Új Isten: Hermész

DeletedUser

Vendég
Nagyon jó ötletnek tartom. Örömmel látnám az istenek sorai közt.
 

DeletedUser

Vendég
Szépen ki lett dolgozva,jó ötletnek tartom még egy isten bevonását a játékba.
 

DeletedUser

Vendég
Támogatom az ötletet !
Héráéhoz hasonló varázslatokat szerintem még szerkeszteni kellene , különben gyönyörű munka gratulálok !
 

DeletedUser8808

Vendég
Remek ötlet. Gratulálok!

Én is gondolkodtam már egy istenen Árészon! Szerintem hallottál róla. Én nem jutottam sokra de ha akarod átadom azt amit eddig gondoltam és befejjezhetnéd azt.
 

DeletedUser8461

Vendég
A játékos már sajnos le van tiltva, így vele már nem tudsz kommunikálni.

Árész istenségről pedig már vetettek fel ötletet itt.

Mellesleg az ötletet én is támogatom, izgalmasabb lenne a játékmenet több isten szolgálatában.

Sikeres Új Évet Kívánok!
 

DeletedUser1598

Vendég
Ez egy elég régi topic, de én személy szerint soha nem támogattam, hogy legyenek új istenek, eddig már 6 be is van vezetve a játékba. 5 alapból rendelkezésre áll, a 6. pedig csak a hősök világában. Szerintem ennyi bőven elég.
 

DeletedUser

Vendég
Magam részéről szívesen megalapítanám Hermeneia városát, hogy áldozhassak neki -- görög viszonylatban egyáltalán nem tartom cikinek a sok istent. :p Egész biztos vagyok benne, hogy sokkal fontosabb, sokoldalúbb és istenibb, mint Artemisz. Viszont árnyalnám a korábbiakat: az egyik legfiatalabb olümposzi; szabadon mozoghat a három világ, az isteni, az emberi és a holtaké között (vagyis mint a határok és utak istene, korlátok nélkül mehet bármerre); és mint az istenek hírnöke és küldötte (vagyis nem csak híreket visz, hanem képviselő és végrehajtó is!) közvetíthet a világok közt (naná); sőt, egyike a túlvilági lelkek kísérőinek (de csak utat mutat, föl nem támaszthat ő sem). Mindezt összevéve azzal, hogy a jóslást is kitanulta, asszem az álmokhoz való viszonya is egyértelmű (a százszemű Argoszt álomba énekelve ölte meg). Állandó attribútuma, a szárnyas hirnöki pálca rátekeredő két kígyóval (kerükeión) is a fentiekben való ténykedését jelzi. Szép bemutatása:

"Ekkor a kérők lelkét Külléné-hegyi Hermész
szólította elő; a kezében fogta a pálcát,
szép szinarany botját, mellyel megigézi halandók
közt, akinek csak akarja, szemét, vagy szűnteti álmát.
Ezzel irányított, [...],
így mentek surrogva azok, s Hermész, a segítő,
míg ők összefogództak, a nyirkos utat mutogatta."
(Odüsszeia, 21. ének, ford. Devecseri Gábor)​

További attribútumai a szárnyas saru vagy szandál (és nem csizma!), a széles karimájú szárnyas kalap (Hádésztől s láthatatlanná tesz), a teknős és a kakas. Ő találta ki a sarut, a lírát (teknőspáncélon birkabél-húr) a pásztorsípot (furulya) és az erszényt. Neki köszönhetjük a számokat és az ábécét -- nyilván nem a latint :) Pandóra szelencéjébe a hazugságot és a hízelgő szavakat adta.

A patronáltjait szerintem pontosabb lenne úgy sorolni, hogy az úton lévők (vagyis utazók, ezt szokás elnagyolva útonállóknak értelmezni), s ekként a hírvivők, kereskedők és felfedezők (vagy "kutatók", s mivel ravasz, olykor láthatatlan, akár a kémeket is érthetjük itt); a tolvajok és csalók (vagyis a furmányosok, ügyeskedők, de nem a rablóbanditák); a pásztorok; a szónokok és költők (a szépen beszélők); valamint az ifjak és az atléták.

(folyt. köv.)​
 

DeletedUser

Vendég
Legfőbb jellemvonásai tehát: ügyes, gyors, vakmerő és találékony. Mindemellett szerencsehozó, védő, tanácsadó, az emberek pártolója, héroszok segítője, ravasz és "csínytevő" (puszta kedvtelésből bosszantja egyik-másik istent, ellopikál néhány isteni attribútumot, pl. Poszeidón szigonyát, ez akár Grepolisban is megtörténhetne...) Ja, és száma a 4. Az alábbiakban X:=4. Sztem.

A javasolt isteni erők nem tetszenek, mert egyrészt némelyik már más isten kezében van, másrészt szerintem egyáltalán nem jellemzőek rá. Azoknak 1. a kereskedés, 2. a hírvivés (kémkedés), 3. a szerencse (hm, ez esetleg hadi vagy diplomáciai) és 4. a kultúra és/vagy fejlesztések területén kéne hatniuk. Vagyis sok újat javasolnék, hogy lehessen válogatni, az árazást rábíznám a fejlesztőkre (nyilván jobban átlátják az egész játék belső értékrendszerét). Márha egyáltalán eljuthat odáig...

1. Kereskedés. Szerencsés, ügyes, gyors.
a) Falvaiddal X órán át / X alkalommal változatlan ráták mellett kereskedhetsz. (Cserébe nyilván valamely ismétlési időköz vagy mennyiségi korlát kell...)
b) A szigeted nem behódoltatott falvaival X alkalommal kereskedhetsz.
c) A vásárolt áruk a következő X órában / X alkalommal fele idő alatt érkeznek meg hozzád. (Figyelem! az eladó értesítést kap a végbement szállításról, neki ez felér egy kisebb kémjelentéssel -- ugyan Hermész "csaló" is, s egy ilyen bizonylathamisítás tán nem okozna neki gondot, én mégis meghagynám ezt a rizikót, hogy kalandosabb legyen.)

2. Kémkedés. Ügyes, vakmerő vagy ravasz. (Mivel Zeusszal és Athénével szemben Hermész kevesebbet enged meg magának, az ő városaikban lehetne hatástalan a kémkedéssel kapcsolatos varázslat.)
a) Kikémlelheted egy város vermének fejlesztési szintjét. (Nyilván, ha 10-es, ezzel csak annyit tudunk meg, hogy nem tudunk semmit. Extrém magas árazás mellett esetleg az is megengedhető, hogy szint helyett a veremben tárolt ezüst mennyisége legyen kitudható -- 9001-től a szint is egyértelmű.)
b) Kémed a legmagasabb diplomáciai körökben is bizalmat élvez, így a legtömöttebb verem ellenére is tud infót szerezni pár dologról. (Ez a pár dolog lehet véletlenszerű, vagy lehet előre választott -- a fajtájától függően elköltött horribilis ezüstökért. Mindez maradhatna relációban a verem tartalmával. Mondjuk ad hoc számokkal: 40.000 ezüstig 4 infó jön le, onnantól minden további 20.000 zár ki egyet, vagyis 40.001-60.000 3 infót enged át, 80.000 felett meg mindenképp átjön egy.)
c) Ha időben lépsz, az Orákulummal felfedett kém átáll hozzád, egynémely dolgot megtudhatsz a megbízójáról. (Értelemszerűen a kémnek csak korábbi adatok vannak birtokában.) Esetleg: az elfogott kémjelentést összezavarva, tetszés szerinti adatokkal feltöltve engedheted ismét útjára eredeti célja felé. (Ez nyilván némi késlekedést is okoz; ha a megbízó résen van, marad esélye dühöngeni elpocsékolt ezüstjein.)

3. Hadviselés. Szerencshozó, segítő, tanácsadó.
a) Kitartó imáidért szerencsével ajándékoz meg Hermész. A következő X órában minden harcodban az ellen szemébe tűz a Nap, felőled fújnak a szelek. +30% hadi szerencse.
b) Segít elrejteni a nyersanyagaidat a fosztogatók elől. A raktár verem befogadóképessége X órára négyszeresére nő.
c) Hermész maga állítja össze a következő csatára a sereget. (Vagyis megmondja, hogy bizonyos opciót választva milyen egységeket kell képezned a tuti győzelemhez. Mivel hadviselésben nem vagyok jártas, diskurzus tárgyává tenném, hogy milyen opciók lehetnének. Gondolom a leggyorsabban vagy legolcsóbban kiképezhető, a legkisebb veszteséggel járó, a legtöbbet zsákmányoló, mittomén.)

4. Kultúra, fejlesztés.
a) A sziget szónokai az Agórán versengenek a megfelelő politikai döntések ismérveit taglaló beszédekkel fitogtatva ékesszólásukat. Az esemény XX kultúrpontot ér. Ha van kiképződ, vagy demokráciád, 2 XX, ha mindkettő, 3 XX pont jár. A kíváncsiskodó lakosság elhanyagolja munkáját, termelésed egy egész napra 40%-ot esik vissza.
b) Fenyegető ellenség közeledtével az Agórán költők és dalnokok rendeznek nagyszabású műsort honfiúi érzülettől áthatott, az utolsó csepp vérig folytatott harca buzdító műveikből (X pont), utána harci szekereid (ha van min. 20X) rendeznek fogathajtó versenyt a város körül (+X pont). Az esemény ugyan nem ér sok kulturális pontot, de a termelés egy napra 10%-ot nő. Ha van kiképződ, erre az időre a kaszárnya is 10%-kal hatékkonyabb. Demokrácia nem számít...
c) Hermész a városba vezérelt egy építészt/kriptográfust/matematikust (amelyik még nincs kifejlesztve), X napig vendégeskedik és tart előadásokat az Akadémián. Ez idő alatt élhetsz az adott fejlesztés előnyeivel.

Stb.
 

DeletedUser9360

Vendég
Ötletnek nem rossz bár egy kis változtatás el kell mert túl magas a hatások ereje ,szerintem csak követ adjon hiszen az nincs egyedül varázslatban,de ez az én véleményem.
 

DeletedUser

Vendég
A legközelebbi nagyobb frissítésig nincs is annyira sok idő !
A frissítés:
-Új felület, melyben minimap lesz, és helyet kapnak a hősök
-Bevezetik a hősöket

Ez egy nagy frissítés lesz, wikiben olvashattok róla!

Ettől függetlenül, szerintem még várnak az új istennel, mert nem jó,h a egyszerre mindent újítanak.
Nemrég volt a játékegyensúly újrahangolása, szigetküldik bevezetése. Most jönnek a hősök. Szerintem 3+ hónap múlva várható az új isten
thisisgrepolis.png
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Hupsz :D
A link a wikire szól. Nem találom hol lehet ott szavazni. Bár valószínű csak én nem látok a betűktől...
 

DeletedUser8461

Vendég
A link ami a wikihez vezet arrol szol, hogy a jatekegyensuly ujragondolasa még nem kerult be a jatekba.

Nincs szavazas az istenekrol, mert ha az otlet tovabbithato, akkor azt a szupport csapat tovabbitja a fejlesztoknek, es ok majd eldontik, bekerul e jatekba.
 
Fent