Új világ - szövetségi taglétszám

A szövetségek maximum létszáma

  • 50

    Szavazatok: 52 17,7%
  • 100

    Szavazatok: 83 28,2%
  • 200

    Szavazatok: 46 15,6%
  • 400

    Szavazatok: 35 11,9%
  • több

    Szavazatok: 78 26,5%

  • Összes szavazó
    294
Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Moira

Ex-CM
Kedves Játékosok!

Mivel új világ indul, van néhány kérdés, amelyben szeretnénk kikérni a véleményeteket.

Milyen maximum létszámot szeretnétek a szövetségnek?
 

DeletedUser

Vendég
Kisebb szövetség elsősorban azért jó, mert akkor az ember nagyon megválogatja kiket vesz be. Így lehet a legerősebb szövetségeket létrehozni, és lesz jelentősége a szövetségek közötti szövetségnek. (kémeknek is nehéz dolguk lesz :) )
 

DeletedUser1598

Vendég
De ha NAGYON sok embert lehet meghívni, az azért jó, mert bárhol találhatunk tehetséget. (És pl. KH-ban is láttam olyat, hogy egy 2500 taglétszámú szövetséget egy 60 létszámú levert, tehát le lehet verni az ekkora klánokat is...)
 

DeletedUser

Vendég
Először is köszönjük, hogy a paraméterekben kikéritek a véleményünket.

Másodszor én teljes mértékben a kis létszámú szöviket pártolom. Így jönne be először a játékba a szövetségek közötti diplomácia igazi létjogosultsága.
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem kb 100 lenne az optimális szövetségi taglétszám.
400 at már nem lehet átlátni annyira...
 

DeletedUser

Vendég
A kis létszámú szövetségnek alapvető előnye az irányíthatóság, az összedolgozás. Kevés ember gondolataihoz, életritmusához messze könnyebb igazodni. 50.
 

DeletedUser

Vendég
Ahogy elnézem, milyen szövetségben vagy, nem csodálom:)

Azóta nincs is semmi hiszti szövin belül, mert magamat nem tudom támadni :D

A kis létszámú csapatok pedig egy teljesen más típusú játékélményt nyújthatnak, ami egy gyors szeróhoz passzolna.

Elméletileg össze kell szedni 20-30 pro játékost és kész - lenne, de azzal meg a dudás és a csárda veszélye áll fent, szóval ez sem olyan egyszerű, mint ahogy az elsőre látszik.
 

DeletedUser1598

Vendég
Volt nekem is kevés létszámú klánom, kb. 20-an voltunk, és csak PRO-k...
De aztán hirtelen belépett még 150 ember, azt annyi...

Ha nem akarunk nagy klánt, akkor legalább fórumon lehet néha sok emberrel dumálni, mint most is, rekord van:D:D:D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Bandynak lesz mit olvasnia, ha végre visszajön :)

A kis létszám mellett szól még az is, hogy jobban rá vannak kényszerítve az aktivitásra a tagok. Továbbá könnyebb a kémeket is kiszűrni, ily módon a játék is tisztább lehet. Egyszóval nem mindenhol a "minél több, annál jobb" elv érvényesül.
 

DeletedUser619

Vendég
gfrz-vel sokáig voltam klántárs. Két szöviben is. És mindkettő kis létszámú volt. Max 200 fő, de már az is sok szerintem. A 150 még irányítható, de leginkább azon múlik egy szövetség sorsa, hogy kik vezetők. Mert ha jó vezetők vannak a bénákat, inaktívakat kiteszik, nem csinálnak belőle lelkiismereti kérdést. De most is van a top 10-ben több száz tagú szövi. Kíváncsi vagyok meddig maradnak meg.
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem...

A létszám nem lényeges. Ugyanis hiába nagy a létszám, ha nincs együttműködés a tagok között.
Sokan vannak olyanok, akiknek azért fontos egy nagy csapathoz tartozni, mert el akarnak bújni a tömegben. A szövetség vezetőin múllik, hagyják-e az ilyen bujkálós tagok lébecolását.
Szerintem, ne korlátozzuk a szövetségek létszámát.

Nem ez a legfontosabb.
 

DeletedUser

Vendég
100, maximum 200 fő. Ez is csak azért, hogy békésebb játékosok legyen ahova betömörüljenek:)
Legyen karám a báránykáknak, úgy könnyebb megtalálni őket:)
 

DeletedUser2030

Vendég
100 fő elég az fölött higul a klán és támadni se lesz nagyon kit
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem ezt nem kéne korlátozni.... Miért ne lehetne egy klán 401 tagos?


inkább azt kéne korlátozni, hogy hány klánt lehet alapítani. Ugyan én csak a BÉTA-világon játszom, de ott is rengeteg, az 1-2 emberből álló "klán" ami szerintem tök felsleges, ha csak azért alapult, mert barátok. ha meg egy személyes szövetséget kíván allkotni annak mi értelme? Azért nem kell külön klánt alapítani.
Könnyebb lenne eligazodni a és szerintem rendezetteb is lenne a dolog, ha korlátozva lenne, arról nem is beszélve, hogy a játékosok elött nem lenne annyi lehetőség más hova csatlakozni, így nem alakulna ki az a helyzet, hogy a csatalkozók egy része, 2-3 nap múlva kilép a klánból és máshova pártol át.


Ha már itt járunk.. Én szeretnék látni az új szerveren egy olyat, hogy a klánok akiket ellenségként kezelnek, a térképen más szinnel lennének jelezve. Ugyan így a szövetségesek és az MNT is. ezzel el lehetne kerülni, hogy két klán közti szövetség aból az okból kifolyólag szünne meg, hogy véletlenül egymás tagjait támadják.



( nem tudom mennyit értenni belőle, de igyekeztem helyesen/ érthetően fogalmazni... :)
 

DeletedUser

Vendég
Az egy személyes klánok szerintem ritkán alakulnak barátságból :)
De mégis van értelme, mert így csak napi 5 meghívást kap az ember, nem 15-öt. Amíg nem lehet letiltani a meghívókat, addig még mindig ez a legjobb módszer.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser102

Vendég
Szerintem nagyon jo ötlet a szinjelzés sok bajt véletlen kat elkerülhetö lene!!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Én is a kis létszámra szavazok. Viszont nem értem minek ezt korlátozni? :confused: Most hány ember játszik a szövidben Gfrz? ;) Vagy ha megnézitek az erős harcos szövetségeket hány főből állnak? Kevesebből. De minek ezt korlátozni? Csináljanak csak jó kis 500 fős , nem összetartó szövetségeket és építgessék a leendő falvainkat. Ha 500 fő a max attól te csinálhatsz 50 főset......
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent