fejlesztések-katonák

DeletedUser

Vendég
A Súgót ajánlom figyelmedbe, főként a Városalapítás/foglalás valamint az Első lépések részt belőle.
 

DeletedUser

Vendég
nem lehetne azt megoldani valahogy, hogyha elfoglaltam egy várost és az akadémiában törölhetem a kultúráját?
Mert például olyanok vannak kifejlesztve, amit soha a büdös életben nem használok/ használtam. Például gyújtóhajó, diplomácia...
A valóságban eldönthették, ha leigáztak egy népet, hogy tovább viszik fejlesztik a civilizációt vagy folytatják a sajátjukat.
Tudom ez nem teljesen a valóság (minotaurusz, küklopsz...), de akkor is engem ez így nagyon zavar.:mad:
 

DeletedUser

Vendég
A fejlesztések városhoz tartoznak, az ottani emberekhez. A tudást nem lehet kiverni valakiből, maximum évtizedek alatt, de itt még csak 4-5 hónap telt el. Az egész falut le kellene mészárolnod a gyors siker érdekében, de akkor meg nem lenne mi felett uralkodnod, azaz a város eltűnne.
 

DeletedUser1928

Vendég
A mitológiai lényeket érdemes gyártani? Melyik jó védekezésre és melyik jó támadásra?
 

DeletedUser2922

Vendég
Olyan gondom van,hogy a szabad népességem nem növekszik,pedig teljesen ki lett fejlesztve a tanyám.Mit tudok tenni hogy legyen népesség növekedésem? Már épületet is bontottam vissza hátha,de semmi.
 

DeletedUser

Vendég
Mire is gondolsz konkrétabban?

Magától a szabad népesség nem növekszik. Minden egyes tanyaszint egy adott embermennyiséget ad, ezt lehet 200 fővel növelni, ha az Akadémián az Ekét kifejleszted, illetve a termálfürdővel lehet még népességhez jutni (ennek a felépítése 60 emberbe kerül!).

Szabad népességed akkor lesz, ha mindezeket kifejlesztetted, ha a katonaállományod elhullik a csatákban. Esetleg ha egy-két épületszintet visszabontasz :)
 

DeletedUser

Vendég
ezek olyan emberek, akik békében nem szaporodnak, majd amikor csatázol, akkor hirtelen ikreik lesznek
 

DeletedUser

Vendég
Szövetségen belül felmerült, hogy pontosan hogy is működik a falanx (és nyilván a döfőorr) találmány.

A kérdés az lenne, hogy azokra a katonákra vonatkozik ez akik a találmány kifejlesztésének városából származnak (ott lettek képezve), vagy azokra, akik a találmány kifejlesztésének városában vannak (pl. épp védeni).

Én az előbbit tartanám logikusnak, de többek a másik verziót állítják, pl. amiatt, hogy úgy könnyebb számolni (tehát lehet a program is ezt teszi)...

Lehet volt már a kérdés, egy picit visszaolvastam, de az egész fórumot nyilván nem nyálaztam át emiatt. Ha volt, bocsi az ismétlés miatt...
 

DeletedUser

Vendég
Védelemnél abban a városban számítanak ezek a fejlesztések, amelyikben a védekezés történik.
 

DeletedUser

Vendég
Tehát minden egyes védő, mindegy hogy honnan jött, és ott ki van-e fejlesztve a találmány, megkapja a védő városban kifejlesztett bónuszokat (pl. a hajókra gyorsan felszerelik a döfőorrt).
Köszi.
 

DeletedUser

Vendég
Igen, piszkosul gyorsan dolgoznak a kikötőben. Viszont mielőtt elhagyják a várost, gyorsban le is szerelik róluk, mert kell a következő védőadagnak :)
 

DeletedUser

Vendég
No végre megvan a téma, leírhatom a kérdésemet :)

"A" városban NINCS Falanx
"B" városban VAN Falanx

- "A" város elindítja a gyarmatosító hajót "B"-be
- "B" kiküldi a csapatokat farmolni
- megérkezik a gyarmatosító hajó, és elkezd ketyegni a 24 óra
- visszaérkeznek a helyi katonák, és megpróbálják szájba verni az ostromlókat (Csata 1)
- becsapódik egy felszabadító csapat "C" városból (Csata 2)

Kérdés:
1) A Csata 1-ben melyik félnek van falanx fejlesztése?
2) A Csata 2-ben az ostromlóknak (tehát a "B" városban tarózkodó "A" katonák) van falanx fejlesztése?

Köszi a választ :)
 

DeletedUser

Vendég
1.) A város eredeti egységeinek
2.) Csak akkor, ha a gyarmathajó kiinduló városában is ki van fejlesztve.
 

DeletedUser

Vendég
Arra hogyha nem akarsz ész nélkül nekirohanni egy városnak akkor a szimulátorban összehasonlíthatod a két haderőt feltéve ha tudod a másik városának az egységeinek létszámát.Beírod a saját haderődet is és a másikét is.
Ott külömbféle harci bónuszok vannak pl:városfal szintje(védekezés),isteni erők(védekezés,támadás),akadémián kifejlesztett dolgok...........
És majd a szimulátor a két haderőt összehasonlítva eldönti hogy melyik fél fog győzni valószínűleg (mert a szerencsét nem tudhatod:mad:).
 

DeletedUser

Vendég
na, szóval foglaltam 1 várost és a fejlesztések összege 19 (könyvtárral) és jelenleg megy egy döfőorr fejlesztés (10Fp)
Szóval 19 Fp-ből melyik fejlesztést nyomjam be?
térképészet (8)
matek (6)
hajóépítő (6)

szóval szerintetek? hajóépítőn vacilálok, mert nem biztos, hogy feltétlenül megéri KP-t meg nem akarok ilyenre pazarolni:mad:
Ötlet? Jah és ez egy hajós város
 

DeletedUser

Vendég
ezen a kettőn vaciláltam, de még nem vagyok benne biztos. Fene, hogy ilyen spórolós vagyok, pedig csak Kp-be kerülne!:(
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem teljesen természetes, hogy spórolós vagy. Ha jól tudom neked már következő városhoz elég sok kultúr kell.

Matek szerintem is jó.
 
Fent