Új világ

DeletedUser

Vendég
Régi foglalási rend már biztosan nem lesz egy új világban sem,és a Hősök Világán is azért van régi,mert a régi világok játékosainak kedveztek ezzel,akik először megépítették a világcsodákat!

Az új világ lehetne 4-es sebességű,mert abból eddig csak egy db van,1-esből kettő,kettesből a legtöbb,és 3-asból három!
 

DeletedUser

Vendég
Miért ne lehetne régi foglalási rend? Biztos vagyok benne, hogy az új világok valamelyikén még lesz. Szerintem is jobb, mint a lázításos, és ezzel sokan így vannak. Egy másik témában pedig Moira nemrég írta, hogy a játékosok érdekeit/kívánságait is figyelembe szokták venni, tehát biztosan marad a régi foglalási rend. Szerintem ti is csak a neve miatt akarjátok temetni.
 

DeletedUser

Vendég
Nem tudom,de amikor Moira,azt írta,hogy "Sajnálom, ha zavar valakit, hogy hallgatunk a játékosokra.",akkor én hihetetlenül meglepődtem,hisz ilyesfajta megnyilvánulását a Supportnak én még életemben nem láttam,és engem ledöbbentett!

(A teljes szöveg ott olvasható: http://forum.hu.grepolis.com/showthread.php?1932-Vil%C3%A1gok-v%C3%A9ge)

És nem akarom a régi dolgokat egyáltalán elvetni,és tudom,hogy az utolsó mondatoddal nem konkrétan rám céloztál,de nekem az új tetszik,és szerintem minden embernek lehet más véleménye :)
 

DeletedUser

Vendég
Tényleg nem (csak) rád céloztam. De szerintem titeket is elsősorban a neve zavar, a "régi" szó miatt, ezért gondoljátok, hogy több olyan világ nem indul. De ha jól végiggondoljátok, a szerversebesség mellett ez volt az egyik fő szempont világválasztásnál.
Mostmár nem, mert arra mész, amire bejutsz, de mégis ez befolyásolja a legjobban a játékmenetet, és sokaknak inkább a sima "ráküldöm a gyarmit és x idő után enyém a város" megoldás egyszerűbb, mint a lázításos. Főleg azoknak kedvez, akiknek kevés az idejük, és ritkán néznek fel, de sokan mások is támogatják. Éppen ezért én biztos vagyok benne, hogy lesz még új világ régi foglalási renddel.
 

DeletedUser

Vendég
Én természetesen nem azért nem kedvelem,mert ott van a régi szó,hanem mert én az újon nőttem fel!

És olyan rossz belegondolni,hogy vége lesz a világoknak,mert olyan jó lenne,ha 10 év múlva ránéznék a lambda világra,és ugyan úgy folytathatnám a világot!De ha lesz 300 aktív játékos,akkor örökre megmaradhat :)
 

DeletedUser

Vendég
Nem is azt írtam, hogy emiatt nem kedvelitek. Azt írtam, hogy szerintetek a neve miatt nem lesz több új világ régi foglalási renddel.
Megjegyezném, én hasonlóképp vagyok a lázításos rendszerrel. Nem kedvelem, mert a régit szoktam meg ennyi idő után.
 

DeletedUser

Vendég
Persze,ez logikus!

Ha most lenne egy újabb hódítási rend,és egy 3.0,akkor lehet,hogy azt nem szeretném!De akkor azt viszont már nem vezetnék be minden világra,mert akkor az már hihetetlen szánalmas lenne,az emberek azt sem tudnák,hogy hol lenne a fejük!
és a 3.0-ra szerintem még egy jó évet biztosan várhatunk!
 

DeletedUser

Vendég
Ha lesz 3.0

Egy idő után már nem működnek a fejlesztések. Így is egy teljesen újat kellett megszokniuk azoknak akik a régi világon nőttek föl.
Új grafika, új játékelemek, stb.
Egy 3.0 még több gondot okozna ilyen szempontból, illetve egy idő után már nem is tudják a gyökeres változtatásokkal teljes mértékben ugyanazt a játékot visszaadni.


Viszont nekem az a véleményem a régi-új foglalási rendről, mindkettőnek van előnye, hátránya, mind2-nél simán lehet bukni egy várost. A réginél simán meg lehetett csinálni, hogy a gyarmi érkezése után pár perccel már benn volt 3000 birema.

Így egy foglalás a réginél akár már 5 perc alatt eldőlhet, mivel 3000 biremát főleg ha sorban jönnek még a támogatások, nem egykönnyű kiütni, sok áldozattal jár és nyilván ha a támadó látja, hogy a foglalása felé elkezdenek záporozni a felszabadítási kísérletek, gyorsan még összekürtöl pár tagtól 1-2 ezer biremát.

Újat nem ismerem, mivel csak alfán voltam, lehet tetszene, de nekem a régi pont megfelelt :)
 

DeletedUser

Vendég
Én azt gondoltam,hogy már most hétvégén játszhatok az új világon.Remélem azért hamarosan indulni fog egy.
 

DeletedUser

Vendég
Hétvégén sohasem indul világ!

Eddig a legtöbb csütörtökön indult,az újabbak (Mű,Achilles) viszont hétfőn!
 

DeletedUser

Vendég
Hát, én nemrég kezdtem a játékot, a Mű világban, ahol új foglalási rend van, és nekem nagyon tetszik! Igaz, nem nagyon ismerem a régi rendet, viszont ahogy hallottam róla információkat, meg kell védenünk a gyarmatosítót, vagy valami ilyesmi, ha jól emlékszem... Hát... nem tudom. Így, ezek alapján az új rend nekem sokkal jobban tetszik: a támadó támad, a védekező védekezik. :)
Lehet, hogy ha kipróbálnék én is egy világot, ahol a régi rend van érvényben, akkor megtetszene, de most még az új rend tetszik. :)
 

Moira

Ex-CM
A világok indításánál valóban nézzük, hogy az aktív világok, ahova regisztrálni lehet, milyen stílusúak. Nem annyira az egyes elemeket nézzük, mint a stílust, amilyet egy-egy szerver a győztesektől megkövetel. Lehet ez lassú, békés, vagy gyors, aggresszív, olyan, ahol vannak biztonsági elemek, vagy sem. Tehát a cél az, hogy bizonyos célcsoportot elégítsünk ki és a regisztrálható világok nagyjából lefedjék a célcsoportokat. Másszóval: akármilyen stílust is kedvelj, legyen hova menned.

Természetesen a legaktívabb játékosainknak egy 2-es sebesség túl lassú, viszont egy olyan játékosnak, aki naponta egyszer-kétszer tud csak belépni, annak egy 4-es sebesség teljesen játszhatatlan. Mind régi, mind új foglalási rend lesz még a jövőben, terveink szerint, hiszen az ő segítségükkel is tudjuk irányítani a játékmenet pörgősségét vagy a városok biztonságát.
 

DeletedUser

Vendég
Köszönjük szépen Moira.

Akkor ha jól értem, reménykedhetünk, új világ létrehozásában? :confused:
 

DeletedUser

Vendég
Én játszottam Kappán,műn lambdán,achillesen,és csak a Lambda jött be,ott szerintem optimális a sebesség,de nem csak a világtól,hanem a társaságtól is függ a játékélmény.
 

DeletedUser

Vendég
Most már azért szerintem hamarosan indulni fog.Kb. egy hónapja indultam el a nemzetközi Grepolison,nagyon sok tapasztalathoz hozzájutottam.
 

DeletedUser

Vendég
Most már azért tényleg itt lenne az ideje.Remélem hamarosan elindul.
 
Fent