Új világ

DeletedUser5060

Vendég
Nem bizony. Nagyrészt a foglalási rend miatt.
Nem mindnekinek létkérdés, hogy a grepon töltsön a nap 24 órájából 25-öt!
3-as világ sebesség, 3-as egység sebességgel, morál nélkül :) király.
De ne álmodozzunk, mert kicsi a valószínűsége, hogy bejön.
A 2-es sebesség túl lassú. A 4-es még elmegy. De az 5-el ugyan az a gond, mint a régi foglalással.
Mire hazaérsz, már vége van a világnak. Legalábbis a tiédnek.
Azért azon illenék már elgondolkodni, hogy talán a grepolis van a való világban és nem fordítva.
A grepolis a játékosokért lenne. Állítólag. De lassan már úgy látom, hogy a fordítva van a dolog.
Ami elszomorító.
Az nem szórakozás, ha görcsös kényszerességgel igyekszel fennmaradni.
Az szánalmas.
Egy élhető világot kéne létrehozni. Sem túl gyors, sem túl lassú.
 

DeletedUser

Vendég
Látom eléggé érdekel titeket a világok paramétere, és indulása. Ha nem török borsot a magyar Grepolis csapat orra alá, beavatlak egy kicsit titeket ebbe:

A világok paramétereit legtöbbször Community Manager-ek választják ki, jelen esetben Moira. Ez azért van, hisz ő felügyeli a játékot, és ő ismeri a legjobban az itteni embereket, és azok kívánságait, nézeteit. Ha egy világnak bizonyos paraméterei vannak, akkor azok azért vannak, mert ő azt úgy látja jónak. Ezzel semmi értelme vitatkozni.

Új világ akkor indul, ha az aktív játékosok száma elér egy bizonyos pontot, és egy világ telítődik. Ezen meg főleg nem éri meg vitatkozni, gondolkozni, hogy elérte már-e ezt a számot, vagy nem. Tudni fogtok róla, ha új világ fog indulni, hisz eddig is előre bejelentették, és ez nem lesz máshogy ezután sem. Ha ennyire kíváncsiak vagytok, akkor a Support rendszer ügyfélszolgálatán a világ indulása előtt megnyitják a Support rendszeri kérelmeket az új világokra, így ezért már most láthatjátok a Xi világot itt. De ez van a Panteon-ban is a főoldalon. De kérlek titeket ne küldjetek kérelmeket a Supportnak, hogy mikor indul az új világ, meg mit lehet róla tudni, mert ezzel több munkát adtok a Supportnak, és később fogtok választ kapnia többi kérdésetekre. Szerintem nem éri meg, úgyis csak azt a választ fogjátok megkapni, hogy majd tudni fogtok róla ( természetesen elegánsabb megfogalmazásban).

Visszatérve az angol (nemzetközi), és német serverre, ott azért indulnak gyakrabban világok, mert körülbelül pár nap-1 hét alatt telítődnek, ami itt sokszor hónapokba telik. Ott komoly reklámok csábítják oda a játékosokat, amelyek merőben elősegítik a világok betöltését. Néha a magyar serveren sem telítődnek teljesen a világok, de annyian kérik az új világok indítását, hogy a vezetőség szeretne eleget tenni a játékosok tömeges kérésének.

Remélem valamelyest tudtam segíteni.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
A szerver paramétereinek beállítása nem egészen úgy megy, de a fő irányvonal megvan. Új világ két esetben indul, ha ezt a szerver, ill. a már működő világok telítettsége indokolja, vagy ha egy olyan új dolgot vezetünk be a játékba, ami szükségessé teszi az új világot.
Hogy mikor indul új világ, azt kár kérdezni, mert amíg nem jön el az ideje, addig nem adhatunk ki információt erről. Amennyiben új világ fog indulni, úgy az előtte közzé lesz téve a fórumon, a játék főoldalán, illetve elképzelhető, hogy körlevél is fog róla kimenni. Kérnék mindenkit, hogy ne kérdezze, hogy mikor lesz új világ, mik lesznek a paraméterei, mert amíg ez nincs közzétéve, addig ha tudjuk is, akkor se mondhatjuk el.
 

DeletedUser

Vendég
Legyetek türelmesek,előbb vagy utóbb biztos fog indulni egy uj világ :)
Tudom,hogy nem rajtam mulik de egy ilyen világ nagyon jó lenne,mint a Mű,kisebb változásokkal :
Sebesség: 3
Morál: Van
Kezdő védelem: 14 nap
Éjszakai bónusz: 23:00-7:00
Szövetségi limit: 400
Hódítási rend: új
Istenek: Mind az 5
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Ami az új világot illeti, mindenkinek megvan a maga álma a paraméterek tekintetében.
Én a magam részéről nem bírom a lassú világokat, de azért nem mondom, hogy ne indítsanak olyat. Ha a vágyam teljesülne, akkor
Sebesség: 4 (5? :) )
Egységsebesség: 2
Kezdő védelem: 5 nap
Morál: nincs
Éjszakai bónusz: nincs
Helyette bevezetném a hétvégi bónuszt a családi élet védelmében péntek délutántól vasárnap estig.
Szövetségi limit: 50
Hódítási rend: régi
Istenek: amennyi csak létezik
Sőt, ez egy igazi hősök világa lenne, mert lássuk be Achilles nagyon nem sikerült.
Én is játszottam ott, de nagy csalódás volt, pedig az újítások tetszettek. Tudom, hogy sok jó játékos a sebesség, meg morál miatt nem is regisztrált oda, nagyon sokan meg kínlódtak vele egy darabig, aztán otthagyták.

Az angol és német szerverekkel az a baj, hogy ott angolul és németül beszélnek (írnak), így a kommunikáció sok magyar játékosnak, sőt, mondjuk úgy a magyar játékosok túlnyomó többségének gondot okozna.

Nagy hiba volt a lezárt világok törlését ennyire kitolni. Az 1000-res limit akkor nagyon fájó volt, de meg kellett volna tartani ezt a számot. A 300 borzasztó. Hosszú hónapok telnek el, mire 300 alá csökken a játékosok száma. Mert nem kell aktívnak lenni, csak pár hetente benyitni. Mindenki kiváncsian várja, milyen lesz a visszaszámolás és a világon tartja ezért magát. Ha azokból a világokból kiesnének azok akik ott játszanak, tologatnak, szellemeket fosztogatnak, akkor az aktív világokba kényszerülnének.
 

DeletedUser7981

Vendég
Nem tudom, miért kell itt összeveszni hülyeségeken:) Amint lehet úgyis szólnak, hogy indul az új szerver. Jó hír viszont, hogy a német statisztikán már be van írva a 15-ös szerver...ez azt jelenti, hogy talán most már hamarosan indul:)
 

DeletedUser

Vendég
A lényeget már leírtátok. (ahogy sokszor megtettük)

Nem tudni, mikor indul új világ, erről a support nem ad(hat) semmilyen tájékoztatást előre.
Legfeljebb tippelgetni lehet.

Én is bedobom a tippemet :)
Szerintem az új világ lassabb lesz (max. 2-es sebesség), mivel Kappán is valószínűleg rövidesen lezárul a regisztráció, és... izééé... így is nevetségesen gyér a választék:
- Kappa (sebesség 1, hódítás új)
- Nű (sebesség 3, hódítás régi)

Nekem az Alfa paraméterei jöttek be (1-es sebesség + régi hódítás) :)
Már az is éppen elég gyors, egy 3-as sebességhez nagyjából 5-6 óránként be kéne lépni, hogy ne teljen meg a raktár.
Meg az ellenséges támadások is gyakrabban jöhetnek.


Tehát, mivel Kappa rövidesen kiesik, szerintem lassabb szervert fogunk kapni.
- Xi: sebesség 1-2, hódítás új (vagy régi) :D
A többi paraméterre nem tippelek, mert arra nem nagyon lehet következtetni. No meg ez a két paraméter a legfontosabb.
Az egységek sebessége meg úgyis 1 lesz :p

Viszont szerintem elgondolkodtató, hogy 1,5 évig az ember kedvére mazsolázhatott jobbnál jobb szerverekből, most meg 2 van, ami egy régebbi játékos igényeinek jó eséllyel nem felel meg...
 

DeletedUser

Vendég
Teljesen osztom a véleményed Balázs.

Ha már tippeket adunk le (miért ne adjunk), akkor ezeket mondanám:

A szerversebesség nem lenne gyors, hisz az utolsó világaink közül volt egy 3-as, 2-es, megint 2-es, és egy 3-as. Hacsak nem 4-es jön, de ez igen-igen ritka, a nemzetközi játékban erre nem is volt példa, ott is a leggyorsabb egy 3,14-es Pi világ volt.

Bármilyen világ is lesz, biztosan sokan örömüket fogják benne lelni, és remélhetőleg minél többen fogják megismerni a játékot.
 

DeletedUser

Vendég
Nekem a Mű világ jött be a legjobban,de örülnék egy ugyanolyan vagy egy kicsit gyorsabb világnak is.
Még nem volt olyan szerver amit az elejétől kezdtem volna el játszani,épp ezért várom,végre egy szerver amit az elejétől játszhatnék :).
 

DeletedUser

Vendég
Én a Kappa világtól kezdve játszom, és mindegyiknél az elsők között voltam mind regisztrálásnál, mind ranglistán. Most az amerikai Alpha világon játszok, ahol 1-ként regisztráltam a világra, és azóta sem untam meg ott játszani. Meghívhatlak oda, ha akarod.
 

DeletedUser

Vendég
szerintem a magyar rész is nagyon jó, de aki jó angolból az mehet másikra is :D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser3131

Vendég
Alpha világ óta játszom, tehát szinte az elejétől.
Egyetlen szerver fogott meg, az pedig a delta. Kezdettől játszottam rajta, rengeteg pénzt beleöltem, és mondhatni, megérte.
Rendkívül jó világ jött létre, az ellenségek is egytől egyig normális emberek, kivéve akik nem. Na de nem koptatom feleslegesen a beszélőkém.
Lényegében azért írok, hogy én is felvessem az ötleteimet az új szerverrel kapcsolatban. Mellékesen hozzátenném hogy nem 3.14-es sebességű szerver volt a leggyorsabb szerver nemzetközileg, hisz Norvég szerveren játszom, ami 5-ös sebességű.

Az új világ paramétereit valahogy így képzelem:
Sebesség: 3 (de ha lehet akkor olyan mint az epszilon, azaz 4)
Egység sebesség: 1 (bőven elég, nem kell sehova sietni)
Éjszakai bónusz: 00:00-06:00
Hódítási rend: Új
Szövetség limit: 100 (így nem kell felesleges akadémiákat, testvérszövetségeket létrehozni, amelyek csak nehezítik az eligazodást azoknak, akik komolyan játszanak)

Tisztában vagyok vele hogy nincs demokrácia ezekkel a dolgokkal kapcsolatban. De! mint "előfizető" játékos néha azt kívánom, hátha lehetne egy kevés beleszólásom a dolgokba. Természetesen ezzel nem csak én vagyok így, remélem. Nem tudom hogyan lehetne azt elérni hogy egy-két szerver paramétereit azok a felhasználók, játékosok döntsék el, akik tényleg játszanak, mintha ez lenne a második otthonuk, na meg akik fizetnek is prémiumot.

Szerk.: Még azt elfelejtettem írni, mondani, hogy az új szerverre sok olyan játékos fog menni, akik már régóta játszanak a játékkal. Gondolok itt a Deltán lévő játékosokra, akik nagy többségével sokat levelezek, így kiderült mik is a szándékaik. Ha megfelelő, és nekik tetsző paraméterű világ indul, akkor párszáz játékosra már alapból lehet számítani. Na meg azt ne felejtsétek el, hogy akik ott játszanak rengetegen prémiumoznak. ;)

Tisztelettel
fantomzoR
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Én a Kappa világtól kezdve játszom, és mindegyiknél az elsők között voltam mind regisztrálásnál, mind ranglistán. Most az amerikai Alpha világon játszok, ahol 1-ként regisztráltam a világra, és azóta sem untam meg ott játszani. Meghívhatlak oda, ha akarod.

Az alfán az aktiv játekosok száma 1000 körül van,én egy olyan világba szeretném elkezdeni újra a játekot amelyik,most fog indulni.
Melyik Alfáról beszélsz? Az itteni Alfán a regisztrációt lezárták.
 

DeletedUser

Vendég
Kíváncsi vagyok, mi történne, ha az egyik világ (nem pont a következő) olyan lenne, mint az angol Hyperborea. Ott nincs hódítás. Semmilyen. Várost csak alapítással szerezhetsz.
Nem azért, mert nekem annyira hiányzik, csak érdekelne, hányan regisztrálnának rá.
Én úgy gondolom, hogy a játékosok többsége "Akkor ennek így mi értelme?" kérdést tenné fel. Na az a szerver nem lenne túlterhelt.
 

DeletedUser

Vendég
"Akkor ennek mi értelme lenne?" Én is teljesen osztanám ezt a véleményt. De sajnos várost nem csak alapítással lehet szerezni, hanem a szellemvárosok elfoglalásával is, de ez csak azoknak fontos, akik a ranglista miatt játszanának. Amúgy a kezdőknek, és a kevésbé aktívaknak nagyon jó élmény.
 

DeletedUser

Vendég
kíváncsi leszek milyen lesz az ún server és regelek is rá :-D
 

DeletedUser

Vendég
Nekem max. egy hódításmentes szerver jönne be, mert most nincsen annyi szabadidőm, meg feles energiám, hogy akárcsak Alphán játsszak (eredetileg itt játszottam több mint 1 évet)

Valami megoldást viszont kéne keresni, mert nyilván nálunk 2 hetente új szerver az nem lenne túl jövedelmező, viszont rendkívül gyér a választék, ami nem elég ahhoz, hogy mindenki kedvére tegyen. (bár akár mondhatnék többséget is)
 

DeletedUser

Vendég
A hóditás mentes szerverekbe nem kell félj,hogy elfoglalják a városod,viszont nincs benne semmi élmény.
Én nem hiszem,hogy ilyen szerver fog indulni a közeljövőben.
 

DeletedUser

Vendég
Mellékesen hozzátenném hogy nem 3.14-es sebességű szerver volt a leggyorsabb szerver nemzetközileg, hisz Norvég szerveren játszom, ami 5-ös sebességű.

Gondolhatod, nem vilagszere gondoltam a leggyorsabb vilagot, mivel mar nalunk is van egy ottaninal gyorsabb vilag, es elotte hozzatettem, hogy a nemzetkozi vilagon a leggyorsabb az.

Es WINNER19, odairtam, hogy az amerikai Alpha vilagon jatszok, kerlek jobban olvassatok at a szovegetek.
 
Fent