Város megszállása!

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Vendég
Én speciel teljes mértékben egyetértek veled! Sokan vádolnak bennünket azzal hogy be akarjuk hozni az ikariam világát, pedig ez nem így van. Itt csak arról van szó hogy jelentősen le van butítva az egész hadügyi rendszer és az ember próbálja a lehető legjobbat kihozni az egészből. Jelen pillanatban 2 szövetség háborúja csakhogynem kivitelezhetetlen. Nem lehet eléggé koordinálni a hadmozdulatokat és így akár a végtelenségig is eltarthat a móka:D. Elhangzott itt olyan is hogy ha létezne a megszállás dolog az esetben hogy érezné magát az ember, ha hírtelen a szomszédból az ellenséges szövetség több ezer egysége ott teremne:rolleyes:! Hát végre lenne egy kis izgalom:), nem több óra távolságból lesnénk egymást;), meg varázsolgatnánk:cool:
 

DeletedUser

Vendég
A véleményem az ilyen típusú ötletekről:

A katonai, stratégiai, háborús játékok területén sok jó, hasznos ötlet születhet, ami a játszhatóságot, reálisabb szabályozást, életszerűbb cselekményeket eredményezhetnek. A gond ott van, hogy a böngészős játékok alapjában egy üzleti - felhasználóbarát kombinációra épülnek. Azaz, sarkítva, a leghülyébb és legegyszerűbb játékos is elég sokáig játékban tudjon maradni, ne alakulhasson ki túlnyomó erőfölény senki oldalán sem (max. 1-2 év alatt). Nem csak a visszaélések miatt, amelyek tényleg létezhetnek, hanem hogy ne veszítsenek el sok fizetős játékost idő előtt. Persze, a fizetős játékosok tartják (el) fent a játékot a többi számára is.

Egy ötlet akkor lesz jó szerintem, ha könnyen kivitelezhető, a játékmenet fentebb érintett nézőpontját nem befolyásolja, de élvezeti értékét növeli. A konkrét ötletnél maradva, minden harci cselekmény, ami időhöz kötött - és a legtöbb az - megszabja a későbbiek során a kialakuló erőviszonyokat. Aki több időt szán a játékra, eredményesebb lesz. Aki több "támogatást" tud vásárolni, szintén. A Szövetség engedélyezett létszáma elég nagy a játék sebességéhez képest, hogy a terjeszkedések ne jelentsenek gondot. Aki stratégiát és taktikát ötvözni akar, két fejlesztés között nyomuljon egy kicsi a Rome - Total War játékkal. :cool:
 

DeletedUser

Vendég
Még egy észrevételem lenne ami szorosan összefügg a megszállás fogalmával, illetve a szövetségen belüli, tagok városai közötti hadügyi megmozdulásokkal. Az a helyzet hogy mi itt kilincselünk páran hogy milyen jó lenne, ha meg mennyivel meg lenne könnyítve a hadügy ha......., közben meg egyazon felhasználó saját két városa között sem kivitelezhető a dolog:D. Ez azért dúrva hogy csak az adott városban képzett katonáimmal tudok fosztani menni és ha másik városomból akarok sereget küldeni magamnak akkor azok csak védelmi szerepet látnak el:eek:
Ez alapvető hiányosság, hiszen nem csak támadó, hanem védő oldalon is hátrányban van az ember.:confused:
 

DeletedUser

Vendég
Én téged nem értelek. Miért lenne hiányosság?
A seregek onnan támadhatnak ahonnan származnak ennyi. Ez nem hiányosság. Ez (és sok más játék is) ilyen.

Mindenki ilyen feltételekkel játszik.
 

DeletedUser

Vendég
Igen ezt a részét vágom, de ha alapítasz egy másik várost, akkor egészen addig, amíg nem hozol létre abban is sereget, a meglévővel kell gazdálkodnod, csak ennek a meglévőnek korlátosak a lehetőségei az új városodban:rolleyes: Csak védeni tudsz a városban, viszont ha már ott vagy védeni akkor miért ne támadhatnál?:cool:
 

DeletedUser

Vendég
Azért mert akkora übergiga támadóseregeket lehetne így létrehozni, hogy ember nem lenne aki kivédené őket.
 

DeletedUser

Vendég
Hogy-hogy nem lenne aki kivédené? Hisz védeni lehet mindig és mindenkor:) csak időben és térben össze kell hangolni:cool:
 

DeletedUser

Vendég
foglalas

nekem egy olyan otletem lenne, hogy az alap varosfoglalas maradjon 24h plusz kulturpontonkent plusz 1, mert annyit megerdemel mindenki, minel tobbet kinlodott a varosaval, annal tobbet bajlodjon vele a foglalo is.
 

DeletedUser

Vendég
Hát azt megnézném ha mondjuk egy mellettem lévő városban felhalmozódik 20.000 támadó és mondjuk elindulnak felém. Legyen mondjuk 1 óra a becsapódásik. Arra nem tudom hogy gyűjtenék védelmet hogy megfogjam.

Én szerintem ez nagyon eltolná a játékegyensúlyt.
 

DeletedUser

Vendég
Épp ez a lényeg, mert most nekem nagyon úgy tűnik hogy afféle állóháború van:). Lenne egy kis izgalom és hatalmas csatákat eszközölhetnénk ki. Ne csak arra gondolj hogy ha téged támadnának, hanem arra is a Te támadnál:) Jelen pillanatban egy összehangolt támadás kivitelezése,/ mondjuk egyazon szövetségből tegyük fel 50 felhasználó serege különböző távolságból egyszerre érjen oda/ majdhogynem lehetetlen. Míg ha össze lehetne vonni a csapatokat 1 városba úgy támadó és mint védő oldalon, vagyis védő oldalon ezt ugye meg lehet tenni, akkor egész izgi lenne a dolog. Én úgy látom hogy ez esetben igenis a támadók vannak csúnyán elhanyagolva.
Lehetne ezen órákig vitatkozni hogy kinek mi a jó, hiszen nézőpont kérdése;), de a lényegen akkor sem változtatna:rolleyes:
 

DeletedUser

Vendég
A lényegen szerintem pont hogy változtatna. Mert arra nem adtál választ, hogy mondjuk a közvetlen szomszédodból indítanának ellened támadást egy ilyen gigászi támadósereggel akkor mit csinálnál? Teljesen kivédhetetlen lenne.
 

DeletedUser

Vendég
Biztos hogy nagyon kellemetlen lenne, de ez csak egy játék és ha van rá mód akkor azt mondom adjuk meg már a zamatát:). Lényegében mi veszteni valód van ha megindul feléd 20k egység? Mindannyian elfoglalják a városodat? Dehogy csak lenyomnak mint a bélyeget, de aztán jön a szövid, aki összehangolt védelemmel kihúz a lekvárból. Én úgy érzékelem hogy Te inkább a harctól félsz és az elbukástól. Soha nem értettem hogy miért gond az ha olykor túlerővel néz szembe az ember és veszít. Viszont ha már itt tartunk vizsgáljuk meg a másik oldalt is:cool: Mi történik akkor ha te elgaloppozol egy várost elfoglalni, minden tökéletes, csak 1 a gond 20 k védővel nézel farkasszemet, akik legyalúlnak mint a répát:D és mire feleszmélnél volt városod, nincs városod, mivel minden sereged megsemmisült a védők ellen így téged könnyedén elfoglalnak, vagy kifosztanak. Azt akarom ebből kihozni hogy ez egy létező és kivitelezhető dolog ami igenis megtörténhet, akkor miért ne működhetne a másik oldala is?
Két nézőpont áll szemben, de még mindig nem értem hogy miért kellene 2-esben haladnunk amikor feljebb is válthatnánk, hogy ez a játék ne csak azoknak nyújtson kikapcsolódást akik nem ülnek egész nap a gép előtt,/ ezt egy másik hozzászólásban olvastam/ hanem azoknak is akik egy pörgősebb variációra vágynak.
Én sem roskadok egész nap a monitor előtt, de ha leülök elé akkor szeretném azt mondani hogy Aztak.......va!!!! Végre pöri van!
 

DeletedUser

Vendég
Na mindegy én ezt nem folytatom sose lesz vége:))

Mi az életbe nem fogunk közös nevezőre jutni:))
 

DeletedUser

Vendég
:D Ha hiszed ha nem, amikor most megláttam hogy ismét hozzászóltál a témához nekem pont ugyanez jutott eszembe.:rolleyes:
 

DeletedUser

Vendég
Üdv!
Mindkettőtöknek igaza van, én azért javasoltam ezt a dolgot, mert igen így egy támadást nem lehet normálisan megszervezni, kordinálni, de ezzel lehetne, és hatalmas háborúkat lehetne nyomni, élvezetesebb lenne!
De az sem lenne jó ha 20.000 egység jönne rád, amit nem tartok esályesnek, mert felesleges lenne, de ez tudom csak egy példa volt, de mégis! :)
De viszont, nem kritizálni kéne ezt, hanem kitalálni mi a jó megoldás, pl: ilyen esetben a város foglalás idejét felvinni, 24-ről, pl:40-50 órára, és így a védő oldalon lévő szövetségnek sikerül felkészülni a csatára, egységeket összekovácsolni (gyűjteni), és támadni folyamatosan, és ezzel hatalmas háborúkat lehet kreálni, élvezhetőb lenne sokkal a játék!
Van rá megoldás, persze vannak hibái is, de mindent meglehet oldani!
 

DeletedUser

Vendég
Én nem kritizálok, csak nem értek vele egyet. És az indokaimat is leírtam. Egyszerűen nem tetszik ez az elképzelés és ennyi.:D:D

Én nagyon élvezem az 50 egységes csaták is. És rohadtul utáltam annak idején a több 10.000-es seregeket azon játékokban ahol erre lehetőség volt.:D:D
 

DeletedUser

Vendég
Tulajdonképpen nekem sem célom a több 10 ezres csatákat behozni, csak a lehetőséget, miszerint ha 10 ezren védenek egy várost egy időben, akkor legalább ugyanannyi egységgel meg is támadhassam azt összehangoltan.
 

DeletedUser

Vendég
Üdv!

Bocs hogy csak most írok de még csak most tapasztalom, mennyire használhatatlan ez a támadási rendszer, a támadások eggyütesen szinte megszervezhetetlenek, éjszakai bónusz minek, vagy ha van is akkor vigyék fel 24:00-ra az a legkevesebb, de még egyszer javaslom ezt a megszállásos témát mert sokat javítana a játék élményen!
További észrevétel, a csata ideje semmi, oda megy egyből lemegy a csata, és fosztásnál azon nyomba hogy oda ér, már fordulnak is vissza az egységek, kellene lennie egy minimális időnek, amíg harcolnak, ezt lehetne ugy is megoldani hogy pl.: egy kör 10-perc, és így az egyszerre támadást is egyszerübb lenne kivitelezni, és ezzel a kis változatattásal, is jobb lenne a játék!

Megpróbállok megtervezni egy megszállásos dolgot, hogy vegyenek figylembe a játék fejlesztők!

1. Lenne a városoknál egy olyan rublika, hogy város megszállása, ezt kilehetne fejleszteni az akadémián! És ez nem csak arra lenne jó hogy ellenséges városokat megszáljál hanem arra is hogy a szövetségesed városában is, persze ott csata nélkül!
2. (Egyik legfontossabb!) A megszált, vagy segítségnyujtás céljából kiküldött csapatokat, ne csak a saját városba lehessen vissza hívni, hanem a helyszinről lehessen őket a kijelölt célra iránytani! (Ezzel már meg is oldódna a gondom)
3. A városfoglalás ideje, legyen 48-óra!
Ennek az oka az, hogy ha összegyűl egy szövetség és támad egy játékost nagy erőkkel, legyen a védőknek ideje vissza foglalni a várost!
4. Legyen egy olyan város (Főváros), amit nem lehet foglalni, így a Játéktulajdonosok a bevételtől sem esnének el, vagy másik megoldaás legyen lekorlátozva az elfoglalt város mennyisége! (pl.: 1 embernek, csak 10 városa lehet, ezzel a csatáknak nem a városfoglalás lenne a fő célja! )
5. A megszált városok felkellésekkel vissza foglalhatják a várost( ez például, hatalmas pénz összeggel lehetne zsoldos katonákat hívni, és a megszált cspatokat visszaküldené az érkezési helyére, és a 30%-át meg is semisitené! ).
Továbbá a városokat, csak nagy költségekkel lehetne, megszállni, ennek oka, hogy a megszált játékos városa, ne legyen a végtelenségig megszálva, és ezzel elrontani a játékát ne lehessen!
(Szövetség társaknál, vagy jaját városnál, nem kell fizetni!)
6. Remélem megalapoztam ezt a dolgot, és figyelembe is veszik! Tudom ez még koránt sem tökéletes, de szerintem megvalóstható, és jó is lenne! :)
 

DeletedUser

Vendég
No ez egy igen jó elgondolás és nekem tetszik! Nekem volna még egy észrevételem, bár csak közvetve kapcsolódik a megszállásos témához, viszont máshol nem igazán találtam neki helyét. Én személy szerint a hajók kapacitásával vagyok elégedetlen. Mindenki próbálja ugye a szállítóhajók mennyiségét növelni, de elég nehézkes, így hogy mindenhez ugyanazok a nyersanyagbéli források kellenek, gondolok itt a lóvéra, a fára és a kőre:). Lényegében azt gondolom hogy az a 20 egységnyi, fejlesztés után 26 egységnyi szállító kapacitás igen kevés, ha figyelembe vesszük az egységek által elfoglalt helyet.
Nekem már jópár ladikom van, de még mindig beleesek abba a hibába ha szigeten kívülre megyek behajtani:cool:, hogy elfogyott a teknő:eek:! Az ember igyekszik mindenhova egy korrekt sereget küldeni, de a rendelkezésre álló hely gyorsan betelik.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent