Városfoglalás Lépésről-Lépésre (Gamma, Delta)

DeletedUser

Vendég
Van egy kis problémám a 3. várossal amire kivetettem a szemem. Tehát egyet már foglaltam.

Már kétszer szítottam lázadást ebben a városban. Zajlik a felkelés (tehát a második 12 órában járunk.)
Ráküldöm a szokásos gyarmathajóból, trirémákból és szárazföldi csapatokból álló sereget a városra. Már a negyedik körnél tartanak, de még mindig nem enyém a város. És ez már a második szított lázadás. A város fala 0, minden védő leverve.

Bármi ötlet?
 

DeletedUser

Vendég
Kultúr pontom 2. 1:3 van a lenti sávban. Lehet, hogy lehet gyarmat hajót gyártani kultúr pont nélkül?Az egyik klántársam is jelezte, hogy ő is 5 ször ment neki egy városnak, hasonlóan eredmény nélkül.:confused:

Na nekiugrok szerezni még egy kultúr pontot. Talán tényleg ez a probléma.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
A kultúrpont a bajod. Amíg a kulturális szinted 2, addig nem tudsz 3. várost foglalni. A kulturális szint mutatja ugyanis a birtokolható városok számát.

----

Kieg.: gyarmathajót lehet gyártani a megfelelő kulturális szint elérése nélkül is. Használni viszont nem fogod tudni. Vagyis nem rendeltetésszerűen. Mert persze használhatod arra is, hogy gyönyörködj benne, de az azért mégsem az, amire kitalálták.
 

DeletedUser

Vendég
Köszi;),
Már repülnek jelzőhajóim Boreász szelein, hogy lecsapjanak az ellenre, és csapataim begyűjtsék kultúrpontjaim. Még 30 Hp kell az újabb diadalmenethez. :rolleyes:
 

DeletedUser

Vendég
Kieg.: gyarmathajót lehet gyártani a megfelelő kulturális szint elérése nélkül is. Használni viszont nem fogod tudni. Vagyis nem rendeltetésszerűen. Mert persze használhatod arra is, hogy gyönyörködj benne, de az azért mégsem az, amire kitalálták.

Gyarmatosítóhajó nem csak gyönyörködésre való egy városban. Nagyon jó védő is
 

DeletedUser

Vendég
100%-ig igazad van, viszont felépítheted a hajót még jóval a kultúrapontok összegyűlése előtt, így egy kis védelmet nyújt. Előbb-utóbb úgyis fel kell építened, miért ne csináld meg inkább előbb?
 

DeletedUser2483

Vendég
Szellemváros

Sziasztok!

Elakarok foglalni egy szellemvárost, akkor azt hogy tegyem? Mint a régi foglalási rendszerbe kellene, küldj gyarmatosítóhajóval támadást, és a város a tiéd.

Ha szellemvárost készülök foglalni akkor a lázitó lépések kimaradhatnak?? Sajnos nem tudom mi hogy volt a régi foglalási rendszerben. Ha a támadó és a gyarmatosító hajó egyidőben egy flottában érkezik az megfelelő lépés a foglaláshoz?
 

DeletedUser

Vendég
Szellemvárost pont úgy kell elfoglalni, mint egy rendeset, csak nem kell számolnod azzal a kockázattal, hogy a tulajdonosa segítséget hív.
 

DeletedUser1598

Vendég
Szellemvárost NEM KELL lázítani csak gyarmhajót kell küldeni. Már egyszer Dragonrk megmondta...
 

DeletedUser

Vendég
akkor én ráfáztam, mert fölöslegesen lázítottam szellemvárost, mielőtt még elfoglaltam volna....
 

DeletedUser1598

Vendég
magától értetődő: Szellemváros lázítva kit lázítasz???? A szellemeket? Nincs gazdája:)
 

DeletedUser2483

Vendég
Szellemvárost NEM KELL lázítani csak gyarmhajót kell küldeni. Már egyszer Dragonrk megmondta...

Sajnos nem találtam meg ezt a Dragonrk hozzászólást, ha időben ,megtalálom nem megyek bele ebbe a felesleges akcióba. Igy sajnos seregeim elindultak lázitani. :mad:

Balping köszönöm szépen részedről az értékes információt! ;)
 

DeletedUser

Vendég
bocs, nem akartalak félrevezetni. :( Én kétszer is ráfáztam, pont úgy mit te most.
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok, én kifejlesztettem mindent hódítás, hajó stb, csináltam is hajót, de hiába kattintok rá egy kinézett városra, hódítás gomb nincsen :( van valakinek valami 5lete, h miért?
előre is köszi!
 

DeletedUser

Vendég
Tipp:

csak abból a városból tudsz hódítást indítani, ahol ez ki van fejlesztve. Ha több városod is van és esetleg nem olyan helyről próbálsz támadást indítani, ahol ez nincs kifejlesztve, akkor nem fog menni.


Amúgy nem kell két helyen is feltenni ugyanazt a kérdést!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser1598

Vendég
Sajnos nem találtam meg ezt a Dragonrk hozzászólást, ha időben ,megtalálom nem megyek bele ebbe a felesleges akcióba. Igy sajnos seregeim elindultak lázitani. :mad:...

http://forum.hu.grepolis.com/showpost.php?p=6248&postcount=2

Ezen a link legalján ez található:

Dragonrk mondta:
2010.07.14.
Mivel a szellemvárosnak nincs gazdája, így nincs senki, aki ellen lázíthatnál. Ebből kifolyólag a lázítás nem szükséges eleme a foglalásnak ezeknél a városoknál.
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok, én kifejlesztettem mindent hódítás, hajó stb, csináltam is hajót, de hiába kattintok rá egy kinézett városra, hódítás gomb nincsen :( van valakinek valami 5lete, h miért?
előre is köszi!

A Béta világon amelyiken játszol nem kell lázítani. A városfoglalás menetét egy másik topic-ban megtalálod itt a fórumon.
 

DeletedUser

Vendég
Üdv!

Gammán próbáltam meg elfoglalni egy tőlem szállítóhajóval 11, gyarmatosítóhajóval 28 órára levő várost. A lázítás sikeresen megtörtént, a kirobbantás után 12 órával elindítottam a 2. csapatot gyarmatosítóhajóval és jelzőhajóval, úgy ahogy kell. Mivel az adott város gyarmatosítóhajóval jóval messzebb van tőlem, mint 12 óra, ezért a támadás csak a lázadás vége után ért csak be. Eddigi tapasztalataim szerint a gyarmatosítóhajót a lázadás alatt kell kiküldeni és nem úgy, hogy a lázadás alatt érjen be.

A várost, számomra érthetetlen okokból nem sikerült elfoglalnom.

A támadásra rendesen ki volt írva, hogy város elfoglalása ( amíg a támadás tartott, valamint a jelenleg visszafelé tartó csapatomra is ez van kiírva), viszont a jelentésben, amit a támadás beérkezésekor kaptam, csak sima támadásként volt jelezve.

Ez egy hiba? Vagy én csináltam rosszul a foglalást?
 
Fent