városalapítási gond

DeletedUser

Vendég
Azt szeretném kérdezni hogy a Theta világba miért nem lehet bejelentkezni??Még csak annyit hogy a többiek azt mondják hogy a nevem szerepel,és pontszámom is van csak a városra írja hogy 0.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Hali! azt szeretném kérdezni, hogy ha szeretnék alapítani új várost akkor azt miért nem tudom ?? Kevés fejlesztési pont?? vagy kevés az agóra? válaszotok előre is köszönöm :)
 

DeletedUser

Vendég
Ha már van két városod, kell szerezned kultúrpontot (nyersanyaba vagy harcipontba kerül).
 

DeletedUser

Vendég
Ha már van két városod, kell szerezned kultúrpontot (nyersanyaba vagy harcipontba kerül).
Sziasztok

Most regisztráltam még nagyon kezdő vagyok de próbálkozom.
Nekem az a problémám, hogy kifejlesztettem a szinházat és rendeztem szinházi játékot, közben rendeztem városi fesztivált is és csak egy kultúrpontot kaptam, pedig mindketőre játr volna l . Mi a hiba? Mit kell csinálnom?, vagy hol keresem az elmaradt pontot.

A segítséget előre is köszönöm

apraja
 

DeletedUser

Vendég
Akkor kapod meg a kultúrt, ha lejárt az ideje a játékoknak, lehet hogy még tartanak és ezért nem kaptad még meg.

Viszont javaslom a színházat bontsd le (ha már véget értek a játékok akkor, mert nem tudom hogy van, de nehogy ne kapj érte kultúrpontot) és termálfürdőt építs helyette, mert akkor nagyobb sereged lehet, ami ebben a játékban létfontosságú.
 

DeletedUser

Vendég
Köszönöm a gyors választ és tanácsot megfogadtam.

Most azt szeretném kérdezni, hogy mikor lehet ismét alpha világban meghívót küldeni, vagy lesz-e még erre mód és lehetőség??????
 

DeletedUser

Vendég
A már lezárt világokra már nem lehet regisztrálni, nem is fogják engedni, maximum ha a világ véget ért, és esetleg újraindítják az egészet.
 

DeletedUser

Vendég
Amennyiben elindul egy világon a világcsodák korszaka, akkor a szerverre történő regisztráció lezárul. Ez annak az oka, hogy a szerver lezárása kezdődik meg az adott világon. Az új világokra továbbra is lehetséges a regisztráció, onnan pedig a meghívók küldése.
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy egy már meglévő várost meg lehet e szüntetni? Ugyanis a meglévő helyett máshol szeretnék várost alapítani.
Van ilyenre egyáltalán lehetőség?
 

DeletedUser

Vendég
Üdv! A meglévő városaidat nincs lehetőséged feladni.
De van rá lehetőséged,üritsd ki a várost,és add át valakinek,tehát,enged,hogy foglalja el,beszéld meg egy barátoddal,ismerőssel.
 

DeletedUser8328

Vendég
Üdv! A meglévő városaidat nincs lehetőséged feladni.
De van rá lehetőséged,üritsd ki a várost,és add át valakinek,tehát,enged,hogy foglalja el,beszéld meg egy barátoddal,ismerőssel.

Mondjuk, ez így felveti a fair play... megsértését... Nem?
 

DeletedUser

Vendég
Konkrétan nem, mert akkor sértené meg, ha valaki csak azért jönne ide játszani, hogy másnak adja a városait. Szerintem ez viszont más.
 

Moira

Ex-CM
A fair play szabályt azért hoztuk létre, hogy azon helyzeteket kiküszöböljük, amikor egy játékos játékon kívüli okok miatt cselekszik egy bizonyos módon anélkül, hogy a többi szabályt megszegné. Maga a szabály eléggé szürke zóna, hiszen nem tudunk pontosan minden területet leírni, hogy mit is foglal magában, hanem csak azt, hogy amennyiben az adott cselekmény nem játékon belüli motivációkon alapul, és ez sérti a játék tisztaságát, akkor fellépünk. A célunk, hogy a játékban az kerüljön előbbre, aki stratégiailag a környezetnek megfelelő döntéseket hozta és ezáltal jobban teljesít, mint mások.

A város foglalások tekintetében ez úgy néz ki, hogy várost átengedni védelem nélkül (vagyis sereg kivonással) akkor lehet, ha
- van ellenszolgáltatás (ez belátható időn belül, vagyis 2-3 napon belül, azonos pontszámú város vagy pontszám*10 nyersanyag)
- a várost bárki azonos feltételekkel el tudta volna foglalni (tehát már egy napja üresen áll a város, amely idő alatt valaki más, aki kellő energiát fektet abba, hogy kikémlelje az adott várost, ugyanúgy "ingyen" el tudta volna foglalni). Itt fontos, hogy amennyiben elküldi a seregeket a fél, akkor azt ne a célszemélyhez küldje védseregnek, mert akkor az azonos feltétel már nem áll fenn.

Amennyiben a fenti feltételeknek megfelel egy város átadás, úgy az nem szabálytalan, hiszen pl. a városcsere sok esetben lehet valós, játékon belüli stratégia eleme (aktív, agresszív játékos elhelyezése veszély zónában, vagy békés játékos behozatala biztonságos mezőbe, illetve majd a világcsodák idején egyes szigetek bevédése).

Szóval, ha van egy kis város és üresen hagyja, majd valaki befoglalja, mert tudja, hogy üres, ez nem gond. A gond akkor van, hogyha mindenki mástól bevédi, neki átengedi és nincs ellenszolgáltatás (belátható időn belül). Ugyanakkor pont azért nehéz találni valakit, aki elfoglalja, amiért meg akar szabadulni tőle a játékos: kicsi a város és van jobb célpont.
 

DeletedUser

Vendég
Elnéztem az oldalszámot,választ adtam egy kérdésre,elnézést.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Fent