Az Achillesz világ jövője

Legyen végjáték (csodák kora) az Achillesz világon?


  • Összes szavazó
    199

DeletedUser

Vendég
Igen , szerintem egy végjáték fontos , hogy ne laposodjon el a világ .
 

DeletedUser10720

Vendég
Igennel szavazok. Túl sokáig tart már ez a világ.[/QUO

Sziasztok ! Nemmel szavazok egyértelműen ! Legyen végnélküli ez a világ , a RHO- rol nincsenek valami jo élményeim a folyamatos nyersiküldözgetésről ... ! ÜDV !
 

gerypapa87

New Member
Sziasztok!
Szerintem a csodaépítést ebbe a világba nem kéne bevezetni,inkább a hősi világ elvét kéne bevezetni újra,hogy bizonyos feltételek teljesítésével tudj ide bejutni. Így is vesztett ez a világ a varázsából,a csodaépítéssel meg teljesen megromlana a hangulata szerintem. Miért kellene,hogy megszűnjön ez a világ? Hogy nyíljon egy új? Van bőven új világ,aki csodát akar építeni,az menjen és építsen csodát. S a foglalási menet - gyarmi ha bejut védd meg a foglalás végéig,szerintem a legjobb módja a játéknak.
Esetleg hősökkel lehetne a világot kicsit feldobni,ha már hősi világ lenne :) Igaz lehet akkor nem ártana még pár hős...
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem aki végnélküli játékot szeretne, nyugodtan menjen olyan világba, ahol eleve ezt ígérték.

Ez a világ úgy lett beharangozva, mint a Hősök Világa, különleges befejezéssel. Egy pillanatig sem volt szó arról, hogy ne lenne végjáték. Aki idejött játszani, ezzel tisztában volt.

Meghirdették azt is, hogy csak különleges feltételek teljesítése esetén lehet ide bejutni, aztán ez is elsikkadt valahol félúton, és az még egy dolog, hogy csak az nem teljesítette a "hősi stratéga" feltételeit aki nem akarta, de végül még boldog-boldogtalant is beengedtek ide a regisztrálás szabaddá tételével.

Ezáltal (és amiatt, hogy a hősök maguk viszont nem lettek bevezetve, ez a világ csonkává vált. Elvették minden különlegességét de nem adtak hozzá semmit, ami a többi világnak már sajátja.

Ami pedig a foglalási rendet illeti: ennél a rendnél VÉDEKEZNI kell, ami nem túl bonyolult és a foglalás csak az éppen rendelkezésre álló flották erőviszonyától és a játékosok aktivitásától függ. Az új foglalási rendnél sokkal inkább érvényesülnek azok, akik szeretnek támadni. (aki nem szeret, annak tudom ajánlani valamelyik farmtutujgatós flashjátékot)

Még egyszer hangsúlyozom: ezt a világot már kasztrálták, és ha tisztességgel kimúlni sem engedik, az lesz a magyar Grepolis történetének legdicstelenebb fejezete.

Szeretettel várom mindazok kritikáját, akik többet harcoltak nálam bármelyik világban.
 

DeletedUser1886

Vendég
Sziasztok!

Kezd kicsit nevetségessé válni ez mostanra. Azoknak, akiknek nem tiszta: az Achilles tavaly nyár óra már NEM hősi világ. Hogy miért? Mert először a tulajdonosi csapat azt mondta, hogy nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket (miért is?) és ezért sima harci világgá alakították, aminek a végjátéka a csodaépítés. Gőzerővel álltunk neki szervezkedni, városokat cserélni, építkezni, fejleszteni, kidolgozni a tervet stb. Ekkor újra előállt a tulajdonosi csapat és azt állította, hogy külföldi szervereken történt tömeges ellenvélemény alapján (erről semmilyen adatot nem láttunk) mégse lesz csodaépítés. Hozzátenném, hogy mint már említettem, mi erre akkor rengeteg időt, energiát, és pénzt, igen bizony, pénzt is fektettünk bele. Nem keveset. Hagytak bennünket 1 álló hónapig, aztán állították le.
Minden újonnan induló világban bevezették a hősöket. Az Achillesen nincs. Bevezették, hogy a piacon aranyért lehet nyersanyagot adni-venni. Az Achillesen nincs.
Tehát: ez a világ se nem hősi, se nem egyedi, se nem szórakoztató, mert lassú, mert régi foglalási rend van benne, mert tele van nem harcoló, vagy éppen játszani még egyáltalán nem tudó játékossal. Akik ráadásul még inaktívak is. És foglalni se nagyon lehet a városaikat, mert védi őket a MORÁL.
Nem először, de utoljára pedig szeretném leszögezni: NEM SZERETJÜK A CSODAÉPÍTÉST. A HÁTUNK KÖZEPÉRE SE HIÁNYZIK. FOGJA MÁR FEL VÉGRE MINDENKI, AKI IDE IROGAT OLYANOKAT, HOGY MENJÜNK ODA, AHOL ÉPÍTKEZNI LEHET. NEM AZÉRT SZERETNÉNK A VÉGJÁTÉKOT, MERT SZERETÜNK CSODÁKAT ÉPÍTENI. HANEM AZÉRT, MERT EKKORA VÁROSSZÁM MÁR KEZELHETETLENNÉ VÁLIK, A JÁTÉK ÉLVEZHETETLENNÉ, KARBANTARTÁST VÉGZÜNK VALÓDI JÁTÉK HELYETT.
Olvastam itt olyan kommentet is, hogy az nem igaz, hogy minden várossal állandóan törődni kell, mert csak azokkal kell, amik a fronton vannak. Nos, hát nekem alig van olyan városom, amelyik nincs a fronton. Nekem mindegyik városomat eléri az ellenfél kb 3 órán belül. Vagy még annyi se kell hozzá. És ezzel nem vagyok egyedül.
Azt is elhiszem, hogy némelyik szövetségben baráti társaságok alakultak ki, nálunk sincs ez másként. Olvastam itt olyanokat is, hogy "nagy család". Nekem ugyan a család mást jelent, de elfogadom, hogy szorosak a kötelékek játékosok között. Éljen. Semmi és senki sem tiltja nekik, hogy találkozzanak, beszélgessenek telefonon, skype-on, vagy bármilyen más csatornánk. Tartsanak gardenparty-kat, járjanak együtt moziba, vagy uram bocsá kereszteljék egymás gyerekét. De ezek nem tartoznak a játékra. Barátságot tartani nem a játékon keresztül kell, hanem a való életben. Mert mégiscsak az az igazi.

Az Achilles megérett a befejezésre, ez egy öreg világ dicső kezdetekkel, ragyogó tehetségű játékosokkal, de mostanra már csak egy lapos, lassú, minden újítástól mentes világ többségében építkező, inaktív játékosok tömegével.

Az pedig, hogy ne lenne nyereséges a tulajdonosok számára... hát ezen mosolyognom kell. Ha nem lenne az, olyan villámgyorsan zárnák be, hogy levegőt se tudnánk venni közben. Még szép, hogy nyereséges. Viszont ha itthagyják a szervert azok a játékosok, akik állandó prémiummal játszanak, már nem lesz az. És akkor így is, úgy is lezárják. Csak éppen már nem lesz értelme a végjátéknak sem.

Megint rengeteget írtam, és sajnálom is, de nem tehetek mást. Ha sok kommentelő, vagy szavazó elsőre is megértené, nem lenne rá szükség.
 

DeletedUser

Vendég
4 hónappal az utolsó hozzászólás után a végtelen játéra szavazók közül 35-en már nincsenek a szerveren. Ez majdnem 30%.
További jópáraknak van rendkívül kevés városa, vagyi lényegében szintén nem játszanak.

A világ létszáma alapján napi 300-400-zal kéne növekedjen az össz-városszám, miközben stagnál illetve csökken.
Bekövetkezik amit a tömeges elhagyásról írtam.

Csak egy példa: Predatornak nagyon nagy hangja volt, ő sincs sehol.

Gratulálok a szavazóknak, a nemszavazóknak és a döntéshozóknak!
 

DeletedUser1886

Vendég
Előszó
Az Achilles világ 2012. február 27-én indult. Különleges, hősi világként, ahova az eredeti terv szerint csak komoly játékosok, szervergyőztesek regisztrálhattak volna. Ezt jelentősen felhígították később a hősi stratéga kitüntetéssel, amit csak az nem ért el, aki nem akarta.
Ez az írásom elsősorban erről a szerverről, de az egész Grepolisról is szól.

A játékról
Négy évvel ezelőtt különleges világot kaptunk. Új fejlesztések, nagyobb kapacitású városok, új isten, három kezdőváros. Nem volt tökéletes, egy hősi világot nyugodtan lehetett volna a harcosabb, támadóorientáltabb „új” (lázításos) foglalási renddel indítani, esetleg nagyobb sebességgel, de még inkább a gyengébb játékosokat (hiszen nem is nekik nyílt a világ) rés nélküli pajzsként védő „harci morál” nélkül.
Volt még egy nagyon fontos ígéret, mégpedig az új rendszerű, nem csodaépítős végjáték.
Sajnos az előnyök szép lassan elsikkadtak, a harci világokon bevezették a hősöket, itt nem. A kegyelemdöfést az adta meg, hogy megnyitották a regisztrációt bárki számára. Onnantól nem volt megállás, a kezdetektől itt harcoló játékosok megunták, elszivárogtak az értelmetlenné vált szerverről.
A Grepolis játékrendszerének egyik legnagyobb hiányossága, hogy nem lehet győzni. Amint valaki eléri a 30-40-50 várost, játékosként lehetetlenné válik a teljes legyőzése. Ha olyan erővel szembesül, aminek nem tud hatékonyan ellenállni, elszivárog a környékről, és ebben nem lehet megakadályozni. Ennek következtében és a menetidők miatt csak az tűnik el a világból, aki nem akar tovább játszani. A szellemvárosok is kiváló forrásként szolgálnak játszani akaró de nem tudó játékosoknak, és ha mégis sikerülne leszorítani a városszámot, masszív falként emelkedik ki a semmiből a harci morál védelme, ami mögött tele lehet alapítani a tengereket.
És az egészet tetézi az, hogy a kultúrszint nagyon korlátos erőforrás, de csak a foglaló számára. Neki elveszik, a várost vesztőnek viszont nem.
Példa: van 10 városom és az ellenfelemnek is. Van mindkettőnknek 5 szabad szintje. Elfoglalok tőle 5 várost, és nem tudok többet, mert nincs szintem. Ezután viszont ő alapít 10 várost, és a végén ott állok, hogy hiába foglaltam el a városai felét, nem haladtam egy tapodtat sem.
Megoldás lehetne, az ellenfél városainak porig rombolása, amit nagyon helyesen bevezettek a hősi világon, csak használhatatlanul gyenge volt már eredetileg is, amit utána tovább csökkentettek.
A városszámok növekedésével az áttekinthetőség és a hatékonyság a töredékére csökken.
Röviden: ezen a szinten a játék már értelmetlen és élvezhetetlen.

A supportról
A support részéről (is) némileg elhanyagoltnak éreztem/érzem az Achilles világot. Tisztában vagyok vele, hogy a végjáték bevezetése nem kizárólag a support hatásköre, különös tekintettel arra a fajtára, amit el sem készítettek a programozók. Mindazonáltal (számunkra) nyilvánvaló csalások sorozatát megakadályozni nem tudott és nem tud, a technika sajnos nem a pandúrok, hanem a rablók oldalán áll. Elhiszem, hogy minden tőlük telhetőt megtettek, csak a játék tisztán tartásához ez kevés volt.
Különösen fájó pont a végjátékról való szavazás, ahol még véleményt sem lehetett nyilvánítani az ügyben (szavazási opcióként), ha valaki szeretett volna végjátékot, de nem csodaépítőset.

Rólunk
Az Achillesre a jelenlegi csapatunk főbb részei a következőkként regisztráltak: Árész Kardja, Hádész Harcosai, KGB. Mindegyik csapat a maga szerverét uralta és kisebb vagy nagyobb küzdelem árán, de meg is nyerte. Következik a rövid történetük:

Árész Kardja
Az Árész kardja szövetség a Gamma világon született meg 2010. október 8-án. Igazi harcos klánt akartunk és azzá is lettünk. A magyarok nyilaitól se rettegtek jobban, mint tőlünk a Gammán. Az Achillesre a paraméterei miatt csak azért regisztráltunk, hogy a csapatot egyben tartsuk és bevárjuk egy másik, számunkra kedvezőbb feltételekkel induló hősi világ indulását. Ez azonban nem következett be és bennünk is felülkerekedett az önérzet. Így 1-2 hónapnyi lazsálás után felvettük a kesztyűt az itteni ellenfeleinkkel szemben és sikerrel jártunk. Közepes méretű szövetségként az előkelő 2. helyre küzdöttük fel magunkat. Amikor a végjáték lehetősége megcsillant előttünk, egyesítettük erőinket a konfrendszer keretein belül, és ezt azután is megtartottuk, hogy a végjátékot a tulajdonosok végül is lefújták.

Hádész Harcosai
Az Achillesre az Epsilon szerver (a Grepolis leggyorsabb és legintenzívebb szervere) megnyerése után jött a csapat. A 44-es tenger meghódítása volt a célkitűzés, ezt sikerrel véghez is vitte. A Hádész Harcosai 2014 június végén összeolvadt a KGB-vel.

KGB
Theta szerveren alakult, a Kleopátra, Gumimacik és a BORG szövetségekből. A szerver befejezéséhez közeledve egyesült az ottani Árész Kardja szövetség nagy részével. Az ottani fő ellenfél Titánok-Medvék-Warrior szintén egyesült ellenfelet teljes mértékben legyőzve 7-ből 7 csodát épített fel, és komoly ambícióval indult az Achilles világra is. Az Achillesen az 54-es tengeren kezdtünk, sok-sok ellenféllel körülvéve, akiket sorban legyőztünk. Pár hónappal a szerverkezdés után már a legnagyobb és legerősebb szövetségként harcoltunk a pirosak ellen.

-ÁK-KGB-HH-
2014 júniusában ígéretet kaptunk a végjáték közelgő bevezetésére. A létszámok és a konfrendszer miatt úgy döntöttünk, együtt futunk neki a dolognak, így a három szövetség egyesült, immáron nem csupán az Achilles, hanem a Grepolis valaha volt legnagyobb és legerősebb szövetségét létrehozva így. A szó persze elszállt, mi meg harcoltunk tovább lezárás nélkül.

Húsvéti Nyuszik
2015 Húsvétján területi és aktivitási megfontolásokból kivált egy kisebb csoport a szövetségből, és külön csapatként, de továbbra is ugyanazok mellett és ellen harcoltunk, egészen elképesztő hatékonysággal. Nagyon hamar a harmadik legnagyobb és legerősebb szövetséggé váltunk.

A barátainkról
Itt elsősorban a fentebb már említett Árész Kardja és Hádész Harcosai szövetségek kell, hogy szerepeljenek. További két fontos szövetséggel működtünk szorosabban együtt: A Táncoló Talpakkal és a Mantis Religiosa-val, akik most már a Talpak részeként harcolnak. Kiváló játékosokat és jó barátokat ismertünk meg bennük.

Az ellenfeleinkről
Az ellenfeleink nagyja már a történelem része. Az Alpha szövetségek, amik a szerver elején a legnagyobbak voltak, a Titán és a Warrior, akik itt sem tudtak komoly gondot okozni, a Székelyek, akik kitartottak egy darabig, a Farkasfalka, akiket az egyik kisebb kommandónk vert tönkre… és még sok-sok szövi, amiknek a nevére sem emlékszünk. Vannak azonban olyan ellenfelek, amik még jelen vannak, bár sok vizet nem zavarnak. A Bástya, Thesszália, Rábapartiak, Napvágás… ők nem harcolnak, csak túlélnek. Van viszont egy csoport, ami „hősiesen” kitartott végig, ők a soknevűek. Emergency, Szigeti/Spártai Veszedelem, ki tudja még mi. Sokkal inkább találó név lenne nekik (...) a „Pár Nekromanta és a Zombihadsereg”.
Magyarázatként: ők azok, akiknek fele-harmada árulóként, félreismert „barátból” lett ellenfél. Ők azok, akik egy időben 10/10 alkalommal másodpercre pontosan időzítettek, aztán amikor napvilágra került az ezt lehetővé tevő csaló program, többé nem. Ők azok, akiknél a fiókok igen gyakran (akár többször is) „feltámadnak halottaikból”, esetenként radikálisan stílust váltva. Ők azok, akiknél a támadott játékos a nap különböző szakaiban úgy viselkedik, „mintha kicserélték volna”.
A kitartás tiszteletre méltó, a módszer aljas és visszataszító.

Végszóként
Négy évvel ezelőtt játszani készültünk ezen a szerveren. Játszottunk is, nagyon sokáig. Régesrég nem az a kérdés, hogy ki nyeri a szervert, hanem hogy az ellenfeleink mikor veszítik el. A még meglévőktől is több várost foglaltunk már el, mint amennyi összesen van nekik. Az egyetlen említésre méltó esemény az Artemiszia városok foglalása volt, amiben ha csak hajszálnyival is, de megelőztük a Talpakat: ilyen szoros befutóra magam sem számítottam. Ezúton is gratuláció nekik. Abszolút számok: mi négy várost foglaltunk el, az ellenfeleink egyet sem.
A védőponttal büszkélkedők számára szolgáljon tanulságul, hogy ehhez nem kell játszani, csak az kell, hogy támadják az illetőt. Artemiszia a maga idejében rakétaként húzott el mindenki mellett.
Nagyon sokan megunták és abbahagyták már a játékot minden oldalról. Eljött az ideje a szerver lezárásának. Ha nem teszi meg ezt a support, akkor megtesszük mi magunk.
Nélkülünk a játék ezen a szerveren halott.
Köszönjük a részvételt.

Üdvözlettel:
a Húsvéti Nyuszik szövetsége
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Fent