Játékkal kapcsolatos kérdések.

DeletedUser

Vendég
Amit mondtál nálam is sokszor van és nem értem miért,de általában később el szokta számolni ha újra ki vagy belépsz, vagy idővel Az viszont engem is érdekelne miként működik a HP elszámolása?
 

DeletedUser

Vendég
Hali! Tudna vki segíteni abban, hogy a Tanya súgóban mit jelent az ÉPÍTÉSI IDŐ, a táblázatban?
- Bajban vagyok a plebs létszámával és érdekelne, hogy az EKE kifejlesztésével pontosan mi történik azzal a +200 fővel? Naponta ennyi adódik hozzá a népességhez? Vagy csak a maxot növeli, (mint pl. a raktárfejlesztés,) ui. azt még soha nem sikerült megközelítenem sem, mindíg elhasználódnak a nap folyamán.
- Mennyi lehet a 18-as tanya napi néphozama és milyen időközönként adja a pácienseket, mert ezt sehol nem találom a súgóban? (köszönettel, Miki)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
tisztel fregat válaszolok néhány kérdésedre de sorban:
1.: Az építési idő valószínű azt jelenti mennyi idő alatt épül fel a tanya következő szintje 18-ról-->19-esre 1:52 perc kel l(ez csak példa).
2.: Az eke kifejlesztése +200 embert ad az azt jelenti, hogy csak 200 at nem naponta hanem csak egyszer.
3.:A raktárt úgy tudod tölteni, hogy naponta maxon legyen fejleszted a bányáidat és akkor tuti maxon lesznek, de a bányákat a raktár szintjéhez képest igazítsd: pl: 10-es ezüstbánya,10-es kő fejtő,10-es fatelep mellé 8-as raktár elég és így fel fele.
4.: A tanyáknak nincsen napi hozama hanem csak egy megadott számú népességgel növeli a lélekszámot szintenként pl.: 17 esen a max népesség szám 850 de ha te 18-asra felfejleszted a tanyát a max(szabad) népesség 98-al nő vagyis már 850+98=948 lesz a szabad népesség! Nos mivel nem vagyok tökéletes ez csak az én tapasztalatom hibák lehetségesek azért elnézést kérek!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Azért köszönöm, hogy megpróbáltad, de a táblázatban szereplő értékek túl nagyok ahhoz, hogy fejleszési idő legyen. 18-19 szintnél 12 órát ír és enek a tizede a tényleges fejlesztési idő, ahogyan te is saccoltad. (A raktárt értem, csak pl-nak említettem.)
Tehát továbbra is kérdés: hogyan, mikor, és mennyi szabad népesség keletkezik.
 

DeletedUser

Vendég
Amit én írtam az csak példa volt!

A szabad népesség ha nem voltam érthető akkor keletkezik mikor fejleszted a tanyát és 40-es szintig tudod ezt max!
A szabad népességből annyi keletkezik amennyit az új szint megszab de ezt le írtam h pl: 18 ason plusz 98 al nő!
De meg tudod nézni, hogy mennyi szabad népességed lesz a következő szint után, ha rámész a városnézetre és katt a tanya épületére ott ki írja mennyi a jelenlegi népesség korlát annyid van most és még az is ott van mennyi a jelenlegi népesség, vagyis ennyit használtál el eddig a korlátból! a másik a következő szint után mennyivel nő a a népesség korlát!
 

DeletedUser

Vendég
Akkor ezt úgy értsem, hogy 98 embert kapok minden nap pl. 18. szinten és ha nem használnám el őket kiképzéseknél meg fejlesztéseknél, akkor 872 max létszámig tartana a növekedés? (bocsánat, hogy ennyire értetlen vagyok, de a végére szeretnék járni a kérdésnek :()
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Nem csak egyszer kapsz 98 embert és annyival nő a max népességed akkor kapsz még embert ha tovább fejlesztesz és minden szint után kapsz meghatározott számú népességet, de csak egyszer!
 

DeletedUser

Vendég
Először is srácok, az építés és nem fejlesztés. Ne keverjük a dolgokat.
A tanya és a hozzá kapcsolódó kiegészítések (Eke fejlesztés, Termálfürdő spec. épület) meghatározzák a városod maximális népességét.
Ez nem napi, hanem maximális mennyiség. Ha eléred nem tudsz több katonát, hajót gyártani, épületeket építeni.
Ha elveszítesz belőle, például harcban elesik a katonáid egy része, azt újra fel tudod használni, természetesen.

A súgóban jelzett építési idő pedig 1-es szintű szenátus mellett értendő, és egyes sebességű világon.
 

DeletedUser

Vendég
Nagyjából ezt mondtam én is csak próbáltam körül írni:D
Bocsánat igen az egyes szintű szenátust ki hagytam:(
 

DeletedUser

Vendég
Akkor ez azt jelenti, hogy gigantikus csapatokat nem lehet létrehozni 1 városban. Köszönöm a segítséget.
 

DeletedUser

Vendég
Hogy illik ebbe a képbe a gépi falvaktól sarcolt egységek? Annyival csökken a kvótám, amennyit adnak a falvak?
 

DeletedUser

Vendég
igen és az olyan aldasoktol is ami egységet ad. pl.: zeusz isteni jel, athéné védelmező.
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok
Nekem az a gondom lenne hogy a népességet hogy tudnám növelni vagy fejleszeteni?? Ugyan is mondig 0 mutat és semmit sem tudok csinálni adok képet rola

:(
Képkivágás.jpg
Légyetek szives emailba vagy privát üzibe az adatlapomra küldeni, Köszönöm elöre is
 

DeletedUser8143

Vendég
1. Építs tanyát
2. Akadémián fejleszd ki az Ekét
3. Küldd el a sereget harcba
4. Amint felszabadul egy kis népesség, építs termálfürdőt
 

DeletedUser

Vendég
Köszönöm a választ de némi gondom van
1. hogyan épitsek új tanyát mert ami már meg van az fel van fejlesztve teljesen.
2. az eke már fejlesztve van
pl akár mit akarod csinálni azt irja hogy elég hely a Tanyán
Ismételten köszönöm a válaszokat
 

DeletedUser8506

Vendég
Hello ugye az lenne a gondod,hogy nics elég szabad népséged?
Mert ha igen akkor szerintem azt kéne csinálnod,hogy megtámadsz Valakit akinek sok szárazföldi 1-sége van,de viszont te le tudod győzni!.
Ha te a csatába sikerrel jársz ,akkor elvileg te megkapod az ő szabad népességet.

Üdv: Kevin , remélem segitettem.
 

DeletedUser

Vendég
Ne írj butaságokat, inkább ne szólj hozzá.
Megzavarod itt a jónép fejét :)

Tehát nem kapod meg az ő szabad népességét, hanem nálad felszabadul annyi hely, mint amennyi katonát, hajót, stb. elvesztettél a harcban.
 

DeletedUser8520

Vendég
Sziasztok! Megszeretném kérdezni, hogy kell meghódítani egy várost!? Mert az összes egységét elpusztítottam, utána gyarmival, triremával és még több egységgel mentem támadni, de ezt csinálom már vagy 1 hete. A város még mindig nem az enyém. Támadtam már felkeléssel meg simán is! Sehogy sem sikerült. Ha valaki segítene nekem ebben azt nagyon megköszönném! Előre is nagyon köszön!
 
Fent