Városfoglalás Lépésről-Lépésre (Gamma, Delta)

DeletedUser

Vendég
Városfoglalás lépésről-lépésre 2.0 (Gamma, Delta)

Mielőtt bármibe belekezdenél első dolgod, hogy meggyőződj róla, megvan-e a megfelelő Kulturális Szinted. Minden játékos 2. szinten kezd, tehát egyből lehetősége van egy új város alapítására/foglalására. Hogy elérd a 3. Kulturális Szintet, 3 Kulturális pontra van szükséged, hogy a 4. szintet, ahhoz 9 pontra van szükséged, és így tovább.
Csak annyi városod lehet, ahányadik szinten van a Kultúrád!


1. Építsd fel a Raktárat minimum 11. szintre.

2. Építsd fel az Akadémiát minimum 28. szintre. (Ezen a szinten lehet kifejleszteni a Hódítást)

3. Fejleszd tovább a Raktáradat 23-as szintre.(vagy ha az Akadémiánál kifejlesztetted a Kerámiát, akkor elég 20. szintre) Ez azért szükséges, mert a Hódítás fejlesztéshez, egy alapanyagból 16.000 egység kell.

4. Fejleszd ki az Akadémiánál a Gyarmatosítóhajót és a Hódítást.

5. Építsd fel a Kikötőt minimum 20. szintre.

6. Építs egy Gyarmatosítóhajót. Fontos: Hogy megépítsd a hajót, szükséged van 170 lakosra + 10.000 egység fa/kő/ezüst-re. (Lakosságot visszakapod, ha a Hódítás sikeres volt, vagy ha elpusztítják a hajódat). Hódításhoz mindenképp Gyarmatosítóhajóra van szükséged, még ha a melletted levő várost akarod elfoglalni is.

7. Keress magadnak egy várost, amit elszeretnél foglalni.

Első lépésben Felkelést kell szítanod a városban. Ezt a Hódítás kifejlesztése után tudod megtenni, ha támadásnál a Felkelés kirobbantása opcióval támadsz.
felkel_s_kirobant_sa_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Felkelés kirobbantása csak akkor sikerül, ha az összes katonai egység elesik a városban. (nem kell a Felkelés kirobbantásához gyarmatosítóhajó)

Fontos: A célpontod bárki lehet, akár 200 ponttal rendelkező is, de kár rá elpazarolni a Gyarmatosítóhajó, meg a városhelyet.


8. Első 12 óra, a felkelés elkezdődött
-------------
965815307felkel_s_elkezd_d_tt_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
-------------

Amennyiben sikeresen szítottad a felkelést, akkor egy ilyen jelentést kapsz:
felkel_________s_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


és megkezdődik a felkelés, amit a városaidban láthatsz:

ittteni_k_ls__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

"Itteni felkelések" alatt látod, ha nálad szították, "Külső felkelések" alatt látod, ha te szítottad máshol.

Miután sikeresen kirobbantottad a Felkelést, akkor kezdődik meg az első 12 órás visszaszámlálás. Ez idő alatt a várost nem tudod elfoglalni. Ebben az időszakban a város eredeti tulajdonosa tud egységeket képezni, segítséged hívni és fogadni, teljesen uralma alatt marad a város.
Természetesen ilyenkor is lehet támadni a várost, hogy a védelem kiépítését akadályozd.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
9. Második 12 óra, Felkelés Zajlik
----------
22032156piros_ikon_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
----------

Ez az az időszak, amikor a város sérülékennyé válik(foglalható). Jelenleg a bent lévő csapatok védik a várost, tartják kordában a Felkelést. Még mindig az eredeti tulajdonos irányítja a várost.
Ekkor jön el az idő a cselekvésre. Meg kell támadni a várost, és ebben a csapatban egy gyarmatosítóhajónak is lennie kell. Amennyiben tengeren, és szárazföldön is győz ez a csapat, akkor azonnal a támadóé a várost.

Fontos: Csak az a játékos foglalhatja el a várost, aki a felkelést szította. Egy városban több felkelés is lehet egyszerre.


10. Győzelem!

Sikeresen vetted az akadályokat, felkelés szítása után nem hagytad, hogy a kiszemelt város felépítse a védelmét, és a 12 óra elteltével mozgósítottad a hadsereged, és gyarmatosítóhajóval megerősítve támadtál. Legyőzve minden védelmet, azonnal elfoglaltad a város.


Kérdések/Válaszok:
Szükséges-e a hódítás kifejlesztése, ha a várost foglalni akarom, a felkelés kiteljesedése alatt, vagy elég a gyarmatosítóhajó? Szükség van a hódítás kifejlesztéséére is, mert máshogy nem tudod kirobbantani a felkelést.

Ha a diplomáciát kifejlesztem miben változnak az időpontok? Semmiben. Nincs szükség rá, illetve a játékból is kifog kerülni ez a fejlesztés. (Gamma világból)


Elakarok foglalni egy szellemvárost, akkor azt hogy tegyem? Mint a régi foglalási rendszerbe kellene, küldj gyarmatosítóhajóval támadást, és a város a tiéd.


Módosítások/Kiegészítések:
2010.06.05
Kizárólag az a játékos tudja elfoglalni a várost, aki kezdeményezte a lázítást. Egy városban több lázítás is tarthat, minden óra külön-külön számolja az időt, ami a lázító játékoshoz tartozik.

Pl.:
A, B - hódító városok
C - Foglalni kívánt város

A város megtámadja C várost lázítás opcióval, kitör a lázadás. Eltelik 6 óra B város is megtámadja C várost, és egy másik lázadást is kirobban. Ekkor két óra ketyeg a városban, az egyik A játékosé 6 órával, a másik B játékosé 12 órával. 6 óra elteltével A játékosnak foglalhatóvá válik a város(második 12 óra), de B játékosnak csak 6 óra múlva vált át erre. Amennyiben A nem foglalja el ezen idő alatt a várost, akkor B 6 óra múlva megteheti.

2010.07.14.
Mivel a szellemvárosnak nincs gazdája, így nincs senki, aki ellen lázíthatnál. Ebből kifolyólag a lázítás nem szükséges eleme a foglalásnak ezeknél a városoknál.

 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Első post frissítve, oldaltörés a témában, hogy megjelenjenek a képek.
Remélem így átláthatóbb lett. Kérdések rész folyamatosan frissítve, ahogy olyan érkezik, ami nincs az alapleírásban.

Piros ököl képet köszönöm Bandybaa-nak.

Dragonrk
 

DeletedUser

Vendég
Miért nem lázadnak?

Sziasztok!

Küldtem egy város ellen lázítást, sikerült is, de a foglalás nem. Ezután többször is küldtem az elmúlt 24 órában lázító csapatokat, le is ölök mindenkit a városban, de nem kezdődik a lázadás. Hogy lehet ez?
 

DeletedUser

Vendég
Mind szárazföldön, mind tengeren győznöd kell, ha nincs hadihajó a csapatban, akkor nem győzöl tengeren. Amikor támadsz, adj a szárazföldi csapatok mellé is egy jelzőhajót, vagy biremákot.

Dragonrk
 

DeletedUser1922

Vendég
Beragadt sereg

Sziasztok!

A segítségeteket kérném. Ha kérdezték már korábban akkor elnézést, de én nem találtam sehol ill viszonylag új vagyok (még soha sem foglaltam el várost előtte).
Gamma világ.
Pénteken 22:30 körül elfoglaltam egy várost. Azóta a gy.hajóval küldött támadóim és később támogatásként küldött védők ott dekkolnak. Nem tudom őket mozgatni sem és visszahívni sem (vagy ezt még nem találtam meg hogy kell).
Ez most így marad? Vagy mégis van mód visszahívni őket csak láma vagyok?

Előre is köszönöm a válaszokat!
 

DeletedUser

Vendég
Küldő városban nyomj az agórára, és ott a kívül fül alatt rendeld őket vissza.

Dragonrk
 

DeletedUser

Vendég
2. post, Módosítások/Kiegészítések, Kérdések/Válaszok frissítve.

Dragonrk
 

DeletedUser1922

Vendég
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy egy várost elfoglalni egy játékosnak kell vagy egy városból kell a lázadást is szítani és foglalni is. Vagy működik az, hogy az egyik városomból lázítok és egy másik városból foglalok?

Előre is köszi!
 

DeletedUser

Vendég
Lázítás játékoshoz tartozik, tehát ha más lázítja a várost, akkor te attól nem tudod elfoglalni. Lázításhoz és foglaláshoz is ki kell fejleszteni a hódítást, ha neked ez a kérdéses két városban megvan, akkor lázíthatod az egyikből, másikból foglalhatod a kiszemelt várost.
 

DeletedUser

Vendég
kérdés

Sziasztok! Lenne pár kérdésem!

"Meg kell támadni a várost, és ha Gyarmatosítóhajó is van a csapatban, ami minden bennlévő egységet legyőz, akkor azonnal a támadóé a várost."

1. Tehát a második 12 órában, sikeres felkelés kirobbantás után elég egy gy. hajót küldenem, mert az leöl mindenkit, vagy csak a városban lévő egységeket győzi le, a védő flottája még elpuszíthatja a gy.hajót?


2. Az A második 12 óra tulajdonképpen egy visszaszámlálás, ami a felkelés végét jelzi, tehát az első 12 óra után 12 órám van, h elfoglaljam a várost?


3. Mi van abban az esetben, ha a lázítócsapatok nem tudnak minden egységet legyőzni, mert a védő fél katonái épp barbárfalut fosztogatnak?

Lehet én vok bamba, és én nem értem, de sokba kerül, így inkább kérdezek :D

Válaszotok előre is köszönöm!

Üdv.: Kicsikerteszlegeny^^ :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
1. Javítottam
2. Igen, csak abban a 12 órában foglalható a város
3. Ha nincs mit legyőzni, akkor győztél. (tehát kitör a lázadás)
 

DeletedUser

Vendég
kérdés

Értem mostmár, köszönöm szépen a gyors válazt! :)
 

DeletedUser

Vendég
Helló!
Számomra nem egyértelmű(gyagya vok) Támadtam 1 szellemvárost felkeléssel, gy hajóval, szállító h, támadó h, egységekkel, kulturponttal. Nem volt a városban védő! Most jönnek vissza zsákmánnyal az egyész sereg!!!! 25óra az út vissza,a felkelés elindult (12órai vissza számlálás)! és a következő 12 órában nem tudom vissza küldeni a seregemet!! Most ilyen esetben mit tegyek???
 

DeletedUser

Vendég
Nem az odaérkezés pillanata számít, hanem a sereg elindításának pillanata. A 2. 12 órában küldd ki a sereget a gy hajóval, különben nem fog sikerülni a dolog
 

DeletedUser

Vendég
Helló!
Elnézést de 1 kicsit értetlen vok!! Elvileg nem is kellene lázítást szítani egy szellemvárosba?! sajna nm tudom visszaküldeni a hajómat csak 25 óra mulva és a 12-12 óra letelik!! Szóval városfoglalást 24 órai időn túl csak 2 gyarmatosító hajóval lehet???
 

DeletedUser

Vendég
Egyrészt a lázításhoz NEM kell gy.hajó.
Másrészt a szürke városok foglalásához nem kell lázadás, csak egy egyszerű támadás amelybe gy.hajót is raksz, szárazföldi sereggel és hadihajóval egyetemben. És ne kapcsold be a lázítást ebben az esetben.
 

DeletedUser

Vendég
Helló!
Köszönöm a segítségeteket!! Akk ha vissza térnek akk elküldöm sima támadásmódba! Rem nm maradok le a szellemvárosról!!!!
 
Fent