Kérdés

  • Témaindító Korábbi játékos
  • Kezdés ideje

DeletedUser9821

Vendég
Sziasztok!
Szigma szerveren
Csak egy kérdés:
Van 2 városom ugyan azon a szigeten. Az egyik városban 24-27 szintűek a bányák a másikban 34-37 szintűek, az hogyan lehet hogy elégedettség varázslat mindegyiken és a 27-es fatelep 1025db termel óránként a 37-es fatelep a másik városban 993db termel?
De ugyan ez van a többi nyersanyaggal is.
 

DeletedUser

Vendég
szia!
Az nem lehet, hogy a 37-es szintű fatelepes városodban behívtad a milíciát? vagy nem kaptál rá egy pestist?
VAGY a 27-es szintű fatelepes városban nem használtál még karácsony fele Tükhe faáldását és ezért ott több alapból a fa termelés. (akár 10 hetes áldást is kaphattál, és az még nem járt le azóta)
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok. Lenne két kérdésem.
Első,h szeretnék majd egy mitológia várost. Leginkább a mantikor várost olvastam mint támadót,de nem esett szó a hárpia városról. Mantikór városnál ugyebár 1 főre jutó sebzése a mantikórnak 21 míg az ijász védelme a szúró fegyverek ellen 25 . Viszont hárpiák egy főre jutó támadó értéke 19 és a szekér ugyebár ami legjobban véd az ütőfegyver ellen szintén 19. Ahogy észrevettem szekérből álltalában kevesebbet is szoktak használni inkább hoplitákat szoktak és abból is legtöbbször kevesebbet látok mint kardos/ijászból a hoplita pedig csak 18-at véd.
Én ebből azt a következetést vonom le,h hárpia város hatékonyabb lenne mint a mantikór. Ezt jól gondolom vagy van valami amivel nem számoltam?
Másik kérdésem az lenne,h a mennyire érdemes egy szigeten belül több várost tartani? Mert azt mondták nekem a játék elején nem jó,mert nem lehet sarcolni csak egyel és kevesebb nyersi,de mégis azt látom a szerver top playereknél is,h akár 3-4 városuk is van egy szigeten. Mert eddig minden városom más szigeten van,de elképzeltem pár szitut aminél lehet,h igencsak jobb lenne ha mondjuk szigetenként 2 lenne és párban 1 szf támadó egy védő, vagy 1 jelzős egy biris. Menetidőben is jónak tűnik,h nem kell ott ülni időzítésknél annyit,h 8 helyről küldöm az egységeket hanem nagyából egyezik a menetidőm így csak mondjuk 4-szerre kell időzítenem(illetve 8-szor ,de úgy értem nincs mind a 8 között fél óra hanem kettőt szinte ugyanakkor indítok így kevesebbet kell ott ülni és lesni).
Illetve ha épp folgalnak mondjuk mikor belépek és fullon van birivel,de szf nincs bent annyi akár ki is üthetem szigeten belülről,meg könnyebb talán az időzített kiállás is.
 

DeletedUser

Vendég
Szia Tomorrow82

A mitológiai lényekkel kapcsolatban a mantikórnak és a hárpiának is az a legnagyobb előnye, hogy "átrepül" a biremák felett és gyorsak is. A mantikór az egyik legfélelmetesebb támadó egység. Azonban mint minden támadó egység hatékonyságát, a mantikórét is az határozza meg, hogy mit támadsz vele. Én 10 feletti falnál csak elvétve használom őket, általában megy előtt mindig katapultos csapat. Ahol kardforgatókkal és szekerekkel védekeznek, ott brutális pusztitást tud végezni, volt, hogy 14 mantim 1400 szekeret csapott ki. Azonban én a 30. város körül csinálom meg az első "repülős" várost. Pár darab van addig csak, gyors lázitásokhoz, pingelésekhez. Amig az áldástermelésed nem éri el a 40-t óránként, addig nem érdemes gyártani őket, mert naponta maximum 2-t tudsz megcsinálni csak. Hárpiás város is hasznos, de közel sem olyan hatékony mint a mantikóros, majd megtapasztalod. Felhivnám még a figyelmedet a medúzákra. Szigeti hadviselés esetén - ha van ellenfeled a szigeten - a legjobb mitológiai lény. Még a mantiknál is nagyobb az egy főre jutó támadóértéke és a legjobban védekező egység, tehát sokkal univerzálisabb, mint a manti. Gyártásnál arra mindig figyelek, hogy mantis városom ne a fronton legyen, hanem picit távolabb, biztonságban. Főpapnő használatával teljesedik ki igazán minden mitológiai lény.

A városokkal kapcsolatos kérdésedre válaszolva. Szintén a városaim száma határozza meg, hogy hány várost "bir el" egy sziget. Nyilván 4-5 város esetében sokkal jobb, ha mindegyik külön szigeten van, a sarcolás miatt. Akkor minden csepp nyersi nagyon kell még. 30-40 város esetében már a 2 város/sziget is teljesen jó, és ennek sok előnye van, amiket leirtál azok is többek között. Aztán 100-120 város környékén már teljesen mindegy hány városod van egy-egy szigeten. Nekem most van olyan sziget ahol 10 városom van. A nyersiküldés, a városok védése is sokkal hatékonyabb ebben az esetben, hisz gyorsan ott a nyersanyag és az egységeidet is villámgyorsan tudod mozgatni. Gépi falu nélküli szigetekre is 30 város körül érdemes települni. Ez az a szint, amikor már fa minuszos szigeten is nyugodtan csinálhatsz jelzős várost, ha éppen arra van szükséged. Ekkor már nem kell másra figyelned, mint hogy milyen várost akarsz csinálni, és melyik hely ideális a számodra.
 

DeletedUser

Vendég
Köszönöm a választ. Igen a medúzákat is számolgattam már,h egy olyan helyen ahol nagyon sokat kell védekezni hasznosabb lehet mint a sima egységek,mert jóval nagyobb védelmi értékkel bírnak. Én mondjuk úgy kalkuláltam,h kardosokkal kiegészítve az igazi,mert úgyis tudják egy idő után az ellenfelek,h medúzás város akkor már csak parittyással támadnának ezért gondoltam a kardost mellé. Csak ugye ott az a hátrány,h támogatásba csak hérás városba lehet küldeni.
A hárpiás város miért nem olyan hatékony mint a mantis szerinted? Nem jó az az elmélet amit írtam hozzá?
 

DeletedUser

Vendég
A hárpia szerintem azért nem olyan hatékony, mert csak ijászok ellen nagyon hatékony. Van aki ijászokat nem is használ védeni. Az egy főre jutó támadóérték is picit csalóka, mert a manti azért 45 fő népességet igényel és ekkor a támadóértéke is hatványozottan növekszik. Szimulátorba csinálj pár próbát. Egyébként 5 perce csapódtam gyarmi előtt 53 mantival, előtte ugye katákkal falat levertem. 11 mantim pusztult el, de kiütött 992 szekeret és 120 egyéb védőt :)
 

DeletedUser

Vendég
Értem köszi. Akkor manti hatékonyabb elvileg. Azért gondoltam a hárpiát,mert a támadóértéke/1fő erősebb mint bármelyik védő ütőfegyver elleni védelme. Mantinál meg az ijász többet véd pl. mint a manti támadóerje/1fő. De gondolom ha inkább mantiztok akkor biztos jobban bevált.
Templomokat amúgy mennyire szoktad felhúzni? Mantis városnál ugye max.-ra meg oda isten szobor is,de ugyebár nem csak a mantis város zeuszos a többi érdekelne,h azokat meddig húzod? Nekem 10-esen van eddig mind,de még nincs mitológiai városom viszont van 3 hérás ,mert egyik frontvárosban ahol a szigeten sok az ellenség és védeni kell medúzákat gyártok,ezért a 3 hérás.16 így héránál az áldás jelenleg és nem tudom húzzak e még a templomokon vagy építsek e szobrot valahová. 11. várost tervezem,h mantis lesz és 3 zeuszos várossal már lesz egy 17-20 körüli áldás hozzá talán így még nem tudom majd gyakran bevetni őket,mert nincs elég áldás,h viszonylag gyorsan pótoljam őket,de vészhelyzetben viszont igen jó lenne néha. Pl. a szövi akikkel leginkább csatázunk jópárszor foglalát már úgy,h reggel 6-ra bent volt a gyarmijuk 3k birivel,de csak 800 szf-el. Ilyenkor mantis várossal kiüthettem volna,de jelzővl esélytelenek voltunk.Ezért szeretnék minél elöbb csinálni egyet,h ha nagyon szükséges akkor megyek velük. Aztán majd késöbb ha lesz 30-40 város már gyakrabban bevethetem őket.
 

DeletedUser8239

Vendég
Üdv.
Csak azt szeretném megkérdezni hogy kb mikor lehet várható a legközelebbi event és hogy mi lehet majd az?
 

DeletedUser9302

Vendég
Üdv.
Csak azt szeretném megkérdezni hogy kb mikor lehet várható a legközelebbi event és hogy mi lehet majd az?

Átböngészve az ezelőttieket, véleményem szerint a húsvéti event lesz a következő.
Természetesen húsvétkor (IV. 20. körül).
 

DeletedUser

Vendég
Szia Tomorrow82!

Mint mondtam nálam mindig az áldásponok összessége határozza meg mikor kezedem el a mitológiai lényeket gyártani. Ha kevés az áldástermelésem ( 30 alatt), akkor nem csinálok, mert lassú a gyártásuk, lassú a pótlásuk. Az elején a templomot 15 körülire szoktam húzni, de ahogy egyre több városom van, húzom tovább, a legtöbb városomban maxon van. Nem kell mantisba az elején 25-ös, hisz amikor már elkezdem gyártani akkor van más 5-7 Zeuszos városom. Istenszobrot nem épitek sehova, mert a városaim nagy része fronton van, és én a tornyot fontosabbnak tarom. Pont amiatt nem szabad szerintem mantikat csinálni 17-20-as áldástermelésnél, amit leirtál. Sajnálod majd őket bevetni, az összes Zeusz áldást arra költöd, mégis csak 1 készül egy nap alatt. A városod ez esetben gyakorlatilag "halott" város, mert nem használod. Én mantis városba mindig jelzőket csinálok váltásnak. Az akadémiai fejlesztéseket is úgy csinálom meg. Ha kiürül mondjuk 2 mantis városom, akkor az egyikbe bepakolok mondjuk 80-100 jelzőt gyártásba, és mellette csinálom mantikat, amikor már elfogy a népesség, akkor a jelzőket felkenem valahol, és folytathatom a gyártást. A másik várost meg fullra töltöm jelzővel, mert 2 fullos mantis várost még nekem is 14-16 nap feltöltetni 160-as óránkénti Zeusz áldással. Addig pedig a város nem áll üresen
 

DeletedUser

Vendég
Ez jó jelzőkkel feltöltetni ideiglenesen,erre nem is gondoltam. Amúgy mantikra falanx hat? Azt már néztem,h a hadkötelezettség csak a nyersikre hat az áldás igényt nem csökkenti.Meteorológia sem hat rá úgy látom.

Mivel te elég tapasztalt vagy lenne még egy nem mitológiai kérdésem. Nem tudom valahol le van e írva,de nem találtam sehol. Mikor támadsz egy várost amiben van mondjuk 1000 biri és 400 szf védő akkor ha szf-el támadsz inkább mitől függ,h mennyi hajó jut be? Ugyebár van az a szabály,h jelzők nélkül nem támadunk,de ha 1 jelzőt rakok hozzá akkor is süllyed minden meg ha 50-et akkor is nem? Vagy minél több a jelző annál több szállító jut be az 1k birin keresztül? Illetve az áttörés érdekelne még,h használod e és,hogy működik pontosan mondjuk ugyanennél az 1k biris szitunál az áttörésnél is a jelzők számától függ hány jut be vagy nem is kell jelző akkor és bejut ugyanannyi vagy,hogy van ez?
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Mantikór erejét csak a főpapnő növeli. Viszont a meteorológia viszont rövidíti a menetidejüket. Én áttörést nem fejlesztem ki sehol. 1K biri esetén ha 50 jelző megy a szfi mellett, akkor 1-3 hajónyi szfi ér partot. Ilyen esetekben mindig a biri vs jelző arány határozza meg mennyi szállító ér partot. Akkor is néhány partot ér, ha tengeren a birik győzedelmeskednek, de ha mondjuk 100 birit támadsz 50 jelző+szfivel és mondjuk 9 birka marad, akkor a szálltók ~90%-a partot fog érni. Ha ugyanekkorra csapattal 700 birkára támadsz, és mondjuk 640 biri marad, akkor 2-5% szállító ér partot. Áttörés a játék kezdeti szakaszában lehet hasznos, amikor még kevesebb városod van, kevesebb a jelződ, és kevesebb az ellenfelek birkája is. Ilyenkor egy-egy támadóvárosom inkább 50-60 jelzővel megy. Később, amikor már jobban tudsz specializálódni akkor 20-30 jelző van csak a szfi támadóvárosban nálam.
 

DeletedUser

Vendég
Hát én most 10 város körül leszek hamarosan szval már speializálom őket. Eddig veygesek voltak inkább úgy,h szf védő+biri szftámadó+jelző.
Mostmár van csak biris,csak szf védő,támadó meg full jelző is lesz. Úgy gondoltam arányban mondjuk 8 városra számítva,h 3 szf védő 2 szf támadó 2 biris 1 jelzős. Nem tudom jó e,de így gondoltam ki. Aztán persze a kövi 8 megint ugyanilyen arányban.
Áttörést azért gondoltam,mert ellenfelünk inkább tengern védi be a foglalásait 2-3k birivel és viszonylag kevés szf-el. Így áttöréssel gondoltam,h talán egyszerűbb lenne kiütni,mert jelzőkkel nem megy,mert kevés van ahhoz.Manti várost is azért akarom sürgetni,mert az lenne a legjobb erre a célra.Ilyen esetben sem jó az áttörés? Ha igen akkor pl. a 2000 birinél,hogy néz ki egy áttöréses támadás? Jelzők is kellenek hozzá vagy csak a szállítók is tudnak maguknak utat törni? Ha kell jelző akkor gondolom itt is a jelző/biri aránytól függ mennyi jut át a szállítókból.
 

DeletedUser

Vendég
2000 birka esetén 1-2 szállító jut át maximum, teljesen mindegy, hogy áttöréssel mész vagy sima támadással. Az áttöréses támadáshoz természetesen szükség van hadihajóra is ( jelző, tirema , extrém esetben birka is rendelkezik támadóértékkel) azok csinálják az utat a szállítóknak. Régi foglalási rendben nincs tapasztalatom a városok ideális összetételére, a két foglalási rend nagyon eltérő stratégiát kíván, de keveslem a támadók arányát. Nekem 6 városból 2 jelzős, 2szfi támadó és 1-1 biris és szfi védő van, alapvetően agresszorkodom :) A szövetséged ereje, a te elhelyezkedésed a tengeren, az ellenfelek is mind mind befolyásolják, hogy adott helyzetben mi az ideális összetétel, egzakt recept szerintem nincs.
 

DeletedUser

Vendég
Hát igaz sok mindetől függ a dolog. Ezt majd magamnak kell kitapasztalnom melyikből mennyi kellene.
Olvasgattam a topicokat és a falanx és a döfőorr nem világos. Mert van ahol azt írják a falanx csak a városra hat és máshol már nem a csapataimra,viszont van ahol az ellenkezőjét állítják. Illetve a döfőorról is ezt mondják,h városra hat és ezért fontos kirakni szf városnál is.. Akkor melyik a helyes?
 

DeletedUser9302

Vendég
Hát igaz sok mindetől függ a dolog. Ezt majd magamnak kell kitapasztalnom melyikből mennyi kellene.
Olvasgattam a topicokat és a falanx és a döfőorr nem világos. Mert van ahol azt írják a falanx csak a városra hat és máshol már nem a csapataimra,viszont van ahol az ellenkezőjét állítják. Illetve a döfőorról is ezt mondják,h városra hat és ezért fontos kirakni szf városnál is.. Akkor melyik a helyes?

Üdv!

Legutóbbi értesüléseim szerint, ezek csak a városodban állomásozó légiókra érvényesek.
Tehát ha te olyan várost támogatsz ahol ez nincs kifejlesztve akkor az ott lévő támogatásod nem részesül a bónuszból.
Ha viszont te döntesz úgy, hogy nem fejleszted ki és egy olyan várost támogatsz ahol ji van fejlesztve akkor a seregeidre ha a +10%.

Tehát ezek városra hatnak. Minden abban a városra lévő seregre, erről hallottam legutóbb.
 

DeletedUser

Vendég
Minden "plusz erőt" biztosító fejlesztés, prémium a játékoshoz és a városhoz kapcsolódik. Jól írta Darkest, ha a te városodban ki van fejlesztve a döfőorr, akkor az minden a városodban lévő egységre hatni fog. Ha te használsz kapitányt, akkor a +20% is minden a te városaidban támogatásban lévő hadihajó védőértékét is megnöveli, függetlenül attól, hogy a hajókat küldő használ-e prémiumot. Természetesen fordítva is igaz a dolog, ha olyan tulajt és olyan várost támogatsz, aki nem használ prémiumot, akinél nincs kifejlesztve a falanx, torony, döfőorr, akkor hiába van ez meg nálad és a küldő városban, nem fog hatni rájuk. Nagyon sokáig én sem tudtam ezt, különösen a prémium "nem érvényesülése" lepett meg, mert a leírásban nem szerepelt ez, az mind a mai napig megtévesztő "tengeri egységeid 20%-ban erősebbek a harcban"'. Moira a Wikiben javította már. Javasolni tudom, hogy olvasd át a Wikit, rengeteg feltett és fel nem tett kérdésre megtalálod ott a választ.
 

DeletedUser

Vendég
Hát olvasgattam a wikit,de nem találtam erről infót. A fejlesztéseknél nem tér ki külön erre. Mondjuk elég érdekes a wiki,mert alapból nem találok meg rajta sok mindent a cimkék között mégis volt már,hogy linkeltek valamit amire nem találtam rá,pedig végigolvastam mindent,amit oldalt felkínál a menüben.
Szóval akkor ezért javasolják minden városba a falaxot és döfőorrt. De akkor ez hátrány is lehet ha mondjuk éjjel beülnek gyarmival mikor alszik az ember és utánna gondolom ők kapják meg a bonuszt így sokkal nehezebb kiszedni onnan.
Ha a városra hatnak ezek a bonuszok ugyebár akkor támadásnál mi a helyzet? Mert ott sem a saját városomban megy vébe a támadás,de arra kellene hatnia.
 

DeletedUser9070

Vendég
Üdv!

Támadáskor, a támadó csapatra nézve mindig a támadó bónusza érvényesül, illetve annak a városnak a fejlesztései, ahonnan a támadást indították.
Egy példán keresztül:
A támadja B-t. A-nak van kapitánya, B-nek nincs. A városában ki van fejlesztve a döfőorr, B városában ki van fejlesztve a döfőorr.
A támadó csapatra hatni fog A kapitánya, és A városában lévő döfőorr fejlesztés.
B városának védelmekor B városában tartózkodó ÖSSZES csapatra hatni fog a városban kifejlesztett döfőorr, valamint az a tény, hogy B-nek nincs kapitánya.
WIKI-vel kapcsolatban:
Megkérek mindenkit, aki hibát, hiányosságot vél felfedezni a WIKI-ben, keressen fel bennünket az ügyfélszolgálaton keresztül, hogy mihamarabb orvosolni tudjuk a problémát.
A pontos Wiki a közös érdekünk.
Köszönöm.
Porphyrion
 
Fent