Város alapítás...

DeletedUser

Vendég
Olvastam a súgóban,hogy a szürke zászlósoknál lehet alapítani várost,ezt tudtam,azt kérdezném,hogyha lerombolok teljesen egy másik játékos városát,akkor azt eltudom foglalni nem,mert az is szürke zászlós lesz?Csak azt kérdezném,hogy ugyanazok a követelmények is kellenek,mert ugyebár itt lehet küldeni rá földi egységeket is,és akkor is kell hajó,vagy csak a gyarmatosító,vagy még az se???
 

DeletedUser

Vendég
Különböztessük meg a kétféle szürke várost:

Ahol alapítani tudsz, az szürke alapon kis fehér kalapács. Ezek az "üres helyek" a szigetek partvonalán.

Amit foglalni kell, az a sima szürke zászlós. Ezek a szellemvárosok (amiket játékos elhagyott). A szellemvárost lázítás nélkül tudod (gamma, delta) foglalni, elég pusztán a gyarmatosító hajót némi szárazföldi és tengeri egységgel ráküldeni normál támadásként. A szárazföldi és tengeri győzelem itt is szükséges a város elfoglalásához, tehát egy önállóan elküldött gyarmatosító hajóval nem tudsz foglalni.
 

DeletedUser

Vendég
De ha lerombolok egy játékos városát az akkor szürke zászlós lesz?
 

DeletedUser

Vendég
Nem tudsz várost lerombolni. Ha egy játékostól várost foglalsz, akkor az a tied lesz. Ha a játékos elhagyja a városát (pl. mert törli a fiókját, avagy újrakezdi a térkép szélén), akkor szürke zászlós lesz, "szellemváros".

Ezek a szellemvárosok naponta egy szintet csökkennek, mígnem végül teljesen eltűnnek. Amikor eltűnnek, akkor lesz belőlük "üres hely", azaz szürke alapon fehér kalapács zászlós.
 

DeletedUser

Vendég
oké.utolsó kérdés:pontosan,hogy tudok elfoglalni egy játékos városát?Úgy,hogy addig támadom még lerombolom az épületeit 1-esre,meg megölöm a seregét?
 

DeletedUser

Vendég
A városfoglalással kapcsolatban itt a fórumon találsz nagyon részletes és nagyon pontos leírásokat. Kövesd!
 

DeletedUser

Vendég
kérdés

Szia bocs de van egy gondom másik várost alapítanék de nem engedi azt írja ki nincs elég egység a városban küldök mindenből 100 katonát van szállítóhajóm és nem enged ez lenne a 2.-ik városom kultúrpont még nem kell hozzá.légyszi segíts,köszönöm.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser1598

Vendég
Kell minimum 170 szabad egységed legyen, hogy a gyarmatosítóhajód elküldjed valahová alapítani/foglalni.
 

DeletedUser

Vendég
Szevasztok,még elég uj játékos vagyok és problémám van a városalapitással,van többszá katonám,van gyarmatositóhajóm,mégis azt irja ki,"nincs elég egység avárosban".sokszáz embert küldök és mégis.Mennyi kulturapont kell a második város foglalásához,mert nekem csak 3 pontom van.Elöre is kössz.
 

DeletedUser

Vendég
Inkább azt nézd meg: biztos, hogy van gyarmatosító hajód? (Ha igen, akkor ringatózik egy nagy, sárga hajó a kikötőben.)
 

DeletedUser

Vendég
Tényleg nincs hajó a kikötöben,de ahol az egységeket kijelölöm az alapitáshoz,ott egy gyarmatositóhajót jelez.Csinálok mégeggyet aztán majd leirom,mi történt.Addig is kössz!
 

DeletedUser

Vendég
A rendszer automatikusan beállít küldésre egy gyarmatosítóhajót, de ha nincs legyártva, akkor nem tudja elküldeni, mert a semmit nem lehet. A Gyarmatosító hajó képe melletti számot nézd, ha az 0, akkor biztos nincs a városodban hajó.(bár a városképről könnyebb megállapítani)
 

DeletedUser

Vendég
Hát most tényleg nem tudok mit mondani!Kijelezte hogy van gyarmatositó hajom,a kikötöben nem látszik semmi,probáltam ujat gyártani,de mivel van,nem engedi.Erre varjatok gombot!!!
 

DeletedUser

Vendég
Engedi, ha a feltételek adottak. Tökmindegy, mennyit. Ha akarod, gyarmathajóból állhat az adott városod flottája. Mondjuk ennek értelme nincs, de elvi lehetősége fennáll.
 
Fent