Falu - Erő növelése?

DeletedUser

Vendég
Azt szeretném megkérdezni: miként működik a falvak erejének növelése?

Néhányan már megosztották velem tapasztalataikat és hát elég ellentétes vélemények csapódtak le. Hány katonával érdemes végrehajtani, el lehet-e közben jönni, hogy a végén ne legyen mészárszék, stb.?
Továbbá az is érdekes dolog, hogy ha valaki támadja a falut, akkor az ott dolgozó, falut erősítő katonák meg is védik a falut.
 

DeletedUser

Vendég
Farmólandó falu kiválasztása -->>> támadás fül -->>> seregek megadása -->>> erő növelése -->>> klikk támadás.
20kardos,40 hoplita 12%-ot emelt a falú erején nálam.
15% a maximum, ezt érdemes lesz kimatekozni pontosan hány katonával lehet összehozni ne menjenek feleslegesen.
többféle verzió is létezik : vannak akik este lefekvés előtt kiküldenek mindenfele seregeket erőt növelni és vannak akik a farmoló sereg előtt küldik közvetlenül az erő nővelő seregeket.

Elmenni nem lehet közben, de kis odafigyeléssel simán elkerülhető, hogy harc legyen. Harc akkor van, ha a megadott % alá csökken a hangulat (ilyenkor a játék oszt, szoroz, szerencsét meg hasonlókat számolgat magában) ez alapból kb 60% körül van! (engem 60%-os falunál még nem támadtak meg, de van aki esküszik a 65%-ra) Érdemes nézni a falun belül a "hangulat" képben levő alakokat! Ha mosolyognak akkor nyugodtan küldheted a csapataidat ez tuti!
Ide tartozik még, hogy az akadémia 4. szintjén kifejleszthető a diplomácia képesség ami még 20%-kal javítja az esélyeidet !!

A katonáknak eszük ágában sincsen a faluban dolgozni :) ! Ők irányítani mennek és parancsokat osztogatni! (játéktechnikailag, ahogy oda értek abban a másodpercben jönnek is vissza.) A hangulat % ludas az ilyen harcokban is, nem szabad hagyni alacsonyra süllyedni ! Ha az embereket folyamatosan kizsákmányolják és elnyomják ezt idővel megunják, fölfegyverzik magukat és ellenállást tanúsítanak ebből lesz a harc. Minél nagyobb sereg ellen kell küzdeniük annál több csapatot állítanak ki Ők is. Aztán helyre tételük után visszamennek szépen kapálni ahogy illik (de ne reménykedjél se a hangulat, se az erő nem fog ettől fölugrani 100%-ra..) és te folytathatod a farmolásokat megmaradt seregeiddel.

nagyjából ennyi. Mindenesetre javaslom ne bízzál meg senkiben és szánjál időt a saját stratégiád kidolgozására, mert itt sokáig lesz fontos szerepe a farmolásnak és sok múlik azon megtaláld az egyensúlyt a szigeten levő npc falvak farmolása, velük való piacozás között.
 

DeletedUser

Vendég
A maximális erőnövelést,tehát a 15%-ot 75 katonával lehet elérni.Nem a katonák számától függ,hanem az arra felhasznált lakosoktól.

Egy mantikór 42 lakosból áll,ha küldünk még hozzá 33 hoplitát,akkor megvan a 15%-os emelkedés.Remélem érthető:)
 

DeletedUser310

Vendég
Nem értem!!

Sziasztok ma 6h40kor megerősitésre küldtem csapataim Nakopszi faluba,ez eddig OK.
De miért lett belőle harc?
23 kardforgatóm bánta a segítséget,ez nem HIBA?
 

DeletedUser

Vendég
Ez nem hiba. Valószínűleg valahol 70% alatt volt a falu hangulata mikor erősíteni mentél.
 

DeletedUser

Vendég
75% alatt nem mosolyognak az emberkék és ha piacozni is akarsz, 80%-os hangulat kell.
 

DeletedUser

Vendég
Milyen százalékokkal kell rendelkeznie a falvaknak, ha katonákat szeretnék besorozni. Amikor kifejlesztettem, próbaképpen nekimentem egy falunak, és kaptam is 2 lovast és 1 hoplitát, de azóta egyik falunál sem tudom használni, mert egyszerűen nincs kint az ikonja... ez mitől függ?
Először azt hittem, hogy egy napon csak egyszer lehet használni a besorozást, de másnap ugyanúgy nem volt sehol az ikon, pedig különböző %-on lévő faluknál teszteltem. :confused:
 

DeletedUser

Vendég
No akkor összegezzünk:

1.) Azzal már első nap tisztában voltam, hogy a falu ereje univerzális (vagyis mindenki tudja befolyásolni a szigetről), a hangulata pedig játékosonként, támadásoktól függően változik. Ha a hangulat 60% alatt van, akkor rizikós tovább támadni (ellenállhatnak), másik után kell nézni.

2.) Ha jól értelmezem, erősíteni akkor érdemes (értsd: nem buksz rajta több katonát, mint amennyi nyereséget fog majd hozni a falu a megemelt erővel), amikor az erősíteni kívánó játékos iránti hangulat amúgy is magas (legyen 100 a biztonság kedvéért, bár páran a 75%-ot említették) és a falu ereje a béka feneke alatt van.


További kérdések:

Katonát tehát biztos nem vesztünk ilyenkor? Hallottam olyat is, hogy mindenképp el fog veszni pár katona erősítéskor... ha ez így lenne, akkor ez mitől függ?

Miért van az, hogyha valaki más játékos által megkezdett erősítés ideje alatt támadja meg az adott falut, akkor ellenállásra számíthat? Ez megtörtént velem és mivel a falu hangulata felém igencsak magas volt, ezért felmerült bennem, hogy talán az "erősítő" játékos otthagyott katonái védhették meg a falut (<- csak tipp, aki tudja a konkrét választ, vagy találkozott hasonlóval az erősítsen meg).

Bár nem konkrétan ide tartozik, aki tudja a választ Sofie kérdésére (az akadémiában kifejleszthető "Csapatok követelése" nevű képességről lenne szó, amivel a falvakból toborozhatunk egységeket) az is írja meg.

Köszönöm.
 

DeletedUser

Vendég
A katonáknak eszük ágában sincsen a faluban dolgozni :) ! Ők irányítani mennek és parancsokat osztogatni! (játéktechnikailag, ahogy oda értek abban a másodpercben jönnek is vissza.) A hangulat % ludas az ilyen harcokban is, nem szabad hagyni alacsonyra süllyedni ! Ha az embereket folyamatosan kizsákmányolják és elnyomják ezt idővel megunják, fölfegyverzik magukat és ellenállást tanúsítanak ebből lesz a harc. Minél nagyobb sereg ellen kell küzdeniük annál több csapatot állítanak ki Ők is. Aztán helyre tételük után visszamennek szépen kapálni ahogy illik (de ne reménykedjél se a hangulat, se az erő nem fog ettől fölugrani 100%-ra..) és te folytathatod a farmolásokat megmaradt seregeiddel.


Ne haragudj, de ez egyáltalán nem így van.
Idéznék az angol nyelvű grepolis wikiből:

"You can increase the approval value when your troops perform civil works. They help the farm village in the erection of civil buildings, drainage of fields and harvesting crops. For you, this means that your troops are bound a time long outside of the city without receiving resources for the invested time. Long-term this beneficial work brings you better resources from the villages. Some of your troops will be permanently assigned to the village to aid it meaning you will lose some of them."

Magyarul (saját, a játék nyelvezetéhez, kifejezéseihez igazodó fordítás):
Megnövelheted az elégedettséget vagyis az erőt, ha az egységeidet közhasznú munkára küldöd. Segítenek az adott faluban, középületek emelésében, mezők lecsapolásában és termények betakarításában. Számodra ez az jelenti, hogy az egységeid hosszabb ideig a városodon kívül tartózkodnak anélkül, hogy a befektetett idő alatt bárminemű nyersanyagot kapnál. Hosszabb távon, ez a közhasznú munka több nyersanyagot jelent számodra, amit a falvakból szerezhetsz. Néhány egységed örökre a faluba lesz beosztva hogy segítse azt, ami azt jelenti, hogy néhányukat elveszíted.


Emiatt is fordulhatott elő, hogy amikor egyik szigettársam elkezdte erősíteni az egyik falut, néhány egysége "asszimilálódott" és ők léptek fel velem szemben, amikor megtámadtam a falut (mivel a falu hangulata felém kifejezetten jó volt, tehát nekik nem lett volna rá okuk).

Tehát továbbra is várok konkrét tapasztalatokat, észrevételeket.
 

DeletedUser

Vendég
Az egységek amint megérkeztek,egyből hazajönnek,nem fognak a faluban megrohadni.Ha vesztesz is egységet,akkor azért,mert védekezett a falu.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Emiatt is fordulhatott elő, hogy amikor egyik szigettársam elkezdte erősíteni az egyik falut, néhány egysége "asszimilálódott" és ők léptek fel velem szemben, amikor megtámadtam a falut (mivel a falu hangulata felém kifejezetten jó volt, tehát nekik nem lett volna rá okuk).

Tehát továbbra is várok konkrét tapasztalatokat, észrevételeket.

Hát ez úgy butaság ahogy van.:D

Más játékos egységei nem lépnek fel ellened. Nincs asszimilálódás. Amelyik egység elesik erősítés vagy támadás során annak annyi. Az hulla. Akik ellenállnak neked azok a falu lakói. És mind támadáskor, mind erősítéskor szembeszállhatnak veled ha nem figyelsz a hangulatra.
Én egy dolgot tartok be. 70% hangulat alatt se erősítést, se támadás. Eddig egy katonám sem hullott el.
 

DeletedUser

Vendég
Üdv mindenki!

Azt meg tudnátok nekem mondani, hogy van-é valami felső határ a faluból elhozható nyersinek?
Nincs még sok katonám, de eddig mindig fullon jöttek haza, viszont ha mondjuk kiküldök 5000 katonát (hasraütöttem:p), akkor azok is telepakolják magukat hazafelé? Vagy van valami határ, aminél több katonát már nem érdemes küldeni?

A másik, alapból a falvak 50%-os erővel bírnak, ha ezt feltolom nekik 100%-ig, az mit befolyásol? Hamarabb megbocsájtják a farmolást, vagy mi? Vagy nagyobb pofon kapok, ha bedurcáznak?

Előre is kössz a válaszokat!

S.R.
 

DeletedUser

Vendég
A farmfalvakból elhozható nyersanyag maximális mennyisége 6000. A 3 fajta nyersanyagból együttvéve tudsz ennyit elhozni ha az erő 100%.
Ezzel megválaszoltam a második kérdésedet is.
 

DeletedUser

Vendég
Rendben én elfogadom, hogy egyből hazajönnek a katonák és nem veszítünk semmit erősírés alkalmával...
Az angol nyelvű wikin akkor viszont valószínűleg hibás a kiírás - mondjuk jó lenne, ha mindezt egy admin is megerősítené... nem mintha nem hinnék nektek, de azért az a biztos ugye :)
 

DeletedUser

Vendég
Az angol nyelvű wikin van ez is:

Strengthening a Village

If the strength of your villages are low then you may want to strengthen them by sending units. To do so go to the Island Overview screen and click on the village you want to strengthen. Click on the Attack tab (2nd tab) and choose Increase Strength.

Strengthening a village counts as an attack. Your forces are invading the farm in order to make the villagers work harder and produce more.


(http://wiki.en.grepolis.com/wiki/Basic_Tutorial#Strengthening_a_Village)

A második bekezdésben van a lényeg:
Egy falu megerősítése támadásnak számít. Csapataid megszállják a farmot annak érdekében, hogy keményebb munkára és nagyobb termelésre kényszerítsék a lakosságot.
 

DeletedUser461

Vendég
A farmfalvakból egyszerre elhozható maximális mennyiség az 6000. Jól gondolom?
 

DeletedUser

Vendég
Chromeo jól gondolod, csak vissza kellett volna olvasnod 2-3 postot...

A farmfalvakból elhozható nyersanyag maximális mennyisége 6000. A 3 fajta nyersanyagból együttvéve tudsz ennyit elhozni ha az erő 100%.
Ezzel megválaszoltam a második kérdésedet is.
 

DeletedUser

Vendég
A teljesség kedvéért sikerült 6005öt szereznem pár órája:)
Tehát a max 6000 semmiképp nem pontos.
 

DeletedUser

Vendég
Tehát akkor gyakorlatilag 70% felett bármit lehet csinálni a falvakkal (80%+ a kereskedés) és soha nem fognak ellenünk fordulni.

A katonák halála egyértelműen a hangulat 70% alá csökkenése miatt következik be.

Köszönöm a válaszokat.
 
Fent