Grepolis 2.0 - ízek és zamatok

Moira

Ex-CM
Kedves Játékosok!

Hamarosan megnyitjuk a kapukat, hogy egy új Grepolist ismerhessetek meg.
Ennek részleteit folyamatosan tesszük közzé, ám mi szeretnénk, ha ti is kifejtenétek saját véleményeteket. Így megnyitom ezt a fórumot, hogy alkalmat és teret adjunk nektek és hangotoknak.

Köszönjük.
a Grepolis csapata
 

DeletedUser2915

Vendég
Csak akkor tudtok nekikezdeni az építkezésnek, ha a csoda helyszinéül választott sziget teljes egészében a szövetség uralma alatt áll. Amennyiben az építkezés közben sikerül betolakodóknak megvetni a lábát a szigeten, úgy nemcsak az adott építkezés szintje, de az összes erre a célra felhalmozott nyersanyag elveszik.
Mi történik abban az esetben ha az építkezés ideje alatt egy társunk akinek ilyen szigeten vannak városai kilép a szövetségből és egy másikhoz csatlakozik... akkor is elvész az épp épített szint és a nyersi? Vagy minden? Hisz ez esetben már nem mi bírtokoljuk az egész szigetet.
 

DeletedUser

Vendég
szia remélem az új változatban lessz lehetöség a katonák leszerelésére is?
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Mi történik abban az esetben ha az építkezés ideje alatt egy társunk akinek ilyen szigeten vannak városai kilép a szövetségből és egy másikhoz csatlakozik... akkor is elvész az épp épített szint és a nyersi?

Visszaáll az alapállapotra a sziget, és kezdhetitek elölről :)
 

DeletedUser

Vendég
Cél

Persze ezek jó ötletek, de a cél akkor az hogy minél előbb valamely szövetség felépítse az épületeket. De mi van akkor ha felépültek, mert erről nem esett szó.
Olyan lesz mint a travián? Szóval ezt adjátok plusz célnak az embereknek és utána újraindul a világ ?
 

DeletedUser2915

Vendég
Ez nem jó hír Messa, de a választ köszönöm!

Tovább léptem gondolatban... üres városhely se legyen azokon a szigeteken gondolom mert amint odaalapít az ellen máris buktunk mindent.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Mi a cél?

Persze ezek jó ötletek, de a cél akkor az hogy minél előbb valamely szövetség felépítse az épületeket. De mi van akkor ha felépültek, mert erről nem esett szó.
Olyan lesz mint a travián? Szóval ezt adjátok plusz célnak az embereknek és utána újraindul a világ ?

Igen, ez engem is érdekel: pontokat kap a szövetség? Vagy más cél lebeghet a szemünk előtt? Mert elég kockázatos a vállalkozás, hiszen - ahogy írtátok - sok nyersanyagot el lehet bukni benne, mi az, ami megéri a kockázatot?
 

DeletedUser

Vendég
Az információk fokozatosan lesznek adagolva, egy idő után erről is ki lesz adva információ.

Dragonrk
 

DeletedUser

Vendég
Örülök

Kifejezetten örülök az újításoknak, és tetszenek az új célok!
Remélem, hogy ez lesz a játék végcélja, tehát végre értelme is lesz a hosszú hónapok játékának. Mert ez a végtelenített játékmenet igencsak értelmetlen egy idő után.
Szóval csak így tovább!

Kérdés: a jelenlegi világokban is be lesz vezetve vagy csak új világokban?
Tudtok mondani egy kb. időt, hogy mikorra várható a rendszer elkészülése és bevezetése?
 

DeletedUser

Vendég
Én személy szerint nagyon remélem, hogy ez csak egy célt ad a játéknak és nem végcélt!
Nagyon nem örülnék, ha egyszer csak vége lenne a világnak és újra indulna.. Pont e-végett nem játszok a másik hasonló játékkal ahol csodát kell építeni.
Ha olyan játékot akarnék játszani aminek vége van akkor pc-n játszanék akármelyik stratégiai játékkal.
 

DeletedUser

Vendég
Én csak nagyon remélem nem olyan szintű átalakítások lesznek, mint anno az I*A*R*AM-ban voltak egyes frissítéseknél, hogy teljesen átalakították az épületek/egységek/fejlesztések mindenféle tulajdonságát rommá döntve azt a rendszert ami alapján kiépítette az ember addig a városait...
 

DeletedUser

Vendég
Nem tűnik rossznak csak az a kár,hogy ezt a dolgot a travian nevű játékból szedtétek...-.-"
 

DeletedUser

Vendég
Üdv!

Ha ezeket az új csodákat csak 1 szövetség építheti meg (aki a leggyorsabb), akkor az erőviszonyok tovább polarizálódnak.

Csak a TOP szövik lesznek képesek megépíteni, hiszen helyből van 8-10 tiszta sziget és nyersanyag is szinte korlátlanul áll rendelkezésre.
(legalábbis egy 5-600K-s középszövihez képest)

A dolgot enyhítené, hogy a részben megépített csoda is növelné az áldás "termelést" a szövetség tagjainál.

---

Az üres városhelyek problémásak.
Talán az idegen betelepülés után legyen 72 óra az eltávolítására.
Vagy el kell érje az 1.000 pontot.
Arról semmilyen infó nincs ha valaki a szigetünkre akar telepedni, csak ha már ott a város, akkor vesszük észre.

FSB1000
 

DeletedUser

Vendég
Hát igen ha ez az újítás a játék végét jelenti akkor szerintem ezt hagyák abba vagy pedig nagyon oksan és jól felépitetten kell ezt megcsinálni.

Pl.: a szövitárs kilép(mert nincs ideje)/bannolják ... stb és akkor amit bele feccölt 1 szövi azt bukja is emiatt.

Okosan Grepolis Team :)
 

DeletedUser

Vendég
Nem értem...

Azt értem, hogy valami meglepit akartok, de eddig semmi érdemlegest nem változtattatok a játékon.
A csoda megépítése több on-line játékból van összeollózva. A célja azokban sem egyértelmű és nem igazán használható, mert sokkal több nyersanyagot nyel el, mint ami hasznot hajt.
Újabb trükk arra, hogy minél többet üljünk a gép előtt.
Felesleges és idegesítő a titkolózás.
Hogy a fenébe mondjunk véleményt valamiről, amit nem is ismerünk, mert majd apránként...
Amit eddig tudok a csodáról, az egyáltalán nem vonzó és még csak érdekesnek sem érdekes.

A harcrenden kellene valamit változtatni. Pl. a támogatásra küldött katonákat elküldhessem támadni onnan, szigeten belül.
 

DeletedUser

Vendég
Valakinek tetszik valakinek nem. Nem kell dühöngeni emiatt, a fejlesztők próbálják jobbá tenni játékot, de nem tudják mindenkinek az igényét kielégíteni. Most is játszol a játékkal, tehát emiatt nem fogsz több időt a gép előtt tölteni.
 

DeletedUser

Vendég
nekem szemely szerint tetszik a dolog es nem foglalok allast mig nem tudok minden reszletet.De azt en sem szeretnem ha 1 a csodak celtalanul epulnenek fel
2 ha a csoda felepitese utan veget erne a jatek es kezdhetnenk elolrol
Jo otletnek tartom meg minden de borzasztoan kivancsi vagyok a tobbi reszletre is:D
 

DeletedUser

Vendég
Harci egységek leszerelése

Jó lenne,ha az új verzióban le lehetne szerelni a katonai egységeket,de persze úgy,hogy ne kelljenek hozzá prémium dolgok,például arany!A leszerelt egységek számítsanak újra népességnek!
 

DeletedUser

Vendég
Igazságtalanság és a játék vége

De kérem a Grepolis csapatát,hogy ne készítsenek olyan játékot,amely a nagy szovetségeket helyezi elonybe,ezáltal igazságtalanná téve a játékot!És ne készítsenek olyan játékot se,amelynek vége lesz,vagy amelyet elorol kell kezdeni!A Grepolist épp azért szeretjuk mert mindenkinek ugyanakkorák az esélyei,és mert a játék végtelen.Kérem a Grepolis csapatát,hogy ne csináljanak semmi hulyeséget!Én nagyon szeretem ezt a játékot így,ahogy most van!Nem vagyok a nagy változások híve!És még valami:Ha más játékokból vesz a Grepolis csapata otleteket,akkor a Grepolis konnyen elveszítheti egyediségét,sajátosságait!További jó munkát kíván Tibor 2 játékos a Grepolis csapatának!
 
Fent