Városfal - túl erős?

DeletedUser

Vendég
Oké ez rendben van. Adott rendszerben nem tehetsz mást, mint amit leírtál. És a probléma nem az, hogy elhullanak a katonák, hanem az, hogy ha csak a lovasokat küldöm ugyanakkora a veszteségem belőle, mint ha megerősítem 200 parittyással. Hoplitát nem is küldök támadni mert nem jó, az tényleg csak végszükség esetén bevethető támadó. Player falvak azért nagyon szép hasznot is termelnek, még úgy is ha elvesztek pár katonát. De, hogy egy támadásban ugyanannyi bocskorostalpú parittyás hal meg mint aranyveretes páncélzatú lovassság az nagy hiba. Nekem két falvam van amit folyamatosan farmolok és sok 1000 nyersanyag jön belőlük naponta, de csak parittyást küldök mert abból van több száz és olcsó legyártani, viszont nem olyan előnyös, hiszen a lovasságom egy kör alatt elhozná azt a mennyiséget amit ezek 2-3 kör alatt tesznek meg, de az is bosszantó, hogy még ha ki is egészítem a parittyásokat lovasokkal akkor is elhullanak, ezért nem tehetek mást mint a drága egységeket gép falvak terrorizálására küldöm, nem pedig arra ami a feladata és amire programozták, hogy támadjak vele másokat.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
a lovas tényleg támadó és tényleg a legtöbbet tudja elhozni, de viszont szerintem elég egyértelmű, hogy nem városok elleni állóháborúkban érzik magukat elemükben !!
egy fal esetében igenis előbb fog a támadó lovas meghalni, mint a gyalogos, hiszen a falat a támadó gyalog is tudja védekezésre használni míg a lovasnak át is kell rajta ugratni plusz, ha ez nem megy akkor lendületet vesztve keresgéli a lehetséges bejáratot..
a nyersanyagköltséget meg úgy viszonyítsad a kh-hoz, hogy ott nincsenek állandó npc falvak akiktől kis odafigyeléssel büntetlenül hozhatsz el szigetenként napi kb 48.000 nyersit és még kereskedhetsz is velük beépített haszonkulccsal
 

DeletedUser

Vendég
Oké ez rendben van. Adott rendszerben nem tehetsz mást ....


Egy kicsit eltérve a lovas témától:A hoplita igenis jó támadó.A védőegységek összesített védőereje szúrófegyverek ellen a legkissebb,tehát a védőegységek legkevésbé szúrófegyver ellen jók,átlagban.
És nekik a második legnyagobb lakos/támadás arányuk.
Ezek fényében én nem felejteném el őket
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
a lovas tényleg támadó és tényleg a legtöbbet tudja elhozni ...

:) Városok elleni háborúban ha már ennyire belemélyedtél és a realitásokat nézed, akkor valljuk be üres városnál, ahol nincs védelem nem hal meg támadó. 48.000 nyersit meg egy nap soha nem fogsz elhozni a gépfalvaktól, max ha kifarmolsz pár játékost a szigeten hozzá, bár szerintem időben lehetetlen 48.000 nyersit összelapátolni még nem gépektől is nehéz úgy, hogy tele a raktár. Ehhez kellenek a lovasok akik meg hullanak, mint olvashattad. És vannak KHban is gépfalvak, Bónusz illetve üres falveknak hívják, néhány jobban fejlődik a környékemen magától, mint pár gyakran online játékos.

Egy kicsit eltérve a lovas témától:A hoplita igenis jó támadó.A védőegységek összesített védőereje ...

Persze nem úgy értettem, hogy nem gyártok, csak ritkán használom mert tetű lassú. De tény, hogy azért minden egységnek megvan a maga funkciója, csak van amelyiket a rendszer enged kibontakozni és mint a lovasok esetén gátolja a használatát.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Sziasztok !


T0ga nem beszél hülyeséget az NPC farmfaluknál a 48.000 nyersanyaggal kapcsolatban, csak ő a béta szerverre gondolt, itt alfán ez közel 24.000 nyersanyagot jelent....
T0ga igaz mi tudjuk ezt, hogy kell kiszámolni.... :)
 

DeletedUser

Vendég
háááát, én aszm alphán játszok :D .... arról volt szó, hogy falunként max 6005 nyersit lehet farmolni (100% hangulat, 100% erő esetében) és ezt szoroztam be a szigetenkénti 8 npc faluval, így kaptam meg a lekerekített 48k-t, de őszintén bevallom nekem sose volt türelmem kivárni mindegyik falu maxon legyen és leteszteljem tényleg kijön-e :) (meg az is igaz, hogy ez a hangulat% nem fog egy nap alatt vissza kúszni 100ra)
 

DeletedUser

Vendég
Akkor te nem életszerűen számoltál :)
24 hangulatpont eséssel szabad egy napra számolni mivel óránként 1 egységet emelkedik a hangulat.
Amennyiben 95-100 % erő között támadsz egy falut úgy egy faluból 24 % hangulateséssel 2995 nyersanyagot tudsz elhozni, ezt pedig megszorzod nyolccal és máris adott a 23.961 napi nyersanyagmennyiség.
Aki nem hiszi végezzen egy próbát 40 íjjászt küldjön rá egy olyan falura ahol az erő 100 % -on van. /30 %-al több zsákmánycipelés fejlesztése megléte esetén/
1248 nyersanyagot fog rabolni és -10 % hangulatcsökkenés fog történni.
1248 x 2.4 = 2995 x 8 = 23.961 ez a napi kinyerhető mennyiség...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser266

Vendég
support

Üdv

Nekem olyan gondom van hoyg prémiumot akartam venni , de azt kapom válaszul ,hogy a rendelési szám hibás.....
Viszont a pénzt ugye levonják mert felhívtam őket...
Ez eddig 2 szer fordult elő...
Szerintem ez elég gáz.... az utolsó rendelési szám

150267 #
 

DeletedUser

Vendég
Ha tényleg ez a problémád akkor miért itt kérdezed meg, ahol :

- Abszolút nem ez a téma, hiszen bármennyire is meglepő a városfal - túl erős" című topicot nem ezért hozták létre. Akkor már inkább ide: (hátha a prémiummal foglalkozó témáknál kevesebben fognak rád rossz szemmel nézni) (http://forum.hu.grepolis.com/showthread.php?t=93&page=4)
- Valószínűleg sokkal később fogják olvasni az illetékesek, mintha beállítások menü ügyfélszolgálatánál jelented. (http://support.innogames.de/playerticket)

Különben én is hasonlóan telefonról szereztem az aranypénzt és tökéletesen működik.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
elhullottak..

Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy vajon miért hullottak el a katonáim.
Kardforgató 38
Parittyás 100
Íjász 260
Lovas 10

Egy szellemvárost támadtam, ahol nem volt egy darab katona sem. Ennél jóval kisebb sereggel hoztam tőle a nyersit már hetek óta.
Harci szellem: 100 % Szerencse: -30 % Városfal: 4 (-0)
A jelentésben az ő oldalán ott van még egy "?" is, ahol az egységek lennének, de nem volt katonája. Vagy esetleg valaki megtámogatta? Mert elfoglalva nincs.

Köszi a válaszokat.
 

DeletedUser

Vendég
Valaki megtréfált téged és telerakta védökkel a falut.
Ha rákattintasz a városfaladra, megnézheted hány katonája halt meg az ismeretlennek, illetve hogy te mennyi harci pontot kaptál.
Tanács: ne védö egységekkel támadj (kardos, ijász), mert mindig lesznek nagy veszteségeid, támadásra ott a parittyás, hoplita, lovas, szekér, katapult.
 

DeletedUser

Vendég
Köszi!

Eddig nem foglalkoztam azzal, hogy milyen egységgel támadok, az íjász több nyersit bír el, ezért küldtem :)

Most, hogy ezzel, meg egy korábbi csatával (ott egy foglalásba futottam bele:)) lenullázódott a seregem, okosabban építem újjá.
 

DeletedUser

Vendég
Tudom város alap védelem meg ilyenek de ez akkor sem igazságos így.
Vagy pl az éjszakai bónusz este 10-től reggel 8-ig szintén elég vicces , este 9 után már ne támadjak mert mire odaérnek már bónusz védelem van.
Nagyon jó lenne ez a játék csak az az érzésem , hogy a fejlesztők kicsit "ülj a faludban és tamagocsizz " irányba tolják a játékot.
Remélem ezen azért majd még finomítanak a fejlesztők egy kicsit :)


Teljesen egyetértek, talán idővel a fejlesztők is rájönnek, és remélhetőleg kicsit változtatnak a játékon. Gondolom egy stratégiai játéknak nem az a célja , hogy "ülj a faludban és tamagocsizz " :) , habár volt aki azt irta ez nem is stratégiai játék hanem harci szimulátor. szerintem az illető vagy alkoholos befolyásoltság allat állt, vagy nem tudja mi a stratégia és mi a szimuláció, a helyesirása viszont gifogásolhatattlan, nem mint az enyém. :D
Nyevhez tartozik mindkető, az egyiket értelmezni kell, a másikat helyesen írni, a másodikhoz biztosan jobban ért. (vagy csak segítségül hívta a mai kor vivmányait) :rolleyes:
 

DeletedUser

Vendég
Üres falu ellen nem mindegy, hogy a szerencsa 0 +5 vagy +30 ?

Nem.Ha a szerencse +30,akkor a katonáid 30%-al erősebbek,és kb. annyival kevesebben hullanak el.Tehát ha 10 hoplita meghalna a fal miatt,akkor csak 7 fog.
Elvileg.
 

DeletedUser

Vendég
gyakorlatilag is. :) ha ures, fal nelkuli varost tamadsz hoplitaval 0 veszteseged van. ha van egy atlagon alulinak mondhato 10 sz. fal, mar vesztettel 4 hoplitat, de ha erre meg rajon -30% szerencse mar 6 hoplitat vesztettel.

tehat meg ures varosban is szamit a szerencse.
 

DeletedUser

Vendég
gyakorlatilag is. :) ha ures, fal nelkuli varost tamadsz hoplitaval 0 veszteseged van. ha van egy atlagon alulinak mondhato 10 sz. fal, mar vesztettel 4 hoplitat, de ha erre meg rajon -30% szerencse mar 6 hoplitat vesztettel.

tehat meg ures varosban is szamit a szerencse.

Ez gáz! Veszem alapul, hogy Nagy Sándor (de lehetne akárki más is) bevonul egy várba aminek errős falai voltak, de a seregeg elhagyták, mert vagy előzőleg leverte Nagy Sándor , vagy mert megrémültek a hirtöl hogy közeleg.
Erre mi történik?
Nincs szerencséje a seregnek és ahogy bevonulnak 1000 harcosábol hirtelen szivinfaktust kap 600.

Ez azért nem semmi! Mi maradt volna a seregeiböl ha még lett volna vagy 100 védő is ? :D
 

DeletedUser

Vendég
(...) habár volt aki azt irta ez nem is stratégiai játék hanem harci szimulátor. szerintem az illető vagy alkoholos befolyásoltság allat állt, vagy nem tudja mi a stratégia és mi a szimuláció, a helyesirása viszont gifogásolhatattlan, nem mint az enyém. :D
Nyevhez tartozik mindkető, az egyiket értelmezni kell, a másikat helyesen írni, a másodikhoz biztosan jobban ért. (vagy csak segítségül hívta a mai kor vivmányait) :rolleyes:

Úgy látom, nem csak írni nem tudsz helyesen, hanem olvasni sem, azt írtam:

(....)A témáról: egy ilyen játékban nem lehet minden életszerű, akkor ugyanis kizárnák a játékosok nagy részét a játékból. Ráadásul nem stratégiai játéknak hívnák, hanem (harci-) szimulátornak.
Mivel ez egy magyar szerver, így a magyarországi magyarok érdekeit veszik figyelembe, ez érthető is, ha a feltételezhető 99:1 arányból indulunk ki(...)

itt megnézheted
 

DeletedUser

Vendég
Úgy látom, nem csak írni nem tudsz helyesen, hanem olvasni sem, azt írtam:



itt megnézheted



Nos akkor, bölcs okító, bontsuk le.

1.
egy ilyen játékban nem lehet minden életszerű, akkor ugyanis kizárnák a játékosok nagy részét a játékból.
Ha egy kicsit életszerübb, vagyis nincs éjszakai bónusz, melyik része a játékosoknak lenne kizárva?

2.
Ráadásul nem stratégiai játéknak hívnák, hanem (harci-) szimulátornak.
Kérlek nézd el nekem értelmi képeségeim hiányát, és értelmezd, mi az a harci szimulátor, és mi az a stratégia, majd próbáld ráhuzni mindketőt erre a játékra, nézd meg melyik is illik rá. :D

3.
Mivel ez egy magyar szerver, így a magyarországi magyarok érdekeit veszik figyelembe, ez érthető is, ha a feltételezhető 99:1 arányból indulunk ki(...).
Ez akkor azt jelenti hogy az a magyarországi magyar aki mondjuk 16 hónapnyi játék és tegyük fel 20.000-50.000 forintnyi költekezés eme játékra,után kimegy dolgozni Singapurba és onnan is folytatná a játékot és a rá való költekezést a szabad idejében (ami nagyrészt éjszakára esik) az le van sza... ? lehet szerinted ez a megoldás de nem biztos hogy ez a helyes.

A végére, ha helyesirásom kifogásolhazó is, olvasni még a sorok közt is tudok, talán.

A hibáim az enyémek, ezzel együtt vagyok aki vagyok, viszont nem is próbálok másnak látszani, egy helyesirás ellenörző program segítségével, majd megszolni a másikat ha ezt nem teszi ugyanugy mint én.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Fent