Városfal - túl erős?

DeletedUser

Vendég
Remélem ezen azért majd még finomítanak a fejlesztők egy kicsit :)[/QUOTE]

Próbáltál már nem védőegységekkel támadni,esetleg támadóegységeket használni?Hidd el,hatásos lesz:)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Lovasok , hopliták . Az támadó egységnek számít ? Csak kérdezem , hogy tudjam , nehogy véletlenül milicistát próbáljak küldeni.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Támadóegységnek számít a hoplita,parittyás,lovas és a szekér.Ezenkívül támdóegységek még majdnem az összes mitológiai egység.Milicistát pedig nem lehet küldeni támadni,ők csak otthon harcolnak:)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Szerintem csak szemre! :)
De a milicia (gondolom, hogy ez az alapvédelem) a következő védelmi értékekkel bír, talán ez segít:

Védekezés zúzó fegyver ellen:3
Védekezés szúró fegyver ellen:4
Védekezés távolsági fegyver ellen:2

A milíciát a tanyán toborozzuk, nincs köze az alapvédelemhez.

A veszteség támadáskor csökkenthető, ha kémlelés után -30 szerencsével szimulálod a csatát, és ha elfogadhatónak tartod a veszteséget, akkor támadsz. Így nehezebben lesz meglepi, bár míg odaérsz a támadókkal, milíciát toborozhat a védő.

Nekem az lenne javaslatom a support felé az elhullások csökkentésére, hogy a szerencse faktor szerepét csökkenteni kellene a harcrendszerben. Ugyanis -30 szerencse mellet 3 pegazusból 1 elhullik egy üres, négyes falú városban, pedig a falbónusszal növelt alapvédelem messze nem éri el a pegazus bármelyik védelmi pontját. Így nem lehet rendszeresen farmolni, mert többször lesz nagyobb a veszteség, mint a hozott nyersi.

Persze megoldás, ha nagyobb sereggel megyek, de akkor is tele kell legyen a raktár a városban, hogy megérje. Ezt meg nem lehet kiszámolni.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
nevetséges ez a milicia dolog
ráadásul a 2-t 10-re növelték a drága fejlesztők
mi a fenéhez lehet kezdeni egy ekkora marhaság ellen?
belegondoltak egyáltalán,h ez mekkora hülyeség és ez mindig rendelkezésre áll?
és ráadásul még csak nem is kap érte harcipontot az ember:eek:
ez nagyon el lett lőve
én veszítek 30 hoplitát és ő a következő alkalommal is használhatja a tanya miatt a miliciákat
Kedves fejlesztők ezzel kezdeni kellene valamit, mert úgy rossz, ahogy van->legalább a tanya szintje csökkenjen vagy valami,h ne lehessen annyiszor használni és akkor tényleg hulljanak az emberek is a tanyán
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Gondolom akkor nem sírna a szád,ha +30% lenne a szerencse?Mert olyan is van...
 

DeletedUser461

Vendég
Valóban akkor nem sírna a szám, csak az eddigi támadásaimból nem volt +18% felett a szerencsém. És elhiheted, hogy nem 2x támadtam eddig.
És akkor sem sírna a szám, ha nem egymás után lenne ilyen "szerencsés" a támadó-alakulat
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Nekem is volt ilyen mélypont,de általában csak üres falvakkal szemben.Amikor "nagy falatot" támadtam,bőven megvolt a 25% feletti mák.
 

DeletedUser461

Vendég
Sajnos ezt megerősíteni nem tudom, mert amikor ezt a várost lenyomtam és volt benne jócskán védő, akkor is -20% volt a szerencse. Biztos csak én vagyok ilyen szerencsétlen, vagy ő szerencsés. Mindegy, változás úgy sem lesz ezzel kapcsolatban, majd fejlesztek katákat :)
 

DeletedUser

Vendég
Miért lesz jó a katapult? Attól nem javul a szerencsefaktorod viszont nagyon lassú.. :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Ez fantasztikus! Csak a seregem felét (mielőtt valaki belekötne: a sereg több, mint fele támadó: par és hopplita) elvesztettem egy szomszédomon, amikor lenulláztam csekély védelmét, majd amikor ismét mentem 0! sereggel találkoztam, és mégis elhunyt néhány hős katonám. Igaz, a fal 2, de ez akkor is túlzás! Jah, és kikémleltem, de a felderített nyersből semmit se tudtam elhozni, ez hogy is van?:confused:
Ha már így javítgatják a kedves fejlesztők a játékot, elgondolkozhatnának azon, hogy ne a védőt részesítsék ennyire előnyben! Ha tévedek, vagy valaki nem ért egyet, nyugodtan ki lehet javítani! ;)

Pont ez a gáz. És megértem azokat akik elviccelődik az ügyet azzal, hogy a lehulló sziklák csapták agyon az egységemet, meg, hogy a hülye katona leesett a létráról miközben a falat mászta, DE...

azért akkor már tényleg kiakadok, amikor a lovasságom hullik mint a pinty egy üres városban kettes falnál ugyanígy. És az ugye támadó egység. rohadt sok idő legyártani és baromi drága. És arról ne is beszéljünk hogy mennyire rohadtul mindegy, hogy a támadó sereged mekkora, mert legalább is eddig nekem mindig minden egységből meghalt az a mennyiség amit ha egyedül küldök akkor is meghal.

példa:
ráküldök adott városra 2es falnál 50 parittyást és 10 lovast, ebből meghal 1 parittyás átlagban és 1 lovas.
ha ugyanerre a városra ráküldök 200 parittyást és 50 lovast és 50 hoplitát akkor is meghal 1 parittyás 1 lovas és 4-5 hoplita.

Nagyon tetszik nekem ez a játék de ez a harcrendszer még bőven csiszolásra való, mert a fal nem öl, azért ezt szögezzük le, hanem plusz védőértéket biztosít azoknak a katonáknak akik benne védenek. Ha nincs katona nincs mihez plusz védőértéket adni, ergo ne hulljanak már a katonáim egy üres városban a semmiért. főleg ne a lovasaim amiknek a pótlása jó sok farm és idő.
 

DeletedUser

Vendég
A fal alapvédelmet ad,ami minden falunak van,ha van fala,ha nincs.A fal alapvédelme is elég néhány katona megöléséhez.A harcrendszer pedig tökéletes,ugyanis KH másolat,ha nem értesz vele egyet,kérdezz meg egy kh-s veteránt.
 

DeletedUser

Vendég
Ha tudod mivel állsz szemben, akkor tudod mivel harcolj ellene.^^
 

DeletedUser

Vendég
KH-ban nem kerül egy darab lovas legyártása még egyes kaszárnyánál sem több mint 1 órába, és ebben a játékban 10es kaszárnyánál 1 óra 3 perc. Arról is beszélhetünk, hogy a 20as bányáim termelése 150/óra, egy lovas legyártása 240/120/360, ergó egy lovas elvesztése minimum 2 órai bánytermelés + 1 óra gyártás.

KH-ban ha lándzsást, kardforgatót és íjász küldök támadni valóban van némi veszteség üres városnál is, de ez maximum kis seregnél tapasztalható, viszont nagy seregnél nem jellemző. Támadónál nem igazán tapasztaltam még jelentős seregveszteséget üres város támadásakor sem, nem úgy mint itt.

Az arányok is teljesen mások itt mint KHban, termelés, gyártás és az egész játékszerkezet összehasonlításában. Ergó nem lehet erre azt mondani, hogy ha KH-ban jó akkor jó lesz itt is, mert ez nem igaz. A KH-ban lévő rendszer tud egy jó alapot nyújtani az itteni rendszerhez kicsit átdolgozva, mert ugyanaz a rendszer itt nem életképes, legalább is igazságtalan.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
A rendszer alapjaira értettem,hogy hasoló,nem teljes egészre.
No de térjünk rá a lovas témára.Azt mondod nagyon drágák,és lassan készülnek.Ez igaz.
Mérlegelned kell,hogy megéri-e neked a halott katonákkal egyyüt is a fosztás.
Ha 1 lovasod meghal,és neked ez túl nagy veszteség,akkor várj a katapultokig,vagy küldj nagyobb sereget.Az az 1 szerencsétlen mindenképpen meg fog halni,ha kicsis sereget küldesz.
 

DeletedUser

Vendég
Az mindig igazságtalan ami nem úgy jön össze ahogy elképzeltük (függetlenül attól jól működik e vagy sem) ....................

pl.: tudok egy valakit aki nagyon haragszik most a Grepolisra mert nincsen tűzszünet az ünnep alatt.
Én viszont boldog vagyok, hogy sikerült az első más szigetre indított portyám!! :)
Most akkor kinek van igaza és jól működik e a rendszer csak, mert ő nem vette számításba, hogy lesz olyan aki rátámad?
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
A rendszer alapjaira értettem,hogy hasoló,nem teljes egészre...

Ez rendben is van, nem küldök lovasokat támadni, de szerinted ez így rendben van egy TÁMADÓ egységnél ami a legtöbbet tudja elhozni adott városból?Ugye, hogy nincs?!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Küldheted,csak gondold meg,megéri-e neked neked azzal az 1 lovas elvesztésével is.Én "playerfalvakra" csak akkor megyek,ha offenzívát indítok,farmolni nem oda járok,túl nagy a veszteség.
 
Fent