Mitológiai lények

DeletedUser

Vendég
Köszönöm szépen! :)

Akkor csak jól kell ügyeskednem a beállításokkal :p :D

ketch
 

DeletedUser

Vendég
Csodálom a válaszadók birka türelmét mert végigolvastam a leírtakat és a kérdések 90%-ára választ ad a súgó :eek:
Egyből 3 kérdéssel kezdenék
1. A repülő mitológiai lényekre hatással van-e a városfal és ha igen nem e lehet intézkedni, hogy ez ki legyen véve!
2. Az isten szobor mekkora áldás többletet nyújt?
3. A théta és a súgó áldáspont rendszere nem egyezik ez miért van? Ha valaki esetleg tudna küldeni egy az ahhoz a világhoz tartozó áldás pontrendszert megköszönném!

üdv.: Nagyharcvolt
 

DeletedUser

Vendég
1: Azokra is hat.
2: Súgó
3: Ami a súgóban van az 1-es szervesrsebességre van. A Théta 2-es
 

DeletedUser

Vendég
1.Kinek kellene szólni hogy ez módosítva legyen mert hát úgy lenne értelme ha nem lenne hatással a szárnyasokra :eek:

2.Légyszi dobj egy linket ahol konkrétan leírja a súgó hogy az isteni szobor mekkora mértékkel növeli a termelt áldást. Köszi :confused:

3.Ergo a súgóban leírt táblázat duplája termelődik :D

Köszi :)

Ne idézd az előtted szólót! - szerk. Erpi
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
A 2. ponthoz hozzászólnék.

Az istenszobor 5. szintű templomnak felel meg.
(az áldástermelés a templomszintek - és istenszobrok száma x5 - összegének a négyzetgyöke --- egy adott istennél persze)
Az, hogy benne van-e a súgóban és hol, arról, bocs fogalmam nincs :D
 

DeletedUser

Vendég
mitológiai egységek

A súgóban van egy olyan a mitológiai egységeknél hogy az egy egységre kiszámolt sebzés.
Tehát ha egy mantikórral megtámadok pl. egy kardforgatót akkor a mantikórnak a sebzése 21 lesz ?
Ha nem akkor valaki magyarázza el mit jelent az egy lakosra vetített érték :confused:
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser1598

Vendég
Az a támadási ereje osztva a hozzá kellő népesség számával. TEhát, mivel a mantikór 45 népességbe kerül, és 945 a sebzése, ez alapján 945/45=21.
 

DeletedUser

Vendég
Tehát akkor a parittyás jobb támadó egység mint a mantikór:eek:
 

DeletedUser

Vendég
Attól függ.

Mivel háromféle fegyvernem van (ütő/szúró/távolsági), mindnél más a jó.

Példa: a normál egységek közül az ütőfegyver ellen legjobban védekező harci szekérnek is 19 csak az egy lakosra jutó védőértéke, míg távolságiból a kardforgatónak, ami ráadásul az egyik legolcsóbb és követelmény nélküli egység kapásból 30

Szúró:
Íjász védelme 25, Mantikór támadása 21
Arány 21:25

Távolsági:
Kardos védelme 30, Parittyás támadása 23
Arány 23:30


Viszont figyelembe kell venni, hogy a mantikórból mire egy teljes hadsereget felállítasz az rengeteg idő, mivel 402 áldás kell hozzá (vagy mennyi), vagyis ha pl. 20-as áldástermelésed van, akkor is átlag napi egyet tudsz csak építeni.
 

DeletedUser

Vendég
kösz mindent
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
ez van a szekereknél is?
mert ha van akkor tényleg nem értem mert a 60 kardforgatót ugye csak 32 hoplitával lehet legyözni, de viszont elég hozzá 10 szekér is
és ha úgy van ahogy te mondod akkor a szekér támadóereje 56/4=14 A hoplitáé viszont 16
 

DeletedUser

Vendég
A szekérnek az egy lakosra jutó támadóértéke 14.
Mivel a szekér 4 lakosba kerül így kell osztani-szorozni egyes értékeit, hogy összehasonlíthasd más egységekkel.

A hoplita egy lakosba kerül, tehát nagyjából 1 szekér 4 hoplitát ér a harcban, persze ez így nem egyértelmű állítás, mivel nem a hoplita tulajdonságainak négyszeresét birtokolja a harci szekér, de hasonlóak a képességeik. Támadásban a hoplita jobb, védésben a három védőérték összege (egy lakosra nézve) megegyezik, viszont a szekérnek a zúzó és távolsági elleni védelme jobb, mint a hoplitának, a hoplita szúró elleni védelemben erősebb. De ha például támadni szeretnél velük én inkább a hoplitát javasolom (noha sokan harci szekérrel támadnak).
 

DeletedUser

Vendég
Üdv!

Azt kérdezném, hogy az istenek küldötte is mitológiai lénynek számít és istenváltáskor eltűnik a többi lénnyel együtt?
Amiatt kérdezem, mert minden istennél megtalálható.
 

DeletedUser

Vendég
Szia!

Én úgy tapasztaltam, hogy istenváltáskor nem tűnik el az istenek küldötte.. nekem volt 15 istennek küldötte és utána átváltottam hérát athénére de nem tűnt el! :)
 

DeletedUser8461

Vendég
Az Istennek küldöttei nem tűnnek el, mert jelen esetben nem Mitológiai lényként viselkednek mint a többi esetben, hanem mint önálló katonák. De vigyázz!, mert támogatásnál csak olyan várost tudsz támogatni Isten küldötteivel, amelyek istene megegyezik a tiedével.
 

DeletedUser

Vendég
Köszönöm a választ, sokat segítettél.
Nem árt tudni az ilyesmit, hogy ez az egység kicsit mitológiai, kicsit katonai.
Folyamatosan tanulhat az ember a játékot követve.
És jó, hogy a fórumon választ kaphat az ember a kérdéseire.
Mégegyszer köszönöm.
 

DeletedUser8461

Vendég
Mi, játékosok azért vagyunk itt, hogy segítsünk egymásnak. Egyrészt ellenfelek vagyunk, másrészt pedig társak.

Ha bármi kérdésed van, tedd fel a fórumon, vagy megkereshetsz engem is privát üzenetben, szívesen segítek.
 
Fent