Városfal - túl erős?

DeletedUser

Vendég
Fal

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni,hogy a falnak mennyi a pontos védelmi értéke?Sehol nem találtam rá,pedig már német wikin is kerestem,de sehol sincs:(
Előre is kösz!

Üdv
Ocho
 

DeletedUser

Vendég
Katapult vs. fal

A súgóban bent van a katapultnál, hogy falromboló hatása van. Azt szeretném tudni, hogy ez úgy néz ki, hogy pl a 8-as falat visszabontja 6-osra és ez a hatás így marad és újra kell építeni a falat. (Lásd másik játék) Vagy pedig csak az adott csatára vonatkozik, tehát csak áttörik a falat de a csata során a fal ténylegesen nem rombolódik le. (Lásd egy másik "másik játék")
 

DeletedUser

Vendég
A fal véglegesen lerombolódik,nem marad meg a csata végére.
 

DeletedUser

Vendég
Fal építés.

Sziasztok!
Tegnap kezdtem a játékot, és nem találom sehol a súgóban, hogy mikor építhetek falat. :confused: Meg köszönöm ha valaki választ adna. :)
 

DeletedUser

Vendég
szenátus 7. kőfejtő 8.
A szenátus épületére játékban kattints rá, bal oldalt lent lesz egy "+" jel kattints arra, kinyílik a teljes építési skála, kurzort vidd a kérdéses épületre és látod a feltételeket.
A "+" jel több helyen felbukkan és mindig hasznos lehet.
 

Moira

Ex-CM
A katapult hatalmas blokk köveket hajít a faladra, az meg vagy állja vagy nem, attől függően, hogy hány követ dobnak rá. Viszont előbb utóbb részei lerobbannak. Azokat újra kell építeni, ahhoz, hogy ismét működjenek (szintet veszt).
 

DeletedUser

Vendég
A szomszédokat meg lehet látogatni ugyanúgy, nehogy unatkozzanak:D

Ez fantasztikus! Csak a seregem felét (mielőtt valaki belekötne: a sereg több, mint fele támadó: par és hopplita) elvesztettem egy szomszédomon, amikor lenulláztam csekély védelmét, majd amikor ismét mentem 0! sereggel találkoztam, és mégis elhunyt néhány hős katonám. Igaz, a fal 2, de ez akkor is túlzás! Jah, és kikémleltem, de a felderített nyersből semmit se tudtam elhozni, ez hogy is van?:confused:
Ha már így javítgatják a kedves fejlesztők a játékot, elgondolkozhatnának azon, hogy ne a védőt részesítsék ennyire előnyben! Ha tévedek, vagy valaki nem ért egyet, nyugodtan ki lehet javítani! ;)
 

Moira

Ex-CM
Kedves Thor, íme a lehetséges magyarázat:
- minden városnak van alapvédelme, amelyet a fal erősít
- a szerencse faktor
- seregedre mondott mágia adott esetben
Lehet, hogy felderítetted az ellenfelet, de az sem kizárt, hogy észrevette, hogy támadás jön és gyorsan elköltötte a nyersanyagot pl. építkezésre, a többit meg a raktár elrejtette. Ez egy hatékony stratégia a támadók lerázására.
 

DeletedUser

Vendég
Ez fantasztikus! Csak a seregem felét (mielőtt valaki belekötne: a sereg több, mint fele támadó: par és hopplita) elvesztettem egy szomszédomon, amikor lenulláztam csekély védelmét, majd amikor ismét mentem 0! sereggel találkoztam, és mégis elhunyt néhány hős katonám. Igaz, a fal 2, de ez akkor is túlzás! Jah, és kikémleltem, de a felderített nyersből semmit se tudtam elhozni, ez hogy is van?:confused:
Ha már így javítgatják a kedves fejlesztők a játékot, elgondolkozhatnának azon, hogy ne a védőt részesítsék ennyire előnyben! Ha tévedek, vagy valaki nem ért egyet, nyugodtan ki lehet javítani! ;)

az omladózó falból lehulló sziklák csapták agyon a hőseidet... a többiek meg nem cipeltek magukkal nyersanyagot, mert épp elég volt hazavinni a hősi halottakat. szerintem pereld be a védőt ;) de egyébként igazad lehet, mert próbálgattam én is ezt a csata szimulátort a játékban és ilyesztő, mennyivel kifizetődőbb védőnek lenni... egyenlőre.. :D
 

DeletedUser

Vendég
És azt nem tudjátok hogy lehet, hogy kb 60 ( íjásszal ) támadok egy 220 pontos falnélküli valakire, akinek már korábban levittem a seregét, ergo nincs benn semmije és fala sincs, mégis több katonám elhullott? A város alapvédelme milyen módon számolható ki, ha az lenne az oka?
 

DeletedUser

Vendég
A Súgóban ott a falnál a város alapvédelme is, és az íjas is védőegység, tehát értelemszerűen hullik támadáskor.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Szerintem csak szemre! :)
De a milicia (gondolom, hogy ez az alapvédelem) a következő védelmi értékekkel bír, talán ez segít:

Védekezés zúzó fegyver ellen:3
Védekezés szúró fegyver ellen:4
Védekezés távolsági fegyver ellen:2
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
ha védőket küldtök támadni, hullanak , mint a legyek, még akkor is ha a csapat fele támadó
 

Moira

Ex-CM
Egyes módosításokat a súgó még nem tükröz, ezek a milícia tanya szintenkénti mértékét, ill. a parittyások értékeit érinti.
 

DeletedUser

Vendég
A vicc az egészben, hogy több támadó egységem halt meg, mint védő! :)
Mindegy, ez van, mostantól okosabban támadok, vagy maradok a zöld faluknál! ;)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
fal és áldás

Definiálható-e konkrét számokkal, százalékokkal, hogy a fal mérete milyen mértékben növeli a védelem hatásfokát. Például minden szint 5%kal növel?
Létezik-e arról információ, hogy a templom szintjeihez mennyivel növelik meg az áldásom növekedését (pl. 1,1.4,1.7,2.0;stb.) illetve az istenszobor felállítása hogyan növeli a templomi áldást? Köszönet. :cool:
 

DeletedUser

Vendég
A válasz az első kérdésedre itt található a táblázat megfelelő oszlopában.

A második kérdésedre szintén itt található,a második táblázatban.Arra a kérdésedre,hogy a szobor hogyan növeli a templomi áldást,arra megmondom őszintén,nem tudom a választ.
Ennyit tudtam segíteni.;)
 

DeletedUser

Vendég
A vicc az egészben, hogy több támadó egységem halt meg, mint védő! :)
Mindegy, ez van, mostantól okosabban támadok, vagy maradok a zöld faluknál! ;)

Igen sajnos egy kicsit erősre sikerült a védő oldal ez azért megkeseríti a harciasabb játékosok életét.
Bemegyek egy üres faluba amit előzőleg már kiürítettem és ott marad 1-2-3 katona rendszeresen. Ami csak azért nem igazságos mert van olyan hogy kevesebb nyersit hozok mint amibe a katonák kerültek :(
Tudom város alap védelem meg ilyenek de ez akkor sem igazságos így.
Vagy pl az éjszakai bónusz este 10-től reggel 8-ig szintén elég vicces , este 9 után már ne támadjak mert mire odaérnek már bónusz védelem van.
Nagyon jó lenne ez a játék csak az az érzésem , hogy a fejlesztők kicsit "ülj a faludban és tamagocsizz " irányba tolják a játékot.
Remélem ezen azért majd még finomítanak a fejlesztők egy kicsit :)
 
Fent