelenti, hogy csak akkor lehet 4. városom, ha még 3 városi fesztivált rendezek, vagy ue. diadalt? Mert akkor ez elég sokba kerül az embernek, ha azt nézzük, hogy az 5. várost már 18/36-s szintig kell felvinni. Ez elég idő rabló és anyagnyelő, közben meg más lenyúlja.
Egyébként már 5/9-t ír ki alulra.
 

DeletedUser

Vendég
Kultúrszintenként +1 városod lehet, akkor lépsz Kultúrszintet, amikor eléred a csík végét alul. Ez egy folyamatosan emelkedő érték lesz. Minél több városod van, annál több pont kell a következő szinthez.
 

DeletedUser2616

Vendég
Helló tud-e valaki segíteni hogyan tudnék elfoglalni egy szellemvárost egy folytában támadom öt és nem történik semmi .
 

DeletedUser

Vendég
ha gammán, vagy deltán vagy: szellemvárost nem kell lázítani, csak támadd meg gyarmatosítóhajóval. Ha minden egységét levered, tiéd a város.
Ha ez nem megy, ellenőrizd le, hogy van-e elég kultúrpontod.
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!

Azt nem tudjátok véletlenül,hogyha több városod van,az 1-böl kiküldesz a 2-be támogató csapatokat,és utána elfoglalják az 1-t,akkor a támogatásban lévő egységek is eltűnnek?
Köszönöm előre is a válaszokat!
 

DeletedUser2616

Vendég
segitség

helló tudna-e valaki segítenni nekem hogyan tudnék szerezni kúltur pontot. És hogyan tudnék elfogglalni egy szellemvárost.
 

DeletedUser

Vendég
Kultúrpont szerzésére az Agórán van lehetőséged, a Kultúra fülön. A legolcsóbb és leggyorsabb diadalmenetet rendezni a harci pontokból.

A szellemvárost pedig úgy tudod elfoglalni, hogy a gyarmatosító hajódat némi szárazföldi és tengeri kísérettel együtt elküldöd, hogy támadja meg.
 

DeletedUser

Vendég
Az lenne a tisztelet teljes kérdésem hogy:
Amikor valaki támad kapsz egy üzenetet hogy támadják a várost...
És ha valaki felkelést jön szítani...azt másképp jelzi vagy ugyan úgy mit amikor támadni jön?
Rgo nem tudod hogy "csak" támad vagy foglalni jön.

És amikor felkelést jön szítani akkor ott maradnak a seregei... vagy újra el kell foglania a várost?

én csak a régi renben játszottam eddig és ott sem foglaltam város :D
Azért a láma kérdés...
 

DeletedUser

Vendég
Olvasd el az új foglalási rendet a Súgóban :)

A beérkező támadást egyformának látod, néhány barna lándzsahegy. Amikor befutott, akkor a jelentésben azért látod, hogy milyen szándékkal jött. Még akkor is, ha történetesen nem sikerül neki a lázítás.

A lázító seregek nem maradnak a városban, úgy működnek ilyen szempontból, mint egy normál támadás: azonnal visszafordulnak. A támadott városban csupán a rosszindulatuk marad és a pletyka, ami 12 óra múlva lázadást vált ki a városlakókból :)
 

DeletedUser

Vendég
Köszönöm a választ!

Én olvastam... csak akkor nem értelmeztem jól.
Mindegy. Én azt tanultam kérdezni nem szégyen.. max kellemetelen.
De attól még kevésbé járhatsz pórul!

Másik kédés:
Tételezzük fel hogy támadnak.
Erre egyik városomból rá varázsolok a városmra egy Elégedettséget és egy Népességnövekedést (héra)
Egy másik városomból A tenger hívása (poseidon) varázslatot.

ez működik?
Ill ha ezeket a varázslatokat nem én hanem B,C,D játékos teszi meg?
 

DeletedUser

Vendég
A városra történő varázslás bárki által és bárkire nyitott. Kivéve a kezdő védelem alatt álló játékosokra, mert rájuk még varázsolni sem lehet (falrombolás, célbavillámozgatás megelőzése miatt).

Egyedül a seregekre történő varázslat az, amit csak a támadott játékos képes rátenni a támadó seregre.
 
Fent