Tengeri Harc

DeletedUser

Vendég
elsietett támadás

Remélem csak én hibázok, mert ha nem akkor nagyon elcseszettnek tartom a csatarendszert. :(

Elküldtem fosztani a katonáim jelentős részét kb 200 egység (ami 650-lakossal ér fel) az odaút több mint 2 óra.

Nem sokkal később észrevettem, hogy elfelejtettem támadóhajót küldeni az egységekkel és sajnos már késő utánnaküldeni, hogy beelőzze a csapatszállítóim. Gondoltam semmi gond, egy kattintással visszahívom az egységeimet, de sajnos sehol sem tudom ezt megtenni, ugyanis ezt nem lehet.

A védő városának van egy védőhajója. 1db. nem több. és ez az 1 hajó végez az én 25 hajómmal minden veszteség nélkül.

De nem ez a fő gond. Az én legnagyobb problémám, hogy nem lehetett korrigálni. Nem hívhattam vissza az egységeimet, pedig volt még több mint 1 órám a befutásra.
 

DeletedUser

Vendég
1.- Vissza hívni 10 percig lehet a támadást, ezután már csak a jelentés marad.

2.- A szállító bárkának van harcértéke, egészen pontosan 20 támadó és 1 védő. 9 bárka már lenyom egy birémát.
 

DeletedUser

Vendég
támadás

Köszi a választ.

Sajnos a 10 percen már túl voltam, de fontos ezt is tudni. Tanultam az esetből.
A beérkezés végül is szerencsésen alakult. A szimulátor nekem azt mutatta, hogy minden egységemmenek annyi és írtó dühös lettem amiért így elrontottam.
 

DeletedUser

Vendég
1.- Vissza hívni 10 percig lehet a támadást, ezután már csak a jelentés marad.

2.- A szállító bárkának van harcértéke, egészen pontosan 20 támadó és 1 védő. 9 bárka már lenyom egy birémát.

A 2. pontot már kipróbáltad? Mert Moira említett tájékoztatója szerint:

2. eset
támadó: szállítóhajók, tele egységgel, nincs áttörés
védő: hadihajó
= minden szállítóhajó elsüllyed, földi egységek megfulladnak

Ebből az következik ha csak szállítóhajót küldesz akár 1 csatahajó ellen is az összesnek el kéne süllyedni.
 

DeletedUser

Vendég
Tapasztalatok:
1.- 25 bárka,tele lóval -vs- 3 bárka,30 kard = 3 bárka bukott 30 kard szintén.

2.-7 bárka,tele -vs.-1 birema+védők = 7 bárka+1birema süllyedt .

Tehát van támadó értéke a gyakorlatban is, még ha nem is túl sok.
 

DeletedUser

Vendég
?

Sziasztok!

Támadni készültem ma ete jelzőhajókkal.ez okból elkezdtem játszogatni a szimulátorral.A következőket tapasztaltam:
Ha a védő faluban van 10 db triremma,25 szállítóhajó és 1 db kolonizálóhajó,akkor nekem 100 jelzőhajóvalsem sikerül legyőznöm!
Inkább visszajön 90 hajóm,de nem pusztítják el a szállító,ill. kolonizáló hajót!
Persze nincs 100 jelzőhajóm,ami miatt egy kicsit frusztrált is vagyok:)
szóval 1 a lényeg,a szimulátor szerint akármekkora hajóhaddal is támadom meg ezt a falut.legyőzni,elfoglalni nem leszek képes!Ez nekem fura egy csöppet!
Kiemelném,hogy nincs szárazföldi egység a támadandó faluban!
Erre tudtok valami ésszerű indokot?Mert,hogy ma éjszaka foglaltam volna......
 

DeletedUser

Vendég
Leírása szerint a Gyarmatosító hajó nem vesz részt a harcokban.
A szimulátor szerint nem is lehet elsüllyeszteni.
 

DeletedUser

Vendég
Kérdés: a gyújtóhajó (tűzhajó) az nem süllyeszt szállítót? A szimulátor szerint nem:
Szimulacio.JPG
 

DeletedUser

Vendég
a szimulatorral barmennyit probalkoztam, a szallito hajok mindig sertetlenul tuleltek a csatat...amirol tudjuk hogy nem igaz...tehat a szimulatoron kellene javitani elsosorban, mert tengeri szimulacional teljesen megbizhatatlan.
 

DeletedUser

Vendég
a szimulatorral barmennyit probalkoztam, a szallito hajok mindig sertetlenul tuleltek a csatat...amirol tudjuk hogy nem igaz...tehat a szimulatoron kellene javitani elsosorban, mert tengeri szimulacional teljesen megbizhatatlan.
Nem kell beleszámolni a szállító és gyarmatosító hajókat, azokkal nem tud mit kezdeni, mert bizonyos esetekben nem vesznek részt a harcban. Azt számold hozzá te.:)
 

DeletedUser

Vendég
Van egy olyan érzésem ezzel az új verzióval a tengeri harc is módosult.
Hiába verjük meg áttörés nélkül az ellenség támadó flottáját a szállítóhajói egy része akkor is átjut és partaszállnak az egységei.

Tapasztalat. És ezt most a szimulátor is alátámassza. Eddig úgy tudom úgy volt, hogy a szállítóhajók mind buknak egy vesztes tengeri támadás során. Hát most nem. Ha a 45 védő briremákomra jön 6 jelzőhajó és 18 szállítóhajó akkor abból 5 szállító át fog törni. Ez így nem lesz kóser.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Megvan a magyarázat. Én ezt eddig nem tudtam. Ha valamelyik városodban kifejleszted az áttörés képességed a flottád azt követően mindig ezzel a képességgel fog támadni abból a városból az admin szerint.

Tehát ha csak szállítóhajókkal mész akkor is, ha csak csatahajókkal támadsz akkor is áttörést fogsz alkalmazni abból a városból. Ha akarod, ha nem. Tehát nem lehet választani hogy azzal akarsz támadni vagy sem. Ha ki van fejlesztve akkor azzal fogsz.

Jó tudni:))
 

DeletedUser

Vendég
sziasztok nekm is lenne egy kérdésem :))
arrol van szo hogy ha van nekem 10gyujto hajom és jönnek felém 10 tiremákkal akkor kinyer ez azért kell nekem mert kiváncsi vagyok hogy jol értelmezem a gyujto hajok szerepét!
Én ugy tudom hogy egy gyujtohajo meg öl egy hajot!!

Következö kérdés gyujto hajo megöl szállitohajot?
A válaszokat elöre is köszönöm :)
 

DeletedUser

Vendég
Kérdés

Megtámadtam egy várost 3 HIdrával , amibol egy elpusztult, aztán egyben utánna megtámadtam 10 jelzohajoval abbol 7 elsullyedt, utánna kuldtem a szállítohajokat az osszes elsullyedt az osszes katonámmal. Mért nem halt meg az osszes Hidra, mért nem sullyedt el az osszes jelzohajom. Hogy van ez? Mért tért vissza 2 Hidrám meg jelzohajom ha még maradt védo hajo a városban?
 

DeletedUser

Vendég
Esetleg az ellenfeled ugrált... (értsd: a serege egy bizonyos részét kivonta az egyes támadások elől, hogy az utolsó, a számított idő alapján vélhetőleg csak szállítókkal érkező támadást akár két-három birémával megfogja). Avagy közben segítséget kapott.
 

DeletedUser

Vendég
Ez akkor fordulhat elő, ha a szárazföldi csapataid előtt beért hozzá támogatás, vagy ép legyártott egy védelmi hajót, ami nem engedte át a csapataidat. Érdemes ilyen támadásokkal is támadóhajókat vinni.

Dragonrk
 
Fent