Új világ - szövetségi taglétszám

A szövetségek maximum létszáma

  • 50

    Szavazatok: 52 17,7%
  • 100

    Szavazatok: 83 28,2%
  • 200

    Szavazatok: 46 15,6%
  • 400

    Szavazatok: 35 11,9%
  • több

    Szavazatok: 78 26,5%

  • Összes szavazó
    294
Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Vendég
inkább 50, max 100 a tömegszövi stratégia soha nem vezet jóra, van némi tapasztalatom ebben az ügyben.

ui.: Horhe, nem voltunk mi klántársak KingsAgeban véletlenül, vagy az vki más volt?
 

DeletedUser

Vendég
Én is a kis létszámra szavazok. Viszont nem értem minek ezt korlátozni? :confused: Most hány ember játszik a szövidben Gfrz? ;) Vagy ha megnézitek az erős harcos szövetségeket hány főből állnak? Kevesebből. De minek ezt korlátozni? Csináljanak csak jó kis 500 fős , nem összetartó szövetségeket és építgessék a leendő falvainkat. Ha 500 fő a max attól te csinálhatsz 50 főset......

Horhe, ez teljesen igaz, amit mondasz. A kis létszámú szöviknek azért lenne kicsit nagyobb létjogosultsága, mert újat hozna a játékba. Eddig a klánok közötti szövetségeknek semmi értelme nem volt szinte.
A másik, hogy az új foglalási rendnél egy jó vezetőségű, de kevésbé aktív és pro szövi is veszélyes ellenfél lehet, mert azt szinte mindenki megérti, hogy küggyé erősítést ide most :)

És az is jó lenne, ha valós erőviszonyokat mutatna mondjuk a szövetségi ranglista, ne az legyen elől, akinek a legtöbb tagja van.
 

DeletedUser

Vendég
válasz

szerintem legyen akár mennyi,mindenki döntse el hogy hány taggal szeretne együtt dölgozni!
 

DeletedUser

Vendég
(Jéé Aelies :) de csak itt valaki elfoglalta a nevem ezért a 01.)

Ebben igazad van Gfrz, mert most nem a valós erőviszonyokat mutatja.
Viszont nem lesz egyszerű kiigazodni , mert kis millió szövetség fog születni, tapasztalatlan vezetőkkel.... Ha szétosztom mondjuk 50 re a jelenlegieket.... Az nagyon sok.
 

DeletedUser

Vendég
ötlet

(üzenet törölve) Egyszer már leírtad, nem kell többször. Dragonrk
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Tök mindegy, hogy mekkora a limit, azt úgyis a vezetőség dönti el, hogy mekkora legyen a klán, és ha kevés a férőhely akkor a tömegklánok úgyis létrehozzák az akadémiájukat mint eddig :p
 

DeletedUser

Vendég
Béta-Vodkaaa

Nos, nekem bejön a minél nagyobb szabadság.

Általában én is a kisebb, de jól szervezett, és erős bent maradási feltétellel rendelkező klánokra esküszöm. De voltam nem egy olyan klánba a különböző szervereken, ahol nagy volt a létszám.
Ahogy a szavazást elnézem, nagyon szórt a kép most, de a kérdés most az, hogy valóban hoz-e újat a kis létszámnál maximált klánok?
A Béta szerveren játszom csak, arról tudok csak véleményt mondani. Ott a klánom irányelve nem a taglétszámhoz kötődött. Sokkal inkább az alkalmasság kérdése köré. És ezért nagyon megoszlott is lett sokáig a Vodkaaa-ról a vélemény.
Az elején nagy területen toboroztunk és egy szigeten akár 3-4 jól fejlődő tagot is megkerestünk a csatlakozással. Sok mindenkinek bizalmat szavaztunk, és sok mindenki került ki utána tőlünk.
Ezt a magam részéről nem bántam meg, hiszen a legtöbb területen sikerült megteremteni a tagok összhangját, és jól fejlődtek. Viszont az aktivitásban a saját környékemen is voltak ingadozások. Sokan hagyják abba a játékot, mert nem találnak a környékükön rizikót, nincs már élvezetes a játékban. Viszont vannak, akiknél csak időszakos a kiesés, melózni kell, és ép nem érnek rá, de amikor a munkahelyen rendbe jönnek a dolgok, akkor ismét bekapcsolódnak.
Az utóbbi kategóriát az elit klánok nehezen tudják kezelni, annak ellenére, hogy volt TOP támadó is ilyen problémával.
Jelenleg 233an vagyunk, és így egy nagy létszámú klánnak minősülünk. Viszont a tagokkal szemben elvárás a csapatszellem, és így elég veszélyes ellenfélnek ismernek minket.

A fő kérdés persze az irányítás és a rangsor. Nálunk is nagyon nagy terhet jelent az, ha ép elmegy nyaralni egy-két vezető a csapatból, nagyon sokat kivesz az emberből egy ekkora klánt összetartani. Viszont idáig nem találtunk olyan szövetséget, ami veszélyeztetni tudna bennünket. Elméletileg lehetne 5 jól szervezett kis klán szövetsége is ellenünk, vagy akár szerveződhetett volna egy másik nagy klán is ellenünk. Egyedül a Hádésszal vagyunk szövetségben, így még csak azt sem mondhatjuk, hogy a túl sok diplomácia korlátozza a szervert.
A több kisebb klán akkor lenne jobb, ha azok megtalálnák egymást a harcmezőn is. Ha ebből az lesz, hogy LEGERŐSEBB-A -B -C ... -Z klánok jönnek létre nagyon sok testvér klánnal, akkor megette a fene az egészet.

A ranglistáról pedig, én játszottam egy játékot, ahol a pontszám -elég fontos- része volt a sereg. Így a játékosok pontszáma is jelentősen függött a seregük létszámától, ezen keresztül a klán pontszáma is. De ez azt a problémát veti fel, hogy világítani fognak a térképen a gyengék.

Én azt mondom, hogy nem az a fontos, hogy mekkora létszámot engedünk meg egy szövetségnek. Ha ebben látjuk a megoldást, akkor vegyük el a klán alapítás jogát! Ez valóban rákényszerítené a játékosokat a kommunikációra, és sokkal élvezhetőbbé tenné a játékot. Ha diplomáciát akarunk, akkor az a diplomácia, hogy ne címkézhessük fel a játékosok csoportját, hanem személyes szövetségek rendszere domináljon a játékban!
Egy ilyen szerverre a magam részéről befizetnék, pedig nem terveztem új szervert kezdeni.
 

DeletedUser

Vendég
De ha NAGYON sok embert lehet meghívni, az azért jó, mert bárhol találhatunk tehetséget. (És pl. KH-ban is láttam olyat, hogy egy 2500 taglétszámú szövetséget egy 60 létszámú levert, tehát le lehet verni az ekkora klánokat is...)

itt ellent mondasz saját magadnak.te a nagy klánt támogatod közben írsz egy példát ami pont az ellentábort igazolja.a tehetség/kreativitás meg szerintem pont a nagy klánokban veszik el...
 

DeletedUser1598

Vendég
Csak azt mondtam, hogy ha valaki azzal jön elő, hogy nem lehet leverni egy nagy klánt, akkor itt van rá a példa.
 

DeletedUser

Vendég
Én is a kis létszámra szavazok. Viszont nem értem minek ezt korlátozni? :confused: Most hány ember játszik a szövidben Gfrz? ;) Vagy ha megnézitek az erős harcos szövetségeket hány főből állnak? Kevesebből. De minek ezt korlátozni? Csináljanak csak jó kis 500 fős , nem összetartó szövetségeket és építgessék a leendő falvainkat. Ha 500 fő a max attól te csinálhatsz 50 főset......

A nagyobb maximális létszám annyit jelent, hogy sok kis aktivitású, rejtőzködő játékos 'aktivitása" összeadódik. Pontosan ahogy Zola írta: a nagy számok törvénye alapján a 400 főből mindig lesz 10-20 fő aki támogat, "mert erre mindenki képes".
Ha 50 a max létszám, az nagy segítség a harcosabb, többet jelen levő, profibb klánoknak. A 2x-3x 50 ebben a játékban nem 100-150.

(Csak zárójelben: a nagy klánok most is feloszlanak kisebb egységekre tenger-, vagy más alapján, ezzel belső gátat hozva létre az együttműködés útjában.)
 

DeletedUser

Vendég
(Csak zárójelben: a nagy klánok most is feloszlanak kisebb egységekre tenger-, vagy más alapján, ezzel belső gátat hozva létre az együttműködés útjában.)

Avagy hatékonyabbá téve az együttműködést. Kisebb egység irányítása könnyebb. Az inaktívok jobban szűrhetők. 24 óráról ugye nincs értelme védelmet küldeni egy lázított városnak. És még sorolhatnám ugye.
 

DeletedUser

Vendég
Avagy hatékonyabbá téve az együttműködést. Kisebb egység irányítása könnyebb. Az inaktívok jobban szűrhetők. 24 óráról ugye nincs értelme védelmet küldeni egy lázított városnak. És még sorolhatnám ugye.

Ezzel leírtad több klán szoros együttműködését, egy név alatt.
Avagy a kisebb klánok előnyeit.
Bocs
 

DeletedUser1598

Vendég
Egyértelműen eldöntöttük, hogy mindegy mennyi a taglétszám, mindig vannak előnyök és hátrányok. Ez természetes. Most azt kéne végre kitalálni, hogy melyiknek van a legkevesebb hátránya.

1. Ha sokan vannak egy klánban, tény, hogy nehezebb irányítani őket, de több vezetővel ez kiküszöbölhető. Előnye a nagy egység(mint ismerjük a mondást: egységben az erő).

2. Ha kevesen vannak, akkor viszont nem szabad akárkit meghívni. Válogatással, megoldható, de hosszú. Viszont az irányítás könnyebb. 2 tapasztalt vezér elirányítja őket.

1 előny, 1 hátrány mindkettőnél... Lehetne még hozzá írni pár dolgot...
 

DeletedUser

Vendég
Max létszám? Legyen nagy!!!! Így a gyengébbeket is beveszik egy szövetségbe, akik nincsenek annyit fenn,vagy később kezdték.:)Így ők is gyorsabban, jobban tudnak fejlődni!:cool:
 

DeletedUser2351

Vendég
Szerintem az a jo ha nagyon sokan birnak lenni mert ha pl egy szovetseg bele akar olvadni a masikba akor nem bir mert maximum letszam lesz.En ezert a elenzem a keves szovetsegletszamot.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent