Kérdés

  • Témaindító Korábbi játékos
  • Kezdés ideje

DeletedUser8461

Vendég
Darkest: Ez nem érdemről szól, ha szeretnél valamit, írd le, és bízz abban, hogy másoknak is tetszik az,a mit leírtál.

Ezt csináltam én is, amikor egy új világ volt a láthatáron, és leírtam elképzelésemet. Szerencsére sokan voltak,a kiknek szintén tetszett az ötletem;

http://forum.hu.grepolis.com/showthread.php?2485-Omikron-világ-A-véleményetek-tükrében/page4

És ennek hatására (ha már az Omicron nem is), de a Pi világ azonosult az általunk elképzelt beállításokkal, és szavazásra is sor került.
 

DeletedUser9231

Vendég
Köszönöm!!
Darkest: Tyrionnak igaza van ez nem érdem, ha gyorsabban csinálsz mint én egy szépen összerakott, igényes topicot amiben megvannak az ötleteid fogalmazva akkor én aláírom és azt mondom "támogatom". Aki szeretné úgysem fogja azt nézni ki csinálta :)
És igen lényegében aláírásokkal vagy bármilyen módon el szeretném érni, hogy legyen egy szép és gyors szerverünk. Ehhez először a saját szövetségnél kell véleménykutatást tartanom aztán ha ott sok a támogató akkor megfontolandó tleg, hogy itt is megnyissam és más szövikből is támogatókat gyűjtsünk.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser9302

Vendég
Persze, tudom, de egy szép kezdeményezés.
Megtehettem volna, hogy megcsinálom én, de neked ajánlották én meg nem vagyok pofátlan (annyira :D).
 

DeletedUser

Vendég
Én most per pillanat teljesen jól elvagyok a Rho-val, bár szívesen kipróbálnám magam egy gyorsabb világban.
Erősen támogatnám ha valaki belekezdene egy ilyen "projekt"-be!
 

DeletedUser

Vendég
Luh214! Csináld meg a topicot. Nálunk is rengetegen vannak akik egy 3+ sebességű világot szeretnének. Ha másra nem, arra mindenképpen jó lesz, hogy képet kapunk az igényekről. Tényleg jó lenne ha minél nagyobb számban mondanák el a játékosok, hogy mit szeretnének, hisz a döntéshozók ekkor képet kaphatnak arról, hogy mire van igény. Egyet értek Tyrion-nal abban, ha elég sokan nyilatkoznak arról, hogy mi a vágyuk, akkor van esély arra, hogy a többség óhajához közeli paraméterekkel induljon az új világ.
 

Moira

Ex-CM
Néhány korábbi témára visszatérve:

A rendszer világonként eltérő mértékben befolyásolja az érkezés idejét. Ez van ahol [-5;+5], van ahol [-10;+10]. Tehát valahol 10-20 másodperc között van a szórása a dolgonak. Eredetileg az Alpha világon még [-20;+20] másodperccel indítottunk, ott tehát egy ideig 40 másodperccel dobált ide-oda a játék, de ez azóta megváltozott.

A szerencse egy véletlen szám generátor eredménye. Ez azt jelenti, hogy teljesen véletlenszerű, hogy mit kapsz, nincs súlyozva a dolog. Mindig a támadó oldaláról kell nézni, tehát ha téged támadnak, akkor az a jó, ha alacsony a szerencse, ha te támadsz másokat, akkor az a jó, ha magas a szerencse. Világra kiterjedően kiegyenlítődik a dolog, de természetesen elképzelhető az, hogy a szerencse véletlenül valakinek több pozitívat és másnak több negatívat hoz.
De nem, nincs súlyozva, és nincs negatív értékre beállítva a szerencse. A játék eleve a védekező félnek kedvez, ez nem tolja abba az irányba a játékot. Az is gyakran fordul elő, hogy egy időszakban a pozitív van többletben és az ember akkor erre nem figyel, de amikor egy másik időszakban a negatív van többletben, az egyből feltűnik mindenkinek.
Program szinten mindegyik számnak azonos esélye van -30 és +30 között. Ez olyan, mintha egy 61 oldalú kockával dobnál, ami teljesen kiegyensúlyozott. Bármi elképzelhető, pont azért, mert nincs súlyozva.

Ha van egy város, ami kis pontszámú és régóra inaktív, akkor szellemmé válása után, amikor eljön az idő, hogy leomoljon egy épület, lehet hogy pont egy fő épület omlik le, így minimum pontszám alá csökkenne a város, vagy nem lenne raktára/szenátusa/agórája, ezért egyből megszűnik. A két esemény független egymástól, tehát az, hogy valami szellemmé válik és az hogy megszűnik ez két külön folyamat eredménye, csak a körülmények miatt egybeesik. Nagyon oda kell figyelni az ilyen kis városoknál, amelyek elhagyatottak, mert bármikor előfordulhat az, amit leírtatok.

A négyes sebességű világnak nagyon kevés esélyét látom. Természetesen, ha van mondjuk 500-600 petícionáló, annak egészem más súlya van, ha kéréssel élünk a vezetőség felé. Mindig próbáljuk a játékosok igényeit figyelembe venni, ugyanakkor sokan nem szólalnak meg, az ő véleményükre a létező világok aktivitásából tudunk következtetni. Nekünk figyelembe kell venni azt is, hogy mely paraméterek a legnépszerűbbek azok között, akik nem vesznek részt egy fórum szavazáson.

Remélem, hogy minden kérdésre kitértem. Ha nem, elnézést kérek.
 

DeletedUser8693

Vendég
Köszönjük a választ!
Hol van ez a véleménnyilvánító/peticiós topiv? :D
 

DeletedUser9231

Vendég
Szia!
Még nincs ilyen topic.
Egyenlőre olyan petíciós oldalt találtam ahol a rendes nevet kell megadni aláíráskor,(mint általában a petíciós oldalhoz híven, hisz erről szól) de ez a legkevesebb mert kiküszöbölhető, ha pl. mindenki a neve mögé oda írja zárójelben majd a játékos nevét. És egyenlőre nem volt időm még kitalálni, hogy milyen néven indítsam a petíciót és a szövegét sem. Igyekszem vele minnél gyorsabban kész lenni...
 

DeletedUser9302

Vendég
luh214; mondta:
Egyenlőre olyan petíciós oldalt találtam ahol.

Tehát egy idegen honlappal szeretnéd ezt véghez vinni?
Nem lenne jobb a fórumon meghírdetni?
 

DeletedUser9231

Vendég
Természetesen itt a fórumon is meg lenne/lesz hirdetve(az oldal URL-je ki lesz téve ahol alá lehet írni), de úgy gondolom ez az aláírás gyűjtésnek valahogy nagyobb a súlya. Aztán lehet tévedek.
 

DeletedUser8461

Vendég
Jövő hétre ígérték a paramétereket, és ~130 aktív taggal a 500-600 szavazat összegyűjtése igencsak lehetetlennek tűnik. A 3-as világ is ritka, mert gyorsan megtelik, és lefolynak a harcok, a többség a 2-es világokat szereti.
 

DeletedUser9231

Vendég
Hát nem tudom.
Sztem egy próbát megér. Még ha nem is erre a szerverre, de lehet a következőre akár hatással is lehet.
 

DeletedUser

Vendég
Program szinten mindegyik számnak azonos esélye van -30 és +30 között. Ez olyan, mintha egy 61 oldalú kockával dobnál, ami teljesen kiegyensúlyozott. Bármi elképzelhető, pont azért, mert nincs súlyozva.

Persze ha ugyan az a kéz dobja, minden szempontból ugyanúgy. Ezt nem is ragoznám, lehet neked van igazad.
Ugyan akkor, lenne egy kérdésem. Miért van az hogy legyen az vermeknél, áttekintésnél, simán, kereskedésnél, piacnál ha az adott nyersanyagnak nem éri el a maximumot tehát pl.: 5000-et tudnék küldeni egy városba de 4787 fám van példának okáért rá kattintok a fát jelképező ikonra (ugye akkor az esedékes mennyiség maximumát, ez esetben ami rendelkezésre áll) és mikor küldeném azt írja: nem küldhetsz több nyersanyagot mint amennyi van. DE A GÉP RAKJA BE HOGY ANNYI VAN, ilyenkor változtatni kell akár csak 1 egységet és láss csodát elküldi, még csodásabb, hogy az az 1 amit leveszek megmarad. Jó ez csak picit zavaró de ahogy észre vettem 10ből 8-szor ezt csinálja és éppen 60 városba szeretnék verembe rakni kis ezüstöt akkor szint minden második (nem túlzok, sőőt) kézzel át kell pötyögnöm. Ugyan ebbe a témába tartozna az is, hogy ha áttekintőben vermeket töltök az nem frissül csak ha újra megnyitom vagy bármi kép frissítem, tehát berakok 22000 ezüstöt és még mindig mutatja mint ha városban annyi lenne, bár ilyenkor már ezüstre kattintással az aktuális mennyiséget rakja be, ettől függetlenül néha zavaró.
 

DeletedUser

Vendég
Jövő hétre ígérték a paramétereket, és ~130 aktív taggal a 500-600 szavazat összegyűjtése igencsak lehetetlennek tűnik. A 3-as világ is ritka, mert gyorsan megtelik, és lefolynak a harcok, a többség a 2-es világokat szereti.

Nálunk a fórumra kitettem. Nem ment róla körlevél, csak egy sima kérdés, hogy ki szeretne 3+ sebességű szervert. Estére 35-40 szavazatra számítok, ami egy 82 fős szövetség esetén több mint figyelemre méltó, főleg úgy, hogy hétköznap van, 6 tag szabin és van 6 inaktív is.
 

DeletedUser9302

Vendég
A hármas tényleg ritka, de mégis Lambda zárása után, viszonylag hamar jött a Pí.

Most pí bezárt (mint lambda is tudom, csak a regisztráció) és csak 2-es szerverek vannak :(
Szerintem, ha 4-es nem is lesz szerintem 3-as lesz.
 

DeletedUser9231

Vendég
Sziasztok!
A békeidőszak alatt lehet várost alapítani vagy szellemvárost foglalni??
A választ előre is köszönöm! :)
 

Moira

Ex-CM
Lehet várost alapítani, de foglalni nem lehet szellemvárost. Tudomásom szerint szellemvárost lehet támadni, de ezt még le kell tesztelni. Viszont minden foglalás le van tiltva ilyenkor.
 

DeletedUser9231

Vendég
Köszönöm a választ!
Abban a pillanatban amint lehet tesztelem.
 

DeletedUser9152

Vendég
Lenne egy kérdésem!Amit írok kommentet az alá lehet berakni egy képet.Azt hol tudom beállítani?
 

DeletedUser9152

Vendég
Aláírás helyett képet szeretnék betenni,azt hogyan kell beállítani?
 
Fent