Rendzserhiba

DeletedUser

Vendég
Senkinek az apokaliptikus összeesküvés elméletét nem szeretném lerombolni.
Azzal sem fogok foglalkozni, hogy boncolgassam, ki mennyit tett a győzelemért.
Legfőképpen azért, mert ennek a topicnak ez nem feladata.
Én csak annyit tudok, hogy a jelzőket biremák fogják meg. Az én biremáim meg maguktól nem mozognak, lehet, hogy másé sem.
Természetesen mindent újra lehet játszani - gondolom egészen addig, míg a másik fél nyer - de azt is gondolom, hogy lesznek a szerveren olyan ellenfeleink, akik férfiasan oda tudnak állni, és gratulálnak a győzelemhez. Ez nekem személy szerint elegendő.

Minden másegyébre a játékon belül készséggel válaszolok privátban.
Jóéjt!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Moira

Ex-CM
Moira hozzászólásában felmerült a szerver visszaállítása egy korábbi időpontra... én ezt jogosnak is vélném. Hogy miért? Egy ilyen fatális hiba elrontotta többszáz ember játékát.

Az merült fel, hogy ez kizárt. Sok embert érintett a hiba, de ezen a világon jelenleg 8280 aktív fiók van és nem fogom 8000 ember munkáját semmissé tenni azért, mert 200 úgy talán jobban érzi magát. Vagy talán nem. Megértem annak a 200 embernek a csalódottságát, ugyanakkor nekem a 8280 ember érdekeit kell néznem. Az a 200 kb az össz játékosok 2%-a és van még rajtuk kívül 98%, amely aznap szintén harcolt, küzdött, épített és nem akarja azokat az eredményeket elveszteni, amiket szerzett. Ők sem kevésbé jelentősek. Minden játékos azonos mértékben számít.

Ettől a csata nem lesz kevésbé értékes, a munka, amit beletettek kevésbé elismerésre méltó. Nagyon jó lett volna, ha nem történik hiba. Sajnos megtörtént, ezért ismét elnézést kérünk.

Ahogy mások is jelezték, a hiba nem a támadókat érintette, hanem a játékot globálisan.
Kizárt megállapítani, hogy pontosan mi történt volna, ha nincs hiba. Annyit tudunk, hogy van, ami másként alakult volna és nem tudjuk hogyan. Lehet azt hinni, remélni, gondolni, hogy jobban alakult volna a támadás, gondolom a másik fél úgy véli, jobban alakult volna a védekezés. De ettől a tény tény marad: mindenkit érintett. Mert a központi kód nem válogat szövetségi hovatartozás, játékos szándék, névhosszúság, vagy harci erő szerint. Egyszerűen mindenkire alkalmazza magát azonos módon és mértékben, mivel egy program.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser

Vendég
A támában semleges vagyok , de valahogy meg kellene találni a megoldást . A rendszerhiba miatt a "vesztesek" nem vesztesek és a Medvék meg nem győztesek , ennyi .

Továbítsd az illetékeseknek . Mi szeretünk itt játszani , ilyen baki nem fordulhat elő .
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser8281

Vendég
A támában semleges vagyok , de valahogy meg kellene találni a megoldást . A rendszerhiba miatt a "vesztesek" nem vesztesek és a Medvék meg nem győztesek , ennyi .

Sziasztok!

Pár hozzáfűzni valóm lenne a témához. Először is a Medvék ezt a szervert megnyerték, bárki bármit is mond. Azonban megértem a vesztesek elkeseredettségét is, hisz ők mindent megtettek, hogy ebben megakadályozzanak bennünket, de a Grepolis nem megfelelően működött. Sajnos nem ez az első eset. Idézetek a supportnak irt levelemből:

2012-08-15 08:29:37
Sziasztok!

Ma reggel támadtuk jojogo Ametiszt városát. A jelentések össze vissza jöttek, más időpontokat kaptam mint a valódi csapódások, és más sorrendbe is dobta a jelentéseket. Az ilyen hibák megkérdőjelezik a játék tisztaságát. Miután átrakatam a jelentéseket egy másik mappába, azután sem rendezte időrendbe, van amit nem is mutatott. Ennek mi lehet az oka?


Az időzitésekre visszatérve, nyilván a több hasonló vagy azonos időben történő csapódás tulterheli a rendszert, amit nem tud megfelelően kezelni. Ezzel csak az a baj, hogy a csodák korában azért lesz még pár ilyen akció. Ad abszurdum, mint emlitettem városok, ezáltal szerver győzelem is múlhat ezen! Te is tudod milyen fontos a pontos csapódás, arról nem is beszélve, hogy azért jobb ha a jelzők érkeznek előbb, és nem a szárazföldi csapatok :). Nekem és társaimnak is újra kellett olyan egységeket is gyártani, amelyek nem pusztultak volna el, ezzel elvonva a nyersanyagot a csodától.Tehát egy összetett problémáról beszélünk, melynek azért tovább mutató hatásai is vannak, amelyek kihatnak egy-egy játékosra, de mint emlitettem világok is múlhatnak ezen. Ehhez képest nem érzem itt sem azt, hogy a fejlesztők, karbantartók megtesznek mindent a probléma orvoslására. Lassan 2 hét eltelt és ott tartunk, hogy folyik az adatgyűjtés, és a hiba csak sok hasonló időben csapódó támadás esetén áll fenn. Igazából ezt 2 hete is valószinűsithettük.... Előrelépés nem történt. Mit tenne a support abban az esteben, ha egy csodaszigeten lévő város elfoglalása ezen hiba miatt nem sikerülne, és a veszets fél megkeresne benneteket jogorvoslati kéréssel? Kémjelentések, és szimulátorral bizonythatják, hogy helyes sorrend esetén sikerrel jártak volna. Mi lenne ebben az esetben? Hogy magyaráznátok meg a védett város gazdájának, hogy bár a város nem esett el, át kell adnia, mert egy programhiba miatt sikerült a védés. Mennyire maradna szerintetek hiteles továbbra is az Inno Games, ha ezek napvilágra kerülnének, és valaki kicsit nagyobb nyilvánosságot adna neki? Ezért nem értem a lassúságot!


Tehát mint látjátok, 3 hete már jeleztem ezt a problémát, de az adatgyűjtésen kivűl semmi nem történt, ez minősiti a support és az inno games tevékenységét is!

Azokat a játékosokat, ellenfeleket nagyon sajnálom és együtt is érzek velük, akik végig tisztán játszva megtettek mindent a győzelmünk megakadályozására, de most úgy érzik a szerver hibája miatt ez nem sikerült. Sajnálom
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Valóban rosszul fejeztem ki magamat a győzelem meg van . Akkor inkább úgy írom , hogy üröm az örömben és ott lóg a levegőben , hogy mi lett volna ha .... Én még ilyet nem hallottam , hogy ilyen szerverhiba legyen . Összeesküvésben nem hiszek , ez a technika bűne lehet , de mindenképpen orvosolni kellene , talán lehetne a szervenrek adni 1 hónap vipet és a hibát megszüntetni minél hamarébb . Így a Medvék örülhetnének a győzelemnek , a vesztesenek meg ott az esély még a kiegyenlítésre .
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser8281

Vendég
Az is érdekes, hogy a hibát okoló szövetség- amikor őket érte támadás, és az a hiba akkor jelentkezett először- csak most jelzi ezt. Akkor is láthatták, de hát a sportszerűség ott nem az első.... Szinte vizionáltam, hogy ez lesz, kár hogy nem tudták orvosolni a problémát.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Ez a hiba mindenkit súlyosan érint de már régi ügy! Az a baj, hogy ez régen volt és a szerver nem áll le ezt javítani már nem lehet bárkit érinthet ilyen probléma a játékban és szerintem nem kellene ezen ennyit lovagolni itt már az utolsó adom-kapom megy a fórumon, mert miért nem nyertünk téma STB....

Ezt a veszteséget el kell könyvelni hisz ahogy moira mondta mások is játszanak ott pl én is és a server megy tovább !!
 

Moira

Ex-CM
Tehát mint látjátok, 3 hete már jeleztem ezt a problémát, de az adatgyűjtésen kivűl semmi nem történt, ez minősiti a support és az inno games tevékenységét is!

Amikor a hibát jelezted, akkor a hibát továbbítottam az illetékesek felé. Tehát igaz, a hiba nem egyszer történt és nem a mostani eset volt az első. A hiba nem válogat, mindenkit érint. Nem történt semmi látványos. Ez is igaz. Az viszont nem, hogy semmi sem történt. A hiba orvoslása folyamatban van. Minél ritkábban és eltérő feltételek esetén jelenik meg a hiba, annál nehezebb felderíteni. Ha beleírunk ott és akkor a kódba, az olyan dolog, mint kihúzni a beteg fogát, mert fáj, ahelyett, hogy megnéznék, mi az oka a fájdalomnak és azt kezelnénk. A fogkihúzás révén pedig nagyon sok új probléma keletkezik (elcsúszott harapás, többi fog érzékenysége, könnyebben kilyukadó más fogak stb.). A tüneti kezelés lehet, hogy nagyobb elégedettséget szült volna rövid távon, de nem oldja meg a problémát.

Ugyanakkor nem tartom a jelen fórum témát adok-kapoknak (ha az lenne, akkor egyszerűen lezártam volna, mivel annak a fórumon nincs helye). Az érzések érthetőek és nem akarja a support lekicsinyelni ezeket, mert szerintem akkor is dühítő lenne az esemény, ha sikerrel járt volna a támadás, így bár nem beszélhetek az érintettek nevében, nem hiszem, hogy hiúsági kérdés lenne az eset. A megfelelő helyen kívánjuk kezelni őket: jogos érzések, amelyeket utólag nem lehet kezelni, ezért a konzekvenciákat kell levonni és tovább dolgozni a hiba mihamarabbi orvoslásában, hogy többé ne forduljon elő ilyen. És természetesen továbbra is áll, hogy elnézést kérünk a kellemetlenségekért. Sajnáljuk, hogy a hiba ilyen gondokat okozott.
 

DeletedUser

Vendég
Leuven, nem azt akarom kiharcolni, hogy addig indítgassák újra a szervert, amíg nem nyertek, meg hasonlók.
Sem azt nem állítom, hogy egy összeesküvés áldozatai lettek a MEDVE szövetség ellenfelei, sem azt vitatom, hogy egyéb esetben semmiképp sem győztetek volna.

Moira, abban valóban igazad van, hogy a szervervisszaállítás másik 8000 játékost érint. Ahogy telik az idő, egyre nagyobb gond lenne a visszaállítás, mert egyre több minden történik.
Viszont úgy gondolom helytelen megoldás, hogy széttárjuk a kezünket, és kész. A hiba kijavítása nem hozza vissza azoknak a játékát, akik ebbe temérdek időt és pénzt áldoztak bele, habár megakadályozza, hogy később megismétlődjön a hiba.
Hiába együttérzés, meg hibajavítás, attól még nem lesznek kártalanítva a károsultak.

És szerintem valamiféle kártalanítás mindenképpen szükséges lenne az Innogames részéről, mivel ez a fatális hiba a szerver hibája volt, amit ők programoztak és elfogadhatatlan egy ilyen játékban!
Itt most különösen azok károsultak akik prémiumot használtak, szerintem ha előre tudták volna, hogy ez történik velük, egy fillért sem költenének a játékra (vagy be sem regisztrálnak)
 

DeletedUser

Vendég
Sajnos ezen már kár rágódni!A Mű világnak már úgyis lassan vége!Csak evvel az a baj hogy más szövetségektől is elvették az esélyt!Szerintem ez így egyáltalán nem fer!Sok ember pénzt és rengeteg időt áldozott rá!Hol itt az igazság?Soha nem fog már kiderülni mi lett volna!Ezek szerint ne is tervezzünk csoportos támadásokat mert a szerver úgysem bírja el s mire ezt a hibát kijavítják már úgyis mindegy lesz!!
 

Moira

Ex-CM
Anélkül, hogy valaki programozó lenne és látná a forráskódot, elég merész dolog azt állítani, hogy a hiba javítása egyenértékű a kezek széttárásával. Továbbra is tartom magam ahhoz, hogy jelenleg elsődleges prioritásunk a hiba elhárítása. Az sem kizárt, hogy a hiba több rétű és elemenként kell megközelíteni. Ha lesz kárpótlás, akkor az csak globális kárpótlás lehet, mert globális volt a hiba. A játékban lesznek hibák. Reméljük, hogy kevés, és hogy azokat gyorsan lehet javítani, de hibák lesznek. Nincs olyan böngészős játék, amely hiba nélkül tud üzemelni. Persze, abban a hipotetikus esetben, ha létezne hibátlan játék, mindenki ott szeretne játszani, ez nem kérdés.

De ebben a helyzetben nincs igazságos döntés. Akármelyik általad kért döntést hoznánk is meg, lenne egy csoport játékos, akivel igazságtalan lenne.

Az, hogy ki lehet-e deríteni, hány játékost érintett, és hogy lehet-e erre kárpótlást adni, vagy sem, azt azok tudják megítélni, akik megfelelő rálátással rendelkeznek a programra. Biztosan nem fogunk olyan megoldást hozni, amely hátrányt okoz a nem érintett feleknek, már csak azért is, mert döntő többségben vannak. Viszont azt hiszem, hogy ez a fajta merev ragaszkodás elveszi a figyelmet attól, ami megérdemli a figyelmet: a játékosok összmunkájáról, tervezéséről és érdemeiről, amelyek egy ilyen ütközet esetén pedig minden figyelmet megérdemelnek.
 

DeletedUser

Vendég
Üdvözlök mindenkit!

Próbálom a mondanivalómat reálisan megfogalmazni,és nem kitérni a privát gondolataimra,mert azok igen súlyosan érintenék ennek a dolognak a végkimenetelét.
Őszintén szólva nem értem,miért kell ez most,Amíg épült a csodánk,folyamatosan az arcunkba vágtátok,hogy csalunk,mert ezt így nem lehet.
Most,hogy már megépült a csoda,biztosra vesztek egy olyan győzelmet,ami egyáltalán nem volt az,sőt remélem,nem gondoljátok komolyan,hogy egy-két csodaszigeten lévő város elfoglalását tétlenül nézzük végig.
A másik dolog,ami miatt pont nekünk lenne okunk reklamálni,az az,hogy órákat vesztettünk a védelem szervezésével,nagyjából fogalmunk sem volt a beütött városokról,arról sem,hová kell védelem,és arról sem,hogy végül melyik sziget melyik városa volt az éles célpont,egyáltalán nem tudtuk,hová kell koncentrálnunk.Mégsem merült fel bennünk,hogy ez azért van,mert az ellen csal,meg összejátszik valakivel.Ti beütöttétek a városokat,amiket sikerült egyáltalán,a probléma minket érintett főleg,hiszen éjjel volt,gyorsan ment az idő,és tétlenül ültünk a gép előtt,mert semmit nem tudtunk csinálni.Érdekes,hogy ez mint lehetőség fel sem merült senkiben.
Én elhiszem,hogy sok munka volt megszervezni ezt a támadássorozatot,nekünk ugyanennyi meló volt a védelem szervezése,ha nem több,mégsem csaptunk botrányt,megvártuk,hogy elinduljon a szerver,és cselekedni tudjunk. A gyarmik messziről jöttek,csak a vak nem látta,mi közeleg,természetes,hogy beszúrtuk elé a védelmet,ami annyira azért nem is volt nehéz,hiszen egy ember küldött egy városra,hiába lázította több is.
Összefoglalva tehát,ha nincs a hiba,a gyarmik akkor sem érnek be a városokba,mivel készültünk a védésre.Mi sem aludtunk többet hetek óta,mert ugye csodát építettünk... :)És persze vártuk az ellen megmozdulását.Nem vonom kétségbe senki érdemeit,de azt gondolom,el kell fogadni a tényt,hogy a MEDVÉK nyertek,a többiek meg nem.A harcoknak nincs vége.bár ezt ti ugyanolyan jól tudjátok,hiszen a fenyegetések már eljutottak hozzánk.
 

DeletedUser

Vendég
Főbaba2, igazad van az éremnek két oldala van :)
És gratulálok a győzelmetekhez!

Moira, sajnos a legutóbbi hozzászólásod nagy részével egyet kell értsek, minden játékban vannak hibák (és a legrosszabb, hogy a legtöbb játékban nem is kicsik)
Viszont a hiba javítása már nem hozza vissza a hiba okozta károkat egy ilyen esetben (a végeredmény lehet, egyébként is ugyanaz lett volna), de a rosszallás sajnos akkor is megmarad. A javítás eredménye az, hogy a hiba a későbbiekben nem fog fennállni, így még szélesebb felhasználókört nem fog érinteni.
Bár a végén lehet kiderül, egyébként sem veszett volna oda kevesebb egység, akkor talán némileg lenyugodnak a kedélyek (meg idővel egyébként is)

Viszont abban nem értek egyet, hogyha lenne hiba nélküli játék, mindenki azzal akarna játszani (akkor sem, ha lehetne ingyen játszani, és nem lennének túl jelentős hátrányban a prémiumosokhoz képest)
Ha teszem azt a Grepolisban semmilyen hiba nem lenne, a legózósok akkor sem jönnének ide, mert egyrészt elég időigényes is ez a játék, másrészt, itt a játékban elért első eredményeit (első nagyobb város) viszonylag könnyedén el lehet venni, ami azzal is jár sokak esetében, hogy más játék után néznek, ahol nem tudják elfoglalni a városukat tulajdonukat.
Ugyanígy, akik harcolni szeretnek, nem valószínű, hogy olyan játékkal fognak játszani, ahol salátát és répát kell ültetni, meg tápot készíteni az állatoknak.

Visszatérve a hibára, igen ez a fő gond, nincsen igazságos megoldás jelen esetben :mad:
 

DeletedUser7537

Vendég
Sziasztok!

Murphy apánk megmondta:"Ami elromolhat,az el is romlik." Ezt tudomásul kell venni!

Ha részt veszel autóval a közlekedésben ,vállalod annak kockázatát,hogy vétlen sofőrként karambolozol.Ha totálkáros lesz az autód,akkor a biztosító legalább 20 %-kal kevesebbet fizet,mint amennyiért vehetsz egy hasonló állapotban levő járgányt.Ha ki lehet javítani a törést,akkor a fényezést avultatja meg.Hogy lehet egy 6 éves autóra 6 éves fényezést fújni?De még ha lehetne is,akkor sem csinálná olcsóbban a fényező! Hol itt az igazság?Arról nem is beszélve,hogy a törött autód eleve kevesebbet ér a piacon,mint a hasnló,de balesetmentes.
Ezt a kis példát csak azért írtam ide,mert amikor elkezdtük a játékot,mindenki természetesnek vette,hogy rendesen működik.A menet közben tapasztalt kisebb hibákkal a többség nem rohant 1ből a supporthoz,hiszen nem is sejthette,hogy a végén ilyen nagy gond lesz.Viszont a fejlesztőknek ezt előre látniuk kellett volna a sokéves tapasztalatuk birtokában. És sztem sejtették is.Ha ismerik Murphy törvényét,akkor tudhatják,hogy az extrém körülményekre fokozottan igaz.

Csak halkan jegyzem meg: A játékszervező egy profitorientált gazdasági társaság.Magyarország a játékpiacon távolról sem vezető hatalom.Ha a kettőt összerakjuk,egyből látható,hogy miért fordulhatott elő ez a nem mindennapi hiba.Bár szerverek leosztását nem ismerem,hogy országokként vagy világokként van megadva (utóbbi praktikusabb lenne),de egy kis változtatással a kódon előre lehetne jelezni az ilyen extrém eseményeket.Több szerveridővel(teljesítménnyel) - természetesen más országok,világok kárára - megelőzhető lett volna a baj.Ha ilyen 1 komolyabb piacon történik,belerokkan a cég.Nem hiszem,hogy nem voltak tisztában egy végső győzelemért zajló csata hardware igényével!!!


Én ebből a csatából nyertesként kerültem ki,de higyjétek el,szívesen odaadnám a győzelmet,ha anulálni tudnék vele 1-2 vétlen karambolomat.Ez játék.Bár igaz,hogy játszani is csak komolyan szabad.Mindenki sok munkát feccölt ebbe a világba,de ha már veszíteni kell valahol,akkor inkább itt , mint a való életben!

Balesetmentes közlekedést mindenkinek!
 

DeletedUser

Vendég
A hiba elvileg más,- hogy mondjuk úgy - jelentősebb országok szerverein is előfordult.

Az oké, hogy vannak hibák (nem is úgy regisztráltam be anno, hogy ez egy tökéletes játék lesz :)), magam is találkoztam pár hibával, szerencsére azok nem voltak ilyen súlyúak.
Viszont ilyen súlyúak szerintem akkor sem elfogadhatóak.
 

Moira

Ex-CM
Igen, a hiba sokkal nagyobb piacokon is előfordult. Pontosabban, nincs olyan piac, ahol ne fordult volna elő. Ugyanaz a kód fut mindenhol, tehát ha van hiba, az mindenhol van. (Kivéve a fordítási hibákat persze, vagy ha ország specifikus esemény történik, mint nemzeti ünnepekkor adott bónuszok.)
 

DeletedUser

Vendég
Gondolom kaptok munkátok során hideget - meleget. Az biztos, hogy a játékosreakció nem ellenetek irányul. Viszont a hiba tényleg elég kapitálisnak mondható, mivel Gáborék (ggsenior) támadásánál 10 - 15 ember mozgolódott. Tehát a reprodukáláshoz, vagy előforduláshoz még csodakorszak, és 400 támadás sem szükséges egy falura.
Érdemes lehet kicsit noszogatni a fejlesztőket, mert a játékélménynek árt leginkább, ha nem tudunk pontosan időzíteni.

Ez a random +- 15 mp is zavaró indításnál, bár a hivatalos álláspont szerint ez szándékos (hozzáteszem, ha a program képtelen kezelni a nagyobb mennyiségű egyidejű támadást, akkor meg is értem, ha szándékos).
A következő grepolimpia helyett ha ezeket javítják, én személy szerint elégedett és boldog leszek ;)

...

Kapcsolódva a másik témához, most már leírható az, ami eddig még klánon belül sem volt igazán publikus.
A "csalásunk" abban állt, hogy többen egész szerveren, és a végjátékban is nagytételben védték a macipopót.
Volt acc., ahol 125k szárazföldi védő, másoknál 10k feletti biremák voltak(saját!). Hozzá kell tenni, a szövetségesektől is nagy mennyiségű védő érkezett, szerver alatt is volt rá példa, de a végjátékban különösen.
Tudatos készülésről volt szó.

Pici matek példa, fikció.
Ha csak 10k birka lenne egy csodaszigetes városban, mint aminél több volt némelyik játékosunknak önnmagában, akkor:
Szimuláció szerint egy fullosnak tekinthető 250es jelzős pack széllel 175 birkát visz ki. Morállal nem számolok, mert feltételezem, hogy az átlag 0ra jön ki. Figyelmen kívül hagyom azt is, hogy csodaszigetes játékosoknál a kapitány eléggé alap, vagy feltételezem azt, hogy valamennyi támadónál úgyszintén aktív.
Ebben az esetben 50 ilyen városra van szükség a tengeri védelem kiszedéséhez.
Ezt tekinthetjük fedezeti pontnak, mivel minden jelzős pack nem lesz ekkora, a kapitány nem lesz mindenhol aktív, a döfőorr nem lesz mindenhol kifejlesztve, a kedvező szél nem lesz mindenhol felrakva.
Tehát a reális érték 100 feletti lesz. Még akkor is, ha beleveszem, hogy a birka fogyással az okozott kár exponenciálisan nő.

És mit számoltam? Ha csak 10k birka lenne benn.. ennél több volt. Ha mind jelzős falu lenne.. itt jött minden, 20 jelzőre is érdemes leszimulálni hány birkát öl, az arány itt már exponenciálisan csökken. Ha ezek mennének előre.. itt a szervercsúszástól függetlenül is összevissza jöttek a támadások. Ha nem lenne szúrás.. itt volt.
Ezek tükrében meg tudom erősíteni az Andi (főbaba2) által leírtakat, nem tétlenkedtünk. Ugyanakkor a szerverhiba miatt tényleg mi is a hajunkat téptük :)
 

DeletedUser507

Vendég
Nálunk a Kappán ahhoz hogy bekövetkezzen ez a Hiba nem kellett sok támadás.A mi támadás sorozatunknál csak a szállítóhajók Ugráltak össze-vissza.Én ki is ütöttem őket de két jelentéssel később visszajöttek a semmiből.. semmivel nem jobb mint a tietek és még nálunk még csoda építés sincs.Kellemes lesz így elindulni csodát építeni..

Ha tudnak erről a komoly hibáról akkor miért nem tesznek ki valamilyen közleményt hogy "sajnos , de ritkán előfordul xxxxx hiba, dolgozunk rajta de kérjük a megértéseteket"
 

DeletedUser

Vendég
Nem lenne vita, hogy ki győzött, ha működne a rendszer...
Talán a világokat kéne felfüggeszteni még a hiba ki nincs javítva.
Moira ezt írta
"Megértem annak a 200 embernek a csalódottságát, ugyanakkor nekem a 8280 ember érdekeit kell néznem. Az a 200 kb az össz játékosok 2%-a és van még rajtuk kívül 98%, amely aznap szintén harcolt, küzdött, épített és nem akarja azokat az eredményeket elveszteni, amiket szerzett. Ők sem kevésbé jelentősek. Minden játékos azonos mértékben számít. "
Ez egy elég nagy támadás volt mégis csak 2% teszi ki a játékosoknak. Mivel sehol nem fog az egész szerver egyszerre támadni így akik károsultak mindig elenyésző százalékban maradnak. Ez úgy látom az InnoGames politikájába belefér.
 
Fent