Falu - Erő növelése?

DeletedUser461

Vendég
ma 9:15 -kor a
farmfalum hangulat: 92% erő: 100%
ma 10:03-kor ugyanez a falu
hangulat: 94% erő: 81%
Mivel a hangulata 48 perc alatt 2-t nőtt így gondolom nem támadta meg senki más rajtam kívül. Az ereje viszont ez alatt a 48 perc alatt 19%-ot esett.
Hogy lehet ez? Van erőcsökkentő támadási forma is? Vagy ez csak valami hiba? Vagy random esik óránként az ereje 1-19% között?
Köszönöm a választ
 

DeletedUser

Vendég
A hangulat játékosonként külön van számontartva,az erőt viszont közösen változtathatjátok.
Tehát ha Jani megtámadja a farmfalut,és lemegy a hangulata,attól még Bélának ugyannyi marad,csak az erő lesz kisebb.
 

DeletedUser

Vendég
Ez nem túl szerencsés változtatás. Én eddgi mindig felnöveltem 100%-ra, hogy nekem jó legyen a zsákmányom, erre mostanság azt tapasztalom, hogy a legtöbb 40%-50% alatti.

Ha nem növelem, akkor kicsi lesz a zsákmányom, ha növelem, akkor is, mert más learatja, hát szuper. :S
 

DeletedUser

Vendég
Nem tudom milyen változtatásra gondolsz.

Az erőt a játék elejétől mindig is közösen vittük le vagy fel. E téren nem változott semmi.
 

DeletedUser

Vendég
Mi a falu erő növelése?(ne legyen spam)
1 szóval TÁMOGATÁS.
 

DeletedUser

Vendég
Orwella : üssél ki minden játékost a szigeteden és máris nem lesz problémád, sőt a 8 npc falu mellett 19 másik lesz még ;)
 

DeletedUser

Vendég
Hm...lehet, de nekem nem tűnt fel eddig, hogy mások is befolyásolnák nagyban.
Ezek szerint csak én farmoltam, vagy más is azt tette, mint én, hogy pont annyit tölöttem vissza erővel, amennyit leütöttem fosztással.

Szeretem 100% körül tartani, de az utóbbi napokban 40 alá estek, pedig én mindig visszatöllöttem 100-ra.

Elég sok a klántag a szigeten, szal ez nem járható jelenleg :)

De viszont a többiek...


(kifejlesztettem egy taktikát, a fosztó csapat előtt annyi 50-es csapat megy, amennyi kell a szükséges erő növeléshez, amit a fosztó csapat le is üt, így én tele zsákkal menek haza és az erőt sem csökkentem, szal nem cseszik ki senkivel. De az nem járja, hogy az én melómat más arasa le, főleg, hogy utána nekem meg alig marad)
 

DeletedUser

Vendég
nekem alapból ez a stratégiám.. mennek szépen a seregek, (74-esével 15%-ot tőltenek fől) utána megérkezik a farmoló csapat másodperceken belül és nem kell beszélgetnem, egyeztetnem senkivel (9-en vagyunk a szöviből egy szigeten..). Csapatokra így is - úgyis szükség van.... szerintem így a legjobb. nem fűggök senkitől, semennyire ebből a szempontból.
 

DeletedUser

Vendég
falvak fosztogatása

Olyan kérdésem lenne, h. ha nyersanyagot zsákmányolok a falvakban és elkuldok rengeteg egységet sok 20katapultot, meg 200 lovast akkor se hoznak annyi nyersanyagot amennyit lehet. A 22000 nyersanyagbol elhoznak 4000 et. Ez mért van?
 

DeletedUser

Vendég
Azért, mert a falu 100% morál és 100% erő mellett is csak 6000 egységnyi (pluszmínusz egy-két egység) nyersanyagot ad. Ennyi tellik tőlük, szegény parasztokat nem lehet a végletekig kizsigerelni :)
 

DeletedUser

Vendég
A következőt szeretném megkérdezni
Hangulat:
100%-75% a falu nem fog védekezni - nyugodtan lehet farmolni
74%-50% a falu valószínűleg nem fog védekezni - érdekelne, hogy mennyi a valószínűség, hogy védekezni fog (az akadémián lévő diplomácia miatt kérdezem)
49% alatt a falu valószínűleg védekezni fog - itt mennyi a valószínűség?, hány százalék?

Még egy kérdés, ami nem ide tartozik, de ha már írok ...
A kultŕszint alapján hogyan lehet kiszámítani, hogy a következő szinthez mennyi kultúrpont kell
 

DeletedUser

Vendég
a a hangulat mutatja hogy hány % hogy nem fog védekezni, de diplomácia nélkül 60% diplomáciával 55%-ig éri meg farmolni a falvakat ;)
 

DeletedUser

Vendég
A következőt szeretném megkérdezni
Még egy kérdés, ami nem ide tartozik, de ha már írok ...
A kultŕszint alapján hogyan lehet kiszámítani, hogy a következő szinthez mennyi kultúrpont kell

Agorán látod mennyi pont kell még a következő városhoz, amúgy előző szinthez szükséges pontok+3
 

DeletedUser

Vendég
óh, de jó lenne, ha csak +3 kellene:D Már meglenne a 90-dik városom.
Nem tudom, hogyan van, de egyre több kell
 

DeletedUser

Vendég
én már kb. 108 várossal rendelkeznék, és lerohannék mindenkit 2 tengeren keresztül :p
 

DeletedUser

Vendég
A wikin megtaláltam hozzá a képletet: A következő kulturális szinthez szükséges kultúrpont számítása: n-edik kulturális szinthez (n-2)*(n-1)*1,5
magyarul ahhoz hogy teszem azt 20 városod legyen (20-2)*(20-1)*1,5=18*19*1,5= 513 kultúrpont kell. Remélem érhető voltam:D
 

DeletedUser

Vendég
Úgy is lehet számolni, hogy:
2. -> 3.
n (n=3)
össz.: n=3

3. -> 4.
3+3
össz.: 6+3=9

4. -> 5.
6+3
össz.: 9+9=18

5. -> 6.
9+3
össz.: 18+12=30

És így tovább ;)
 

DeletedUser

Vendég
Na ugye hogy előző szint+3? :p Ha a mit tudom én, csak a példa kedvéért a 20-dik városhoz kellett 80 akkor a 21-hez kell 83, 22-höz 86 stb :)
 
Fent