városalapítási gond

DeletedUser

Vendég
Nemrég kezdtem, és egy városom van.
Minden, városalapításhoz szükséges összetevő ki van fejlesztve (Akadémiám 28; Kikötőm 21; van gyarmatosító hajóm, vannak szállítóhajók is.). Mégis, ha várost szeretnék alapítani, akkor az alapítási ablak fejlécében ez van: "Kapacitás 0/0". Így nem tudom elindítani az alapító hajót.

Kultúrpont a 2. város kifejlesztéséhez induláskor adva van, így ez nem lehet.

Mi lehet a gond?
 

DeletedUser

Vendég
Nincs szállítóhajód, legalább 1 darabra szükséged lesz, amibe legalább 1 darab szárazföldi egységet is raksz.
 

DeletedUser

Vendég
Van szállítóhajóm (sima és gyors is). Írtam az elején. :)

Közben rájöttem... Én mindig a csuszkával állítottam be, hogy mennyi egységet szeretnék kiválasztani. Véletlenül a szállítóhajónál mellé kattintottam, rá a kis képre, és rögtön aktiválta a kapacitást.
Szóval ez volt a gond.

De köszönöm a választ!

Az ilyenek elkerülésére nem kellene a súgóba ezt beleírni? Vagy csak nekem nem volt egyértelmű?

Amúgy szerintem a súgó egy picit "kevés", mert pl. az extra épületek építésénél azt is be kellene írni, hogy mindkét oldalról a 4-ből csak 1-1 építhető. Erre én is itt a fórumon akadtam rá, természetesen, miután már megépítettem az egyiket, és nem tudtam ugyan ott másikat építeni. :(
Van egy másik, amit ugyancsak nem találtam a súgóban: ha pl. a kikötőben elindítom a gyarmatosító hajó építését, de visszavonom (nálam ez kb 5-6 mp volt, mert közben rájöttem, hogy előtte szerettem volna mást csinálni), akkor elveszítem a gyarmatosító hajó elkészítéséhez szükséges mindhárom nyersanyag 50-50%-át. Így azt újra ki kellett termelni.
Ha ezt pl. megtaláltam volna a súgóban a városalapítási résznél, akkor biztosan nem állítom le a hajó építését. Bár az egység készítésénél sem akadtam rá.

De lehet, hogy figyelmetlen voltam?
 

DeletedUser

Vendég
Amikor a piros x-re fekete alapon kattintottál ki írta hogy: Visszatérítés: fa...
kő... ezüst....
 

DeletedUser4183

Vendég
www.

Ha alapítok egy várost - emlékszik valaki arra, hogy - hányas szintűek lesznek benne a különböző épületek és egyáltalán milyen épületek ezek?
Úgy rémlik, hogy lesz szenátus, fa-kő-ércbánya, talán kikötő is?, kaszárnya?, akadémia? raktár? verem?
 

DeletedUser

Vendég
én nem tudom, mert én nem építgetek, hanem elveszem mások városát :D
 

DeletedUser

Vendég
úgy tudom, 15-ös termelők, 10-es szenátus, a többit nem tudom. Még sosem alapítottam várost...
 

DeletedUser

Vendég
ha jól emlékszem, nem állandó volt az értékük. nekem úgy tűnt, hogy egyre erősebbet csinált, ahogy nőtt az átlagpont a szigeten. De ez csak rémkép a múltból :D
 

DeletedUser

Vendég
szia én nem értem hogy lehet uj várost épiteni
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Olvass Súgót. Ott kellően részletesen le van írva.
 

DeletedUser

Vendég
kultúrpontok

Üdv Mindenkinek!
Bocsi, ha esetleg máshol már leírták a kérdésemre a választ,de az a helyzet, hogy nem találom...
Szóval 2 kérdésem lenne, és kérlek Titeket, hogy válaszoljatok:
1. Mennyi kultúrpont kell a gyarmatosításhoz?
2. A foglalás után megmarad-e a gyarmatosító hajóm, vagy minden betervezett városfoglalás előtt újat kell venni?
(köszi előre is: remélem nem akadtatok ki nagyon tőlem :D)
 

DeletedUser4772

Vendég
nem találom a súgóban

Üdv mindenkinek. Szeretnék egy új várost alapitani és néhány kérdés merült fel amit nem találok a súgóban. Arról volna szó hogy mi lesz a 170 emberrel melyek a gyarmatositó hajóval mennek? Ott fognak maradni? És azok a katonák melyeket a szállítóbárkával küldök azok csak az ujonnan alapitott várost védik és vissza hivhatom őket az A városomba, vagy azokat fel tudom ott használni mondjuk gépi falvak fosztogatására is? ... Ja és a gyarm.hajóm városalapitás után eltünik vagy később ujrafelhasználhatom?
Kérem segítsen valaki.
 

DeletedUser

Vendég
a 170 embert visszakapod, a katonákat visszahívhatód (nem tudom mert én eddig csak foglaltam) és a gy hajót nem használhatód újra
 

DeletedUser4772

Vendég
Köszi a segitséget. De azt elfelejtettem megkérdezni hogy a B városom is kap 5 nap védelmet mint ahogyan az A városom kapott regisztráció után? :confused:
 

DeletedUser

Vendég
A kezdő védelem a nulláról kezdő játékost illeti, nem az újabb és újabb városokat.
 
Fent