új világ

DeletedUser8300

Vendég
nem mindenki. :(
van aki a régi hóditási rendet kedveli te szerintem az már nem lenne jó, mert 6 óra alatt már el lehetne foglalni egy várost és este még van városod de reggel már semmid sincs..

Akkor este van városod, reggelre meg semmid se. Kit érdekel?! Így járt. Kezd Újra. Legyen Őrszem. :D
 

DeletedUser

Vendég
Az a baj, hogy nincs mindenki egész nap gépelőtt..
Sajnos van olyan játékos is aki egy nap csak egyszer tudd belépni és ezért lenne jó az új foglalási rend, mert az 12 óra (6 óra van a lázitásig és 6 óra van arra hogy elfoglald a várost (elküld a gyarmit)..
(sokan abbahagyták az epsilonon a játékot e miatt és most már végleg bezárul!)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Természetesen tudjuk hogy uj világ akkor indul amikor a attyáink úgy döntenek... :)
Mindenesetre hallani sokmindent lehet sokminden van sok a pletyka miegymás.

Bár nem én döntök (sajnos :D) de a véleményem hogy annak idején mikor elkezdtem a játékot akkor volt 5 szerver azt hiszem... mindenki kénye kedvére tudott válogatni.. hát 5 nem is de 4 illendö állandóra... 2 uj foglalási rend egyk lassu másik gyors és ugyanigy 2 régi foglalási renddel ugyszint 1 lassu egy gyors.. :) igy lenne mindenki kénye kedvére minden megfelelö.

Annyit lehet tudnák kérdezni (kérni) hogy valaki okos utána e tudna nekem nézni hogy más országokban nem e tudnak valami uj szerverröl azaz legyen az német pl. (legalább kémünk nem lesz) és isten ments hogy el akkarjam hagyni a magyar szervereket de addig hogy a csapatocskámat egybe tartsam. megköszöném ha erre valaki tudna választ adni. :)

Tisztelettel: Dilis
 

DeletedUser

Vendég
Szia!

A német Grepolison a múlt hónap végén indult 2 szerver!
2P9eZKz.png


Tisztelettel: TiG!
 

Gitta72

Member
Természetesen tudjuk hogy uj világ akkor indul amikor a attyáink úgy döntenek... :)
Mindenesetre hallani sokmindent lehet sokminden van sok a pletyka miegymás.

Bár nem én döntök (sajnos :D) de a véleményem hogy annak idején mikor elkezdtem a játékot akkor volt 5 szerver azt hiszem... mindenki kénye kedvére tudott válogatni.. hát 5 nem is de 4 illendö állandóra... 2 uj foglalási rend egyk lassu másik gyors és ugyanigy 2 régi foglalási renddel ugyszint 1 lassu egy gyors.. :) igy lenne mindenki kénye kedvére minden megfelelö.

Annyit lehet tudnák kérdezni (kérni) hogy valaki okos utána e tudna nekem nézni hogy más országokban nem e tudnak valami uj szerverröl azaz legyen az német pl. (legalább kémünk nem lesz) és isten ments hogy el akkarjam hagyni a magyar szervereket de addig hogy a csapatocskámat egybe tartsam. megköszöném ha erre valaki tudna választ adni. :)

Tisztelettel: Dilis

Norvég szerveren most nemrég indult egy 3-s világsebességű és 1,75 egységsebességű világ a kappa.
Lázítós az is...
 

Gitta72

Member
Az a baj, hogy nincs mindenki egész nap gépelőtt..
Sajnos van olyan játékos is aki egy nap csak egyszer tudd belépni és ezért lenne jó az új foglalási rend, mert az 12 óra (6 óra van a lázitásig és 6 óra van arra hogy elfoglald a várost (elküld a gyarmit)..
(sokan abbahagyták az epsilonon a játékot e miatt és most már végleg bezárul!)

Ilyen szerver nem létezik...
A gyors lázítós szervereken is 12 óra a lázítás és 12 óra ameddig el tudod foglalni a várost...
6-6 órás nincs....
Eps pedig ostromos szerver volt, ott nem is volt lázítás.
Aki nem tud annyit gépnél lenni annak van sok lassabb szerver nyitva...
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser8143

Vendég
En.grepolis.com - nemzetközi, szóval itt jópár szabad szerver akad, lehet válogatni.
 

DeletedUser7447

Vendég
Akkor este van városod, reggelre meg semmid se. Kit érdekel?! Így járt. Kezd Újra. Legyen Őrszem. :D

így van:D
egyébként is régi foglalásnál van értelme egy gyors szervernek nem az újnál mert a 12 órában úgyanúgy tele pumpálják védelemmel ergo semmit nem nyertetek a gyors szerverrel , a korábbi észrevételem továbbra is fent tartom ha az ostrom ideje változik a régi foglalásnál a szerver sebeséghez mérten akkor az újnál miért nem arányában?
 

DeletedUser

Vendég
így van:D
egyébként is régi foglalásnál van értelme egy gyors szervernek nem az újnál mert a 12 órában úgyanúgy tele pumpálják védelemmel ergo semmit nem nyertetek a gyors szerverrel , a korábbi észrevételem továbbra is fent tartom ha az ostrom ideje változik a régi foglalásnál a szerver sebeséghez mérten akkor az újnál miért nem arányában?

Üdv mindenkinek!

Egyetértek mélységesen ezzel a hozzászólással! Mindenki véleményét tiszteletben kell tartani ezt aláírom, de felmerül bennem az a kérdés aki naponta csak egyszer rövid időre tud gép előtt lenni az biztos ezt a játékot szeretné játszani vagy ha igen miért gyors szerveren aminek pont az lenne a lényege, hogy pörögjön. Szerény semmit mondó véleményem szerint egy új gyors, régi foglalási rendszerű világot látnék szívesen, amelyben a taktika a lényeg nem az ki mögött mekkora szövetség áll!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser7981

Vendég
Végre jön az új szerver:)
Megjelent már a statisztikás oldalon a 18. magyar szerver:)
Már csak infó kellene:D
 

DeletedUser

Vendég
Amikor a fejlesztők úgy gondolják!A Support értesíteni fog minket a fórumon,illetve a főoldalon,de biztos,hogy nemsokára indul :)
 

DeletedUser7981

Vendég
Hát én 3masnál gyorsabb világban már nem is reménykedek:)
Itt egyszer volt gyors szerver, ezek szerint az nem hozott elég pénzt. A legtöbb fejlesztés arra sarkall, hogy minél több aranyat vegyél és költs. Reménykedek, gyors szerverben, de szinte biztos, hogy nem lesz. Megértem, hisz pénz kell egy szerver fenntartásához. Csak rossz látni, hogy ez a játék is lassan pénz nélkül már nem lesz játszható. Jó lenne majd egyszer egy olyan világ, ahol nincs prémium. Kiderülne, hányan tudnak igazán játszani.
 

DeletedUser102

Vendég
Főleg úgy most már meg éri ujjat indítani hogy nyersit is lehet aranyért venni:)Akkor most már nem lehet kifogás:
 

DeletedUser

Vendég
Hát én 3masnál gyorsabb világban már nem is reménykedek:)
Itt egyszer volt gyors szerver, ezek szerint az nem hozott elég pénzt. A legtöbb fejlesztés arra sarkall, hogy minél több aranyat vegyél és költs. Reménykedek, gyors szerverben, de szinte biztos, hogy nem lesz. Megértem, hisz pénz kell egy szerver fenntartásához. Csak rossz látni, hogy ez a játék is lassan pénz nélkül már nem lesz játszható. Jó lenne majd egyszer egy olyan világ, ahol nincs prémium. Kiderülne, hányan tudnak igazán játszani.

Nagyon egyet értek ezzel a hozzászólással,főleg úgy a prémiumosok nagyon elszálltak maguktól(10-en éves gyerekeknek küldik át a 10.000 aranyukról a képet,kihangsúlyozva ő milliomos,úgysem tudja felvenni vele a versenyt,a tizenéves meg sok szomorú fejjel felénk abba hagyja,hogy ő sajnos nem tud erre költeni)...remélem a milliomosok szponzorálnak majd nekünk egy ilyen szervert is,bár gyanítom ők oda nem jönnének,még így is nehezen veszik fel a versenyt a sok előny dacára is a logikusan játszókkal.
Mindamellett ezt etikátlannak tartom,szerintem a jövő lehetséges prémiumosait zárják ki a játékból,ez a greponak sem kedvez,továbbá ha aranyért nem lehet zsarolni,az arannyal zsarolást sem tartom épp szabályosnak. Mi már hiába írogatunk a búcsúhoz ez nem így működik,ne hagyd abba,sajnos többé nem elérhetők ezek a tagok.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser8461

Vendég
A játék eredetileg úgy van kitalálva, hogy a nem-prámiumos felhasználók is élvezni tudják. Azok a cégek, amelyek internetes játékokban utaznak, tudják, hogy nem olyan könnyű olyan funkciókat kitalálni, amelyek LÁTSZÓLAG az egyik félnek nagy előnyt adnak, míg a másikat nem károsítják annyira. Ezeket nevezzük kényelmi funkcióknak. Mint például az áttekintések, és Farm-kezelő. A nemzetközi fórumon volt egy hoszabb eszmecsere az építési költségek prémiumért való csökkentéséről, és az volt az ottani Szupport vezető (vélten helyesen) megállapítása, hogy a játékba már rég nem vezettek be Prémium funkciót, az utolsó ilyen az építési/képzési idők felezésének csökkentése volt, amelynek költségeit 20-ról 25 aranyra növelték. A cég törekszik arra, hogy minél kisebb legyen a szakadék a nem fizető játékosok, és a Prémiumot vásárlók között. Javaslom, hogy olvassátok el ezt a topicot, sok információ van benne, hogy mit miért csinálnak a fejlesztők.

-T
 

DeletedUser

Vendég
Elolvastam,teljesen érthető...számomra,aki ritkán használ prémiumot. Remélem egyszer a prémiumosok is megértik nekik is szükségük van a nem prémiumosokra...a játékosokra,akik nélkül nem lenne ekkora a létszám...és nem igazán lenne kikkel játszani. Nem képzelik azt magukról ők megtehetnek mindent...és felállítanak magukban egy normát,mire használják az aranyuk,de semmiképpen se arra fiatal gyerekeket riogassanak velük...nem kellemes a másik oldalról végig nézni hogy veszik el gyerekek játékát.
Engem nem érdekelnek a prémium előnyök,meg mondom őszintén,agyon katapultozott döfőorr nélküli,falanx nélküli városból is ütöttem már ki bejutott prémiumost...bejuttatott gyarmit nehezebb megvédeni előlük,de nem lehetetlen,összefogás,rákészülés kérdése......az viszont már bosszant(pedig sajnos még nincs gyermekem 34 évesen),ahogy használják és amire más gyermekeivel szemben...de gondolom őket is bosszantaná ha nem etikusan bánnának el gyermekeikkel.
Szerintem nekünk együtt kéne egy jó és hangulatos játékot teremteni...sok csatával,sok izgalommal,sok nevetéssel...tehát kellemes időtöltéssel,ahová alig várják beléphessenek a játékosok. Nem mondjuk pont az elüldözésükre hegyezik ki a dolgokat. Szerintem több szerveren is elkövették azt a hibát egyes szövik túl erősek lettek...és idővel bele is fásultak,majd unalmukban,tüntetőleg,valamiért úgymond "harcolva" inkább abba hagyták az egészet....nem is tudtak mást tenni,saját maguk számára ölték ki az izgalmakat. Globálisan,mindenre tekintettel kéne előre gondolva is nézni a dolgokat...én egyszerűen felfogni nem bírom okos,ügyes játékosok miért nem látnak így(mert sok van,prémiumtól függetlenül)....és miért nem tudják eldobni a szemellenzőt,becsülni játékos társuk még ha nem is az ő oldalán küldi az egységeket...szükségünk van egymásra...főleg ha nem számolgatni akarjuk unalmunkban az aranyunk,mert nem lesz kivel játszani.

Az eredeti témához visszakanyarodva...úgy tudom külföldön már van olyan szerver ahol csak prémiummal lehet játszani...lehet azt kéne be vezetni,nem a prémium nélküliséget,hanem egy világot nekik ahol tényleg minden sikerükre büszkék lehetnének a maga valójában....ott lehetne minden eszközzel élni,a kikészítéstől kezdve a hajnali offenzívákig,meg mit tudom én még miig...ezeken a vegyes szervereken nem biztos célra vezető ha még sokáig szeretnénk játszani,és nem azért mert rám van hatással...hanem mert az általánosságra van nagy hatással,ami általában a grepolis játék megutálásáig vezet(hála a széleskörű felhasználóknak,felhasználó tipusoknak,és nem véletlen nevezik ezt a játékot más játékokban genyópolisznak).
Én állok elébe a próbáiknak,a legtöbb mulattat,mert látom az azt szolgáló célt,hogy mit öl bele,és persze nem akarom elérje azt amire számít....de egyre kevesebben vagyunk régi motorosok,és már nagyon időnk sincs tanítgatni a kezdőbbeket a fent leírt dolgok miatt,meg mert agyon dörzsölődtek egyesek a sok szerverbéli játék miatt,vagy mert össze szedték az összes kockát világról világra vándorolva.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Fent