Visszajelzések

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Vendég
Sziasztok több jó dolog hiányzik ami a KH-ban megvolt.

-Körlevelek OLVASOTTSÁGA (Nem lehet látni ,hogy olvasott-e)
-Nincs napi online státusz visszajelzés.(2 nap vagy 7 nap inaktívitás visszajelzés)

-Hiányzik a fiók helyettesítés.(vagy csak Prémiummal lehet?)
 

DeletedUser

Vendég
És a diplomáciát ,hogyan oldjátok meg ,mert csak a levelezés útján lehet szövetséget vagy MNT -t kötni ,de sehol sem lehet beállítani.
Jó lenne a a klánháborús rendszer alapján működne a diplomácia is.
Azzal ,hogy a profilba beírom még közel sem elegendő a tagok számára.
 

DeletedUser

Vendég
Ne gyertek már megint a klánháborúval.Ez nem az a játék.
 

DeletedUser

Vendég
Hát igen.

Én is ezt próbálom a fejükbe verni lépten nyomon.:eek:
 

DeletedUser

Vendég
Sokan nem értik hogy az InnoGames nem egy új klánháborút akart létrehozni hanem egy új koncepciót.
 

DeletedUser

Vendég
Ezek szerint az InnoGames nem csak megnehezíti egy ingyenes játék játszhatóságát .Hanem a jól bevált ötleteit kidobja a szemétbe.

Nem tudom ,miért baj ha egy olyan játékhoz hasonlítjuk amit sokan ismerünk és szívesen játszunk.Főleg ,hogy egy és ugyanaz a fejlesztő.

Akkor jogos lenne a felháborodás ,ha egy riválissal hasonlítanánk össze a Grepolis-t.

Csak kérdezném ,hogy mire van akkor a ez a topic ,ha bármit írunk semmi sem megfelelő.
 

DeletedUser

Vendég
Ezek szerint az InnoGames nem csak megnehezíti egy ingyenes játék játszhatóságát .Hanem a jól bevált ötleteit kidobja a szemétbe.

először is ez nem egy ingyenes játék. (Ezt most nem elemzem jobban egyszer már kifejtettem a prémiumos topicban)

másodszor pedig dehogy dobja ki :)
éppen ezért kell harcolni az állandó kh-hoz való hasonlítgatással! én abszolút nem értek az ilyen játékok fejlesztgetéséhez, de van egy olyan sejtésem, hogy a progik alapjai igen csak hasonlítanak a másikra :D

nem azzal van baj, hogy a kh-hoz hasonlítgatjátok a grepolist hanem azzal, hogy sokan elvárják (még ha kimondatlanul is!) ugyan azok legyenek a szabályok, mint ott! (a kényelmi funkciók mindenképpen..)

Én úgy hiszem inkább riválissal lenne érdemesebb összevetni hiszen ott valószínűleg nem ugyanaz a fejlesztőbrigád volt és nem látták az innogameses főnökök az évek során összegyült kritikákat,javaslatokat stbstbstb..

ezekre a saját véleményem pedig:
"-Körlevelek OLVASOTTSÁGA (Nem lehet látni ,hogy olvasott-e)
-Nincs napi online státusz visszajelzés.(2 nap vagy 7 nap inaktívitás visszajelzés)

-Hiányzik a fiók helyettesítés.(vagy csak Prémiummal lehet?)"

körlevelek: kh-ban is úgy volt, hogy aki akarta elolvasta. én személy szerint sokra csak azért klikkelgettem rá, hogy hagyjanak békén, de el se olvastan öket, mert tudtam számomra nem fontosak. mi után erős a gyanúm ezzel nem egyedül voltam szerintem még statisztikázáshoz sem volt használható az az ópció.

online státusz: nagyjából igaz ide is a körleveles reagálásom. h csak kémnek voltam bent egy klánban olyankor sokszor bejelentkeztem, szépen átrágtam a napi fórumot, míg aki önhibáján kívül nem került gép közelbe azt elkezdték foglalni sárgulása utáni első pillanatban függetlenül attól mennyire volt előtte aktív, hasznos tagja a csapatnak...

különben ha nem egy zöld,sárga,piros pontot nézegetnek a vezetők akkor lehetséges adott esetben jobban megszervezik a klánt. itt most 500 fős klánokban kell gondolkozni ezeket nem fogja tudni elvezetgetni 2-3 emberke. kommunikáció (chat szobák),belső tagolódás, stbstbstb....

fió helyettesítés: e helyett van a szabadság és ezzel ugye rengeteg csalást meg lehet előzni. pl.: egy játékosnál van 10-15 fiók amíg a társak be nem foglalják és hasonlók.

összességében nekem is sok dolog hiányzik ami a kh-ban volt itt nincs, de pont ez a három semmiképpen :D

ez itt természetesen csak saját vélemény volt és sry, hogy ilyen hosszúra sikeredett!
 

DeletedUser

Vendég
először is ez nem egy ingyenes játék. (Ezt most nem elemzem jobban egyszer már kifejtettem a prémiumos topicban)

másodszor pedig dehogy dobja ki :)
éppen ezért kell harcolni az állandó kh-hoz való hasonlítgatással! én abszolút nem értek az ilyen játékok fejlesztgetéséhez, de van egy olyan sejtésem, hogy a progik alapjai igen csak hasonlítanak a másikra :D

nem azzal van baj, hogy a kh-hoz hasonlítgatjátok a grepolist hanem azzal, hogy sokan elvárják (még ha kimondatlanul is!) ugyan azok legyenek a szabályok, mint ott! (a kényelmi funkciók mindenképpen..)

Én úgy hiszem inkább riválissal lenne érdemesebb összevetni hiszen ott valószínűleg nem ugyanaz a fejlesztőbrigád volt és nem látták az innogameses főnökök az évek során összegyült kritikákat,javaslatokat stbstbstb..

ezekre a saját véleményem pedig:
"-Körlevelek OLVASOTTSÁGA (Nem lehet látni ,hogy olvasott-e)
-Nincs napi online státusz visszajelzés.(2 nap vagy 7 nap inaktívitás visszajelzés)

-Hiányzik a fiók helyettesítés.(vagy csak Prémiummal lehet?)"

körlevelek: kh-ban is úgy volt, hogy aki akarta elolvasta. én személy szerint sokra csak azért klikkelgettem rá, hogy hagyjanak békén, de el se olvastan öket, mert tudtam számomra nem fontosak. mi után erős a gyanúm ezzel nem egyedül voltam szerintem még statisztikázáshoz sem volt használható az az ópció.

online státusz: nagyjából igaz ide is a körleveles reagálásom. h csak kémnek voltam bent egy klánban olyankor sokszor bejelentkeztem, szépen átrágtam a napi fórumot, míg aki önhibáján kívül nem került gép közelbe azt elkezdték foglalni sárgulása utáni első pillanatban függetlenül attól mennyire volt előtte aktív, hasznos tagja a csapatnak...

különben ha nem egy zöld,sárga,piros pontot nézegetnek a vezetők akkor lehetséges adott esetben jobban megszervezik a klánt. itt most 500 fős klánokban kell gondolkozni ezeket nem fogja tudni elvezetgetni 2-3 emberke. kommunikáció (chat szobák),belső tagolódás, stbstbstb....

fió helyettesítés: e helyett van a szabadság és ezzel ugye rengeteg csalást meg lehet előzni. pl.: egy játékosnál van 10-15 fiók amíg a társak be nem foglalják és hasonlók.

összességében nekem is sok dolog hiányzik ami a kh-ban volt itt nincs, de pont ez a három semmiképpen :D

ez itt természetesen csak saját vélemény volt és sry, hogy ilyen hosszúra sikeredett!



Neked külön köszönöm ,hogy ilyen bőségesen kifejtetted a véleményed .)

Végre valaki megértett velem pár dolgot,és annak is külön örülök ,hogy nem egy soros válaszokban válaszol és fejti ki véleményét.

Szerintem jó admin lennél :D

További kellemes napot neked .
 

DeletedUser185

Vendég
...

Az online státusz kijelzése, sztem nagyon fontos, mert igy pl nem tudom, hogy ki mennyit van fenn, és kit kell kitenni inaktivitás miatt a szöviből... :)
 

DeletedUser

Vendég
T0ga szerintem sem vezetett még szövetséget.
Különben tudná, miért fontos online státusz, miért lényege körlevél olvasottsága.
Ok, ha egy szöviben elcseszik körlevelet, boldog, boldogtalan írhatja a hülyeségeit, akkor előbb-utóbb senki sem fogja olvasni. De ne ebből induljunk már ki!
Ha tényleg csak a fontos, mindenkit érintő dolgokról írunk körlevelet akkor igenis lényeges lehet, hogy a feladó lássa olvasták-e vagy sem. Ráadásul körlevél nem kell szövi szintű legyen. Írhatod szomszédoknak (itt pl szigetlakóknak), ahol aztán már tényleg mindenki érdekelt - a szervezőnek meg jó tudni, hogy azért nem reagált, mert nem érdekli - így nyugodtan dönthetsz helyette, vagy csak inaktív/nem tudott belépni a pár napban...

Online státusz szintén lényeges mérce. Tény, hogy attól még kel kommunikálni, de pont te írtad itt nagy szövik vannak. Sokkal egyszerűbben áttekinthető a pontos rendszer. És vezetőként fontos lehet egy ilyen áttekintés - pl, ha szervezünk vmit/hadba állunk vkivel, látszódjon kb hány emberre számíthatunk.

Írtál itt pár ilyen-olyan példát. Az a gond, hogy példát többnyire mindenre lehetne hozni. Általánosságban érdemes ilyen ügyekben gondolkozni, és annak a szemszögéből (is), aki használni fogja majd (körlevél írója, szövi vezetői). És egy ideális - normálisan, rendeltetésszerűen használják az adott funkciót - helyzet alapján végig gondolni, nem egy-egy negatív példából kiindulva.
Próbálj vezetni egy nagyobb szövetséget, látni fogod, hogyha tényleg szívvel-lélekkel csinálod, iszonyat sok időt el tud venni. Ha még ezek a kis visszajelzések is eltűnnek, azok még nehezítik a dolgod.

Ráadásul nem ezektől lesz más egy-egy játék. Ez majdnem olyan, mintha attól lenne egy játék más, mint a másik mert vannak smile-k a fórumban, míg az előzőben nem voltak.

Mnt, szövi (esetleg háború) játékba integrálása sok játékban különböző, de ez is szerintem pozitív ha van, hiszen ebben az esetben a térkép nézet áttekinthetőbbé tehető színezéssel. Ami főleg több városos 'birodalomnál' nagy segítség mindenkinek. (persze itt a szervezők gondolhattak arra, hogy limitálatlan szövetségeknél, aki egy szöviben van veled az a barátod, aki nem, az az ellenséged - ez meg alapban látszik)
 

DeletedUser

Vendég
sziasztok!

én ugyan nem klánháborúztam, így nem tudom ahhoz hasonlítani, viszont évek óta játszom stratégiai játékokat online.

amihez leginkább hasonliítani tudom, az az ikariam, ha már konkurenciát mondtok.
a kinézet hasonló, a játékmenet hasonló. szép hosszú építkezések, etc.
ami ott megvan, de itt nincs:
- normális kereskedelem. egy kicsi ugyanúgy kereskedhet, mint a nagyobbak, nem kell hozzá egy kb 1.000-es falut felhúznod, hogy kezdj valamit a kicsorduló nyersanyagoddal.
- normális farmolási lehetőség. nem vagyok 6 támadható falura korlátozva szintén gyakorlatilag 1.000-es népességig. a környékem most kezd oldódni, de valahogy nem fűllik a fogam a 700-as falukat kitakarítani, hisz alapvetően nem tudok annyi nyersanyagot beszerezni, hogy normális sereget gyárthassak. az egységképzés lassú, tehát gyakorlatilag napokig képzem vissza, amit egy új farmra ráköltöttem.
a középen lévő falvakból pedig csak egy bizonyos mennyiség nyerset tudok kiverni, hisz ha már védekeznek, nagyobb kárt okoznak, mint ami hasznot elhozok.
- gyorsabb falualapítás. azért számomra vicc, hogy a top1 játékos is csak egyetlen faluval rendelkezik.

véleményem szerint egy srtatégiai játékban a harcászatra ennél azért nagyobb hangsúlyt kellene fektetni. a kereskedelmet mindenki számára elérhetővé kellene tenni. azt pedig szintén rossznak tartom, hogy a tanyát gyakorlatig folyamatosan húznom kell, hogy képezhessem a seregem, így nem jut időm mást építeni.

ugyan nem vettem aranyat, mert aranyregre miért költenék, az arany felhasználási lehetőségek között sem találom, ami szerintem feltétlen szükséges lenne. azonnali épitkezés/fele időtartamű épitkezés

nincs egy normális postaláda. ha írok valakinek levelet, fogalmam sincs, olvasta-e
és végül, véleményem szerint a súgó is hagy némi kivetni valót maga után.
 

DeletedUser

Vendég
1.Van normális kereskelem,én 600 pontnál felépítettem a piacot,nem nagy ügy.

2.Neked mi a normális?Gondolom ikariamon megszoktad hogy az inaktívokat,a kicsiket meg a nulla katonával rendelkezőket támadod.Én személy szerint majdnem minden szigetemen lévő játékosból farmot csináltam,kivéve a szöviseket.Nem tudom ez nálad hogy van.

3.Az ikariamban max 11 várost lehet alapítani,mert a 12.-hez akkora raktár kéne,amit nem lehet felépíteni.Itt ellenben nincs max faluszám,és az elején nem is fontos a 2. falu.

Uff,beszéltem.
 

DeletedUser

Vendég
Az elöttem szólóval értek egyet.

Nekem pont ez a visszafogott menet tetszik ebben a játékban.

1. Nem csak az lehet eredményes aki egész nap itt ül a gép elött.

2. Nem kell 80-100 falut farmolni az eredményes játékhoz mint más játékban (nem is lehet).

3. Nincs 1 hónap alatt 3-4 falvad mint máshol.

4. Nincsenek übergiga követhetetlen nagyságú seregek.

És miért nem látod hogy melyik leveledet olvasták? Tökéletesen látható. Az is láthat megválaszoltad-e vagy sem. Szal ezt nem értem mit nem látsz ezen.

Ebben a játékban a nyersanyag korlátozott hozzáférhetősége miatt szerintem sokkal jobban ki fog domborodni az egyes játékosok "játékügyessége". Mindenkinek kb. egyenlő esélye van a nyersiszerzésre. Nincs olyan éles különbség mint hasonló játékokban. Szerintem. Véleményem szerint az erő és hangulat "bevezetésével" itt sikerült úgy megoldani a játékegyensúlyt ezen a téren amit még egyetlen más hasonló játékban sem tapasztaltam. Nem lehet a végtelenségig növelni a nyersi mennyiséget korai felkeléssel. Nem lehet a nyersit mások elött ellopni. Szóval nagyon király ez így ahogy van:))

És végül ha nem tetszik akkor miért vagy itt?:D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
A nyersanyagot azért el lehet vinni NPC-től, hogy neked kevesebb jut. Leviszi a szomszédod állandó farmolással az erőt ha sokat van gép melett és Neked kevesebb jut.
 

DeletedUser

Vendég
Az online státusz kijelzése, sztem nagyon fontos, mert igy pl nem tudom, hogy ki mennyit van fenn, és kit kell kitenni inaktivitás miatt a szöviből... :)


mondjuk, ha szimplán elküldesz mindenkit mondjuk 400 pont alatt akkor nagyjából ott jársz mintha végig nézegetted volna a lámpácskákat.... aki mostanra nem szedett össze ennyi pontot azt én nem nevezném igazán aktívnak :)
 

DeletedUser

Vendég
A nyersanyagot azért el lehet vinni NPC-től, hogy neked kevesebb jut. Leviszi a szomszédod állandó farmolással az erőt ha sokat van gép melett és Neked kevesebb jut.

Szerintem nem tudja annyira levinni. Mert ha sokat cseszteti a falut akkor lemegy a hangulat és fellázadnak ellene.
Meg aztán ha vagyunk a szigeten 4-5-en akik rendszeresen erősítjük a falvakat 1-2 "ingyenélőt" el tudunk tartani.

Nálunk a tanyák ereje 90-100% között mozog.:D
 

DeletedUser

Vendég
Én "vonatoztatom" a farmoló seregeket :)

elől mennek az erő nővelők utánuk pár másodpercre a zsákmányolók! így a véletlen is nagyjából ki van zárva.
az a hír járja 15%-ot lehet egyszerre nővelni maximálisan igy bár nem számoltam még utána, de szerintem állandóan lehet 5-6 falut farmolni figyelve a hangulat%-ra.

diplomácia kifejlesztésén viszont gondolkozok. erről kifejezetten kíváncsi vagyok a véleményetekre !!

a játékosok falvának farmolásával en személy szerint befürödtem. egyszerűen egyelőre nincs értelme annyira alacsonyak a bányáik. 200-200-at hozok el és mindenképpen veszítek sereget az alacsony morál miatt üres falu ellenében is .
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
a játékosok falvának farmolásával en személy szerint befürödtem. egyszerűen egyelőre nincs értelme annyira alacsonyak a bányáik. 200-200-at hozok el és mindenképpen veszítek sereget az alacsony morál miatt üres falu ellenében is .

Ne védőkkel menj farmolni, és ne lesz veszteség. Igaz úgy a szerzett mennyiség is kisebb. Próbálgasd szimulátort agóránál, hasznos;)
 

DeletedUser

Vendég
nem a veszteség zavar hanem az,hogy nincs mit elhoznom tőlük.

veszteség meg mindig lesz nagy pontkülönbség esetén az alacsony harci szellem és az ellenálló város miatt.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent