Rendzserhiba

DeletedUser507

Vendég
beállítások/ügyfélszolgálat. Ilyen jellegű adatokat megosztani nem engedélyezett ezen a felületen, csak az előbb említetten. (Dragonrk)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser507

Vendég
Lett már jelezve szombaton az Ügyfélszolgálaton más által de sajnos nem kapunk választ!
 

DeletedUser

Vendég
Amennyiben már írtatok, úgy válasz is fog érkezni a kérdésre.
 

DeletedUser507

Vendég
Köszönjük szépen, megérkezett a válasz .
A Topik zárható.
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!!!

Tegnap este 22:00 és ma reggel 10:00 körül oltári nagy hiba támadt a MŰ világban,a támadások során.
A támadó csapatok össze-vissza csapódtak be,pl:az utólsó seregem ütött elsőnek stb.....
Seregek tüntek el,és fél órát is kelett várni egy egy jelentésre.
És emiatt a világ végkimenetele változott meg!!!
Ez több mint 100 tagot érint,és a támadott játékosoknak előnyt biztosít!
Ma olyan jelentéseket is kaptunk,ahol a 10:05 percre ért támogatásunk,védte le a 10:02 perckor érkezett seregeinket.
A tegnapi hiba a MŰ szerver jövőjét megpecsételte,szeretnénk tudni,mit tudtok tenni azért,hogy a játékosokat kárpótoljátok emiatt?
A játék tisztaságát ez alapvetően megváltoztatta!
 

Moira

Ex-CM
Itt olvashatsz ezzel kapcsolatban.

Bár ez nem érinti a játék tisztaságát. Ez egy hiba, amely a központi kódban van. A játék tisztaságát a csalás és a szabályszegés érinti. A hiba az nem.
 

DeletedUser

Vendég
Ezek szerint több száz játékos nyugodjon meg és élvezze a játékot tovább,úgy,hogy egy hiba miatt elbukott egy szervert???
Lehet nincs igazam,de ez nem korrekt megoldás senkire nézve.
 

DeletedUser

Vendég
Tisztelt Moira!

Ez így rendben is van, csak ez a hiba eldöntötte melyik szövetség nyeri a mű szervert. Itt egyidőben vagy 400 ember támadta a vezető szövetség csodáit. Egy foglalás ment el azzal, hogy össze-vissza érkeztek a csapatok. Valamit próbáljatok kitalálni, mert így akkor innentől nem is kell játszanunk... 20-25 órákról támadtunk, 40 órás gyarmik mentek. egy hétig készültünk erre az akcióra... Köszönjük. u.i.: Jelezték egy páran, hogy ezek után elgondolkoznak azon, hogy játszanak-e egyáltalán a Grepolison...

Goldball88
 

Moira

Ex-CM
Sajnos ez a hibák természete. Megjelennek és mi dolgozunk azon, hogy eltűnjenek. Nem fogok olyan dolgokat mondani, amelyek nem biztosak. Így nem fogom mondani, hogy mikorra javítjuk ki, mivel nem tudom. Az biztos, hogy amint lehet, mert ez egy nagy hiba. De ettől nem tudom megváltoztatni azt, hogy a hiba most éppen van, sem azt, hogy a legtöbb esetben, amikor előfordultak, akkor komoly jelentőséggel bírt a jelenlétük. Ezért elnézést kérünk. Senkitől sem kérem, hogy nyugodjon meg. Én tájékoztatást adok arról, hogy a hiba ismert és minden adatot, amelyet a hibával kapcsolatban adni tudtok, segít abban, hogy orvosoljuk a hibát.


Sajnálom, de azt, amit vártok tőlem, nem tudom megoldani. Nem tudom meg nem történni tenni az eseményeket. Amit tudok, hogy megértem, mit jelent számotokra, bele tudom magam képzelni a helyetekbe és sajnálom, hogy így alakult.
 

DeletedUser

Vendég
Ez korrekt válasz mindenre.
Hiba van, emiatt mások előnyhöz jutnak viseljétek el.
Kb ez jött le ebből.
Nézz be hozzám légyszíves nézd meg,hogy 1 hétig írtam a PM-eket a tagoknak és a többi szövinek az előkészítésére,nézd meg,hogy szerda éjjeltől csütörtök reggel 6.-ig 46 sereget tettem vízre tökéletesen időzítve.
És átfogó tervezésünknek köszönhetően,foglaltunk volna simán,ha nincs a hiba.
Ne haragudj,hogy ezt írom de így nincs értelme játszani,milyen stratégiai játék az ahol a szerver eldöntheti a játék kimenetelét???
Ezért játszottunk 1 évet,hogy egy legyintéssel elviseljük ami történt???
Ez több mint felháborító ez elfogadhatatlan válasz a történtekre .
 

Moira

Ex-CM
Nagyon sok ember nagyon sok okból kifolyólag játszik. Van aki azért, hogy sok városa legyen, van aki azért, hogy sok kitüntetése legyen, van aki azért, mert a haverjaival van. Sokan vannak, akik a tervezés és a bonyolult terv szép kivitelezéséért játszanak. Ez utóbbi csoportnak különösen nagy érvágás a hiba. Ők nem fogják tudni elintézni ezt egy legyintéssel. Viszont nekik csak és kizárólag egy in integrum restitucio, egy szerver visszaállítás lehet elfogadható, mert az adja meg azt az élményt, amiért játszanak. Ezt viszont nem fogjuk tudni megadni. Nem arról van szó, hogy nem érdekel minket, hogy mit éreznek a játékosaink, sőt, nagyon is fontos. Arról van szó, hogy tudjuk, jelen esetben nem tudjuk megadni azt, amitől nem éreznék rosszul magukat. Ezért azt tesszük, amit a leghelyesebbnek látunk, a legtöbb energiát a hiba megoldására fordítjuk. Sajnálom, nem fogunk tudni semmit sem mondani a kérdésről, amíg nem derítettük fel a hiba teljes mibenlétét.

Tényleg sajnálom, de az általad elfogadhatónak ítélt válasz nem megoldás a játékos közösség egészének, mert egy ilyen helyzet nagyon sok problémát okozna másoknak. Mindemellett nagyon sajnálom, hogy ez történt és így már nem lehet az eredeti tervet végrehajtani. Tisztában vagyunk vele, hogy nagyon sok munka, energia, tervezés és valószínűleg tervezéssel töltött álmatlan órák sokasága áll egy ilyen esemény mögött. Ezt nem fogjuk tudni visszaadni. A mi elsődleges célunk jelenleg az kell, hogy legyen, hogy a hiba ismétlődésének esélyét csökkentsük a minimumra a lehető legrövidebb időn belül. Megértem, hogy az érintettek prioritása az, hogy velük mi lesz, nekünk mégis (minden sajnálatunk ellenére) elsősorban a jövő csatákat kell szem előtt tartani.
 

DeletedUser

Vendég
Moira!

Itt 3 szövetség minden hadereje vizen volt, vannak akik 2 napig nem, vagy alig aludtak azért, mert ezeknek a szövetségeknek az egyetlen esélye az volt, hogy foglalnak a Medvéktől. Mivel ez egy ilyen hibán ment el, 400 embernek veszett kárba a munkája. Itt mindenki ugyanazért a célért harcolt! Elkerülni azt, hogy a Medvék 4 csodával rendelkezzenek.Sőt még voltak kisebb szövetségek, 50-60 órás jelzős utakkal, hogy a macik védelmét másra irányítsuk, szabadon hagyva az utat tdzs01-éknek.
Ez egy olyan játék, amit nagyon rossz így elveszíteni.... Valamit tényleg találjatok ki.
 

DeletedUser

Vendég
Egy Medve..

Tisztelettel,

Gratulálni jöttem ellenfeleinknek.
A leírtaknak megfelelően valóban pokoli perceket éltünk át a MEDVÉKben az elmúlt napokban. Tegnap éjjel 3 és ma dél között összesen 2100 jelentésem volt. Előtte nap is több ezer. Ezzel biztosan nem tartozom az élmezőnyhöz.
A támadás szervezettsége minden elismerést megérdemel, ahogy a nagykönyvben meg van írva, a volumen sem volt akármi, átlagosan falunként 200 - 400 db támadás érkezett.

Attól, hogy kopjákat dobáljunk a support, a fejlesztők, a Medvék, vagy akár személy szerint az én fejem felé, pusztán annyiban ódzkodnék, hogy a kolo előtti tisztítások a tengeri védelem felét sem szedték ki a lázadó városokban. Ilyen módon nem volt jelentősége, hogy szf, vagy jelzős csapat érkezik be, a szárazföldi rész semmiképp nem harcol. Természetesen érdemi mértékre gondolok.

Mindannyian keményen küzdöttünk ugyanazért a célért az elmúlt egy évben. Eseménydús, izgalmas múltja van a szervernek. Ez szintén ellenfeleink érdeme, sosem nyugodhattunk meg igazán, még most sem vagyunk nyugodtak, hiszen nincs vége a szervernek :)

Egyben megragadom az alkalmat, hogy megköszönjem mindenkinek a temérdek védőt, kiemelve a szövetségeseket, és barátokat!

Iszonyatos mennyiségű haderő mozdult meg, aki bármelyik oldalon részt vett benne, megérdemel egy kalapemelést a részemről.

Üdvözlettel,
Leuven
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser8276

Vendég
Hát Leuven ! Tényleg örülök, hogy ennyire részletesen ismered a tervünk ! Felét sem bírtuk végrehajtani annak, amit szerettünk volna, köszönhetően a hibának ! Egyes közelebbi támadásokat már el sem indíttattuk, mert nem úgy sikerült a lázítás, köszönhetően ugyancsak a szervernek ! Illetve a támadások, nemcsakhogy összevissza értek be, de még időben sem akkor amikor kellett volna, gondolok arra, hogy 30 perccel később értek be egyes támadások (mint amilyen időpontra lettek küldve), ennyi idő alatt sok támogatás érhetett be..., sőt olyanról is hallottam a belső fórumon, hogy egyes támadások visszatértek, anélkül, hogy bármit is tettek volna, ez még a jobbik eset, mert legalább nem tűntek el...
 

DeletedUser

Vendég
Ha jól értelmezem a szavaid, előfordulhat, hogy a védőink is eltűntek, vagy nem akkor értek be, amikor kellett volna?
 

DeletedUser

Vendég
_______ nem hiszem, hogy amint ti itt veszekedtek nem lehet a játékra koncentrálni és újabb támadást tervezni_____ :S
 

DeletedUser8276

Vendég
én nem tudom, arról semmit sem tudok, amit tudok, hogy vhogyan túlterheltük a rendszert (talán), mivel a támadások nagy része egyszerre ért be (vagyis ért VOLNA be), ez elsősorban a támadásokban okozott "kisebb" nehézségeket ! Viszont nem hinném, hogy a védelem is egyszerre ért volna be...

ui vidra25, minek tervezni újat??? azért, hogy azt is eltolja a szerver?
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
A topic címéből kiindulva a játék jobbá tétele a cél.
Ezért pár tapasztalatot én is megosztanék a nagyérdeművel, elsősorban Moirának címezve, aki mint mondta továbbítja ezeket, és valahol, valaki esetlegesen hasznosítja majd a javítás során.

Tegnap este a csodaszigeten lévő játékosainknál kétféle eset merült fel. Nem kizárólag azoknál jelentkezett a probléma, akikre rengeteg támadás/támogatás érkezett, hanem többeknél is.
Vagy be sem töltött nekik a játék (többség), vagy akinél betöltött, ott a használhatatlanságig lelassult (szétesett a kép, stb.). Szándékosan nem élvezhetőséget, hanem használhatóságot írok. Funkcióját tekintve a játékot egyikük sem tudta használni (a helytartó nem nyílt meg, a várost is nehézkesen töltötte be, agórát megnyitni általában képtelenség volt).
A fal húzása is nehézségekbe ütközött. A védőküldés, szúrás értelemszerűen úgyszintén.
Próbáltuk orvosolni újbóli betöltéssel, gép újraindítással, skypeból kilépéssel, de egyik sem oldotta meg.

A másik dolog a 4. csoda (kolosszus) elkészültének időpontja. Mást írt rá az este, és mást ír ki rá most. Későbbre tolta egy bő fél nappal. Pedig ugye gyorsítottuk közben folyamatosan, tehát csökkenni kellett volna az időnek, nem nőni :)

Sokan több szerveren is játszunk, ezért én is bízom benne, hogy sikerül a nehézségeken felülkerekedni.
Sok sikert kívánok hozzá.

Üdvözlettel,
Leu
 

DeletedUser

Vendég
Arra kérnék mindenki, hogy személyeskedésbe ne fajuljon semmi, ellenkező esetben hozzászólásokat kell majd törölnöm. Valóban nem mindennapi esettel állunk szemben, és ha lehetőségem, lehetőségünk lenne rá, akkor addig nem is mennénk pihenni, amíg meg nem oldódik. Mivel a magyar Support (kizárólag ügyfélszolgálati feladatot lát el, nem fejlesztő) nem fér hozzá a forráskódhoz, így nem tudom, tudjuk meglépni ezt.
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!

Moira hozzászólásában felmerült a szerver visszaállítása egy korábbi időpontra... én ezt jogosnak is vélném. Hogy miért? Egy ilyen fatális hiba elrontotta többszáz ember játékát.

Minden elismerésem mindkét félnek, és mély együttérzésem a hiba miatti kudarc miatt :(

Lehetséges, hogy a támadások nem lettek volna sikeresek egyébként sem, viszont így lehetőség sem volt rá, hogy kiderüljön, mi lett volna az eredmény.

Más játékban is történt egy fatális káreset (sok játékos városai eltűntek, és ott nem olyan egyszerű maximumra építeni egy várost --- több évig vagy még tovább is eltarthat, talán kitaláltátok páran, melyik játékról beszélek)
Ott visszaállították a szervereket. Senki sem panaszkodott miatta, pedig voltak bőven, akik nem károsodtak, és nyilván az meg pont jól járt volna vele, akinek az ellenfele járt pórul...

Habár itt nagyobb horderejű a dolog, viszont, és ebben a MEDVE szövetség felé irányul a kérdésem:
- Jobban örültetek volna egy olyan győzelemnek, ami az ügyes taktikázás és a sikeres védekezés eredménye lett volna, igaz?
Gratulálok a győzelmetekhez, hiszen ez a korábbi teljesítményetekre is épül, viszont szerintem ez a hiba el is rontotta azt.
Egyrészt adott, a kérdés, ha nincs, akkor is győztök-e, másrészt ha sikeres védekezéssel megvéditek a 4. csodát, amíg felépült, akkor az ellenfél elismerhetné minden keserű szájíz nélkül a győzelmeteket, ami szerintem jelen esetben... lehetetlen.
 
Fent