fejlesztések-katonák

DeletedUser

Vendég
Ha elkezdem az első falum mit érdemes illetve nem érdemes kifejleszteni akadémián? illetve milyen egységeket milyen arányban érdemes gyártani?
 

DeletedUser

Vendég
amit é®demes, szerintem. megpróbálom sorrendbe rakni. :
1. íjász
2. hoplita
3. Kerámia
4. zsákmány
5. kiképzo
6. lovas
7. parittyás ( azért csak 7., mert ilyenkora már a legtöbben kivonták a kardost a forgalomból, ami a parittyás nagy ellenszere )
8. emelo
9. biremak
10. jelzohajo
11. hadkotelezettség
12. harci szeké®'
13/ hajóépíto
14. katapult
15. titkosírás
16. eke
17. priccsek
18. gyarmathajó
19. phalanx

20. hódítás
21. döföorr

A szerintem legfontosabbakat kiemeltem.
Asszem ez könyvtár nélkül épp megvan.
A sorrend nem fontossági, hanem idorendi. A fenti 21-et é®demes szerintem kifejleszteni.
 

DeletedUser

Vendég
Hello nekem lenne egy kérdésem hogy felfejlesztetem a kaszárnyát 10-re de még mindig nem tudok csinálni lovast.Pedig ha rá megyek a kurzoral már nem ír ki követelményt.Mit kell még fejlesztenem hogy legyen végr??????
 

DeletedUser102

Vendég
heli

Hát!! Az AKADÉMIÁN is ki kel fejleszteni!!!!
 

DeletedUser

Vendég
Ja bocs lemarat meg volt már az is.
Ezért nem vágom hogy mi van?
 

DeletedUser

Vendég
Ha a Kaszárnyában rákattintasz a lovasra, és a kép mellett nem ír követelményt, hanem megjelenik a csúszkás vásárló-menü, akkor ellenőrizd a szabad népességet, illetve a nyersanyagot,
Ha azok rendelkezésre állnak, akkor húzd arrébb a csúszkát, írj be egy számot, vagy csak egyszerűen nyomj egy okét.
 

DeletedUser

Vendég
a hoplita mért olyan fontos? én kise fejlesztetettem lassúak és keveset bírnak el az erejük meg átlagos a parittyásé sokkal jobb... másrész a miliciát is jobban darálja... de én igazából arra lettem volna kiváncsi hogy mi az amire ne pazaroljak fejlesztési pontokat az akadémián...
 

DeletedUser

Vendég
a hoplita erős. a nyersanyagra ottvannak a lovasok,szekerek meg mitológiai lények.
 

DeletedUser

Vendég
-.-

felőlem gyártsad akkor a parittyást de ha az 1 főre jutó támadóerőt nézed akkor a lovas alig mulja felül a hoplitát + a hoplita védekezni is tud.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
A lovas mellett tán annyi szól a hoplitával szemben, hogy a védelem gerincét legtöbbször képező íjászok kevéssé irtják. A hoplitát viszont... nos, arra lettek kitalálva.
 

DeletedUser

Vendég
a lovas írtja az íjászt!A hoplita alulmarad az íjásszal szemben!!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser1598

Vendég
Ha csinálsz pár szimulációt, freddyX, akkor rájössz, hogy a lovas minden szárazföldi egységet(mit. egységeken kívül) írt. Az íjász pedig - kellő pontossággal - egyenrangú a hoplitával. Mindegy melyik védekezik, vagy támad, a támadó veszt (bár nem tudom, ki az, aki íjásszal támad:))... A hoplita abból szempontból jó, hogy nem csak védekezni tud, hanem támadni is. Emiatt lassabbak... Tehát A HOPLITA JÓ.


Érthetőbben: a lovas írtja az íjászt, az íjász írtja a hoplitát, a hoplita írtja a lovast.
DE: egy lakosra jutó támadóerőben tényleg, ha lovas csak egy picivel múlja felül a hopliát a legjobb. Védekezésben viszont a hoplita jóval felülmúlja a lovast.
Tehát: Sok hoplita=Kiváló védelmi és támadó sereg


Legalábbis én ebben a hiszemben élek, és így játszok,ha valaki meg akarja cáfolni, akkor értelmes magyarázatot adjon.

Amit leírtam, az csak személyes tipp, de ha az "ajánlott módon" akarsz játszani freddyX, akkor EZT
 

DeletedUser

Vendég
Nah de a Hoplitát ne hasonlítsuk össze a lovassal vagy a parittyással.

Mivel különböző a támadó fegyverük.Pont ezért alkotja ez a 3 egység a támadó erő gerincét.
Eltekintve a romboló erőktől..ahol homogén a felállás.

A Hoplitát a szekérhez kell mérni nem a lovas vagy a parittyáshoz.
Szekeret a sebessége miatt érdemes építeni szigeteken belüli harcokhoz.
A harcrendszer egyéb rejtelmeit nem ismerem ezért én a Hoplitát jobbnak tartom a szekérnél.Legalább is az ár arány és egyéb értékek alapján.

Az 1 főre jutó támadó értéket pedig csak az azonos fegyverrel rendelkező egységek között érdemes nézni.
 

DeletedUser1598

Vendég
1 főre jutó támadó értékben, köztudott, hogy a pari a legjobb, ezért talán az
1 lovas/ 2 pari/ 2 hoplita helyet inkább az 1 lovas/ 4 pari/ 4 hoplita felállást választanám. A lovas csak a "nagyágyú".
 

DeletedUser

Vendég
A hoplitát a többi támadóval/védővel hasonlítsd össze, fegyvertől függetlenül.
Alap párjával(szekér) szemben nagyobb a támadó ereje, és kiegyenlítettebb a védekezése, a szekér pedig jobb védő, és alkalmas a farmolásra.

Sok hoplita csak akkor jó támadósereg, ha a védelem homogén(kardos).
Mivel a védelem alapja a kardos, ezért fontos a szúró erő is a támadásban.
Különleges helyzetektől eltekintve jobb a vegyes támadó és védő sereg.

(Érdemes eljátszani egy kicsit a szimulátorral: pld. 600pari/300ló felépítésű támadó seregbe tegyél be 20! szekeret/70-80 hoplitát. Ezt különböző vegyes védelmekkel szemben leszimulálva megdöbbentő különbséget találni.)

Még egy tanács: aki csak lovas várost csinál, szimulálja le, mit végezne nála 20! szekér(akár 25-ös falnál is).
Ugyanis a támadóinkat nem csak védők ellen vetjük be,sőt.
 

DeletedUser

Vendég
sereg

Szevasztok!

Azt szeretném kérdezni, ha valakinek elfoglalják a faluját. de Pl. 41 harciszekeret átküldött erősíteni, az megmarad-e erősítésben?
Mert 11-es akadémiával 41 szekér van az egyik városban templom nélkül. A barát pedig, aki anno engem befenyített, jelenleg 300 pontos, tehát újból kezdte.

Köszi: shrew
 

DeletedUser1598

Vendég
őőő. érdekes állás... nem tom hogy lehet ez, de nem így kéne lennie... Szerintem az egységek elvesznek...
 

DeletedUser

Vendég
Egységeknek el kellett volna tűnnie. Kérlek nevezd meg a világot, amin ezt látod.

Dragonrk
 
Fent